Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 120
    Senior Member llKESHERll's Avatar

Angry Oyun Kapanması / UI Şeffaflaşması / Runtime C++ Hatası [ GENEL KONU ]

Merhabalar ,

Herkes farklı farklı olaylardan oyunun kapanması ile alakalı şikayetlerini iletiyor tek bir konu altında ntt'ye iletmek daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.

Oyundan atılma başlıca senaryoları ;
    • Microsoft C++ Hatası
      Özellikle kalabalık alanlarda toplu alan skillerinde etkili ve kapat hatası veriyor. ( Mana çekme , toplu nova )
    • DBGHELP.DLL hatası
      Hiç alakasız yerlerde ve kalabalık yerlerde veren tutarsız bir dll hatası
    • Power Up Store Girildiğinde Oyundan Atması
      Oyunda belirli bir süre durduğumuzda yaşadığımız bir problem pus'a giriş yaptığımızda direkt oyunun kapanma durumu söz konusudur.
    • Işınlanma Problemi
      Oyunda uzun süre hareketsiz kaldığımızda 4-5 saat gibi akabinde bir yerden bir yere ışınlanmak istediğimizde oyunun kapanması söz konusudur.
    • Rogue Pot & Minör Problemi
      Oyunda uzun süre kaldığımızda asasın minör ve pot skilleri çalışmıyor ya da işlemiyor.
      Özellikle kill sesleri güncellemesinden sonra geldiğini belirtiyor. ( Şikayet Sahibi : ffa_JBH6NzAD )
    • Knight Royale Upgrade
      Knight Royale'de item upgrade ederken pc'yi donduruyor ve direkt oyundan atıyor.
    • 3d DiretX Hatası
      Oyun durduk yere bu hatayı veriyor.
    • Yürürken donma problem
      Oyun kendi kendine donuyor

Not : Profesyonel olarak bilişim sektöründe iş yapmaktayım iki adet bilgisayarımda gayet bu oyuna yetecek özelliklerde ve özellikle kendi takıntılarımdan dolayı yazılımsal olarak cihazlarım hep eksiksiz ve sorunsuz olarak takip ediyorum. Yani hataların tamamen oyun kaynaklı olduğunu belirtmek istiyorum.

PC 1 ( Masaüstü ) ;
    Ekran Kartı : MSI RTX 2060
    İşlemci : Intel i5-9400F
    Anakart : MSI B360 Gaming Plus
    Ram : Corsair 4x8GB DDR4 Ram 2666 MHZ
    SSD : 1TB Samsung Evo
    HDD : 2TB WD 7200 Rpm

PC 2 ( Notebook ) ;
    MSI GF76 Katana Gaming Notebook
    Ekran Kartı : MSI RTX 3050
    İşlemci : Intel i7-12700H
    Ram : 16 GB DDR4
    SSD : 1TB NVME

Senior Member
    Evet tam olarak aynı sorunlar bende de bir çok kişide de var. Tamamen oyunla alakası bir sorun, son güncellemeden sonra oldu bunlar, moderatörler bir çözüm bulamıyor resetle birlikte çözülmesini diliyoruz bakalım.

Senior Member
    Ses eklentisi olduktan sonra bu sorunlar baş göstermeye başladı.Eklenmesi gereken diğer bir sorun ise asasın pot ve minör basmasına rağmen chara işlemeyişi.özelikle vslerde bu sorun çok ciddi baş gösteriyor.Eski bilgisayarımda 12-15 saat dursam dahi hiçbir sorun olmuyor ancak yeni ve daha hızlı donanıma sahip masaüstü bilgisayarımda bu sorunları cok ciddi yaşıyorum.Kendi kişisel tespitim czde kill aldıkca arkadan konuşan kadın Legend Kill, sapphire kill gibi sesler ne kadar çok duyulursa oyundan atma süresi o kadar kısa oluyor bu seslerle alakalı bir görüntü şeffaflaşması oluşuyor..Aynı sorun daha öncesinde titan,golem,urk türleri vs.. çeşitler çoğaltılabilir bu tip mobların slotunda 10-12 saat farm ya da expteyken oyunun şeffaflaşması ve dll hatası vermesi ile sonuçlanıyordu onu snd klasörünü silip ya da adını değiştirip çözebiliyorduk ancak bildiğim kadarıyla şuan yaşadığımız kronik sorunun herhangi bir çözümü yok.Çözüm bulanlar yeşillendirirse sevinirim
    Last edited by ffa_JBH6NzAD; 10-31-2023 at 10:19 AM.

Senior Member
    2 pingli gigabit bağlantıya sahibim ve dümdüz yürürken geri atma yaşıyorum..

Quote Originally Posted by noo_29d5Clx4 View Post
    2 pingli gigabit bağlantıya sahibim ve dümdüz yürürken geri atma yaşıyorum..
    Oyundan atıyor mu yoksa sadece lag ve gecikme problemi midir ?

Senior Member
    Bende şeffaflaşma,oyundan atma oluyordu.Bu sorunu forumdaki çözüm yolu ile halletmiştim.1 aydan fazla sorun yoktu.Son güncellemeden sonra yine olmaya başladı.Aynı çözüm yolunu tekrar yapayım dedim bu seferde xigenon kodu geçmeden hata vermeye başladı.Snd klasörün ismi değişince de oyuna almıyor.Güncellemeden önce böyle bir problem yoktu.Artık çözüm bulunacağını sanmıyorum.Son güncellemede, oyuncuların bulduğu çözüm yolunu işe yaramaz hale getirmişler

Senior Member
    hiçbir hata vermeden direk oyun kapanıyor. (benim görüşüm xigncode kaynaklı)

Quote Originally Posted by caglartuba View Post
    hiçbir hata vermeden direk oyun kapanıyor. (benim görüşüm xigncode kaynaklı)
    Xigncode bunu yapabilir mi ki ?

Junior Member IJrSavagery's Avatar
    Nickname
    IJrSavagery
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    ArrowTeam
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    Xigncode'un bunu yapabileceğini sanmıyorum, benim tahminimce UI'lar şeffaflaştıkça kayboluyor ve en sonunda önemli UI'lar kaybolunca da oyun kendini zorla kapatıyor.

Bende de en son Kill Voice geldiğinden beri bu hata baş gösteriyor ama yine de bilgisayarımın özelliklerini söyleyeyim;

Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti
    İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
    Anakart: MSI B450M PRO
    Ram: 16GB

Son 6 yıldan beri bu PC'yi kullanıyorum ve daha önce hiç başıma böyle bir şey gelmemişti ama artık o kadar çok olmaya başladı ki hani İllallah edicem artık. PK ortasında denk geldiği de oluyor, bütün oyun zevkim kaçıyor.

Senior Member
    Quote Originally Posted by llKESHERll View Post
    Oyundan atıyor mu yoksa sadece lag ve gecikme problemi midir ?
    Yürürken geri atıyor, yürümeye devam edersem sürekli geri atarak kendini tekrarlıyor ve bir süre sonra DC oluyorum. Geri attığında birkaç saniye sabit durup sonra yürümeye devam ediyorum. PK atarken durup kovaladığım adamın kaçışını izlemek zorunda kalıyorum.

Oyundan atma sorunu yaşamıyorum sadece geri atma kaynaklı DC söz konusu.

Tags for this Thread