View Poll Results: Bu maddelere genel olarak katılıyor musunuz?

Voters
23. You may not vote on this poll
  • Evet

13 56.52%
  • Hayır

10 43.48%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 18 of 18
    Mgame'in Türk topluluğu kısmını takip ettiğine hiç inanmıyorum.Türkçe bilmeyen Koreli yöneticiler veya Koreli mgame ekipleri türkçe tartışılan konuları mı takip edecek ?

NTTGAME tarafından iletilen sorunlara aylar bazen de yıllar sonra bile cevap vermeyen MGAME forumu mu takip edecek güldürmeyin lütfen

Etse etse English Community kısmını takip eder ki oralayla da ilgilendiklerini sanmıyorum.
    Last edited by UNF0RGIVENNN; 07-05-2023 at 01:32 PM.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    bide ne hikmetse şu yeryüzünde gereksiz yer kaplayan insanlar varya herşeye boş çöp yazanlar, bunlar forumda heryerdeler sürekli hiç ban da yemiyolar enteresan
    biz doğru olan birşeyi belirttiğimizde direk ban yiyoruz demekki boş çöp ezik büzük sen şöylesin sen böylesin diye hakaretler savurmamız gerekiyor banlanmamak için

Quote Originally Posted by Spankyx View Post
    Merhabalar,

GM arkadaşların söylediğine göre mgame forumu sıklıkla takip ediyor. Bu maddelerden katıldıklarınız, katılmadıklarınız olur, eklemek istedikleriniz olur; bunları yazın lütfen. Ama lütfen destek verin arkadaşlar. Hile hurdanın, oyundaki mantıksızlıkların, emek vermeden oyundan para kazananların önüne geçmek için belki bu sefer ortak fikirlerle ve işbirliğiyle mgame'in dikkatini çekebiliriz.

A) En büyük sorunumuz hile kullanan şahıslar. Bu hileler, oyunculara olduğu kadar yapımcı-yayıncı firmalara da zarar veriyor. O zaman neden defalarca belirtilen düzenlemeler yapılmıyor, sevgili mgame?
    1. Genie'nin kullanılabilir olduğu ve olmadığı camp'ler olmalı. Genie kullanılabilen camp'te coin ve item drop'u yarı yarıya hatta daha az olmalı. Böylece hem emek veren oyuncu daha fazla coin-item kasar (MMORPG'nin temeli emek diye biliyorum, yanlışsam düzeltin), hem genie ile oynayan oyuncu exp'ini kasmaya devam eder, hem hilecileri daha kolay tespit edersiniz, hem de oyun parası bu kadar değersizleşmez.
    2. Genie aktifken kullanıcı eliyle veya "macro ile" skill kullanamamalı. Bir çok kez konuşuldu bu konu.
    3. Military camp'lerin sayısını azalt. Moradon'da 3 camp kecoon slotuna hileciler dışında kimsenin ihtiyacı yok. (Çözüldü, moradonda camp sayısı 1'e düşürüldü.)

B) Oyundaki etkinlik, mekanik vb. ile ilgili sorunlar, yeni fikirler:
    1. JR, BDW gibi etkinliklerde random party'lerin olması. Her itemin değerine ve upgrade seviyesine göre bir puan değeri (gear level) olup, bu değere göre party'lerin oluşturulması çok mu zor? En basitinden yakın level oyuncularla birer party oluşturmak çok mu zor? 83 level full item ve full pus almış bir oyuncu neden 77 level görev itemli okçuyla aynı partye düşüp sinirlenmek zorunda? Eşit şartlarda takım arkadaşı ve rakip gelsin, o zaman inanın üzülmez yenilen taraf. En azından zevk alır insanlar.
    2. Çoğu mmorpg'de olmasına rağmen usko'da olmayan bir PVP sistemi eksikliği. Bir kayıt npc'si olup atıyorum her 6 saatte bir yine oyuncuların level ve gear level'ına göre rastgele partyler oluşturulup cüzzi bir ödül karşılığında 8vs8 veya daha fazla party içeren 30 dk'lık PK haritaları oluşturulmalı. Hatta herkes bedava SC basılı başlasın. JR'den zevk alan ama tek başına oynayan, hatta takımla oynayan bir çok oyuncu bu tarz bir etkinlikle oyunda daha çok vakit geçirecektir ve zevk alacaktır.
    3. Lunar war sorunu. Oyunda savaş açılınca millet 2. kanala kaçıp oradaki Ronark Land'de takılıyor. Çünkü lunar war aşırı sıkıcı ve doğru düzgün bir ödülü yok. Acilen bir düzenleme ve ödül sistemi gerekiyor. (Çözüldü, ödül sistemi getirildi.)
    4. Priest'ların attığı DB skillerinin üst üste binmesi mantıklı olabilir. Cure ile bunlar toplu olarak silinmesi yerine tek tek silinmesi oyun mekaniği açısından yeni bir soluk getirebilir.

C) Oyundaki görsel sorunlar:
    1. Uzaktaki bir oyuncunun kullandığı skillerin (torment, nova gibi) gözükmemesi, karakterin düz duruyor gibi görünmesi. Bunu sunucu performansı için mi yaptınız o kısım sizi bağlar ama şu anda bir problemin usko'da hala olması trajikomik bir durum. Ekran menziline giren tüm karakterlerin kullandığı yetenekler doğru düzgün bir şekilde görünmeli.
    2. Oyun dosyalarının değiştirilmesi. Tüm oyun dosyalarına bir hash değeri kontrolü yapıp değiştirilen veya eksik olan dosyaları kontrol edemiyor musunuz gerçekten? Skill efekti sileninden oyundaki objeleri silenine kadar avantaj sağlayanların olmasına? Normal şartlar altında oynayan oyuncunuzu neden korumuyorsunuz? Magenin alan skill'i göz yoruyorsa koyun bir seçenek isteyen kapatabilsin kardeşim. Ama herkes eşit şartlarda oynasın.

Saygılar sevgiler.
    Belirttiğim 2 madde bu haftaki güncellemeyle zaten planlanmış ve uygulanmış oldu. Darısı diğer maddelerin başına.

Senior Member weaswera's Avatar
    Infractions
    0/1 (15)
    lunar war a katılımın artacağına inanmak yazık..

Quote Originally Posted by weaswera View Post
    lunar war a katılımın artacağına inanmak yazık..
    En azından bir şeyler denemişler. Denemek boş geçmekten iyidir. Şahsen ben katılıp yeterli kalabalık görürsem oynarım, görmezsem tabii ki yapacak bir şey yok.

Senior Member weaswera's Avatar
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by Spankyx View Post
    En azından bir şeyler denemişler. Denemek boş geçmekten iyidir. Şahsen ben katılıp yeterli kalabalık görürsem oynarım, görmezsem tabii ki yapacak bir şey yok.
    dostum katılım nasıl artar biliyormusun?

lunar war a özel eşyalar eklersin savaşa girince üzerine gelir savaşa katıldıkça yükseltirsin böylece bir amacın olur ve sürekli olarak giriş sağlarsın bunun haricinde lunar wardan lunar war harici lunar belt gibi ama 2 yılda alınabilen değilde basit şeyler eklersin herkesin memnun kalacağı en basitinden etkinliklere giriş yaparken bir para birimi gibi şeyler..

Moderator DonJose's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by UNF0RGIVENNN View Post
    Mgame'in Türk topluluğu kısmını takip ettiğine hiç inanmıyorum.Türkçe bilmeyen Koreli yöneticiler veya Koreli mgame ekipleri türkçe tartışılan konuları mı takip edecek ?

NTTGAME tarafından iletilen sorunlara aylar bazen de yıllar sonra bile cevap vermeyen MGAME forumu mu takip edecek güldürmeyin lütfen

Etse etse English Community kısmını takip eder ki oralayla da ilgilendiklerini sanmıyorum.
    Kendileri tercüman kullanıyor.

Quote Originally Posted by weaswera View Post
    dostum katılım nasıl artar biliyormusun?

lunar war a özel eşyalar eklersin savaşa girince üzerine gelir savaşa katıldıkça yükseltirsin böylece bir amacın olur ve sürekli olarak giriş sağlarsın bunun haricinde lunar wardan lunar war harici lunar belt gibi ama 2 yılda alınabilen değilde basit şeyler eklersin herkesin memnun kalacağı en basitinden etkinliklere giriş yaparken bir para birimi gibi şeyler..
    Katılıyorum üstad. Katılımı artıracak bir çok seçenek var ama kime laf anlatacaksın ki. Şu tılsım muhabbeti jr yerine lunardan çıksa ve atıyorum 2 kere ilk 100'e girdiğinde +2 olsa, 5'te +3 olsa vs. bu bile daha etkili olurdu. Ama ne desek boş En azından sorunlarla ilgili hamleler yapılmaya devam edilsin.