Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 52
    Moderator DonJose's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad

AnyOTP Hata Kodları ve Çözümleri

SE3010 Hatası
    Bu hatanın sebebi; daha önce kullanılmış veya kullanma süresi (3 gün) geçmiş kodu kullanmanızdır. Bu hatayı eğer OTP Programınız doğru çalışmıyorsa, aldığınız kodu girdiğinizde program kapanıyorsa da almanız mümkündür. Eğer OTP programınız kod girdiğinde kapanıyorsa PC üzerinde bulunan AnyOTP programını yönetici olarak çalıştırabilir veya uyumluluk ayarını Windows 7 - 8 olarak değiştirerek deneyebilirsiniz. Bu hatayı aldığınızda https://otp.nttgame.com/ üzerinden yeni kod almanız gerekmektedir.

SE3005 Hatası
    Bu hatanın sebebi genellikle kodun yanlış girilmesinden kaynaklıdır. Bu hatayı aldığınızda telefonunuza SMS olarak gelen ID ve Authcode'u ID kısmında başında "ko" harfleri olacak şekilde girerek çözebilirsiniz.

CE1001 veya RKZ100 Hatası

Bu hata bağlantı kaynaklı bir problemdir. AnyOTP programını PC üzerinde kullanıyorsanız; DNS ayarlarınızı 4.2.2.1 - 4.2.2.5 veya 8.8.8.8 - 8.8.4.4 yaptıktan sonra Başlat > Çalıştır > CMD gelen pencereden ipconfig /flushdns işlemini gerçekleştirin. Eğer Any OTP programınız mobil telefonunuzda kurulu ise telefonunuzu Wifi'den çıkararak mobil veri ile deneyebilirsiniz.

Oyun ekranında OTP kodunu girdiğinizde "Error otp login failed with unknown issue please contact customer service" hatası:

Bu hatayı alıyorsanız OTP Kodunuz bloke olmuştur. Üretilen OTP kodunun 10 defa yanlış girilmesi durumunda AnyOTP programınız bloke olur. Aşağıdaki konu üzerinde belirtilen adımları sırası ile uyguladığınızda sorununuz çözülecektir. Eğer bilginiz dışında OTP kodunuz bloke oluyorsa oyun şifreniz başkası tarafından biliniyor olabilir. Bu durumda oyun şifrenizi de değiştirmeniz faydalı olacaktır.

- PC den OTP programını kaldırın.
    - OTP sitesine giriş yapın MYICS kısmında Reset AnyOTP Device seçeneğini tıklayın.
    - Gelen ekranda " Send Code" seçeneğini tıklayın . Telefona gelen kodu girerek altta bulunan reset butonuna tıklayın.
    - Daha sonra PCye OTP programını indirip kurun.
    - MYICS kısmında "Resend ID ve Authcode" seçeneğini tıklayın ve gelen ekrandan kod talep edin.
    - Telefona gelen kodu OTP programına yazarak aktif edin.

AnyOTP Programında Kodu Yanlış Girme ve Bloklanma

OTP Kod Uyuşmazlığı

Uygulamada ürettiğiniz OTP kodunun oyun giriş ekranında, veya portal üzerinde hata vermesi durumunda öncelikli olarak PC saat ayarlarınızdan "Saat Dilimini" kontrol ediniz. Saatiniz aynı olsa da saat dilimi kaynaklı hata alabilirsiniz. Olması gereken ayar UTC+3:00 İstanbul'dur. Ancak eski işletim sistemlerinde (Windows 7 vs.) İstanbul +2:00 olarak görünmektedir. Bu durumda Windows yaz saati için yayınlanan güncellemeleri yükleyebilir veya saat dilim ayarınızı UTC+3:00 Bağdat vs. olarak ayarlayıp ve saati manuel bir saat geri alabilirsiniz.. Bu işlemden sonra https://saatkac.info.tr/ sitesine girerek sol üst köşeden saatinizin senkronuna bakın. Maksimum 1-2 saniye fark olabilir, eğer fark varsa onu da ayarlayın.

Sunuculara Giriş Ekranında "Access restricted this server is open for NTTGAME users who are registered for ICS" Uyarısı
    ICS/OTP kaydı yapmanıza rağmen sunucu seçme ekranında bu hatayı alıyorsanız OTP aktif etmediğinizi gösterir. OTP sitesine giriş yaparak hesabım kısmından aktif edebilirsiniz.

]OTP Aktif olmasına rağmen, oyuna girişte OTP kodu sormuyorsa;

* https://otp.nttgame.com/ adresinden Hesabım sekmesi altında "OTP Doğrulayıcıyı Kaldır" seçeneğine tıklayarak OTP'yi deaktif ediniz.
    * Tekrardan OTP hizmetini aktif ediniz ve yeni bir OTP ID ve Auth Code bilgisi ile AynOTP kurulumu yapınız.
    * Tekrar Knight Online için OTP sorgusunu aktif ediniz ve oyuna giriş yapınız.

Bazı telefon modellerinde OTP programı kaldırılmasına rağmen ID ve Authcode ekranı gelmemektedir. Bu durumda gelen password ekranını 5 kere yanlış girmeniz halinde ID ve Authcode ekranı gelecektir.

Moderator DizzyMask's Avatar
    Nickname
    DizzyMask
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Güncel ve güzel bir sorun rehberi olmuş Don Jose eline sağlık, çoğu oyuncunun işine yarayacaktır eminim.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    https://hizliresim.com/ZHKzfQ hatası cozumu ne ?

Moderator DonJose's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by kohesabimys View Post
    https://hizliresim.com/ZHKzfQ hatası cozumu ne ?
    Saat diliminizi kontrol edin +3UTC İstanbul olmalıdır. Eğer İstanbul yok ise saat dilimleriniz arasında +3:00 Bağdat deneyebilirsiniz. Ayrıca saatinizi https://saatkac.info.tr/ buradan kontrol edin uyuşmazlık var ise senkronize edin.

OTP kodunu 10 kere yanlış girerek bloke ettiyseniz sırası ile adım adım;

- PC den OTP programını kaldırın
    - OTP sitesine giriş yapın MYICS kısmında Reset AnyOTP Device seçeneğini tıklayın.
    - Gelen ekranda " Send Code" seçeneğini tıklayın . Telefona gelen kodu girerek altta bulunan reset butonuna tıklayın.
    - Daha sonra PCye OTP programını inidirip kurun.
    - MYICS kısmında "Resend ID ve Authcode" seçeneğini tıklayın ve gelen ekrandan kod talep edin.
    - Telefona gelen kodu OTP programına yazarak aktif edin.

dün otp kurup oyuna girmeme rağmen bugün
    anyotp tekrar otp istedi benden
    knight online otp istemedi bakın arkadaşlar
    ANYOTP otp kodu istedi tekrar sebebi ne olabilir yardımcı olabilecek var mı ?

Merhaba; Aynı sorunlar bizdede var maalesef .Evvelsigün eski loptopdaki ICS ye girdim. Yeni aldığım bordlu masaüstü pc den çara girdim, az sonra çar değiştirmek istedim aynı hesaptaki çar için relog yaptım maalesef girmedi 2 kez hata verip 3. de hata vermiyor ama girmiyorda lagda kalmış gibi donuyor bir türlü server bölümüne geçmedi 2-3 kez aynı oldu. dün 83/2 çara giriyim dedim otp kurulmuyor pc de yenilik yaptığım için sistemi yeni kurdum 1 mesaj istedim denedim olmadı oda öyle duruyor. Bu gün biraz daha farklı bir şey denedim eski HDD yi taktım pc kendini ayarladı yeni parçalara şimdii se 82 lvl çara giremiyorum otp saati+3 İstanbul olarak ayarladım https://saatkac.info.tr/ bura ile aynı otomatik zamanı kapattım kullandığım ANYOTP şifremi kabul etmiyor . ( http://otp.nttgame.com/ ) myICS tıkladığımda direk çıkarıyor ICS giriş yapıyorum diğer yerlerde tıklanıyor Türkçeye tıklanmıyor myıcs olmuyor sebep ne olabilir kodda üretmiyor.
    Last edited by THESEC0NDMEHMET; 02-06-2021 at 06:26 PM.

SE3010 Hatası almaktayım ve söylenen herşeyi yapmama rağmen sorun çözülmüyor. Ne yapmam gerekiyor

Moderator NightOwl's Avatar
    Quote Originally Posted by Baris_yildiz View Post
    SE3010 Hatası almaktayım ve söylenen herşeyi yapmama rağmen sorun çözülmüyor. Ne yapmam gerekiyor
    Selam,

Kodu daha önce kullandıysanız veya süresi dolmuş bir kodu kullanmaya çalışıyorsanız bu hatayı almanız normaldir. ICS/OTP sitesine giriş yaparak "Resend OTP ID & Auth Code" seçeneği üzerinden tekrar Auth Code göndermeniz gerekiyor.

Junior Member
    Merhabalar bendede şöyle bir sıkıntı var
    Pc'de kullanıcı oturum değişikliği yaptım ve anyotp bilgileri silindi,bende yeni ID Şifre talep ettim 5np karşılığında ve AnyOtp kısmında ID AuthCode girdikten sonra confirm diyorum ve ekran kapanıyor , 2 defa ID authcode talebindede aynı sorunu verdi ve en son pc format attım tekrar ID talep ettim yine aynı sorunla karşılaşıyorum . Sorunu nasıl çözebilirim acaba?