View Poll Results: Bu Tip Bir Yenilik Şartmıdır?

Voters
256. You may not vote on this poll
  • Kesinlikle Geç Kalınmış Bir Yenilik

202 78.91%
  • Senelerce Pc Başında Beklemeye Razıyım

54 21.09%
Page 1 of 15 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 143
    Senior Member ArnavutFehmi's Avatar
    Nickname
    Reluctance
    Class
    Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad

Lightbulb Şu Anki Pazar Sistemi Hiçbir İşe Yaramıyor Senelerdir Pazardayız!!!

Başlıktada kısaca belirtdiğim gibi şu anki pazar sistemiyle ne aradığımız itemleri bulabilyoruz nede satmak istediğimiz itemleri satabiliyoruz. Senelerdir oyun esnasında gelen itemler karakterlerde birikip duruyor. Haftalarca pc açık kalmasına rağmen satılan itemler 1-2 itemi geçmiyor. Buradan bütün yetkililere sesleniyorum artık şu pazar sistemini değiştirin. Oyuncuların pc lerini item satmak için morodon bölgesinde hapis hayatı sürmesini istemiyorum. Herkes pk atsın eventlere katılsın oyuna bir heyecan gelsin. Bir görev için bile adam toplamaya çalışırken krallara yazı geçirtiyoruz. Başka türlü yaratıkları kesmeye adam bile toplayamıyoruz. Bu yazımı okuyan bütün oyunculara bu konu hakkındaki düşüncelerini sürekli yazarak bu konuyu güncel tutmayı öneriyorum. Eğer yetkililer bu konuda benimle aynı fikirdelerse lütfen yapmayı düşüneceğiniz sistem itemleri koyduğumuz pazar sistemi pc ler kapalı ikende alınabilen bir sistem olsun oyundaki boş boş bankalarda duran itemlerin kimseye faydası yok. Oyunda değişik aktiviteler denemek isteyen büssürü oyuncu var tam bir güzel kadro oluşturuyor, birşeyler yapmaya çalışıyor hayda birde bakıyorki adam daha itemlerini tamamlayamamış. Bütün planlar yatıyor. Günümüzde bu oyunu oynayanların %90 ı türk bu bir gerçek ve bu oynayanlarında %60 ı çalışan kesim yani sürekli oyunun başında duramayan kesim. Lütfen bu oyunun gelişmesini ve siz yetkililer olarak oyunun gelirlerinin artmasını istiyorsanız bu dediğim değişikliği yapmanız hem sizin açınızdan hemde oyuncular açısından mükemmel bir yenilik olacaktır. Bence bütün işinizi gücünüzü bırakın böyle bir değişiklik nasıl yapabiliriz onu düşünün. Naçizane tavsiyemdir. İYİ OYUNLAR.

Member SirTheLeoN's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Önerinize katılıyorum.Hem itemin bulunabilirliği hem de alıp satılabilinirliği açısından önemli.Bir ara oynadığım türkçesi 'İPEK YOLU' olan oyunda bir npc ile istediğiniz özellikte item aranabiliyor,satın alınabiliyor.Böylece item alıcıdan satıcıya daha çabuk ulaşıyor.Böyle bir güncellemenin çok zor olmadığını düşünüyorum.Umarım dediğiniz gibi gelir.Hem serverlerde çoklu pc'nin önüne geçilir.Hem de pazarda duran karakterlerin oyunda olmasından dolayı servere girilmeme olayı da son bulmuş olur.Ancak premium satışlarının azalabilme ihtimalinden dolayı da pek geleceğini sanmıyorum.

Senior Member
    Destekliyorum kardeşim seni.bir oyun var ismini vermiyeyim.itemleri satışa çıkarıyorsun.ama aynı andada oyunda aktif olarak oynayailiyorsun yani maradonda pazarda durmana gerek yok.o sistem entegre edilse ko ya süper olur ama..

Senior Member manin's Avatar
    Nickname
    OnLyManinDark
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad
    Bencede hakli bi isyan npc yapilsin bi tane. Satmak isteyen kisi oraya itemi biraksin akmak isteyen artarak bulsun gibi.

Nickname
    Reluctance
    Class
    Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by SirTheLeoN View Post
    Önerinize katılıyorum.Hem itemin bulunabilirliği hem de alıp satılabilinirliği açısından önemli.Bir ara oynadığım türkçesi 'İPEK YOLU' olan oyunda bir npc ile istediğiniz özellikte item aranabiliyor,satın alınabiliyor.Böylece item alıcıdan satıcıya daha çabuk ulaşıyor.Böyle bir güncellemenin çok zor olmadığını düşünüyorum.Umarım dediğiniz gibi gelir.Hem serverlerde çoklu pc'nin önüne geçilir.Hem de pazarda duran karakterlerin oyunda olmasından dolayı servere girilmeme olayı da son bulmuş olur.Ancak premium satışlarının azalabilme ihtimalinden dolayı da pek geleceğini sanmıyorum.
    Yeterki bu dediğim pazar sistemini getirsinler isterlerse server giriş sayısını yarıya düşürsünler o sıkıntılara çare bulunur. Ayrıca pazarda boş boş oturan insanların pk lara ve aktivitelere geri dönmesi otomatikman cash satış seviyelerini bence yükseltir. Kısacası bence event lara katılım oranı çok artar. Yeterki biz oyuncuları pazara mahkum etmesinler. Herkarakteri oynayabildiğim için 5 tane id var bende ve hepsinin bankası itemlerle dolu ve satılmıyor. Banada faydası yok bu itemlerin. Bu itemleri arayan arkadaşlarada faydası yok öyle boş boş duruyor. Yetkililerden acil bir yorum, cevap, düşünce, fikir bekliyorum.

Senior Member ISeIenaI's Avatar
    Nickname
    ISeIenaI
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    Sonuna kadar katılıyorum pazar kurmaktan nefret ediyorum kurmuyorum da çoğu zaman.Ama para sıkıntıya girdiğinde elin mahkum kalıyor.Boş pcde pazar kurdurmanın mantığını hala anlamış değilim.Hem pc yazık hem elektrik fiyatı malum pazar kökten değişmeli.

Banned
    Denge şart adil, herkesin rekabet edebildiği bu tür şeyleri suistimal edilmediği oyun oyun için oynandığı bir sistem gerekli iş ticaret döndürüldü oyunda böyle bir sistem kirlenmeye oyuncu kaybına mahkumdur.
    Last edited by 4ntikor; 12-04-2018 at 05:18 PM.

Nickname
    Reluctance
    Class
    Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by 4ntikor View Post
    Denge şart adil, herkesin rekabet edebildiği bu tür şeyleri suistimal edilmediği oyun oyun için oynandığı bir sistem gerekli iş ticaret döndürüldü oyunda böyle bir sistem kirlenmeye oyuncu kaybına mahkumdur.
    Kardeş biraz daha açıklayıcı yazarsan düşüncelerini daha iyi anlıyacağız seni, konuşmandan bu konuyu övdünmü yerdinmi pek anlaşılmıyor

Banned
    Quote Originally Posted by ArnavutFehmi View Post
    Kardeş biraz daha açıklayıcı yazarsan düşüncelerini daha iyi anlıyacağız seni, konuşmandan bu konuyu övdünmü yerdinmi pek anlaşılmıyor
    Genel bir düşünce yazdım öneri vermeyeceğim artık şirketlerden bunları yapacak bir umut görmüyorum. Kısa vadede rant için uzun vadede büyük zarar görüyor oyun.
    Last edited by 4ntikor; 12-04-2018 at 06:55 PM.

Senior Member Lasttear's Avatar
    Nickname
    StarS
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    ORC
    Server
    KO -> Gaia
    Race
    Karus
    Mantıklı bir yaklaşım. Böylelikle pazar yapan karakter sayısı azalır oyuncuların girişi rahat olur. Oyun o zaman oyun olur. İştem güçten vakit ayırık stres atmak isteyenler oazarda boğulmaz

Tags for this Thread