Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 52
    Senior Member
    Tamamını okudum öncellikle eline sağlık emek vermişsin.
    Bence bu dediklerini çözmek/azaltmak nttnow uygulamasının anlık kod sistemine dönüştürülmesiyle aşılabilir(otp gibi)
    Genel olarak oyunda fazla bilgisayarlar,multilerle oyun gereksiz şişiriliyor herkes 1 2 pc ile oynasa zaten bu problemler yaşanmaz.

Senior Member
    Infractions
    0/1 (3)
    Quote Originally Posted by O1Ezik View Post
    Tamamını okudum öncellikle eline sağlık emek vermişsin.
    Bence bu dediklerini çözmek/azaltmak nttnow uygulamasının anlık kod sistemine dönüştürülmesiyle aşılabilir(otp gibi)
    Genel olarak oyunda fazla bilgisayarlar,multilerle oyun gereksiz şişiriliyor herkes 1 2 pc ile oynasa zaten bu problemler yaşanmaz.
    Teşekkürler yorumun için senin de gözlerine sağlık kardeşim. pazarci tanidiklarim var şimdiden 2.3.el ucuz telefonlarini ayarlamaya başladilar guncellemeyi bekliyorlar. yetmez gibi internet paylasiminida kullanip daha fazla free char sokacaklar. düşunsene pazara premiuma göre süre sınırı gelse 10pcli adam 4gbden 40gb sadece 10pc pazar kurmak için verecek. vermez okadar kazanamaz koyar. efendi gibi 2pazar 3 pazar yapan adam varsada aylik 3gb char basi ödeme yapacak. rakipleri azaldigi icin (40pcli rakip) daha fazla gb elde edicek. siradan dc premiumlu bir user afk oldugu zaman rahatca buyunu sellini kurcak.

bu arada unutma dc premium elle farm yapan bir adam hele pk alanindaysa 400-800tl arasi npoint aliyor. tek charina. gunluk 50m - 80m kasamaz etkinliğe girmezse. bi zahmet 3 char pazar icin 9-10gb gözden cikarip 3 dc premium çeksinler dengelensin
    Last edited by uon; 05-16-2019 at 07:04 PM.

Senior Member Thapseus's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by IamBone View Post
    Konuyu okudum. Bu arada selam ben sadece etkinliklere giren mage. Benim DC premium alarak char dizdiğim zamanlarımda oldu, şuan aşırı pahalı pus fiyatlarından dolayı elimi sürmüyorum.

Her neyse, etkinliklerden DC premium varken de para kasabilirsiniz. Üstüne bir de DC premium sayesinde para kasarsınız.

Örnek vereyim.. Benim 4 tane charım var - 71 - 78 - 80 - 80, en son DC prem varken extradan drakilere giriyordum tam 12 tur ediyor. 30-40m arası Weapon Breaker kasıyordum.. DC premium zaten hakkını veriyor..

Ancak oyunu yarı ücretli hale getirmek, multi pazarcılığı, multi JR'ciliği ve illegaliteyi bitirmek için bize yardımcı olabilir. Bu konudan alınacak, işlevsel tek düşünce "Günlük pazar kurabilme süresi, Haftalık etkinliklere giriş hakkı veya etkinliklerden alınacak ödüller - premiumlara göre düzenlenebilir" olacaktır.

Aha sana hakkıyla yorum.
    Tutarlı bir yorum.

Konu sahibinin değindiği noktalar doğru, yıllardır herkesin bildiği konular. Zamanında çözüm önerileride yaptık fakat ya oyun yönetimi uygun görmedi yada yapımcı firmada bunu yapabilecek kapasite yok.

Dc Premiumda dc premium demişsiniz fakat atladığınız bir nokta var, harpy-evil wizard farmı para etmedi zaman magenin farm yapabileceği bir slot şuanda pek yok gibi. Bahçe deseniz barınamazlar, bf deseniz wrath haricinde bir slotu rahatça dönebileceklerini sanmıyorum çünkü warrior partiler ve teklemeci asas partiler biçip geçer. Keza lureleyerek kesmeleri lazımki süreç uzuyor.

Yani serverın belli bir aşamasından sonra magelerin tek farm yeri jr-ft ve ittifak dahilinde iseler iç krowaz haritası kalıyor. Belki sabit partileri varsa dış krowaz diyebiliriz.

Bunları bir rogue oyuncusu, mage karakteri en son 2008 yılında oynamış biri olarak diyebilirim.

Bu arada bahsettiğiniz etkinliklere sizde premiumlu/premiumsuz girebilirsiniz. Tabi oradada kusurlar var, ft de mageler mavi kazanıyor farklı bir sınıfla zor. Jr de ise magenin hasarı ciddi manada fark yaratıyor diyebiliriz, mage ekibin aynı anda girdiği jrlerde devaya ulaşma süreleri ciddi kısalıyor.

Bence nttgame açtığı sunuculardan 1 tanesini sadece premiuma özel açmalıydı. Aylık ödemeli oyun modeli için deneme sunucusu gibi olurdu. Eminim hiç tutmadığı kadar tutacak bir sunucu olurdu.

Multi char meselesinin en uygun çözümü otp gibi nttnow üzerinden her girişte kod istemesiydi fakat nttgame bunu yapmadı. Yapsaydı herşey farklı olabilirdi yeni serverlarda ama hesabını kitabını yapmışlar demekki uygun görmediler.

Oyunumuzdaki pazar sistemi tamamen ilkel. Modern oyunlarda bu alım satım işleri gayet güvenli npcler üzerinden yapılıyor. Karakterinizi saatlerce aptal aptal pazarda oturtmuyorsunuz. Oyunda olmasanız bile alıcı kişi size teklif verebiliyor yada item açık arttırmada olduğu için başlangıç fiyatının üzerinde sürekli itemin değeri artabiliyor. (bazı oyunlarda karşı teklif verenlerin ismi bile görünebiliyor)

Bu arada bende çok uzun süre oyun içi farm yaparak bir karakter geliştirdim, sürekli dc premium, full pus oynadığım aylar oldu ve emin olun hiç günlük 1 gb altına düşmedim (ne jr ne ft girdim bu arada). Sadece bifrost partiniz/ekibiniz varsa bile para kasabiliyorsunuz oyundaki etkinlikllerde. Keza czde solo farm yaparakta gayet güzel getiriler sağlıyordum. Tabi ozamanlar serverımda gb daha değerli ve npoint daha ucuzdu. Şuan kendi sunucumda farm yapmak akıl karı iş değil. Ve farmda en önemli nokta oyuna feda edebileceğini süredir. Akşam işten 8de gelen birinin pek farmla alakası olmaması gerekli.

Güncel durumda olympia gibi bitik sunucularda oynamak isteyenlere ise farm yapmamalarını, pus maliyetiyle item/gb almalarını önerebilirim. Vaktinize yazık. Farm yaparak karakter geliştirmek isteyenlerde yeni sunucularda, arkadaşlarıyla oynasınlar, etkinlik girsinler.
    Last edited by Thapseus; 05-16-2019 at 07:24 PM.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Quote Originally Posted by uon View Post
    Valla sen de bir sorun olmalı. çünkü çok detaylı anlattım. dedim ki sana pazarcılar kar ve zarara göre oynar. adam evine fazladan kar etmek icin 10tane internet baglantisi yapiyor ki 2 free user girisinden yararlanarak bronze premium bile almamak icin. sense demissin ki 20pc ile istedigi kari yapamiyorsa 25e cikarir. 20pc icin 20dc premium almasi imkansiz adam daha preye para vermiyor 20dc pre alcak kar etmek icin 25 dc pre mi alcak önerim bence gayet makul. anlayana ve bu işlerden çıkar sağlamayanlar için tabi

ayrica farm yapmiyorsan exp kasmiyorsan premiun almiyorsan alma? madem farm veya exp amacin yok ozaman bu konu seni ilgilendirmez? sen premiumsuz gir tum etkinlkklere keyfine bak adamlar her ay 300tl 500tl yatirsin npoint olarak senle ayni seviyede mi etkinliklere girmesini hak görüyorsun? ozaman komple premium kalksin madem öyle herkes eşit olsun. bir tarafta sen premiumsuz etkinlik kaçirma diger taraftan dc preli adam da etkinlik kacirmasin aranizda ki fark ne? eslantta saatte 6m dc preye biraktigi çöp mu fark? 6 saat dc pre farmla 30m kaldiriyorsunuz desen sende bronze premiumla yarisini kaldirabiliyorsun? pardon sen premiumsuzdun de mi ozur dilerim ama dc pre + puslu adamin senden farki sadece elle yaptigi saatte 6mlik farm mi? adalet bunun neresinde? senden daha fazla gb kasip karakterini gelistirmek istese bir adam 5 saatte 30m fark atcak parmaklari kopcak
    Geçmiş mesajlarımı okuyarak hakkımda fikir sahibi olabilirsin, bu şekilde bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olman, benim neden-sonuçlar ile konuna yanıtıma böyle yanıt vermen, kendi düşüncelerindeki güvensizliği işaret eder. Ayrıca ben seni anlıyorum, nedenlerine de hak veriyorum, sadece çözümüne katılmıyorum. Sen de beni anlamayı dener misin?

Multi konusunda demek istediğim eğer adam 1 PC'den aylık 1 DC premium fiyatından fazla kazanıyorsa -ki kazanıyor- o adamı bu durdurmaz, sadece kârını azaltır. Hatta önceki kadar kazanamadığı için tatmin olmayıp PC sayısını artırır, her birine DC premium da alır fark etmez diyorum. Burada mantıksız veya gerçeğe aykırı bir durum yok. Adam yine kazanıyor mu? Kazanıyor. E bu demek ki bunu çözmüyor.

Ayrıca dediğim sebeplerden dolayı premium almayan, ben ve benim gibiler hafta içi boşken karakterini nasıl pazara bırakacak?

Aslında da DC premium avantajlıydı ancak ne oldu? Herkes oyundaki her şeyi bırakıp sadece farma odaklandığı ve bu birçok sonuç doğurdu için droplar düşürüldü, slotlar düzenlendi. Bunu DC premium kullananlar kendi kendilerine yaptı. Bunu açgözlülük, "en çok ben kazanacağım" hırsı yaptı, bunun cezasını neden sıradan oyuncuya yüklensin ki? DC almaya değmiyorsa, fark yaratmıyorsa bunun suçlusu sıradan oyuncu mu? Alma DC veya onun özellikleri başka kimseyi etkilemeyecek şekilde düzenlensin mesela. O şekilde öneri verirsen, ona katılırım.

Premium kullananlar avantajlı olsun tamam da senin isteklerin "ben first classta uçmak istiyorum" şeklinde değil, uçak "first classtan oluşsun", ekonomik sınıf yolcularının uçağı ayrı olsun, daha nadir uçuş seferi olsun vs. istiyorsun. Bu başka. He tamamen bu konseptli sunucu olursa tamam, o zaman mantıklı derim ve desteklerim de ancak mevcut düzen için bunu desteklemiyorum.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Thapseus View Post
    Tutarlı bir yorum.

Konu sahibinin değindiği noktalar doğru, yıllardır herkesin bildiği konular. Zamanında çözüm önerileride yaptık fakat ya oyun yönetimi uygun görmedi yada yapımcı firmada bunu yapabilecek kapasite yok.

Dc Premiumda dc premium demişsiniz fakat atladığınız bir nokta var, harpy-evil wizard farmı para etmedi zaman magenin farm yapabileceği bir slot şuanda pek yok gibi. Bahçe deseniz barınamazlar, bf deseniz wrath haricinde bir slotu rahatça dönebileceklerini sanmıyorum çünkü warrior partiler ve teklemeci asas partiler biçip geçer. Keza lureleyerek kesmeleri lazımki süreç uzuyor.

Yani serverın belli bir aşamasından sonra magelerin tek farm yeri jr-ft ve ittifak dahilinde iseler iç krowaz haritası kalıyor. Belki sabit partileri varsa dış krowaz diyebiliriz.

Bunları bir rogue oyuncusu, mage karakteri en son 2008 yılında oynamış biri olarak diyebilirim.

Bu arada bahsettiğiniz etkinliklere sizde premiumlu/premiumsuz girebilirsiniz. Tabi oradada kusurlar var, ft de mageler mavi kazanıyor farklı bir sınıfla zor. Jr de ise magenin hasarı ciddi manada fark yaratıyor diyebiliriz, mage ekibin aynı anda girdiği jrlerde devaya ulaşma süreleri ciddi kısalıyor.

Bence nttgame açtığı sunuculardan 1 tanesini sadece premiuma özel açmalıydı. Aylık ödemeli oyun modeli için deneme sunucusu gibi olurdu. Eminim hiç tutmadığı kadar tutacak bir sunucu olurdu.

Multi char meselesinin en uygun çözümü otp gibi nttnow üzerinden her girişte kod istemesiydi fakat nttgame bunu yapmadı. Yapsaydı herşey farklı olabilirdi yeni serverlarda ama hesabını kitabını yapmışlar demekki uygun görmediler.

Oyunumuzdaki pazar sistemi tamamen ilkel. Modern oyunlarda bu alım satım işleri gayet güvenli npcler üzerinden yapılıyor. Karakterinizi saatlerce aptal aptal pazarda oturtmuyorsunuz. Oyunda olmasanız bile alıcı kişi size teklif verebiliyor yada item açık arttırmada olduğu için başlangıç fiyatının üzerinde sürekli itemin değeri artabiliyor. (bazı oyunlarda karşı teklif verenlerin ismi bile görünebiliyor)

Bu arada bende çok uzun süre oyun içi farm yaparak bir karakter geliştirdim, sürekli dc premium, full pus oynadığım aylar oldu ve emin olun hiç günlük 1 gb altına düşmedim (ne jr ne ft girdim bu arada). Sadece bifrost partiniz/ekibiniz varsa bile para kasabiliyorsunuz oyundaki etkinlikllerde. Keza czde solo farm yaparakta gayet güzel getiriler sağlıyordum. Tabi ozamanlar serverımda gb daha değerli ve npoint daha ucuzdu. Şuan kendi sunucumda farm yapmak akıl karı iş değil. Ve farmda en önemli nokta oyuna feda edebileceğini süredir. Akşam işten 8de gelen birinin pek farmla alakası olmaması gerekli.

Güncel durumda olympia gibi bitik sunucularda oynamak isteyenlere ise farm yapmamalarını, pus maliyetiyle item/gb almalarını önerebilirim. Vaktinize yazık. Farm yaparak karakter geliştirmek isteyenlerde yeni sunucularda, arkadaşlarıyla oynasınlar, etkinlik girsinler.
    Ya bu oyunda herkesin ekibi var herkes Cz de farm yapıyor bireysel oynayan veya 2 arkadaş oynayan kimse yok ya da insanlar yalancı. DC premium alan adamda Tüm etkinlere giriyor almayan adamda giriyor ikiside aynı gb yi elde ediyor. Dc premiumlu adam 1 saatlik farmla ne kasabilir ki? neredeyse tüm slotlar satte 6-7m atıyor. ARdream deru bile öyle. ilk saat 10m alıyorsun 5 saatte 50m alırım diyorsun 5 saatin sonunda cebinde 30m kalıyor. premiumlu adamla premiumsuz adam arasında en büyük fark etkinlikler olmalı ve bu etkinliği hakedenler dc premiumlulardır.

Bak empati yapalım adam yukarıda premiumsuz user demiş etkinlik kaçırmıyorum 83 lwlim hafta sonu daha çok vakit geçiriyorum diye.

Ben de Dc premium+ Peri + Voucher + vip key alıyorum. 3600 cash yani tl olarak neredeyse 300TL.

premiumsuz adam JR den ay sonuna kadar 120 silver gem alma şansı var. bir okadar Mavi kutu

premiumlu adamında jrden ay sonuna kadar 120 silver gem alma şansı var. bir okadar mavi kutu.

Adalet bunun neresinde? Eslant+ardream nerede farm yaparsan yap 5 saatlik farmın sonunda maximum 30-40m alırsın masrafları düşünce.

Ben 300Tl para veriyorum eğer zahmet edip 4-5 saat farm yaparsam o adamdan farklı olarak 30-40m alıyorum. Verdiğin pus masraflarını anca karşılıyor zaten.

Hele Dc premium ile bronze premiumu karşılaştırırsam 4-5 saat farmın sonunda bronze premiumda hiç almasa 20m alır. yani olaya bakın bir tarafta 50tl npoint alan ile diğer tarafta 300 tl npoint alan arasındaki Kasma farkı sadece ama sadece 6 saatte "20m" çok az.

Şimdi diyeceksin Cz de farm yap, şunu yap bunu yap. Niye ki? O strese o masrafa niye gireyim ))))) çekerim bronze premium çekerim magemi mis.

Çekerim 4 pc = 1000TL AFK JR + 1 charla afk kalamayacağım etkinlikler + Pazar yaparım daha çok gb kasarım. Mesele bu.

Senior Member
    Quote Originally Posted by FFferik16 View Post
    Geçmiş mesajlarımı okuyarak hakkımda fikir sahibi olabilirsin, bu şekilde bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olman, benim neden-sonuçlar ile konuna yanıtıma böyle yanıt vermen, kendi düşüncelerindeki güvensizliği işaret eder. Ayrıca ben seni anlıyorum, nedenlerine de hak veriyorum, sadece çözümüne katılmıyorum. Sen de beni anlamayı dener misin?

Multi konusunda demek istediğim eğer adam 1 PC'den aylık 1 DC premium fiyatından fazla kazanıyorsa -ki kazanıyor- o adamı bu durdurmaz, sadece kârını azaltır. Hatta önceki kadar kazanamadığı için tatmin olmayıp PC sayısını artırır, her birine DC premium da alır fark etmez diyorum. Burada mantıksız veya gerçeğe aykırı bir durum yok. Adam yine kazanıyor mu? Kazanıyor. E bu demek ki bunu çözmüyor.

Ayrıca dediğim sebeplerden dolayı premium almayan, ben ve benim gibiler hafta içi boşken karakterini nasıl pazara bırakacak?

Aslında da DC premium avantajlıydı ancak ne oldu? Herkes oyundaki her şeyi bırakıp sadece farma odaklandığı ve bu birçok sonuç doğurdu için droplar düşürüldü, slotlar düzenlendi. Bunu DC premium kullananlar kendi kendilerine yaptı. Bunu açgözlülük, "en çok ben kazanacağım" hırsı yaptı, bunun cezasını neden sıradan oyuncuya yüklensin ki? DC almaya değmiyorsa, fark yaratmıyorsa bunun suçlusu sıradan oyuncu mu? Alma DC veya onun özellikleri başka kimseyi etkilemeyecek şekilde düzenlensin mesela. O şekilde öneri verirsen, ona katılırım.

Premium kullananlar avantajlı olsun tamam da senin isteklerin "ben first classta uçmak istiyorum" şeklinde değil, uçak "first classtan oluşsun", ekonomik sınıf yolcularının uçağı ayrı olsun, daha nadir uçuş seferi olsun vs. istiyorsun. Bu başka. He tamamen bu konseptli sunucu olursa tamam, o zaman mantıklı derim ve desteklerim de ancak mevcut düzen için bunu desteklemiyorum.
    1 dc premium yeni serverda ortalama 4gb. 25 dc premium = 100GB Bahsi geçen şahıslar her ay elektrik internet faturası öderken 100gb gibi bir yük sırtlarına biniyor sen ise diyorsun ki daha da hırslanır pc sayısını arttırır. Olay basit. Sanırım Türk halkını tanımıyorsun .

25pcli pazarcıyım. 10-15 internet bağlantısı ile 2 free user sokuyorum neredeyse hiç premium masrafım yok. Nttgame böyle bir güncelleme yaptığı an önce okkalı bir küfürü yer. Ne demek aylık oakdar elektirik masrafı veriyorum+ internet bağlantısına para bayılıyorum yetmez gibi gece gündüz uğraşıyorum ne demek lan 100GB Nttgameye haraç vercem lan derim. 25 pc mi 12ye düşürürüm. Aylık 50gb masrafım çıkıyorsa buna devam ederim. Çıkmıyorsa daha da düşürürüm. Sen ise diyorsun ki Pc sayımı arttırırım.

25 pc nin masrafı 100gb aylık. 50 pcnin masrafı aylık 200gb kimse bu riske strese girmez.

Belki GMler yorumları okuyordur. Belki aralarında bu fikirler konuşup tartışırlar. Forumda herkes GM lerin basiretsiz insanlar olduğunu söylüyor. Eğer öyleyse zaten bu düzen böyle gider. Eğer değillerse bu fikrimi düşünüp geliştirirler.
    Last edited by kivirbas4; 05-16-2019 at 08:24 PM.

Senior Member
    Infractions
    0/1 (3)
    Düşündümde arkadaşlar size her şey müstahak buna bile muhalefet olacak tiplersiniz. az önce chaosa girdim 56 kill kimizi kutu aldim 79 kille mavi kutu alan adamin tradesi kpaliydi. evet arkadaslar her ay 500 tl pus harcamasi yapan enayi midir?

akşam jrsini kaybettim. 1 black gem. chaos kaybettim 1 red kutu. premiumsuz adam FT girdi 10m aldı. jr girdi 20m aldı chaos 10m aldı 40m cebine koydu. Girdiğim jr de bosslar gem bile atmadı ben mecbur muyum premiumsuz adamlarla Jr oynamaya. allah aşkına dediğim şeyleri anlamadan muhalefet olmak için yorum yapmayın.

Acilen premiuma göre etkinlikler düzenlenmeli aksi taktirde kan kaybedecek oyun.

zor değil premiumsuz adamın etkinliklerinin kısıtlanmasıi bronzenin kısıtlanması. Dc premium vip key peri oto loot voucher her şeyim var 22.00dan şu saate kadar elde ettiğim 5m para bile değil.
    Last edited by uon; 05-16-2019 at 10:41 PM.

Senior Member
    Quote Originally Posted by uon View Post
    Ama güzel olmaz mıydı usta? düşünsene 40pcli pazarci artik presiz pazar yapamiyor yapsa da 2 saat. bronze gold preli 5 saat. 40pc ye dc alsa zaten zarar eder ozaman kar zarar durumuna göre pc sayisini azaltirdi. boylelikle multiye chaosa jr ye illegalin onune geçilirdi. Sınır gelse keşke. nttnow ile legallerde madur olabiliyor
    bi adamda 40 tane pc varsa bırak da pazar yapsın bi zahmet charları halay mı çektirecek? ayrıca buy pazar ve sell pazar oldukça aradaki çıta az duruyor buyu 13m ise selli de 14 15m i geçmiyor.sen istiyosun ki 2 tane item düşürüp köşeyi döneyim.bu konunun ana özetinde şair kulağının arkasını göstermiştir.Saçma sapan bir mevzu.her bronz alan pazar yapacak değil her dc alan da gb satacak değil.boş beleş şeylerle uğraşmayın şu mübarek günlerde.

Senior Member
    Infractions
    0/1 (3)
    Quote Originally Posted by taylanbasar View Post
    bi adamda 40 tane pc varsa bırak da pazar yapsın bi zahmet charları halay mı çektirecek? ayrıca buy pazar ve sell pazar oldukça aradaki çıta az duruyor buyu 13m ise selli de 14 15m i geçmiyor.sen istiyosun ki 2 tane item düşürüp köşeyi döneyim.bu konunun ana özetinde şair kulağının arkasını göstermiştir.Saçma sapan bir mevzu.her bronz alan pazar yapacak değil her dc alan da gb satacak değil.boş beleş şeylerle uğraşmayın şu mübarek günlerde.
    konunun başında belirtildi zaten, bu işlerden kar sağlayan insanlar elbet saldıracak diye onlardan birisin belli. Senin gibiler yüzünden N-point alanlar kendilerini artık enayi gibi hissetmeye başladı. NTT GAME HABERİNİZ OLSUN

Senior Member
    bu konuyu açan arkadaşa söylüyorum Önünden ye la!!milletin ne kazanıp ne kaybettiğini hesaplayacak kadar boş beleş yaşama bu hayatı.Oyununu oyna zevkini al sonra çık yat zıbar.Yok o bunu yapmış da yok şukadar silver kazanırsa bu kadar bilmem ne gelir de madem öyle kolay alma premium bi dene bakalım bir ay boyunca ne kadar kazanıp köşeyi dönebiliyorsun.Bu saf sanıyor ki herkes günde 3 gb para kasıyor.