Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 18
    Junior Member

Angry Zaman ayarlı oto alan atan mageler hakkında

Merhabalar,

Karakterim oto alan atan magelere slot içinde de doğan Uruk bosunu alan atılan slotun içine çekmekten 7 gün ban atıldı. Fakat ne enteresan ki o otomatik alan atan mage halen Sirus serverlerinde Uruk hai ve Uruk bladelere alan atmaya devam etmektedir. Oto alan atan mageler mi yoksa onların işini bozanlar mı cezayı hakediyor?

Moderator DizzyMask's Avatar
    Nickname
    DizzyMask
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Merhabalar,

İllegal yazılım kullanarak oto kasan oyuncuları videolu kanıtlarla forum cr ye bildirmeniz yeterlidir, slota farklı mob çekip luring eylemi yapmanıza gerek yok bu şekilde sizin ceza almanıza sebep olur. Aldığınız ceza hakkında dilerseniz destek ekibine itiraz bileti oluşturabilirsiniz.

Senior Member
    Ben 2 tane adam çektim öyle khenarth hemen ertesi sabah müdahale etti slotları temizledi. Sonra o günün öğleninde tekrar video attım, incelenecek diyip arşive atıldı işlem mişlem yok. Galiba modlar gününde olunca müdahale ediyor, öteki türlü olunca arşive sallıyor konu kapanıyor.

Moderator DizzyMask's Avatar
    Nickname
    DizzyMask
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by YBK3595 View Post
    Ben 2 tane adam çektim öyle khenarth hemen ertesi sabah müdahale etti slotları temizledi. Sonra o günün öğleninde tekrar video attım, incelenecek diyip arşive atıldı işlem mişlem yok. Galiba modlar gününde olunca müdahale ediyor, öteki türlü olunca arşive sallıyor konu kapanıyor.
    Bahsettiğiniz gibi bir durum yok, tüm raporlar detaylıca incelenip sonuçlandırılıyor, keyfi olarak "şu rapora da bakmayalım ya" gibi bir olay söz konusu değil yani.

Junior Member
    Quote Originally Posted by _DizzyMask_ View Post
    Merhabalar,

İllegal yazılım kullanarak oto kasan oyuncuları videolu kanıtlarla forum cr ye bildirmeniz yeterlidir, slota farklı mob çekip luring eylemi yapmanıza gerek yok bu şekilde sizin ceza almanıza sebep olur. Aldığınız ceza hakkında dilerseniz destek ekibine itiraz bileti oluşturabilirsiniz.
    Merhabalar ben 1 haftadan fazla oldu video alıp alıp oto z ve oto alan atanları reportladım ama halen işleme alınmadı neden bu kadar uzun sürüyor işlemler anlamadım. Zaten adam bu kadar zaman sonra ceza alsa ne olacak tekrar gelip aynı işe devam edeceki ki önceki reportumda cezxa alan karakter tekrar geri geldi oto alana devam ediyor. Ya cezalar caydırıcı değil yada o kadar zamanda bir hesap kapatılsada adamlar için sorun değil, bu işe köklü bir çözüm bulmak şart.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by ZeBaNi23 View Post
    Merhabalar,

Karakterim oto alan atan magelere slot içinde de doğan Uruk bosunu alan atılan slotun içine çekmekten 7 gün ban atıldı. Fakat ne enteresan ki o otomatik alan atan mage halen Sirus serverlerinde Uruk hai ve Uruk bladelere alan atmaya devam etmektedir. Oto alan atan mageler mi yoksa onların işini bozanlar mı cezayı hakediyor?
    Uruk spotunda bulunan her mage makro kullanmıyormuş sonucu çıkmıyor mu sizce? Şüphelendiğiniz kişi pc başında sizin luring eyleminizi video alıp ceza almanızı sağlamış.

Eğer gerçekten kuralları ihlal eden bir oyuncu da olsa sadece rapor yapmanız gerekiyor, luring yaptığınızda siz de oyun kurallarını ihlal etmiş olursunuz.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Uruk spotunda bulunan her mage makro kullanmıyormuş sonucu çıkmıyor mu sizce? Şüphelendiğiniz kişi pc başında sizin luring eyleminizi video alıp ceza almanızı sağlamış.

Eğer gerçekten kuralları ihlal eden bir oyuncu da olsa sadece rapor yapmanız gerekiyor, luring yaptığınızda siz de oyun kurallarını ihlal etmiş olursunuz.
    yav saniye mi tutuyo adam 24 saat kardeşim adam çarı koyuyo macroya izliyo işte nasıl saniyesi saniyesine 24 saat orda kasan adama macro olmayabilirmiş demekki diyorsunuz gerçekten aklım almıyor artık.

Junior Member
    sabah attığım konu 1 hafta önceki işlem bekleyen konuyla beraber kalkmış sizde öyle birşey yok diyorsunuz durduk yere gelip burda ithamlarda mı bulunalım ? yetkililerin cr sistemini gözden geçirmesi gerektiği aşikar bu tartışılacak birşey değil.

Junior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post

siz diğer mod arkadaşlar çok daha tecrübelisiniz ama şu yaptığınız yorum çok komik kalıyor. sirius vega altar daki karus blade-hai slotlarındaki macro oranı % 75in altındaysa gel burda istediğini söyle ama değilse ezbere konuşma lütfen.yada bot kullanmayan manticore slot sayısı %95in altındaysa oda olur. yada oto tedarik kullanmayan eslant çöp slotları oranı %60ın altındaysa oda olur.sayın mod team lideri irtibat halinde olduğunuz game masterlarada iletmenizi hatta görev tanımınızda varsa sizide göreve davet ediyorum.Lütfen slotları rutin olarak gezin detaylı kontrol yapın ve artık nttgame şu xgncode dan kurtulsun yazık günahtır nasıl bir oyunun çakmaları ondan çok daha sağlam korunur akıl sır almıyor ya şaka gibi .

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by BAKARAKOL1 View Post
    siz diğer mod arkadaşlar çok daha tecrübelisiniz ama şu yaptığınız yorum çok komik kalıyor. sirius vega altar daki karus blade-hai slotlarındaki macro oranı % 75in altındaysa gel burda istediğini söyle ama değilse ezbere konuşma lütfen.yada bot kullanmayan manticore slot sayısı %95in altındaysa oda olur. yada oto tedarik kullanmayan eslant çöp slotları oranı %60ın altındaysa oda olur.sayın mod team lideri irtibat halinde olduğunuz game masterlarada iletmenizi hatta görev tanımınızda varsa sizide göreve davet ediyorum.Lütfen slotları rutin olarak gezin detaylı kontrol yapın ve artık nttgame şu xgncode dan kurtulsun yazık günahtır nasıl bir oyunun çakmaları ondan çok daha sağlam korunur akıl sır almıyor ya şaka gibi .
    Sanırım yazdığımı anlamadınız, birisi oyun kurallarını ihlal ediyorsa bunu ispatlamak için oyun kurallarını ihlal etmenize gerek yoktur. Sadece ve sadece kaydınızı alarak CR kısmına göndermeniz yeterlidir. Gönderdiğiniz halde işlem yapılmamışsa geriye tek bir seçenek kalıyor o da o oyuncunun legal olduğudur. Kaldı ki luring eylemi yapılırken video kaydı alıyorsa ve bu video kaydında tarih çıkartmak için - tuşuna basıyorsa söylendiği gibi değildir sonucu çıkıyor ortaya.

Ben bahsedilen rapor hakkında konuşmuyorum, genel olarak bu sonuç ortaya çıkar. Siz legal bir oyuncuya oyun kurallarını ihlal ediyor derseniz ve üstüne bir mob çekerseniz elbette ceza alırsınız. Legal bir oyuncu kuralları ihlal etmediği sürece 100 kere de raporlasanız kesinlikle ceza almaz.

Detaylı anlatmamım sebebi şu, bazen oyuncular kendi aralarındaki husumetlerden dolayı birbirlerini fazlaca şikayet etmekteler ve şikayet edince kesin gözüyle ceza alacaklarını düşünmektedirler. Oysa ki sadece oyun kurallarını ihlal edenler ceza alırlar.

Rapor ettiğiniz oyuncu belirttiğiniz gibi kuralları ihlal ediyorsa kesinlikle ceza alır.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.