Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 18 of 18

Thread: Genel sorunlar

Asıl soru Knightonline Hikayesine uygun yola devam etmiyor. Yada karakter skill güncellemeleri VE oyun ek yamaları, hikayeye uygun gelmiyor. En basit oyundaki bir monster hakkında konuşalım.
    GOLEM ==Rivayetlere göre, antik çağların PRIEST leri, kendilerine köle olarak kullanmak üzere taştan yaratıklar canlandırırlarmış. Bu taştan yaratıklara ise Golem denilmiş. Savaşın başlangggıcından 7 yıl sonra, PRIESTLER canlandırdıkları bu yaratıkları nasıl kontrol ettiklerini unutmuşlar ve kontrolden çıkan Golemler yanlarına yaklaşan bütün canlılara saldırmaya başlamış. Yine söylenenlere göre, bu yaratıklara tipik silahlar ile zarar vermek imkansızmış.

Burda oyunda 15 yıldır geçmiş hala PRIESTLERE golem tarzı yaratıklar yapma skili gelmedi. Ama tuhaf olaya bak, Mageler 83 levelde dragon basma skili verdiler. Şimdi hikayeye göre Priest lerin olan bir özellik Mage lere verilmiş. İlk önce hikayeye uygun olarak Oyunun Gelecek yamaları gelmiyorsa oyun kendini bitiriyordur. Şimdi bunu Mgame e sorsan. Cevap veremez. Oyunun hikayesi ne olacak. Cevap veremez. Çünkü oyunun hikayesine bağlantılı olarak genişleme paketleri gelmiyor. Sadece birilerinin kendi isteklerine göre oyun ilerliyor. Oyun birkaç kişinin istediği için yoluna devam edecek. Yada kendi başlangıç hikayesine göre yeniden genişleme paketi gelip devam edecek. Onun için boşuna genişleme paketleri beklemeyin. Kendi oyunun hikayesinden ayrılmış oyunlar yok olmaya mahkumdur.

Bir örnek daha
    DREAD MARE==
    Mareler Lanetli Savaşçılardır. Tanrı Patosa karşı yapılan savaştan sonra uyutulmuşlardı ancak gökten yağan kanlı kırmızı yağmur sonrası tekrar uyandılar ve çok büyük bir güçle savaşçılara saldırmaya başladılar.
    Neden priestler de uyutma yeteneği olduğu ile ilgili.

Yani oyundaki bazı karakterlerde bulunan skillerin amacı var. Eğer siz bunları nerf edip yada kaldırırsanız. Oyunu bozarsınız.
    Last edited by Corbinal37TR; 11-14-2020 at 10:10 AM.

Quote Originally Posted by DonJose View Post
    Bu bahsettiğiniz durum hayatımızın her alanında yok mu? Hadi normal hayatı pas geçelim dijital dünyaya indirgeyelim hırsız, dolandırıcı, küfürbaz... vs. hangi oyunda ya da hangi platformda yok ? Gün içinde telefonunuza kaç SMS geliyor X mağazasından hediye çeki kazandınız diye. Bu durumu sadece oyunla sınırlandırmanız biraz yanlış olmuş. Oyun yönetiminin toplumsal değerler ve genel ahlak kuralları dersi vermesini de beklemeyelim. Kaldı ki yönetim oyunun davranış kurallarını zaten belirlemiş;
    Küfürün cezası var mı? Hilenin cezası var mı ? Dolandırıcı mesajların cezası var mı? Etkinlikte oyun başında olmayıp parti faaliyetinin engellenmesinin cezası var mı ? Evet hepsinin var.
    Ama az önce de bahsettiğim gibi oyun yönetimi sadece bunların tespiti halinde ceza verebilir, temel eğitimi veremez.
    Söylediklerinizde haklısınız tabiki şirket küfürbazın hilecinin dolandırıcının önüne geçemez bunları engellemeye yönelik yaptıkları herşeyi taktir ediyorum ama bizimde haklı olduğumuz bi konu var sizde zaten bu konuya değinmemişsiniz makro ya.bu makro olayı tamamen engellenmeli yıllarca zaten koxpa bişey yapılmadı şimdide makroya bişey yapılmıyor

Quote Originally Posted by whateverittakes View Post
    Söylediklerinizde haklısınız tabiki şirket küfürbazın hilecinin dolandırıcının önüne geçemez bunları engellemeye yönelik yaptıkları herşeyi taktir ediyorum ama bizimde haklı olduğumuz bi konu var sizde zaten bu konuya değinmemişsiniz makro ya.bu makro olayı tamamen engellenmeli yıllarca zaten koxpa bişey yapılmadı şimdide makroya bişey yapılmıyor
    Makro olayı benide rahatsız ediyor. Her yerde makro var. Az önce genie ile kasarken 2 eleman geldi parti istedi aldım partiye. Dedim genie var mı. Yok makro var dediler. Hiç tartışmaya girmedim. Alın slot sizin olsun. Çekip gittim. Bazen diyorum kendime biz neden GENIE alıyoruz. Birde levellere göre eslant eklenmesli oyuna. 60-70 level arası eslant , 70-80 level arası eslant ve 80+ eslant ı 3 eslant haritası eklenmesi lazım oyuna acil. Gözlemlerime göre 1-80 level arası makro kullanma olayı fazla. 80+ larda makro kullanma oranı azalıyor. Çünkü item sayısı çoğaldıkça insanlar banlanmak istemiyorlar. Benim gibi +3 takılar +8 +9 itemli adamlar makro kullanan çok az dikkatimi çeken.

Quote Originally Posted by akoml View Post
    Toplumda olan genel sorunlarını, oyunla kısıtlayamazsın. ''Ne olacak bu oyunun hali?'' demen yerine, ''Ne olacak bu ülkenin hali?'' diyerekten, tepki oklarını doğru platforma çevirmelisin.
    Burası oyun platformu. Oyunla alakalı konuları tabiki buradan yazacağım. Seninki tamamen niyet okuma şu an. Nereden biliyorsun farklı platformlarda bunlarıda dile getirmediğimi?

Quote Originally Posted by DonJose View Post
    Bu bahsettiğiniz durum hayatımızın her alanında yok mu? Hadi normal hayatı pas geçelim dijital dünyaya indirgeyelim hırsız, dolandırıcı, küfürbaz... vs. hangi oyunda ya da hangi platformda yok ? Gün içinde telefonunuza kaç SMS geliyor X mağazasından hediye çeki kazandınız diye. Bu durumu sadece oyunla sınırlandırmanız biraz yanlış olmuş. Oyun yönetiminin toplumsal değerler ve genel ahlak kuralları dersi vermesini de beklemeyelim. Kaldı ki yönetim oyunun davranış kurallarını zaten belirlemiş;
    Küfürün cezası var mı? Hilenin cezası var mı ? Dolandırıcı mesajların cezası var mı? Etkinlikte oyun başında olmayıp parti faaliyetinin engellenmesinin cezası var mı ? Evet hepsinin var.
    Ama az önce de bahsettiğim gibi oyun yönetimi sadece bunların tespiti halinde ceza verebilir, temel eğitimi veremez.
    Hedef saptırmaktan vazgeçin. Kıyas yapmak yerine çözümler bulunsun. Diğer arkadaşa yazdığım gibi, burası bir oyun platformu. Oyunla ilgili sorunları buradan yazacağım tabiki. Sorunlara çözüm bulmakta yönetimin işi.

Kaldı ki, yönetim bu dolandırılık meselesini biraz olsun ciddiye almış ki, tezgaha konulan pus itemlerini eksik koyup oyuncuları dolandırmaya kalkan kişilere karşı gölge sistemi getirmiş. Onlarda bir şeylerin farkında demek. Sen her ne kadar farkında olmasan bile. Sadece pus eşyalarına değil diğer dolandırma olaylarına karşıda çözümler bulunabilir.

Yalnız burada sorun oyunda değil ki. Bizim cahil şahinci, keko, apaçi, 50 iq tayfada. Bu oyun bu tarz toplumdan dışlanmış avam tabakasının ego tatmin sahası. İşsiz güçsüz, ipsiz sapsız adamlar oyundan para kazanmaya çalışarak ev geçindirmeye filan çalışıyor. Oyunu bozan da bu tipitipler zaten. Keşke şu oyuna aylık giriş ücreti gelse de biraz elitist kesimle oynasak dadından yenmeyecek.

Senior Member akoml's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by ChampionOfTrakya View Post
    Burası oyun platformu. Oyunla alakalı konuları tabiki buradan yazacağım. Seninki tamamen niyet okuma şu an. Nereden biliyorsun farklı platformlarda bunlarıda dile getirmediğimi?
    Oyundaki karakterler, gerçek insan karakteri yalnız. Demek istediğim, ülkedeki bu karakterlerdeki kişilikler düzelmedikçe, oyunun düzelmesini bekleme. Gerçek hayatında insan olamamış, karaktersiz kişilerin de; oyunda Zeki Müren olmasını bekleme.

Senior Member
    Oyundaki karakterler, gerçek insan karakteri yalnız. Demek istediğim, ülkedeki bu karakterlerdeki kişilikler düzelmedikçe, oyunun düzelmesini bekleme. Gerçek hayatında insan olamamış, karaktersiz kişilerin de; oyunda Zeki Müren olmasını bekleme.
    Tamam da birçoğu sorunlu olduğu için gerçek hayatta iş bulamıyor. Evine 2-3-8-16-32 pc alıp savunduğunuz sisteme bağlanmış hayatını devam ettiriyor. Eldeki bakiye bu.

Ben insanların karakterlerini değiştirilim demiyorumki. Buna zaten ne gücümüz ne de haddimiz imkan verir.

Bu oyunda açıklar olduğu sürece, istismar edilecek bir şeyler olduğu sürece sorunlar katlanarak devam edecek.

Oyun yönetimi istismara açık her şeyin tedbirini alacak. Buna bağlı gerekli güncellemeler getirelecek. Gerekirse cezalar daha da ağırlaştırılacak. Yani bir şeyler daha fazla yapılması lazım. Yapılmıyorki bir kesim oyuncu hala her türlü mide bulandırıcı işlere devam ediyor.