Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 18
    Banned
    Infractions
    0/1 (15)

Chaoslarda İsimlerin Görünmesi Gerekliliği

öncelikle ricam, lütfen bu başlığı chaos hk başlığına taşıyıp yok etmeyin zira orada yazılan her şeyin kaybolup gittiğini herkes biliyor. her mesele kendi özünde tartışılacak konudur. chaosda koxper vardır bu ayrı tartışılır chaosta isimler görünmesi gerekiyodur bu ayrı tartışılır herkesin bu konularda ayrı ayrı fikirleri olabilir ama her şeyi tutup tek bi alana yığdığınızda o mesele sadece ortadan kayboluyor kimse o konu hakkında konuşmuyor tepki göstermiyor karman çorman bi ortama dönüşüyor orası bunun herkes farkında, artık bunu yapmayın rica ediyorum.

az önce chaostan çıktım yine. 2. dakika olmadan 2 isim kaydettim hafızaya. nicklerini yazmıcam, altar 1 sunucusunda yaşandı bu olay. bu iki isim dedim, ilk 4 te bitircek. oyun bitti, bu iki isim oyunu 1. ve 2. olarak tamamladı.

neden? çünkü adamlar oyunu döne döne r skill atarak oynuyordu hiç sabit değillerdi charları devamlı kayıyordu. ayrıca wh ile kimseye takılmadan kalabalığın içinden giriyolardı.

sizden rica ediyorum, ben tüm chaoslara twitch yayını açarak girmek istiyorum ki her şey kayıtlı olsun sonrasında klip alıp reportlayabileyim. eğer isimler açıkça ortada görülürse herkesin kayıt alması daha kolaylaşır, net ispatlar daha kolay ortaya konur. aksi halde sadece sol alttan kim kesti kimi kesti şeklinde takip yapılmaya kalkılırsa yanlış birini itham edebiliriz ks ye vs gittiğimiz takdirde. bu yüzden kimin ne yaptığının açıkça görülmesi gerekiyor. lütfen bu meseleye el atılsın artık, chaos oyuncuları her oyun koxperlarla mücadele ettiği yetmiyor üstüne bu adamların isimlerini dahi yakalayamıyor gizli olduğundan. biraz kolaylaştırın artık bizim için şu olayları, bu adamların reportlanması için ortamı oluşturun.

bu konudan şikayetçi olan herkesten destek istiyorum bu konu altında. yorumlarınız önemli.

edit. gelen haklı eleştiriler üzerine talebimi, oyunculara pm atılıp nicklerinin öğrenilebilmesi gerekliliği şeklinde güncelliyorum. herkesin isimleri gizli olsun ama koxper adamı da o an tespit edebilmek için pm atıp nickini öğrenebilelim. kimse akıcı bi oyun esnasında birini peşlemek için tek tek 17 kişiye pm atıp adam aramaya çalışmayacaktır sonuçta yahut bu sayı çok çok az olacaktır. koxperlarla dolu, onlar için tehditin az olduğu bi etkinlik yerine bu sistem daha sağlıklı sonuçlar verecektir diye düşünüyorum.

edit2. diğer önerim şu şekildedir

herkesin adı gizli olsun eyvallah, pm atılamasın eyvallah. o zaman şu yapılabilir. atak yaptığımızda sağ altta atak yaptığımız kişinin adı yazsın. yani xxx kullanıcısına 1000 hasar verdin şeklinde. herkesin anonim olduğu ortamda kimse kimseye uzaktan pm atamıyorken sadece hasar verdiğinde kimliğini görebiliyorken kimse istediğini seçip peşinden gidemez. bunun suistimalinin yaşanma ihtimali öyle bi kaos ortamında 1000 de 1 dir. ama ben koxper adamı gördüğümde onu kovalarım ve atak vererek nickini alırım kayda. her şey çözülür. sonuçta koxper adamlar, kaya kaya oynayan tipler kendilerini 20 km den belli ediyor yine 30 metreden skill vuranlar da öyle. bu adamları peşlemicez de kimi peşlicez? veririz atağı alırız ismini cismini, kaydını gönderir banlatırız. uzaktan kimsenin adını sanını seçemeyeceğin için de kafana göre birilerini belirleyip koşamazsın üstüne "sırıtan, koxper olanlar" haricinde.
    Last edited by l3i_NMpwPlG6; 01-10-2021 at 06:12 PM.

Senior Member
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    katılıyorum ama şimdi 1.kim olduğu belli olursa herkez ona vurmak ister geliştirilebilir güzel bir etkinlik gerçekten çok nadir giriyorum sonunculara yakın olmama rağmen zevk veriyor ama macro ve koxper olmasa ayrı bir güzel olur o ayrı

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    teaming ve force çok olacaktır insanlar keyif almaktan çok daha çok kanser olup oyundan çıkacaktır çok kötü bi fikir.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by cengiz433 View Post
    katılıyorum ama şimdi 1.kim olduğu belli olursa herkez ona vurmak ister geliştirilebilir güzel bir etkinlik gerçekten çok nadir giriyorum sonunculara yakın olmama rağmen zevk veriyor ama macro ve koxper olmasa ayrı bir güzel olur o ayrı
    bunun çözümü çok basit hocam, skor tablosundan gizlersin isimleri o kadar. mesele oyun içi nickleri görmek

ayrıca bana göre bu tip durumda insanlar koxperların üzerine koşacaktır ağırlıklı olarak öyle bi şey olacaksa bile. kaya kaya oynayan adamları peşleyip dururlar. normal adamlar niye birbirine kafayı taksın

ayrıca isimlerin görünmesi durumunda yaşanacak sıkıntılarla şu anki koxperların yarattığı sıkıntıyı bi kıyaslayın, eminim sinek vızıltısı gelecektir isimlerin görünmesinin yaratacağı problem normal bi oyuncu için.
    Last edited by l3i_NMpwPlG6; 01-10-2021 at 08:52 AM.

Senior Member
    Senin dediğin şey bu etkinliğe tamamen ters neden mi çünkü adı üstünde Chaos.. Şahsen isimler gözükürse ben kimin nasıl iyi oynadığını kimin ne kadar ks attığını girdiğim sw de çok iyi biliyorum eğer benide biliyorlar ve sürekli o iyi ks atan isimlere oynarım. ki onlarda bana oynayacaklar yani senin dediğin şey Chaos etkinliğine aykırı Adı üstüne chaos ...

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by therain12 View Post
    Senin dediğin şey bu etkinliğe tamamen ters neden mi çünkü adı üstünde Chaos.. Şahsen isimler gözükürse ben kimin nasıl iyi oynadığını kimin ne kadar ks attığını girdiğim sw de çok iyi biliyorum eğer benide biliyorlar ve sürekli o iyi ks atan isimlere oynarım. ki onlarda bana oynayacaklar yani senin dediğin şey Chaos etkinliğine aykırı Adı üstüne chaos ...
    mantıklı bi bakış açısı o zaman şöyle bi şey yapılabilir. kayarak vuran oyuncuların(ya da kısaca tüm hilelerin) tespiti için chaos etkinliğinde pm atabilme özelliği eklenir. normalde pm atılmıyor kimseye ama bu özellik geldiğinde bu kaya kaya oynayanlara pm atılır nickleri öğrenilir ve report edilebilir. bu sayede sizin dediğiniz gibi kimse kimseyi kovalayamaz isimler üzerinden. sonuçta oyun sırasında tek tek önüne çıkanlara pm atacak değilsin

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Suistimal edilebilecek bir durum, kasti olarak yalnızca sevmediği kişiye oynamaya çalışanların olacağını düşünüyorum.

Anonim olması bana daha mantıklı geliyor.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by SkCLucky View Post
    Suistimal edilebilecek bir durum, kasti olarak yalnızca sevmediği kişiye oynamaya çalışanların olacağını düşünüyorum. Anonim olmasını destekliyorum.
    evet hocam gelen tepkiler sonrası ben de katılıyorum fakat pm atma özelliği getirilebilir. isimler gizli olsun yine ama oyun içi tespit ettiğimiz adamların nicklerini o an öğrenebilmemiz için o kişiye pm atıp nickini alabiliriz. sonuçta kimse aktif bi oyun esnasında herkese pm atıp birini kovalamıcaktır olsa bile bunun sayısı çok az olur, koxperlarla dolu oyunlardan daha temiz geçer oyunlar.

Chaos hakkında konu açmak yasaklansın forumda. Yeterli konular var.

Senior Member
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    imposter geldi aklıma aslında oyunun ortalarında buton olucak en çok şüpheli olan oyundan atılacak eğer adam gerçekten legal ise pc ile hesabından savunma yapacak yeşil kutu verilecek zaten adam legal değilse korktuğundan dolayı başvuru yapamayacak( geliştirilebilir ) yada her chaos sonu 1,2ve3.ler pc leri taranacak