Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 17 of 17
    Senior Member AlonsoPedroLopez's Avatar
    Nickname
    alonso
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    petito
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by DiscoFareSi View Post
    Yetkililerin hiç birisi de yanıt vermemesi ne tuhaf bir durum slottan mob çıkartmak yasak demeleri bile yeterli fakat bunu herkes yaptığı için birşey demiyorlar.
    Bir üst post'ta GM Takım Lideri sevgili Khenarth gerekli bilgilendirmeyi yapmıştır.

Junior Member
    Madem bilerek bir suç işliyorsunuz suçunuzu kabul edin bitsin. Neden bilerek ve isteyerek yaptığınız bir şeyi masumca yapılmış bir şey gibi göstermeyi çalışıyorsunuz?

Tahmini cevaplar:
    "Orada yanlışlıkla zehir atmışım bundan neden 3 gün ban yiyorum?"
    "Keserim diye düşünmüştüm sonra vazgeçtim bunun için 3 gün ban verilir mi?"
    "Biz tek başımıza kesmek istiyoruz izin verilmiyor ben ne yapayım?"
    "Ben başka bir canavara atak yapmak istemiştim yanlışlıkla onu seçmişim."
    ....

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Manes
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Khenarth View Post
    Hesabınızın aldığı cezada herhangi bir hata payı bulunmamakta. Videoda "Keremash" yaratığına bir kez skill vurup kaçmıyor, okçu sınıfının zehir skillerini yaratık üzerinde kullanarak bölgeden uzaklaşıyorsunuz.

Karşılıklı ırkların mücadele ettiği haritalarda "luring, mob çekme" eylemine ceza vermiyoruz fakat yaratıkları bulunduğu spotlardan kaçırıp, saklayan oyunculara ceza vermekteyiz.

Bu videoda adaletsizlik olarak bahsettiğiniz durum, sizin üstünlük kuramadığınız bir bölgede oyuncuların farm yaptıkları bölgeden yaratıkları uzaklaştırmanız, kaçırmanız.
    Bahsettiğiniz delil olan videoya bende Youtube üzerinden ulaştım.Durumu görüyorum ve göz ediyorum.Lakin dediğiniz gibi mob çekme ve luring gibi durumlara ceza verilmiyor.Bu iyi yada kötü bilemem.Sizin kurduğunuz cümlede "Karşılıklı ırkların mücadele ettiği haritalarda "luring, mob çekme" eylemine ceza vermiyoruz fakat yaratıkları bulunduğu spotlardan kaçırıp, saklayan oyunculara ceza vermekteyiz."

Benim yaptığım durumda herhangi bir saklama eylemi yok.Ronark Land bölgesindeki Cruel adlı boss'un çıktığı kuleden peşime takılan Medichmas Havoc adlı boss'un mevcut olduğu kuleye doğru peşimden geliyor.Herhangi bir saklama eyleminde bulunmuş değilim.Zaten detaylı bir inceleme yaparsanız bulunduğum partinin de Havoc boss'unun çıktığı kule tarafında olduğu ortaya çıkacaktır.Ben sözü fazla uzatmadan şunu söylemek istiyorum.12 yıldır bu oyunu oynuyorum ve daha önce de ban yemişliğim var.Lakin bugüne kadar hiç birisine itiraz etmedim.Hakettim dedim cezamı çektim.Tek taraflı düşünmedim.Lakin mob çekme durumuna düştüğümü kabul ediyorum.Bunun cezası yok diyorsunuz lakin saklanması durumunda cezasının olduğunu söylüyorsunuz.Ben herhangi bir saklama eyleminde bulunmadım.Videonun bittiği yerde zaten Havoc boss'unun çıktığı kule tarafında sona eriyor.0.49 saniyelik bir videoda saklama eylemi ne kadar ıspatlanabilir ? Lütfen bu durumun ortadan kalkması ve maduriyetimin giderilmesini sizlerden rica ediyorum.

Bu gibi durumlara bende daha önce denk geldim.Report ettiğimde "PK alanlarında mob çekmenin yasak olmadığı" söylendi ve herhangi bir ceza yaptırımı uygulanmadı.Tekrar tekrar başa dönmek istemiyorum.Mob çekmenin cezası yok ise lütfen cezamı kaldırın.

Bu durumu tekrar değerlendirmenizi rica ediyorum.Ronark Land haritasının sonuna kadar dolu olduğu bir serverda lütfen bu duruma anlayış gösterin.

İyi çalışmalar diliyorum.
    Last edited by kndkc122; 05-17-2018 at 05:29 PM.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Manes
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by alleymaster View Post
    Madem bilerek bir suç işliyorsunuz suçunuzu kabul edin bitsin. Neden bilerek ve isteyerek yaptığınız bir şeyi masumca yapılmış bir şey gibi göstermeyi çalışıyorsunuz?

Tahmini cevaplar:
    "Orada yanlışlıkla zehir atmışım bundan neden 3 gün ban yiyorum?"
    "Keserim diye düşünmüştüm sonra vazgeçtim bunun için 3 gün ban verilir mi?"
    "Biz tek başımıza kesmek istiyoruz izin verilmiyor ben ne yapayım?"
    "Ben başka bir canavara atak yapmak istemiştim yanlışlıkla onu seçmişim."
    ....
    Güzel kardeşim mob çekmek, mobları birisinin üstüne toplayıp exp'e yatırmak gibi birşey benim oyun hayatımda yoktu.Bundan 1 hafta öncesine kadar birisi bana yapıp report ettiğimizde "PK alanlarında lurenin cezası yok." denilmesi beni üzdü.Bende madem böyle bir esneklik var dedim mob'a vurup gittim.Yaptığım eylem mob saklamak oldu, mob kaçırmak oldu herşey oldu ceza aldık.Hayatımda yediğim ilk ban değil bu.Lakin bu durumda bir haksızlık olduğunu düşünüyorum.O yüzden yırtınıyorum burada.3 gün beklemek çok aşırı bir zorluk da değil.3 gün üst üste ban yemeden oyuna girmediğim günlerde oluyor illa oyunda olacağım diye bir şey yok.Lakin mob saklama eylemine girmediğim halde ceza almam niye ?

Senior Member
    Video ne diye aratırsak çıkıyor görmek istiyorum videoyu.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Manes
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by DiscoFareSi View Post
    Video ne diye aratırsak çıkıyor görmek istiyorum videoyu.
    Delillerin paylaşılması yasak ama bu Mordechai adlı beni report eden oyuncu bana paylaştı.Bilmiyorum yaptırımı var mı lakin ben bu paylaşım içerisine girip kural dışına çıkmak istemiyorum.Üzgünüm.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Manes
    Race
    El-Morad
    Cevabınızı beklemekteyim sevgili Khenarth.İyi çalışmalar.