Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

2. Client Özelliği

Merhaba koreko da birden fazla client açmanın serbest olduğunu biliyoruz. Fakat Trko da suistimal edilebileceğini söyleyip getirmediğinizi söylemiştiniz. Oyun içerisine baktığımızda tek kişiye ait onlarca pazar karakterine sahip insanlar var. Bu çoklu karakter kullanan şahıslar hakkında bir düşünce geliştiriyor musunuz? Yoksa bu sistemin böyle kalacağını ve normal bir şey olduğunu mu savunuyorsunuz. Özellikle Khenart bu konuda fikrini belirtirse çok açıklayıcı olur kendileri son zamanlarda çok kilit sorunları çözmeyi başardı.

Pazar sisteminde ciddi problemler var bu soruna göz atmanızı öneriyorum. 1 haftadır +1 raptor ticareti yapıyordum. Bilenler bilir karus gate önünde 5-10 pazar olur bu ticaretle ilgili fakat dün sabah gördüm ki bir oyuncu 50 charını oraya yığmıştı.
    Last edited by _VinDiesel_; 09-28-2020 at 10:33 AM.

Senior Member enezx's Avatar
    Her bilgisayar için premium alıyorlar veya her 2 bilgisayar için farklı modem internet kullanıyorlar
    herhangi bir multiclient illegallik söz konusu değil ki nasıl bir yaptırım yapılsın

Pazar sistemini kökten değiştirecek güncellemeler gelmediği sürece elinde bilgisayarı olan pazara karakter bırakır bu böyle gider
    what we know is a drop, what we don't know is an ocean.

Senior Member QWE123CC's Avatar
    Nickname
    KhyRenia
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by enezx View Post
    Her bilgisayar için premium alıyorlar veya her 2 bilgisayar için farklı modem internet kullanıyorlar
    herhangi bir multiclient illegallik söz konusu değil ki nasıl bir yaptırım yapılsın

Pazar sistemini kökten değiştirecek güncellemeler gelmediği sürece elinde bilgisayarı olan pazara karakter bırakır bu böyle gider
    Coguda komsunun wifisini kirip yapiyor

Quote Originally Posted by enezx View Post

50 karaktere tek bir oyuncunun sahip olması sence haksız bir durum değil mi? Farklı pc veya internetten bağlanıldığında multiclient legalleşmi sayılıyor? Madem ön alınamıyor o zaman diğer oyuncularda pazar kurup farm ve pk yapabilsin.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by _VinDiesel_ View Post
    50 karaktere tek bir oyuncunun sahip olması sence haksız bir durum değil mi? Farklı pc veya internetten bağlanıldığında multiclient legalleşmi sayılıyor?
    Selam,

Yanılmıyorsam Youtube'da izlemiştim bir oda içinde yaklaşık 30 kadar pc ve 6-7 adet farklı internet bağlantısı vardı. Kullanıcı yakın zamanda evine daha fazla internet satın alacağından bahsediyordu. Bu gibi durumda sence ne yapılabilir?
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

Yanılmıyorsam Youtube'da izlemiştim bir oda içinde yaklaşık 30 kadar pc ve 6-7 adet farklı internet bağlantısı vardı. Kullanıcı yakın zamanda evine daha fazla internet satın alacağından bahsediyordu. Bu gibi durumda sence ne yapılabilir?
    Yıllardır söylüyoruz çözümünü ama ilgilenen yok malesef...
    Çözüm basit "Auction House" sistemi.
    Sırf bu sorunuza cevap vermek için giriş yaptım ve hiçbir şekilde bu sistemin getirilmeyeceğini bilerek yazdım.
    İyi günler.

Senior Member
    tek çözüm offline pazar sistemi , en azından başlangıçta premium sahibi oyuncuların kullanabileceği bir offline pazar artık gelmeli

ben bu şartlarda pazar yapıp jop değiştiremem , %30 zararım olur ,offline pazar sistemi gelse , itemleri arada satıp jopta değiştiririm rahatça , oyuncu al-sat için enerji harcamamış olur , şu sistem gelsin oyun altın çağını yaşar

Senior Member ITaladroI's Avatar
    Nickname
    ITaladroI
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    Undeaths
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by DestandaBirUmut View Post
    Yıllardır söylüyoruz çözümünü ama ilgilenen yok malesef...
    Çözüm basit "Auction House" sistemi.
    Sırf bu sorunuza cevap vermek için giriş yaptım ve hiçbir şekilde bu sistemin getirilmeyeceğini bilerek yazdım.
    İyi günler.
    Güzel bir çözüm önerisi haklısın. 5 gün önce KoreKO tarafında bir güncellemeden bahsedildi. İçeriği hakkında pek bilgim yok. Sanırım açık artırma sistemi gibi bir durum söz konusu. Muhakkak geliştirilir diye düşünüyorum. Beklemedeyiz.

Last edited by ITaladroI; 09-28-2020 at 12:13 PM.

Selam,

Öncelikle 1 kişiye ait çoklu pazarların oyun ve oyuncuya zarar verdiği yönünde bir anlaşmaya varmamız gerekiyor. Çözüm yolunda yönetimin ne ile uğraşıp uğraşmak istediğini bilemiyorum fakat tespit etmek veya yıldırmak imkansız değil bir kaç yöntem geliştirilebilir. Biliyorsunuz macro tespit edilemiyor fakat bir şekilde ceza veriliyor.

Hatta oyunculara bile sorulabilir örneğin; 2 çeşit öneri isteyin 1.İleriye dönük yazılımsal öneriler. 2.Şuan ki şartlarda yapılabilecek öneriler.
    Last edited by _VinDiesel_; 09-28-2020 at 12:24 PM.

Junior Member
    Selam,

Çözüm üretmekse amaç üretilebilir. Yurt/İnternet Cafe gibi yerler genelde sabit ip kullanıyorlar. O IP adresinin Yurt/Internet Cafe olduğunu resmi belgelerle kanıtlarlar. Eğer kayıtlı olmayan bir IP adresinden 2 karakterden fazla oyuna girerse hapis cezası uygulanabilir.