Results 1 to 9 of 9
    Junior Member

Eski Hesabın Askıya Alınması ve Devamındaki Süreç!

Merhabalar Herkese,

Bir konuda değerli bilgilerinize ihtiyacım var. Oyunu adam akıllı oynamayalı yıllar oluyor. Yanlış olmasın 2004 sonu 2005 başı tarihli 15+ yıllık bir hesabım var(dı). 2011 civarına kadar dolu dizgin oynadıktan sonra uzun bir dönem ara vermiştim. Akabinde yanılmıyorsam bir süre sonra K2 - NTT durumları olmuştu ve eski hesaplarla ilgili birçok sorun meydana gelmişti. Yıllar sonra bir şekilde hesabın id-pw durumlarını %100 şekilde olmasa da en azından oyuna girebilecek şekilde kurtarmıştık. Ve son yıllarda ara ara da olsa oyuna giriş yapıyorduk. Özellikle kardeşim. (Hala aktif olarak oynadığı için) Hatta yakın zamanda Ares’teki karakterlere “Grand Master” achievementını almıştı.

Neyse olayın hikaye kısmını geçip gelelim asıl meselemize. Son aylarda hem siteye hem de oyuna ara ara giriş yapmamıza rağmen bugün siteye girmeye çalışırken eski hesap olmamızdan ötürü güvenlik gerekçisiyle durduk yere hesabın askıya alındığını öğrendik. Bizden mail üzerinden sıfırlama yapmamızı istemekteydi. Tabi malum mail +10 yıllık olduğu için ne yazık ki bilgilerini tam olarak hatırlamıyordum. Neyse ipuçlarından bir şekilde denerken bulduk. Bu sefer şansımızı mailde deneyecektik ki. Artık böyle bir mailin mevcut olmadığını öğrendik. Üstüne çok fazla deneme yaptığımız için NTT portalı hesabın aktif olan şifresini de blokladı sanırım. (Doğru olan şifreyi artık kabul etmiyor.) Anladığım kadarıyla geçici şifreyle kurtarma yapmam gerekiyor. Ama kayıtlı olan mail hesabı artık mevcut olmadığı için bunu yapmam imkansız gibi. Sonuç olarak iyi kötü ayda yılda bir kere bile olsa oyuna girdiğimiz 16 yıllık emektar hesabımız NTT tarafından bloklandı diyebilirim.

Bu süreçte nasıl bir yol haritası izlemem gerekiyor? Yeni bir hesap oluşturup durumu açıklayan bir ticket mı atmam gerekiyor? (Ticket atsam bile bana orada 10 - 15 yıl önceki yükleme bilgilerimle ilgili bilgiler istiyor. Malumunuz üzere onları hatırlamamın imkanı yok) Yoksa başka bir şeyler mi yapmalıyım? (Benim için manevi değeri biraz fazla olan bir konu o yüzden birazcık uzatmış olabilrim, kusuruma bakmayın lütfen.)
    Yardımcı olacak kişilere ciddi anlamda müteşekkir olacağımı bilmenizi isterim.

Şimdiden teşekkür ediyorum. İyi Forumlar

Moderator DizzyMask's Avatar
    Nickname
    DizzyMask
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Merhabalar,

Öncelikle hesabınızın kayıtlı mevcut e-posta adresi hangi şirkete aitse ona bir mail atarak silinme sebebini ve geri açılma durumu hakkında bilgi almayı deneyin.

Hesap ile ilgili farklı bir hesaptan bilet atabilirsiniz evet tabi sorunlu hesabın tüm bilgilerini vermeniz gerekiyor aksi takdirde destek ekibi hesabın sahibinin sizin olduğunuzu teyit edemez.

Bunlara ek olarak şunu da hatırlatmak isterim, destek ekibi hesapların e-posta adreslerinde değişiklik hizmeti vermemektedir.

Bu değişim hizmetinin durdurulması hakkındaki resmi duyuruya da aşağıdaki bağlantı üzerinden gidebilirsiniz;

E-Posta ve Numara Güncellemelerinde Son Tarih 15 Şubat!

Senior Member Sven_'s Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by _DizzyMask_ View Post
    Merhabalar,

Öncelikle hesabınızın kayıtlı mevcut e-posta adresi hangi şirkete aitse ona bir mail atarak silinme sebebini ve geri açılma durumu hakkında bilgi almayı deneyin.

Hesap ile ilgili farklı bir hesaptan bilet atabilirsiniz evet tabi sorunlu hesabın tüm bilgilerini vermeniz gerekiyor aksi takdirde destek ekibi hesabın sahibinin sizin olduğunuzu teyit edemez.

Bunlara ek olarak şunu da hatırlatmak isterim, destek ekibi hesapların e-posta adreslerinde değişiklik hizmeti vermemektedir.

Bu değişim hizmetinin durdurulması hakkındaki resmi duyuruya da aşağıdaki bağlantı üzerinden gidebilirsiniz;

Şimdi tarihini tam hatırlamıyorum, birkaç ay önce eski bir hesabım ile ilgili benzer bir sıkıntı yaşamıştım e-posta adresim mynet olduğu için. Destek ekibi gerekli yardımı yapıp (taleplerinin çoğunluğunu yerine getirmiştim) e-posta değişikliğini yaptılar. Arkadaşımızın biraz kendisini zorlaması gerekiyor, bu konuda şansı var.
    İnşallah hesabına erişebilirsin.

Moderator DizzyMask's Avatar
    Nickname
    DizzyMask
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Sven_ View Post
    Şimdi tarihini tam hatırlamıyorum, birkaç ay önce eski bir hesabım ile ilgili benzer bir sıkıntı yaşamıştım e-posta adresim mynet olduğu için. Destek ekibi gerekli yardımı yapıp (taleplerinin çoğunluğunu yerine getirmiştim) e-posta değişikliğini yaptılar. Arkadaşımızın biraz kendisini zorlaması gerekiyor, bu konuda şansı var.
    Tabi ki de tüm bilgilerinin doğruluğunu sağlayabilirse destek ekibi de elinden geldiğince oyuncuyu mağdur etmemek için çaba sarf eder.

Senior Member
    Merhabalar,

Kullandığı e-posta adresi hotmail ise silinme nedeni aşağıdaki gibidir.

Şu anda geçerli olan Microsoft Hizmetler Anlaşması'na göre, 365 gün boyunca giriş yapmamanız durumunda posta kutunuz, 5 yıl giriş yapmamanız durumunda da hesabınız silinir.

Junior Member
    Aynı mail adresini tekrar almayı denedin mi ? Daha önce bu şekilde kurtarmıştım hesabımı

Junior Member
    Merhabalar,

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim. Mail hotmail uzantılı olduğu için, 5 yıldan daha fazla süre zarfında maile giriş yapılmadığı taktirde hesaplar artık siliniyormuş. Evet o paylaştığın yazıyı gece araştırma yaparken görmüştüm. Yine de teşekkür ederim. Hesapla ilgili en büyük sıkıntım payment codelar. Benim aktif oynadığım dönemde daha esn kodları aktif değildi. Sonradan gelmişti. O yüzden genelde yüklemeleri kart üzerinden yapıyorduk. Onun dışında hesapla ilgili birçok bilgiyi iyi kötü kardeşimle hatırlıyoruz zaten. (İtem Kitleme, Karakterlere Atılan Ncsler ve Oyun İçerisindeki Daha Birçok Şey Gibi ...) Elimde bolca ksc formatında görsel de var. Hatta video da mevcut. Bunlar bir işe yarar mı acaba?

Junior Member
    Quote Originally Posted by Sven_ View Post
    Öncelikle cevabın ve güzel dileğin için teşekkür ederim. Hesapla ilgili en büyük sıkıntım payment codelar. Benim aktif oynadığım dönemde daha esn kodları aktif değildi. Sonradan gelmişti. O yüzden genelde yüklemeleri kart üzerinden yapıyorduk. Onun dışında hesapla ilgili birçok bilgiyi iyi kötü kardeşimle hatırlıyoruz zaten. (İtem Kitleme, Karakterlere Atılan Ncsler ve Oyun İçerisindeki Daha Birçok Şey Gibi ...) Elimde bolca ksc formatında görsel de var. Hatta video da mevcut. Bunlar bir işe yarar mı acaba? Umarım halledebilirim. Yoksa gerçekten üzücü olacak
    Last edited by Armistice; 05-27-2021 at 12:54 PM.

Junior Member
    Quote Originally Posted by creator View Post
    Aynı mail adresini tekrar almayı denedin mi ? Daha önce bu şekilde kurtarmıştım hesabımı
    Öncelikle cevabın için teşekkür ederim. Evet öyle bir durum mevcutmuş. Maili denerken farkettim. Aynı hesabı tekrar açtım ama NTT'den mesaj gelmedi, gelmiyor ne yazık ki