Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 23
    Senior Member

JR'de Gold Bar Drobunu Kaldırın da Bir Rahat Edelim Oyunda

Bu nedir arkadaş o, onu GB çalmakla , bu şunu GB çalmakla suçlaya suçlaya oyunda huzurumuz kalmadı.

Gece FTsine giriyoruz sayı az 2 kişiyi partiye alıyoruz biri diyor bu GB hırsızıyla aynı partide olmam ben diyor çıkıyor partiden bir de üstüne FT yi sabote ediyor sayı da az olduğu için ölüyoruz.

CZ'de parti kuruyoruz bir başkası bu sefer öbürünü GB çalmakla suçluyor bu hırsızla aynı partide olmam diyor üstüne bir de orclara olası bir kapışmada ırkına yardım bile etmiyor.

Felankor partisi kuruyoruz bu sefer daha da bir başkası bir başkasını JR de GB çalmakla suçluyor işbirliği yapamıyoruz yok onla aynı Felankor PTsinde olmam da yok şu yok bu. Bir de üstüne o adamı partiye almayın diyor. Aşağı Yukarı 2 senedir o adamla Felankor Partisindeyiz bir defa drop alıp kaçmamıştır.

JR yani Juraid Mountain etkinliği Felankor Partisi değildir. Felankorda ortalama 3 parti 24 kişi anlaşma yapar droplar paylaşılır. Drop çalan olursa da bir daha o Felankor Partisine girmez. Ama Juraid Rastgele seçilen 8 kişiden oluşur ve bir kişiyi partiden bile atamazsınız.

Sen gelmişin saçma sapan bir forum var Türkiye'de biliyorsunuzdur o forumu orada Gold Bar ilk sırada alınır ya da yok sıra kaydı diye bir kural uydurmuşun. JR ye her giren bu kural ile girmek zorunda değildir. Bana düşen benimdir mantığıyla da girebilir. Haklıdır da. Doğal olarak Gold Bar ona düşmüş ise Gold Bar onundur. Bu kişiyi de bu sebep yüzünden hırsızlıkla suçlayamazsınız aksine kişinin üstüne iftira atmış olursunuz. Bir kişinin üstüne iftira atmak da ne olduğunu yazmim buraya. Üstüne bu kişi bir de sizi report ederse bu sebep yüzünden bu bana oyunda hırsız diyor hakaret ediyor diye üstünüze işlem bile yapılabilinir.

Ama her JR de içeri girdiğinizde 8 kişi ortak bir anlaşma yaptıysanız orasına bir şey diyemem. Ya GB sıradaki ilk kişinin olacak, Ya GB kime düşerse onun olacak ya da GB paylaşılacak. Adama soruyoruz adamı hırsızlıkla suçluyorsun JR'ye girdiğinizde 8 kişi böyle bir anlaşma yaptınız mı ? YOK Nerden çıkardın peki bu kuralı? Şu Türkiye'deki gereksiz Knight Forumundan Peki GB'yi çaldı diye iddia ettiğin kişi ile böyle bir anlaşma yaptınız mı? YOK 8 kişi o JR de ortak bir anlaşma yapmadıysanız dalmazsınız Deva Bird'e olur biter.

Ben bir senedir Juraid Mountaine girmiyorum banane Juraid'den. Ama zararını yukarıda anlattığım gibi ben çekiyorsam bu oyunda, Parti kurarken arada kalıyor isem ve özelikkle ortalık Juraid Mountain Gold Bar kavgası ile dolmuş ise açıkcası Juraid Mountainden Gold Bar drobunun tamamen kalkması oyun huzuru açısından daha hayırlı olacaktır diye düşünüyorum.

Şahsi Fikrim bazı online oyunları oynuyorum bir partide drop gelince Dice-Zar sistemi var. Gold bar mı geldi yukarda Dice beliriyor. 1 den 100 e kadar sayı. kim Dice'ye tıklayıp en yüksek sayı tutturursa drop ona gidiyor. JR'deki Gold Bar drobunda bu getirilebilinir. Aksi halde bu şekilde oyunda huzurumuz kalmadı malesef GB kavgaları yüzünden.
    Last edited by Miss_Super; 10-21-2020 at 02:04 AM.

Senior Member muhendsis's Avatar
    Nickname
    Dreamway
    Class
    KO -> Kurian
    Ben de genelde Jr'yi takip etmiyorum. Arada denk gelirse ve musaitsem girerim. Girdigim hic bir partide GB drobu gormedim daha ama disarida gb kavglarina sahit oldum. Birini biseyi calmakla suclamak icin, o itemin birine ait olmasi lazim. Kutudaki gold bar baskasina gittiyse ve paylasmak istemiyorsa ona hirsiz diyemezsin. Bence de cok sacma.

Senior Member
    arkadaşlar yanlış düşünüyosunuz. gb çalmak için birine ait olması gerek gibi kelimeler kurmuşsunuz ama sırf 2. sıra sizde diye partye call atıp veya başka bir yöntemle ilk sıradakine silver gem kendinize veya arkadaşınıza gold bar almak karakterli bir hareket mi sizce? süregelen yazısız bir anlaşma var ortada. en yüksek fiyatlı gem veya eşya ilk alınır sıra kimdeyse onun hakkıdır. çalmadım diye içinizi rahatlatınca adam olmuyosunuz malesef. kendiniz ilk sıradayken de sıranız kaydırılırsa ağlayacağınız apaçık ortadadır. gb hırsızlığı diye bir şey var malesef. oyunda zar tabanlı bir loot sistemi yok. vs yaparken kimse ilizyon atılmayacak diye söylememesine rağmen atılmıyorsa jrnin etik değeride budur. kendi içinizi rahatlatmak için çalmadım ayağı yapmanıza gerek yok sıra kaydıran ve vermeyen hırsızdır. itemin birine ait olması lazım denmiş gb 2. sıradaki insanada ait değil ona bakarsak rasgele almıyoruz kutuları.
    Last edited by Sansmelegi; 10-21-2020 at 03:37 AM.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Miss_Super View Post
    Magenin call atması ,escape çekmesi ya da teleport etmesine karşı önlem olarak
    oyun sizin ve sizin gibi düşünenler yüzünden hep bir şeyler engellenerek ilerlemeye devam ediyor malesef. illegal bir şey olunca hemen engelliyerek düzeltmeye çalışan sistem var ortada ve bu sistem legalleri baltalamaktan başka bir işe yaramıyor. Jrde kutulardan sıra kaydırma sisteminin magenin call atması ile hiç ilgisi yokken bunu engelletmeye çalışmak saçmalıktan başka bir şey değil malesef. Çünkü call olmasa bile deva kesildiğinde tıklayan bir insanda sıra "eğer var ise" kaydırabilecektir. Devadan düşen itemlerin gruptaki 8 kişiden rasgele 3 kişiye otomatik gitmesini sağlayan bir sistem daha adaletli olacaktır. artık yıkmak yerine bir şeyler yapma zamanıdır.

Senior Member
    Call ile sıra kaydıran 1 mage varsa düzgün sıra ile alan 10 mage var. Call olmayınca elle doğrudan sıra kaydıranlar olmayacak mı sanıyorsunuz?
    Ben bu sıra meselesini anlamış değilim. 750k lık gem geliyor silver bar gold bar sırası kayıyor diyorum ben de o zaman?
    Jr'de tek bir motivasyonun vardir. Devayi rakip inmeden öldürmek. Kim ne alıyor bakmam. Sıra kimde beni ilgilendirmez. Bana çöp mü gelmiş MS mi gelmiş sıram mi kaymış beni ilgilendirmez. Hedef belli 2x silver gem. Motivasyon böyle olunca son 50, jr'de 40 win falan oldu.

Senior Member
    Telefonda düzeltmeye çalışırken yorumum silindi sinir oldum. Forumun mobil telefonlarda düzeltme konusunda sorunu var. Her neyse gene yazayım yorumu;

JR'de Parti inisiyatifi yoksa(parti seçememe ,partiden atamama, partiden çıkamama gibi) oyun Juraid Mountainde ırklar arası rekabetin yanında ırkiçi ya da Party içi rekabetinde olmasını istiyor demektir. Siz JR'ye girip 8 kişi hemfikir bir anlaşma yapmadıysanız ya da yapamadıysanız Deva Bird'ü öldürmek yerine PK ya da Karşı ırka Deva Bird'de KS atma taktiğiyle kazanmayı denersiniz. 8 kişi hemfikir Anlaşma yapılmadan ya da anlaşma oluşamadan Deva Birdü keserseniz Gold Bar kime düşerse düşsün nasıl düşerse düşsün o kişiye hırsız diyemezsiniz. Irk içi ya da Party içi rekabette devreye girmiş olur ve o GB onun olmuş olur.

Gelelim magelerin call-escape ve teleport fonksiyonuna. Deva bölgesinde bu fonksiyonel skiller pasif edilebilinir(UTC ve FT de yapıyorlarsa Deva Bölgesinde de yaparlar) üstüne bir kişinin Town atması ble engellenebilinir(BDW de savaş alanında yapıyorlarsa Deva Bölgesinde de yaparlar). Ya da Devaya CZ deki Bifrost yaratıklarına yaptıkları gibi alan DB koyup bu DB yi alan oyuncuların TP edilmesi, Call ile çekilmesi ya da Escape ile towna gönderilmesi üstüne Town atması engellenebilir.

Ama oyun bunları yapsa şimdiye kadar yapar idi. Demek JR'nin hem ırklararası hem de ırk içi tam rekabet yeri olmasını istiyorki yapmadı.

Oyunda JR'deki GB yüzünden huzurumuz da kalmadı yukarıda uzun uzun anlattım. Bıktık artık kavgadan. FT gireriz JR-GB kavgası. UTC gireriz JR-GB kavgası. Lunar Savaşına gireriz JR-GB kavgası. CZ de PK atarız JR-GB kavgası. Felankor kurarız JR-GB kavgası. Clana adam alırız JR-GB kavgası..........
    Last edited by Miss_Super; 10-21-2020 at 08:47 AM.

Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Partiden rastgele bir kişinin üstüne göndersin goldbarı olsun bitsin.

Senior Member Vrij's Avatar
    Ya arkadaslar 15 yıllık JR bu, bu 1-2 seneye kadar bu kadar yogun GB sorunu olmadı. Droplar düşünce millet birbirini yemeye başladı.
    GB yi bırak millet silver barı bile dert eder oldu, eskiden silver bar gem kime giderse öyle kalırdı, çok az fark vardı. Şimdi bana ynlş geldi mi zaten istiyordur da, adamı arayıp bulup değişiyorum yani, çok fark oldu.

GB kime giderse diye birşey yok, sıra kaydıranlara zaten lafım yok, hayat simulasyonu bitince hesabını versin
    15 yıllık kural;
    1. sıra GB
    2. sıra silver bar
    3. sıra silver gem alır, guncel fiyatlarla.

Ben diezde 2 kere pm bile atmadıgım halde GB yi bana iade edeni gördüm, şaşırdım kaldım, böyle helalle büyümüş oyuncular da var şu oyunda.
    ‘Olan olmuştur; olacak olan da olmuştur.’
    Zamansız 'an'da olmuş bitmişe, zamanlı ömrümüzde şahitlik etmekteyiz.

Aynen öyle aklımı okumuşsun. Devanın dropları gereksiz üzüntü, stres ve hırsızlıkla sonuçlanıyor, deva kesince herkese rastgele bir gem atsın mesela takımdaki veya direk deva dropları kaldırılsın veya değerli tek item atsın ki hak yenmesin. Binbir katakulliyle item aldırtmıyorlar. Adam town atıp milleti baseye çekiyor drop almasın diye buna nasıl çözüm bulacaksınız. Adam silvery gem yerine silver bar almak için sıra kaydırdı seviniyo yani yazık artık.

Senior Member BraveBoss's Avatar
    Race
    El-Morad
    Bence jr'de gold bar drobu kaldırılmasın ama devadan düşen itemleri(gold bar, silver bar, silver gem) oyun partideki 8 kişiden 3'üne rasgele dağıtsın. Devada gold bar varsa sıradaki kişi gold bar başkasının ınventory'sine düşünce, başkasının ınventory'sine düşen bir itemi kendisinin hakkı sanıp isteyebiliyor. Demek istediğim oyun deva kesildikten sonra sırada olmayan kişiye gold barın düşmesine imkan tanıyor fakat forumtr KO bölümünde Juraid Mountain Defense[JR] Sıra Kaydıranlar İfşa ve Takip Konusu diye bir bölüm açılmış ve burada nickler verilmiş. Oyunun davranış kuralları kısmında da deva droplarıyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmamış bu yüzden oyunun imkan tanıdığı bu durum için insanların nicklerinin orada ifşa edilmemesi gerekir. Oyun görevlilerinin deva droplarının dağıtımıyla ilgili bir düzenleme yapmaları gerektiğini düşünüyorum.