Results 1 to 9 of 9
    Junior Member

Exclamation destek ve kapatılan hesap hk.

Değerli kullanıcılar merhaba, Hesabımda farklı bir oyuncudan çalınan itemlerin karşılıksız olarak hesabımda bulundurulması gerekçesiyle uzunca bir süre önce hesabım kapatıldı. Hangi itemin hangi tarihte hangi kullanıcıdan alındığı yönünde herhangi bir bilgilendirme yapılmadı/yapılmıyor. Moderatörler ya da sevgili GM ekibi üyelerinin bu konuyu kapatacağından şüphem/enişem bulunmamaktadır. Ancak bu konunun da kapatılması suçluluklarını kabul etmeleri yönünde kanıt olacaktır.
    Karakterime karşılıksız eşya girmiş olabilir, ancak oyun içerisinde aynı kullanıcının farklı karakteride olsa karşılığı verilmiştir.. Oyun içerisinde tüm kullanıcılar birbirleri ile alışveriş/takas yapar ve bazı durumlarda ws vs. gibi olaylarda karşılıksız item alışverişi yaşanabilir. Hangi item sebebiyle hesabımın kapatıldığı konusunda bilgim olmadığı için gerekli açıklama ve savunmayı gerçekleştiremiyorum. Mod ve Gm ekibi destek ile iletişim kurup yardım alabilirsiniz şeklinde açıklama yapacaktır ancak, destek ekibi otomatik cevap atmaktan başka bir işlem gerçekleştirmiyor. Örnek verecek olursak;
    "Merhaba,

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Bu konuyla ilgili gerekli bilgilendirme tarafınıza önceki biletlerinizde yapılmış ve biletiniz için çözüm sağlanmıştır. Yapılan incelemeler doğrultusunda hesabınızı yeniden kullanıma açamadığımız için üzgünüz. Lütfen bunun size verebileceğimiz son bir yanıt olduğunu anlayınız.

Bilmenizi istiyoruz ki destek sitemi sizlere sunduğumuz bir ayrıcalıktır ve bunu suistimal etmek gelecekte destek hizmetlerinizden mahrum edilmenize neden olabilir.

Gelecekte böyle bir durumla tekrar karşılaşmamak için lütfen 5 dakikanızı ayırarak Kullanıcı Sözleşmemize göz atınız:

http://www.nttgame.com/tr/corporate/useragreement

Gerekli bilgilendirmelerin yapılmış olması nedeniyle biletiniz kapalı konuma getirilmiştir.

Farklı bir sorunuz olduğunda bizimle yeniden iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Ancak aynı konuyla ilgili bilet göndermek sonucu değiştirmeyecektir.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
    NTTGame Destek Ekibi"
    Olasılık 1: Gerekirse chat geçmişi kontrol edilsin sebep buysa eğer gün gibi ortaya çıkacaktır. Anatolia serverındaki qp / 61Wolfman61 isimli karakterimde ticaret yaparken ( hesap 8 yıllık bir hesaptı ve yalnızca 1 kez 2012-2013 yılında Ardeam haritasındaki bir kod açığı sebebiyle buglu bölgeden geçiş yapıldığı için harita ihlali sebebiyle hapis cezası alması dışında hiç bir illegal duruma düşmemiş aktif bir karakter.) vatandaşın biri ile item pazarlığı sonrasında serverda uzun süredir oynadığım için kendisine yardımcı olmamı talep etmiş olup, parayı diğer karakterine vermemi talep etmiştir. Bende kendisine önce itemleri verirsen yapabiliriz sonuçta seni tanımıyorum güvenemem vs bir cevap vermem sonucu item teslimi aldıktan sonra diğer hesabı olarak belirttiği karaktere folk'ta aldığım itemlerin karşılığı olarak ödeme yapılmıştır. ( eğer bu sebepten kapatıldıysa gerekli log kontrolü yapılıp item aldıktan sonra aynı ipden giriş yapan kişiye " bu aynı hesapta olabilir farklı bir hesapta olabilir" teslim ediliği açıkça görülür.
    Olasılık 2: bir +10 chd mevzusu mevcut. Kişinin biri +10 chd satar iken ( kendisinin satma gerekçesi uzun süredir girmiyorum piyasasını bilmiyorum iyi teklif verene verilecektir.) HerkesinTuttuguKendine isimli pazar karakteri 2 neck teklif etmiş olup, biz 8 neck teklif ettik ve itemi aldık. Sonrasında kendisi " Gmler benim arkadaşım senin hesabını kapattıracağım!" 1 hafta içerisinde hesap karşılıksız eşya gerekçesi ile kapatılır.
    Olasılık 3. Aynı hesabın destan serverında da karakteri vardır ve çift server olarak item-alış satış yapılmaktaydı. Diğer karakterime parası verilip alındıktan sonra destandaki karakterime itemi aktardığım için bir oyuncudan çalınan eşyaların karşılıksız olarak giriş yapması gerekçesi ile kapatılmış olması muhtemel. Hangi item sebebiyle kapatıldığı belirtilmediği için olasıklar üzerinden varsayım yapmak durumunda bırakılıyorum. Savunma gerçekleştiremiyorum.

1.) 2 pc ile kullanamazsınız vs gibi bir yorum gelecek olursa eğer, sözleşmede bulunduğu şekliyse oyun bizlere çoklu hesap kullanımı konusunda kısıtlama gerçekleştirmemiştir.
    2.) Çalıntı item bulundurmak gerekçesiyle kapatılması durumunda sözleşmede geçen " Eşyaların takip sırasında takas yoluyla değiştirildiği hesaplar için de geçerlidir kuralı göze çarpıyor ancak aynı sözleşme kuralında "UYGUN GÖRÜLMESİ DURUMUNDA HESAP KAPATILMASI" şeklinde ibare bulunmaktadır. Yani eğer parasını vermiş isem şüpheli eşya/para silinmesi durumunda hesap kapatılmaz. Gm ekibi insiyatifinde olan bir durum olduğu için karakterimde elit item ve nakit para bulunduğundan dolayı gm ekinin oyun dengesinin bozulmaması gerekçesiyle karakteri açmadığını düşünüyorum da hak mahrumiyetine girer. Saygıyla duyrulur.
    3.)
    8. OYUNCULAR ARASI TİCARET
    Oyuncular arası Oyun Eşyaları ticaretine sadece İnternet Siteleri üzerinden müsaade edilir. Sınırlama olmadan, NPuanı, hesap ID’si, hesap isimleri ve bütün oyun dışı aktarmalar dahil tüm diğer ticaret veya aktarım faaliyetleri kesinlikle yasaktır. Şirket izin verilmiş ya da yasaklanmış ticaret faaliyeti sebebiyle ortaya çıkan hiçbir kayıptan sorumlu değildir ve BU ÇEŞİT TİCARETTE YAPILAN HER TÜRLÜ YASAKLANMIŞ DAVRANIŞ DERHAL HESABIN İPTAL EDİLMESİ ŞEKLİNDE SONUÇLANABİLİR.
    Oyuncular arası ticaret sözleşme maddesine göre karakterim herhangi bir hak ihlali gerçekleştirmediği için, oyuncular arası ticaret "KANUNU"na göre hesabımın kapatılması haksız bir davranıştır.
    4.) 15. SORUMLULUK KISITLAMASI
    Hizmet yoluyla alınan ya da indirilen her materyal ve/veya diğer verilerin kendi kararınız ve riskiniz olduğunu ve bu tarz materyal ya da verileri indirmekten dolayı bilgisayar sisteminizin maruz kaldığı her türlü kayıp ve hasarın tek sorumlusunun siz olduğunuzu biliyor ve kabul ediyorsunuz. İster yazılı ister sözlü olsun tarafınızdan şirketten ya da herhangi bir diğer hizmet sağlayıcısı müşterisinden veya hizmet yoluyla alınan hiçbir tavsiye ya da bilginin sözleşme şartlarında açıkça belirtilmediği sürece garantisi yoktur. Yukarıdaki hükümlerle sınırlandırılmaksızın, şirket hizmetin, yazılımın veya oyunların sürekliliğini, hatasız olmasını, güvenliğini ya da virüs içermeyeceğini garanti edemez ve şirketin yukarıda bahsedilenleri sağlamadaki başarısızlığından dolayı ücret iadesi almaya hakkınız olmadığını anlamış kabul ediliyorsunuz. Bazı durumlar bahsedilen zımni garantilerin feragatine izin vermemektedir ve böyle bir durumda daha önce belirtilen feragat sizi kapsamaz.
    (e) Şifre. Hesabınızı oluştururken, bir şifre seçmek zorundasınız. Şifrenizin gizliliğin sürdürülmesinden ve diğerlerine şifrenizi ifşa etmeye ya da hesabınızı ele geçirmeye/hesabınızı ve/veya hesap ID’nizi kullanmaya izin veren kendi ifşanızdan doğabilecek her türlü zarar verici sonuçtan siz sorumlusunuz. Hiçbir zaman çevrim içi şifre isteğine cevap vermemelisiniz. Şirket sizden hiçbir zaman çevrim içi veya çevrim dışı olarak şifrenizi istemeyecektir. Şifreniz sadece bağlanma süreciniz için bir yol ve zorunluluktur. KULLANICI İSMİNİZİN VE ŞİFRENİZİN GİZLİLİĞİNİN SÜRDÜRÜLMESİNDEN VE HESABINIZ YOLUYLA YAPILAN HERHANGİ VE BÜTÜN FAALİYETLERDEN ( UYGUN TÜM SATIN ALMALAR VE ÜCRETLENDİRMELER DE DAHİL) TAMAMİYLE SİZ SORUMLUSUNUZ.”
    Karakteri hack yiyen ya da itemlerini sattıktan sonra kötü amaçlı olarak eşyalarının çalıntığını beyan edip sattığı eşyaların mimlenmesine ve diğer kullanıcıların hakkını gasp etmeye meyil etmiş bir kişiliği bozuk insani varlığın çalınan eşyalarının karşılıklı ya da karşılıksız olarak başka bir kullanıcıya geçmesi durumunda, tek sorumlu eşyalarını çaldıran kişi olduğu sözleşmede apaçık bellidir ve kişinin eşyalarını çaldırdıktan veya satmasına rağmen çalındığını beyan etmesinden kaynaklı herhangi bir meshuliyetimin bulunmadığını arz ederim.

Bu durumda gerekli incelemelerin tekrar yapılmasını arz ettiğim, hatalı olduğum, bilgim olmadığı ve gelinen noktadan pişman olmam gerekçesiyle birden çok bilet göndermeme rağmen herhangi bir olumlu geri dönüş alamamış olup, müşteri departmanı ile ilgili Tüketici hakları hakem heyetine, Davranış koşulları ile ilgili haksızlığa uğradığımı ya da kendimi açıkca ifade edemememden kaynaklı da olsa herhangi bir yadımcı olunma çabasında bulunulmadığı için görevi kötüye kullanma ifadesiyle firmanın ilgili birimlerine ve asliye hukuk mahkemesine avukatım aracılığı ile suç duyurusunda bulunma çaresizliğinde bulunduğumu ifade etmek isterim. Umarım konu silinmez ya da yardımcı olunmama hali devam etmez ve uzun da sürmüş olsa karakterimin şüphe uyandıran eşyalarının silinmesi ardından kullanıma açılmasıyla oyun hayatıma bu gecikmenin benim hatam olduğunu kabul ederek devam ederim. Umarım yasal yollar maduriyetimin giderilmesi adına bir yola girmeden önce tamamen hatalıysam bilgilendirilirim, eğer bir yanlış anlaşılma var ise düzeltilmesi sağlanır ya da GM insiyatifi doğrultusunda hesabım açılıp kullanıma açılıp devam ederim.

Esenlikler dilerim.
    Last edited by jutki61; 06-04-2018 at 03:29 AM.

Knka hepsini okudum ama olay ne anlamadim

Senior Member Nyyd's Avatar
    Selam,

Forum üzerinde hesap desteği verilmemektedir. Destek ekibi nihai kararı vermiş, bu konu da bizim yapabileceğimiz birşey ne yazık ki yoktur.
    Kusursuz olmakta bir kusurdur...!

Junior Member
    Quote Originally Posted by Nyyd View Post
    Selam,

Forum üzerinde hesap desteği verilmemektedir. Destek ekibi nihai kararı vermiş, bu konu da bizim yapabileceğimiz birşey ne yazık ki yoktur.
    evet beklenen cevap! müthişsin. mükemmel bir hizmet bravo sana! destek ekibinin gönderdiğim biletlerini incelediğini sanmıyorum, bana ne yazık ki hangi item sebebiyle hesabımın kapatıldığı ve neden açılmadığı yönünde bir bilgi verilmiyor. Yarın oyun içerisinde sana +7 iron bow nediye edeceğim, daha sonrasında itemim çalıntı diye ticket atacağım ve yıllardır oynadığın karakterindeki tüm emeklerini hiç edeceğim, çalıntı item bulundurmak sebebiyle hesabın kapatılacak. Ve sana destek ekibi nihai kararını verip hiç bir yetkili yardım etmeyecek ve bu cevap verilecek nasıl empati ama? denemeye var mısın insanların emekleriyle bir çırpıda oynanmasına?

Junior Member
    olay; hesabım çalıntı olduğu iddia edilen bir itemin hesabıma karşılıksız giriş yapmış olması. hangi item hangi tarih hangi karakterden bilgisi verilmiyor sadece verilen bilgi bu ve uzun bir süredir derdimi anlatmaya çalışıyorum senden sonra yorum yapan test mod arkadaşında verdiği şekilde cevaplar veriliyor. denge denge denge deniliyor, akli dengem bozulmaya başladı bu dengesizlik yüzünden.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

Forumda hesap desteği verilmemektedir. Buradan size herhangi bir müşteri hizmetleri temsilcisi destek vermez. Bu yüzden konunuzun kapatılması sizi haklı çıkarmaz.

Çok karışık yazmışsınız anladığım kadarına cevap yazayım. Yazdığınız olasılıklarla gerçek para ile alım satım varsa ve bu tespit edilmişse karar değişmeyecektir. Bu gibi durumlar kapsamlı araştırılarak sonuca bağlanmaktadır.

Yasal sürece gelirsek de öncelikle bir avukata danışmanızı ve sözleşme maddelerini iyice gözden geçirmemizi tavsiye ederim. Nickiniz dahil oyundaki her materyal yapımcı firmaya aittir.

Bunlar sadece bir moderatör olarak benim verebileceğim bilgilerdir. Kesin kararı sadece müşteri hizmetleri verebilir.

Eğer hala bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız, forumda yazdığınız gibi değil de daha sade bir dille müşteri hizmetleri ile temasa geçiniz.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Junior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

Forumda hesap desteği verilmemektedir. Buradan size herhangi bir müşteri hizmetleri temsilcisi destek vermez. Bu yüzden konunuzun kapatılması sizi haklı çıkarmaz.

Çok karışık yazmışsınız anladığım kadarına cevap yazayım. Yazdığınız olasılıklarla gerçek para ile alım satım varsa ve bu tespit edilmişse karar değişmeyecektir. Bu gibi durumlar kapsamlı araştırılarak sonuca bağlanmaktadır.

Yasal sürece gelirsek de öncelikle bir avukata danışmanızı ve sözleşme maddelerini iyice gözden geçirmemizi tavsiye ederim. Nickiniz dahil oyundaki her materyal yapımcı firmaya aittir.

Bunlar sadece bir moderatör olarak benim verebileceğim bilgilerdir. Kesin kararı sadece müşteri hizmetleri verebilir.

Eğer hala bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız, forumda yazdığınız gibi değil de daha sade bir dille müşteri hizmetleri ile temasa geçiniz.
    daha sade de yazdım rica minnet af buyurun da dedim oto cevap oto cevap. gayet açık yazdığımı düşünüyorum. detaylı olduğu için konuyu kavramamış olabilirsiniz. bakın diyorum ki size, tl ile satış söz konusu değil. hesabım çalıntı olan bir itemin karşılıksız hesabıma giriş yaptığı gerekçesiyle kapatıldı hangi itemi karşılıksız aldığım bilgisi de verilmiyor. cevabınıza istinaden tekrar belirtmekte fayda var, bana eşyaları satan kişi çoklu hesap kullandığını söyledi rica etti itemleri burdan vereyim parayı diğer karakterime ver diye diğer karakterine girdi parasını verdim. loğları kontrol edebilirsiniz karşılıksız alındığı belirtilen itemlerin karşılığı aynı ipden giren kişiye iron neck + gb olarak verildi. apaçık görülecek. eksik inceleme ya da bir detay atlanması sonucu bu şekilde bir sonuç çıkıyor olabilir. ama esasen item takası 2 farklı tradede gerçekleşti ve karşılıklı bir alışveriş macro ölçekte.

sözleşme kısmına gelirsek, evet eşyalar mgame ama sözleşmede diyor ki, sözlemeye aykırı durumlarda oyuncu kurallarına vs uyulmaması şartlarında hesap silinir. sonuç olarak hepimiz bu oyunu oynayıp oyunun bize tl ile sattığı oyun içi eşyaları tükettiğimiz için tüketici koruma yasası çerçevesinde hak talep edebiliyoruz ancak bu manevi bir hak. ben maddi bir hak da talep etmiyorum. eğer birinin emeği olan item çalınmış ve bana gelmişse başımın gözümün sadakası silinsin. eğer suçum varsa çekmeye razıyım. haksız olsam uzunca zamandır bu kadar üstelemem. ve tekrar BELİRTEYİM EŞYALARI TL İLE DEĞİL OYUN İÇİ ALDIM. AYNI KİŞİYE AİT FARKLI KARAKTERE PARASI VERİLDİ. örnek veriyorum item sendedir parasını arkadaşınıza vermişimdir gibi de düşünebilirsiniz. loğları incelediğinizce görünecektir . incelensin lütfen detaylıca açılacağına yüzdeyüz eminim..

Junior Member
    Herhangi bir yetkilinin mağdur olduğumu, haksızlığa uğradığımı ve oyuna geri dönmeyi hak ettiğimi anlayıp ilgilenmesi için NTTGAME ofisi önünde üzerimize benzin mi dökelim? ofise hava-i fişek mi atalım? yollarına tnt mi döşeyelim? 9 kata çıkıp gm çağırın hesabımı açmazlarsa atlarım mı diyelim, kafamıza silah dayayıp açmazsanız beni anlamazsanız kendimi keserim mi diyelim? BİRİSİ İLGİLENSİN ARTIK LÜTFEN!
    ( örnekler ironi amaçlıdır, tehtit vs içermez.)

Junior Member
    geçmiş olsun umarım adalet yerini bulur aynısı bizimde başımıza gelmişti anlayışlı olacaklarını düşünüyorum