Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 63

Bu forumun köy kahvesinden farkı ne ?

Belki biraz sert olacak ama gerçekten soruyorum bu forumun köy kahvelerinden bir farkı varmı?

Oyuncular geliyor oyundaki memnun olmadığı şeyleri burada dile getiriyor ama oyuncuların talepleriyle ilgili hiçbir konuya yıllardır geri dönüş alınamıyor. Aslında bu forum oyunculara "Gidinde orada kendinizi avutun" demenin bir yolu NTTGame için.

Oyuncuların son derece mantıklı ve makul olan onlarca isteğini bu forumda yıllardır belirttiğini görüyorum. 1 tanesine bile herhangi bir oyun yöneticisi tarafından tamam bunu yapacağız diye cevap verildiğini görmedim.
    Cevap vermeyebilirler ama bu isteklerden herhangi birisinin yapıldığınıda görmedim.

Oyuncu kitlesinin %90 dan fazlasını türklerin oluşturduğu bir oyunda Türkiye dağıtıcı firması olması nedeniyle NTTGame'in MGame üzerinde çok ciddi bir etkisi olduğuna eminim. Eğer böyle bir etkisi yoksa bu NTTGame yönetiminin yetersizliği ve basiretsizliğidir. Bunu çok net ve sert bir şekilde söylemek zorundayım.
    Yani bu yüzden biz yapımcı değiliz yayıncıyız. elimizden birşey gelmiyor hikayelerini bırakın.

birkaç örnek vermek istiyorum.

1- Yıllardır istenilen PUS indirimi. Dövizin bu kadar yükseldiği oyuncuların pustan alışveriş yapmakta zorlandığı bir dönemde NTTGame'in bu konuda gerçekten kılını bile kıpratmadığını düşünüyorum.

-Ya sende amma abarttın daha geçen hafta Black Friday indirimciği geldi ya.
    * Kusura bakmayın ama indirim öyle olmaz bu döviz kurunda alım gücünün artabilmesi için tüm ürünlere kalıcı olarak 50% indirim gelmesi gerekiyor

2- Oyuncuların sürekli olarak şikayet ettiği yetersiz sunucu kapasiteleri.
    Arkadaşım oyunda premiumsuz oyuncu istemiyorsunuz bunu anladık zatende. Artık abarttınız premiumlu oyuncu bile oyuna giremiyor. Özellikle yeni sunucular için forumda birsürü yeni konu açılıyor. Karşılık olarak insanlarla dalga geçer gibi Akşam 20:00 ile 23:00 arasında girilebilen kanal açtınız. 3 saatlik kanal alın sizin olsun olmasada olur.
    Bu arada yeni sunucularda oynayan birisi değilim ama ne kadar saçma bir hareket olduğunu görmek için yeni sunucuda oynamama gerek yok

3- Bonus değiştirme kağıtları
    Oyuncular sahip oldukları eşyalarının STR,DEX,INT,MP,HP gibi bonuslarını istedikleri zaman Npoint ödemeden değiştirebilmek istiyorlar. Son derece gerekli ve yerinde bir istek. Bu konu forumda 2 yıl önce açılmış. 2 yıldır NTTGame yönetimi bu konuda kılını kıprattımı acaba, yada oyuncuların böyle bir isteğinin olduğundan haberleri varmı ki ?

Devamı Yorumda...

Bu yazdıklarım ilk etapla aklıma gelen önemli konular. Oyundaki sayısız bugu saymıyorum bile.
    Sizde bu postun alına kendi gördüğünüz ve yıllardır karşılanmayan önemli konuları yazarsanız sevinirim.

Moderatör Arkadaşım Sanada şunu söylemek istiyorum.
    Bu konunun altına Oyun yönetimi konuları takip ediyor gerekli çalışmalar yapılıyor yazacaksın biliyorum.
    Sen bu söylediğine inanıyormusun bilmiyorum ama ben inanmıyorum. Kimsede inanmıyor. Bu oyunun oyuncuları NTTGame ekibine güvenmiyor malesef.

Gelsin bir gamemaster direk olarak beni muhattap alarak. Yuvarlak cevaplar vermeden her soruyu tek tek açıklayarak cevap versin. ozaman inanırım. Yada daha iyi bir fikrim var. Eğer NTTGame bu konuda kendine güveniyorsa. Kendi canlı yayınlarında discord sunucularına beni davet etsinler. Gamemaster ekibine ben bu konuda saygı çerçevesinde çatır çatır oyuncuların sorularını sorayım, onlarda bütün izleyicilerin gözleri önünde cevap versinler. Ama öyle davet ettiğiniz yayıncılar gibi desteğim kesilirmi izleyicim azalırmı korkularıyla değilde bir oyuncu olarak dertlerimi anlatayım cevap versinler.

ozaman bende derimki ben eşeklik etmişim NTTGame gerçekten oyuncularıyla ilgileniyor. İsteklere değer veriyor ama elinden bu kadarı geliyor. Yoksa kusura bakmayın kimse size inanmıyor ve güvenmiyor.

Merhaba, önerilerinizin bazılarına sonuna kadar katılıyor, destekliyorum. Özellikle canlı yayında Discord üzerinden bir oyuncu ile yetkili GM istişaresi çok çok çok iyi olacaktır. GM'lerin çeşitli kriterlerden geçirerek seçtiği her gruptan insan ile her hafta 1 kişi ile olacak şekilde yayınların sonunda ya da başında görüşmesi, sorulara cevaplar vermesi çok iyi olacaktır. Örneğin ilk hafta en iyi clan başkanlarından birinin dertleri, şikayetleri, soruları dinlenebilir. Daha sonra ki hafta pazarcı birisi ile, sonra ki hafta farmer birisi ile, sonra ki hafta warrior, priest, mage, rogue ile vb. vb. Detaylarını, kimleri seçeceklerini de belki forumda küçük bir anket ile yapabilirler. Herkes soracağı soruyu foruma yazsa ve oylama yapsak, en çok oy alan oyuncu yayına aday olsa falan falan... Umarım dikkate alınıp cevap verilir.

Banned
    Server
    KO -> Olympia
    Infractions
    0/1 (15)
    Eklemek istediğim 2017 de açılan Archer hataları bugları konusu. 4 sene olacak hiç ama hiçbir güncelleme düzenleme yenilenme yapılmadı. Bırakın bunu hiçbir gm buna el atmadı. Forumda aratabilirsiniz.

Lup skilini defalarca söyledim. Adam önüme gelene kadar z ye ne geliyor ne de tıklanabiliyor. Kafasında ko yazısını gördüğüm halde. Çalışmıyor demek ki ya da skill açıklaması yanlış. Açıklamaya belirli bir mesafe girilmeli. Atıyorum ‘20 metreden sonra görülebilir....’ gibi.

Mynet mail sorunu. Bu sorunla bizzat karşılaşan ve eski hesabını zor kötek kurtaran biri olarak yine bununla ilgili her konunun altına yorum yaptım. Web üzerinden sisteme giriş yapabiliyorum. Hatta o hesap üzerinden bilet atıyorum ama destek ekibi bana inanmıyor. Kullanıcı adım Şifrem mail adresim hepsini biliyorum ama yine de bana bazı imkansız! sorular soruluyor...
    Neyse mynet ile alakalı genel sorun şu:
    Mynet mail hesabına Nttgame’in şifre sıfırlama otomatik maili gelmiyor. Gelmiyor arkadaş işte gelmiyor. Bu konu hakkında mynet ile de görüştüm. Onlar da bunun farkında. Hesabımı kurtarırken destek ekibi mail adresime deneme bir mail gönderdi, kod. Kod şak diye geldi. Yani mail adresim çalışıyor. Ama yine belirtiyorum mynet hesabına Nttgame’in şifre sıfırlama maili gelmiyor. Bu sorun Nttgame’in sorunu. Bununla hiçbir zaman ilgilenmediler hala da ilgilenmiyorlar. Çünkü hala bu konu hakkında konular açılıyor. Ben de her konuya bu sorunun Nttgame’den kaynaklı olduğunu ve başımdan geçenleri anlatıyorum ama yine de bir gram değişiklik bir gram ilgi yok...

Benim sorun gördüklerim de bunlar.

Moderator DonJose's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Bu cevabı yazınızda her ne kadar istemediğinizi belirtseniz de, öncelikle şunu belirtmek isterim ki; açılan her konunun takip edildiğinden emin olabilirsiniz. GM ekibi forumu sıklıkla takip ediyor. (Örneğin Patheoz 10dk. önce bir oyuncunun konusunu cevaplamış). Hatta moderatör ekibi olarak birçok konuda yorumumuz da mevcuttur. Çoğu önerinizi biz kendi aramızda da tartıştıktan sonra varsa üzerine ekleyebileceğimiz bir şey ekleyip GM ekibi ile de paylaşıyoruz. Biz de oyuncu olarak fikirlerimizi sunuyoruz. Aslında sadece buranın veya discord'un düzeninden, kurallarını uygulamadan ziyade bir köprü görevi de görüyoruz. Örneğin Discord kanalımızda çoğu sorunuza mesai harcadıkları yer olmamasına rağmen GM ekibinden cevap almışsınızdır. PUS indirimleri konusunda da GM takım liderinin bile fikirleri mevcuttur (Bkz. yayın geçmişleri). Sunucu kapasiteleri demişsiniz bu tamamen teknik bir detay. Kapasitenin arttırılması veya düşürülmesi yapımcının inisiyatifindedir. Yapımcı elbette bir tık ile tüm istatistikleri görüyordur ve buna göre aksiyon planlıyordur. Sonuçta resmi bir oyun şirketi ve herkes daha fazla oyuncusunun olmasını ister.

Forumda GM ekibi tarafından bu tarz birçok cevap bulabilirsiniz;

Quote Originally Posted by Khenarth View Post
    Merhaba,

Uzunca bir süredir "Free User" yani premium üyeliği olmayan oyuncular için olan limit hiç düşürülmedi, aksine hep en üst seviyede tutuldu. Her platformda olduğu gibi yaz döneminde oyuncu sayısı azalır ve kış dönemine geçişte bu sayı artar. Premium üyeliğinize rağmen sunucunun sıra sayması, bu artıştan kaynaklıdır.

Bilginize,

dünya üzerinde karakter silmenin kapalı olduğu tek oyunu oynuyoruz

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by hea_srhnCjvd View Post
    Cani sikilan biri arastirmasini ve dosyalarini toplayip GDPR'dan patlatirsa cok gulerim Sonucta NTT game avrupa distributoru.

Junior Member
    bu konuyuda silerler şimdi .

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by hea_srhnCjvd View Post
    Yapımcı firmanın uygun görmesi halinde Karakter silme özelliği gelebilir.

Daha önce de yazmıştım, yayınlarımda da söyledim. Kore tarafına silinen karakteri geri getirme sc'sini getirdikten sonra Usko tarafı için de engelin ortadan kalktığına inanıyorum.

İki sene önce bu oyunda adam akıllı ne geldi? Diye sorulsaydı. Elle tutulur bir şey olmadı derdim. Ancak son iki senedir yapılan güncellemelerin, yeniliklerin veya oyun hatalarının düzeltilmesini görmek, gönül verdiğim oyunda oyuncu olarak beni mutlu etmektedir. Yeterli midir? Sorusuna yanıtım: 'Elbette yeterli değil' olur. Yapımcı firmanın daha iyisini yapması gerekiyor ve daha da iyi olacağına inanıyorum.

Quote Originally Posted by dxh_SRH4ENJT View Post
    bu konuyuda silerler şimdi .
    Bir de açılan bu tarz konuların altına böyle iletiler yazmaktan vazgeçilmesini öneriyorum. Forum kuralları çerçevesinde olduktan sonra konu çöpe taşınmaz veya kapatılmaz.

Quote Originally Posted by GamesDepot View Post
    Yapımcı firmanın uygun görmesi halinde Karakter silme özelliği gelebilir.

Daha önce de yazmıştım, yayınlarımda da söyledim. Kore tarafına silinen karakteri geri getirme sc'sini getirdikten sonra Usko tarafı için de engelin ortadan kalktığına inanıyorum.

İki sene önce bu oyunda adam akıllı ne geldi? Diye sorulsaydı. Elle tutulur bir şey olmadı derdim. Ancak son iki senedir yapılan güncellemelerin, yeniliklerin veya oyun hatalarının düzeltilmesini görmek, gönül verdiğim oyunda oyuncu olarak beni mutlu etmektedir. Yeterli midir? Sorusuna yanıtım: 'Elbette yeterli değil' olur. Yapımcı firmanın daha iyisini yapması gerekiyor ve daha da iyi olacağına inanıyorum.

Bir de açılan bu tarz konuların altına böyle iletiler yazmaktan vazgeçilmesini öneriyorum. Forum kuralları çerçevesinde olduktan sonra konu çöpe taşınmaz veya kapatılmaz.
    Sevgili Alper kardeşim. Şu forumda Gerek GM ler gerekse Moderatörler arasında sözlerinde samimiyet olduğuna inandığım ve kendime yakın görebildiğim tek insan olduğunu söylemek istiyorum öncelikle, anlam veremediğim bi şekilde senin sözlerini tereddütsüz doğru kabul edebiliriyorum.

Moderatörlerin forum kurallarına uygun açıklamaları silmediğini elbette biliyorum.

Seninde dediğin gibi oyunda yapılan güncellemeler kesinlikle yeterli değil ve ben koreko da ki güncellemelerin buraya gelmemesinin tek sorumlusunun belkide sebebinin NTTGame olduğunu düşünüyorum. Bu konuda gerçekten fikrim kesin ve GM'lerin yayınlarda söylemleri dışında aksini ispat edecek bişeyler açıklanmadığı sürece NTTGame in kasten bunları yaptırmadığı veya yapılması için çaba göstermediğine inanıyorum.

- Yani Gmlerin Sözlerine inanmıyormusun sen
    + evet inanmıyorum.

Quote Originally Posted by DonJose View Post
    Bu cevabı yazınızda her ne kadar istemediğinizi belirtseniz de, öncelikle şunu belirtmek isterim ki; açılan her konunun takip edildiğinden emin olabilirsiniz. GM ekibi forumu sıklıkla takip ediyor. (Örneğin Patheoz 10dk. önce bir oyuncunun konusunu cevaplamış). Hatta moderatör ekibi olarak birçok konuda yorumumuz da mevcuttur. Çoğu önerinizi biz kendi aramızda da tartıştıktan sonra varsa üzerine ekleyebileceğimiz bir şey ekleyip GM ekibi ile de paylaşıyoruz. Biz de oyuncu olarak fikirlerimizi sunuyoruz. Aslında sadece buranın veya discord'un düzeninden, kurallarını uygulamadan ziyade bir köprü görevi de görüyoruz. Örneğin Discord kanalımızda çoğu sorunuza mesai harcadıkları yer olmamasına rağmen GM ekibinden cevap almışsınızdır. PUS indirimleri konusunda da GM takım liderinin bile fikirleri mevcuttur (Bkz. yayın geçmişleri). Sunucu kapasiteleri demişsiniz bu tamamen teknik bir detay. Kapasitenin arttırılması veya düşürülmesi yapımcının inisiyatifindedir. Yapımcı elbette bir tık ile tüm istatistikleri görüyordur ve buna göre aksiyon planlıyordur. Sonuçta resmi bir oyun şirketi ve herkes daha fazla oyuncusunun olmasını ister.

Forumda GM ekibi tarafından bu tarz birçok cevap bulabilirsiniz;
    Kardeşim serzenişim size değil yanlış anlamayın sadece forumu yönetmekle görevli olduğunuzu biliyorum.
    Ama yukarıda dediğim gibi GM lerin yayınlardaki söylemleri ile NTTGame in icraatlarının farklı oldğuna inanıyorum. GM lere "Siz yayında böyle böyle diyinde oyuncular biraz sakinlesin" diye talimat verildiğine inanıyorum açıkçası.