Results 1 to 10 of 10
    Senior Member

Ruterne supply coupon hakkinda !! Sorun yaşayanlar içeri !!!

Merhaba arkadaşlar ,

Bildiğiniz üzere returne supply coupon eşyası Letter dan alınamamakta,

Aldığımız hata ise invalid item hatası .

Bu Eşya ;

Uzun süredir girilmeyen bir hesap ile direk yeni sunuculardan birine girdiyseniz alınabiliyor,

Fakat bir çok kullanıcı premium yüklemek için önce eski bir sunucuya girdi, eşyayı letterdan almadı , yeni sunucularda da alamıyor maalesef,

Bende aynı sorunu yaşıyorum.

Bugün pus da bir sorun olsa anında müdahale edecek yapımcı firma bu soruna müdahale etmiyor,

Peki teknik tarafına bakalım konunun,

Yukarıda bahsettiğim döngüyü kontrol eden kod yapısı nasıl çalışır, yazılımcı arkadaşlar konuyu anlayacaktır...

if(boolean_expression) {
    // statement(s) will execute if the boolean expression is true
    } else {
    // statement(s) will execute if the boolean expression is false
    }
    yukarıda koşul işlemi vardır yazılım dilinde. Return amblemin aktif olduğu sunucu (x) ise letternde coupon u (x) sunucuda alabilir. Sunucu (y) ise Messagabox("invalid item.") gibi düşünebilirsiniz. (Kodların yerleştirildiği alanlar farklılık gösterebilir oyun içerisinde yapıların isimlerini bilmediğim için örnek olarak yazıyorum.)

Bu döngüye source (kaynak kod) içerisinde müdahale edilmesi en baba 5 dakikadır.

bunu bile bilinçli olarak açmayan bir yapımcı var karşınızda , bundan sonra yapacağınız talepleri bu çerçevede değerlendirin. Skill sıfırlamak için gidip war premium almayacağım gb düştüğünde sıfırlarız. Oyuncu deneyimi yerlerde sürünüyor maalesef ...

Junior Member
    Quote Originally Posted by LordAdonisBack View Post
    Oyuncu deneyimi yerlerde sürünüyor maalesef ...
    Kesinlikle katılıyorum oyun bug dolu ve yapımcı firma bu bugları düzeltmek yerine gidiyor face scan gibi bir gereksiz uygulama getiriyor oyuna.
    archerların 3lü 5li mouse kombosunda dc yemesinden tut chaosta ve moradonda garip garip bossların spawn olmasına kadar oyunda yığınla bug var.
    ilk önce oyun deneyimimizi kötü etkileyen bu buglar çözülmeli.tavsiyeler veriyorum önerlierde bulunuyorum ama umudum ne yazık ki yok.

Senior Member
    Bu itemin alınmaması sorun değil, oyuncuların bir kısmının alması sorun. Aynı şekilde yeşil periyide öyle. Haksız rekabet oluyor.

kesinlikle katılıyorum bende bu konu hakkında bi yorum açtım bunu görmemiştim bi an önce dönüş yaparlar inşallah

Senior Member ardinal's Avatar
    Selam,

Letterdan gelen eşyaların alımı konusunda sunucu bazlı bir fark olacağını düşünmüyorum. Yani bu kadar rezil bir şekilde sunucu bazlı statik olarak kodlanacağını hayal dahi edemiyorum. Örnek if(server =="destan" || server=="vega"). Sorun hayal ettiğinizden farklı bence

3lü5li comboda gelen dc diyorsunuz ya hani; bu combonun olması zaten bug'dan ötürü. Skili kullanırken client üzerinde oluşan animasyonun oyuncunun erken hareket etmesinden kaynaklı kesilmesiyle alakalı.

Haftalık bakım bile sunucuların şişmesinden kaynaklı, düşün artık oyunun nasıl bir server kodlaması var

Velhasıl, bu kadar problem varken biz hala deli gibi para yatırıyorsak oyuna, oyunu yapanlar mı suçlu yoksa biz mi ? Bence biz yani oyuncular

Senior Member
    Quote Originally Posted by ardinal View Post
    Selam,

Letterdan gelen eşyaların alımı konusunda sunucu bazlı bir fark olacağını düşünmüyorum. Yani bu kadar rezil bir şekilde sunucu bazlı statik olarak kodlanacağını hayal dahi edemiyorum. Örnek if(server =="destan" || server=="vega"). Sorun hayal ettiğinizden farklı bence

3lü5li comboda gelen dc diyorsunuz ya hani; bu combonun olması zaten bug'dan ötürü. Skili kullanırken client üzerinde oluşan animasyonun oyuncunun erken hareket etmesinden kaynaklı kesilmesiyle alakalı.

Haftalık bakım bile sunucuların şişmesinden kaynaklı, düşün artık oyunun nasıl bir server kodlaması var

Velhasıl, bu kadar problem varken biz hala deli gibi para yatırıyorsak oyuna, oyunu yapanlar mı suçlu yoksa biz mi ? Bence biz yani oyuncular
    illegal paylaşın kod larda gördüğümü aktarıyorum return supply ve draki kutularının gönderimi aynı algoritma ile çalışıyor ve kod yapınız sunucu yönetimi yazılımı üzerinde aynen bahsettiğim şekilde, Aynı class ı kullandıkları için nasıl draki kutuları farklı sunucuda alınamıyorsa bunlarda o şekilde alınamıyor.

Senior Member ardinal's Avatar
    Quote Originally Posted by LordAdonisBack View Post
    illegal paylaşın kod larda gördüğümü aktarıyorum return supply ve draki kutularının gönderimi aynı algoritma ile çalışıyor ve kod yapınız sunucu yönetimi yazılımı üzerinde aynen bahsettiğim şekilde, Aynı class ı kullandıkları için nasıl draki kutuları farklı sunucuda alınamıyorsa bunlarda o şekilde alınamıyor.
    Ben görmemiştim kodları, dediğiniz gibiyse rezillik. Bu arada internette bir search yaptım, harbiden kodlar var malum yerde, bana eğlence çıktı, inceleyeyim

Junior Member
    Nickname
    Simurg
    Class
    KO -> Mage
    Race
    El-Morad
    server ilk açıldığında Letter'dan alsaydık kullana bilecektik server açıldıktan 7-8 saat sonra oyuna bir res geldi ve İnvalid item hatası alınmaya başladı o ilk 7 saatlik süreçte alan kişiler gerçekten çok şanslı. Aynı sorun bende de mevcut hatta Letterımda 2 adet Rettrun kağıdı mevcut ama alamıyorum. Oyun gerçekten buglarla dolu bu gece res var ve ilk JR ye girmeye başlayacağız bakalım bizleri Jr de neler bekliyor olacak göreceğiz. Bu res de düzelteceklerinide hiç düşünmüyor ihtimal bile vermiyorum düzeltilirse sürpriz olur ama NttGame sürprizleri genelde bizleri cash olarak sömürerek yapıyor. Saygılar. Özür dilerim Nttgame 15 yıldır kullanıcınız olarak sizi bırakamadığım için.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    ben bilerek düzeltilmediğini düşünüyorum. çünkü bu item başta çalışıyordu. sonra yama ile kapatıldı. herkes war pre alsın diye yapılmıs bir şey.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Bu konu hakkında bir gelişme olursa duyuru yapılacaktır. Takipte kalınız.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.