Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 28
    Senior Member Fauwk's Avatar

Pet / Evcil Hayvan Kullanımı

√ Nasıl Alınır ?

1.(Famillar Tamer) Kate isimli adamdan görevi alıyoruz.(görev: 10 worm,10bandicoot,10bulcan ve 10 kecoon)
    2.Görevi yaptıkdan sonra görevi veriyoruz aynı adama ve bize 2 tane item veriyor.(birisi yumurta)
    3.Yine aynı adama tıklayarak Famillar seçeneğini seçiyoruz. Ve upgrade basar gibi bir ekran çıkıyor oraya yumurtayı koyuyoruz ve aşşağıda köpeğe koyacağımız adı istiyor ve bizde yazıyoruz ok diyoruz yes no? şeklinde soru soruyor yes diyoruz ve bize kaul denilen bir item veriyor
    4.Kaul u eşya bölümümüze takıyoruz ve bize verdiği 2 itemin 2. sini skill bar a koyarak kullanıyoruz ve yanımızda bir köpek doğuyor.

√ Nasıl beslenilir?

Aldığımız Npc nin Familiar Random şeklinde bi butonu var ona basıp ister hayvanı canlandırmak icin yumurta alabilrsiniz.Ordan gene ekmek üste yaprak alıp hayvanı besleyebilrsiniz.Beslemeyi Hayvanı cıkartıp P ye bastığımızda cıkan yerden yukardaki seçili olan yeri değiştirin.Hayvanın resistleri skilleri ve görünüsü olarak 3 secenek var.Ordaki yemek yerini bulup oraya hangi yemeyi koyup ok derseniz onu yemiş oluyor.En cok doyurucu süt sonra ekmek en son yapraktır.Ve hayvanınızın acıktığını Hayvanın informasyonunun en alttaki yeşil kısmından öğrenebilrsiniz.Ne kadar doluysa o kadar toktur.

√ Nasıl Şekil Değiştirir ?

NPC'den alacağımız Image Chief ile petimizin şeklini değiştirebiliriz.

√ PET Nasıl atack yaptırılır?

Hayvanı cıkarttıktan sonra Skill barı cıkacak sizinkinin yanında.P ye basıp skillerini skill bara koyun.(lvl i atlamadan yeni skill gelmez.)Sonra otomatik vurmasını istiyosanız skille sağ tıklayın ve sizin daldığınız canavara o da dalacaktır.

Petimizin skill barı otomatık olarak sizin skill barımızın yanında cıkıyor ılk gözde 'A' veya 'P' yazar 'A' pet atak halınde szın daldıgın herseye dalar demek 'P' pasif bekleme modunda demek

Defans Mode!

Hayvanın skill barındaki ilk skille basarsanız defans moduna geçer.Siz daldığınızda dalmaz.Sadece sizi takip eder.

√ Pet Hp/Mp/Stamina kavramları nelerdir ?

Petimizinde bizler gibi canı, manası ve bizden ayrı olarak Staminası var.

Stamina ; Türkçe anlamı direnç. Petinizin Staminasının azalması, Yoruldugu anlamına gelir, ve yavaş koşmaya başlar. Süt içirerek, Yada Yaprak yedirerek Staminasını artırabilirsiniz. Süt ve yaprakları Pet Npc'den alabilirsiniz. Petlerinde bizler gibi skilleri ve exp seviyesi var. Exp aldikça yeni skilleri açılır, ve canavarlarla savaşırken sizlere yardım ederler.

√ Pet Kutu Toplama Nasıl Aktif Edilir ?

248 Cash karşılığı "Pet Autoloot" kartını PUS'dan aldiktan sonra, Pet Npc'ile konusup, 4. seçeneğe tıklıyoruz. Bize 2 şey soruyor..

- Otomatik Kutu Toplama Kartı : Kutulari pet'iniz toplar.
    - Extra Inventory : Pet sizin yerinize item taşıyabilir.

1 scroll ile 1 tanesini alabilirsiniz, Itemi aldiktan sonra "P" tuşuna basıp, "Pet Itemi" olan bolume koyun.

√ Pet Kutu Toplama Ayarlari nasıl yapılır ?

Options -> Familiar Optionsdan ne toplayacagını seçebilirsiniz.

Orada Shop Price "XXXX" yazar. Bunun anlami "Npc'ye Premiumsuz olarak XXXX fiyattan satilan itemleri alma, XXXX+1 fiyata satilan herseyi al."

(Ornegin, Opal 100.000 ise, Siz oraya 100001 yazdığınızda Opalları almaz.) gibi.

√ Pet SkillBar Düzenlemesi nasıl olur ?

Eğer skillbarınızın yanındaki Pet Skillbarından sıkılıp, Onu başka yere koymak, yada saklamak isterseniz.

- Pet SkillBarı Yatay biçime getirin.
    - Ekranın en sağ altındaki "O" işaretine tıklayın.
    - SkillBarı oraya sürükleyin, ve "O" işaretine tıklayın.

Böylelikle skillbar Tradenin altinda kalmis olur ve gormezsiniz.
    Last edited by Fauwk; 10-23-2015 at 07:58 PM.

Senior Member
    Eline sağlık yeni başlayan,bilmeyen veya eksik bilenlere büyük yarar sağlayacaktır
    Pet Autoloot un fiyatında ufak bir yanlışlık var 300 değil 248 cash olması gerekiyor

Senior Member
    Infractions
    0/1 (5)
    Oyunun 10. yılında rehber olması adına bu konuyumu hazırladınız ?

Neyse emeğinize sağlık

Senior Member ErrorMacro's Avatar
    Güzel konu eline sağlık, "10. yıl" da olsa elbet birilerine yol gösterir.
    -We are Many, You are but One!

Senior Member DeaconFrosT's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Race
    El-Morad
    Eline, emeğine sağlık. Teşekkürler.

Quote Originally Posted by Daeso View Post
    Eline sağlık yeni başlayan,bilmeyen veya eksik bilenlere büyük yarar sağlayacaktır
    Pet Autoloot un fiyatında ufak bir yanlışlık var 300 değil 248 cash olması gerekiyor
    Teşekkür ederim , güncelliyorum.

Quote Originally Posted by 213dd2222d View Post
    Oyunun 10. yılında rehber olması adına bu konuyumu hazırladınız ?

Neyse emeğinize sağlık
    Oyun 10.yılında olabilir fakat , oyuna yeni başlayan kullanıcılar için uygun olacaktır diye düşünerek böyle bir konu hazırladım.

Quote Originally Posted by ErrorMacro View Post
    Güzel konu eline sağlık, "10. yıl" da olsa elbet birilerine yol gösterir.
    Teşekkür ederim.

Quote Originally Posted by DeaconFrosT View Post
    Eline, emeğine sağlık. Teşekkürler.
    Ben teşekkür ederim.

Junior Member
    Nickname
    /fire/Heall/lion/
    Class
    Mage
    Server
    Gordion
    Bn 6-7 yillik oyuncuyumda 0 dan basladim bu preniumsuz pet kullanilabiliyomus gorevi yaptim aldim petlere yabanciyim bide hangi itemi nasi toplatabilirim yardimci olursaniz bide sekil degistirme ne seklini veriyor

Quote Originally Posted by emprstrk View Post
    Bn 6-7 yillik oyuncuyumda 0 dan basladim bu preniumsuz pet kullanilabiliyomus gorevi yaptim aldim petlere yabanciyim bide hangi itemi nasi toplatabilirim yardimci olursaniz bide sekil degistirme ne seklini veriyor
    Merhaba ;

PET kullanabilmeniz için , herhangi bir premium paketi yüklemeniz gerekir , premium paketini yüklemeyi gerçekleştirdikten sonra sizde PET kullanabilirsiniz.

Şekil değiştirme ise rastgele atanılan birşey şansınıza kalmış fakat buna ek olarak PUS üzerinden satılan alt kısımda göreceğiniz petlerden herhangi birinide N-Point kullanarak temin edebilirsiniz.

Senior Member JustTurkeyLOve's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by SHN_GLNR View Post
    Merhaba ;

PET kullanabilmeniz için , herhangi bir premium paketi yüklemeniz gerekir , premium paketini yüklemeyi gerçekleştirdikten sonra sizde PET kullanabilirsiniz.

Şekil değiştirme ise rastgele atanılan birşey şansınıza kalmış fakat buna ek olarak PUS üzerinden satılan alt kısımda göreceğiniz petlerden herhangi birinide N-Point kullanarak temin edebilirsiniz.

Artık pet kullanmak için premium yükleme zorunluluğu yok. PUS tan automatic pet looting alındığı taktirde petinize premium olmadan dahi kutu toplattırabilirsiniz.

Ek olarak arkadaşın dedikleride doğru.

Premiumsuz PET kullanmak isterseniz şayet , Automatic Pet Looting almanız gerekir.

Tags for this Thread