Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 17
    Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Manes
    Race
    El-Morad

PK alanlarında mob çekmenin yaptırımı olmaması durumu.Gelin birlikte düzenleme yapalm

Merhaba arkadaşlar herkese iyi forumlar.

Belki bir çoğunuz biliyor bir çoğunuz ise bilmiyor.Son günlerin mükkemmel ötesi adaletsizlik olduğunu düşündüğüm bir konuyu paylaşıyorum sizinle.

PK alanlarında bir oyuncuya luring yaptığınız zaman yani bir takım mobları o oyuncunun kafasına çektiğiniz zaman ve o oyuncu öldüğü zaman veya başka şekillerde zarar görse bile her hangi bir yaptırımı yok arkadaşlar.Örnek veriyorum. CZ de Keremash dönüyorsunuz ve kuleden tek tek çekerek kesiyorsunuz diyelim.Bir warrior geldi ve Provoke atarak tüm mobları başınıza topladı ve öldünüz.Bu kişiyi report ettiğinizde herhangi bir ceza almıyor.Nedense oyuncuyu rahatsız etme kuralına da girmiş olmuyor.Lakin bir Keremash'ı alıp başka bir yere çekerseniz ban yiyorsunuz.Sebebi de mob kaçırmak oyuncuyu rahatsız ediyor olduğu için.

Bazılarınızın güler, bazılarınızın sinirlenir, bazılarınızın da "ya bu ne mantıksız bir iş, anlayış" dediğinizi duyar gibiyim.

Ben diyorum ki gelin ya bu durumu kaldıralım PK alanlarında (BF-CZ-Andream) tarzı haritalarda ya mob çekmek ve lure yapmak yasak olsun yada ikisi de serbest olsun.Ki ben yasaklanması taraftarıyım.

Bugün 3 günlük ban yedim.Sebebi de Keremash'a vurup gittiğim için beni takip etmesi durumu ve bu durum da oyuncuyu rahatsız etme adlı kurala aykırı geldiği içinmiş.Bu durumun olması normal karşılıyorum.Lakin lure yapan adamın cezasız kalması durumunun üstüne bu durum gerçekten sinir bozucu bir durum.

Sizden ricam düşüncelerinizi bu konu altında paylaşın ki bu durumu düzeltelim.Yönetimin anlayışı nasıl bir anlayışa sahip henüz bilmiyorum lakin kendi anlayışımız ile bir şeyleri değiştirebiliriz.

Herkese iyi forumlar diliyorum.
    Last edited by Khenarth; 05-16-2018 at 03:28 PM.

Senior Member
    Her ne kadar hilecilerin canavarları dağa kaçırmasına karşı gelmiş bir ceza olmasına rağmen, canavarların gezdirilmesi altında verilen ceza bana saçma geliyor.

1. sebebi slotta party canavar kesiyor ama benimde görevim var (okçuyum yada mage) aradan 1-2 tane kaçırıp görev yapma çalıştığım için ceza almamalıyım. (not; zaten mage dediğin karakter kaça kaça keser canavarı kesmekte zorlanıyorsa, zamanında doom soldier olsun balog olsun party bulamayınca kaça kaça kesen mageler vardı)

2. sebebi ise canavar hakkında pek bilgim yok ve kesmeyi deniyim dedim baktım çok vuruyor kaçarım ve peşime takılır burada da mı ceza alıcam. (canın belirli bir seviye altına inince townda atamazsın)

Senior Member
    İlk defa böyle birşeyden ban yenildiğini ve o şekilde yaratık kesilmesinin yasak olduğunu duyuyorum.Peki o video'yu alan kişi kesinlikle yetkililerden haberi olan bir kişi ki bu şekilde ban yenilmesi saçma geliyor insana sonuçta başkasını öldürmek için çekmemişsin sadece müsait bir yere çekip orada kesmek için çekmişsin.Fakat bunu yapamayan yada kesemeyen kişiler hemen Cr ye konusunu açıp seni banlatmış bu açık ve net.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Manes
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by DiscoFareSi View Post
    İlk defa böyle birşeyden ban yenildiğini ve o şekilde yaratık kesilmesinin yasak olduğunu duyuyorum.Peki o video'yu alan kişi kesinlikle yetkililerden haberi olan bir kişi ki bu şekilde ban yenilmesi saçma geliyor insana sonuçta başkasını öldürmek için çekmemişsin sadece müsait bir yere çekip orada kesmek için çekmişsin.Fakat bunu yapamayan yada kesemeyen kişiler hemen Cr ye konusunu açıp seni banlatmış bu açık ve net.
    Report edildiğim videoya da Youtube üzerinden vaktimi ayırarak gerekli aramalarım sayesinde ulaştım.Yaptığım şeyi kısaca anlatmak geldi içimden sana.Videoda Medichmash'a vuruyorum ve arkama bakmadan gidiyorum.O da beni takip ediyor.Bunu da videoya alıyor arkadaş Ben ise hoop ban 3 günlük.Hayır lure yapana ceza yok bunu yapana ceza var.Ortada kimse ölmemiş etmemiş zarar girmemiş.Çıldırmamak elde değil.Koskoca bir ADALETSİZLİK!

Edit : Medichmas - Nigmash - Keremash gibi moblara 1 defa vurup kaçtığınızda sizi asla ve asla bırakmaz.İstediğiniz kadar hızlı olun.

Senior Member
    Quote Originally Posted by kndkc122 View Post
    Report edildiğim videoya da Youtube üzerinden vaktimi ayırarak gerekli aramalarım sayesinde ulaştım.Yaptığım şeyi kısaca anlatmak geldi içimden sana.Videoda Medichmash'a vuruyorum ve arkama bakmadan gidiyorum.O da beni takip ediyor.Bunu da videoya alıyor arkadaş Ben ise hoop ban 3 günlük.Hayır lure yapana ceza yok bunu yapana ceza var.Ortada kimse ölmemiş etmemiş zarar girmemiş.Çıldırmamak elde değil.Koskoca bir ADALETSİZLİK!

Edit : Medichmas - Nigmash - Keremash gibi moblara 1 defa vurup kaçtığınızda sizi asla ve asla bırakmaz.İstediğiniz kadar hızlı olun.

Ticket atarak savunmanı yaptın mı acaba, gelen veya gelecek olan cevabı merak ettim

Senior Member CarpeNoctum's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Altar
    Race
    Karus
    o zaman oyunda hile bug hariç herşey serbest olsun genie slotlarına yaratıklar çekilsin hem genieyle kasılan slotlara bir darbe olur hemde millet biraz eliyle oyun oynar

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Manes
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by 34gles View Post
    Ticket atarak savunmanı yaptın mı acaba, gelen veya gelecek olan cevabı merak ettim
    Klasik kalıp cevaplar.Bizde böyle olduğu için üzgünüz şöyle de böyle.Halen aklıma geldikçe sinirleniyorum.Adamı öldür cezası yok, mob kaçır 3 gün ban KOMEDİ!

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Manes
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by yuko1912 View Post
    o zaman oyunda hile bug hariç herşey serbest olsun genie slotlarına yaratıklar çekilsin hem genieyle kasılan slotlara bir darbe olur hemde millet biraz eliyle oyun oynar
    Ne yaptıklarını inan kendileri de bilmiyor kardeşim.Sadece koca bir saçmalık var ortada..
    Last edited by kndkc122; 05-17-2018 at 11:32 AM.

Game Master Team Leader Khenarth's Avatar
    Nickname
    Khenarth
    Class
    KO -> Rogue
    Quote Originally Posted by kndkc122 View Post

Hesabınızın aldığı cezada herhangi bir hata payı bulunmamakta. Videoda "Keremash" yaratığına bir kez skill vurup kaçmıyor, okçu sınıfının zehir skillerini yaratık üzerinde kullanarak bölgeden uzaklaşıyorsunuz.

Karşılıklı ırkların mücadele ettiği haritalarda "luring, mob çekme" eylemine ceza vermiyoruz fakat yaratıkları bulunduğu spotlardan kaçırıp, saklayan oyunculara ceza vermekteyiz.

Bu videoda adaletsizlik olarak bahsettiğiniz durum, sizin üstünlük kuramadığınız bir bölgede oyuncuların farm yaptıkları bölgeden yaratıkları uzaklaştırmanız, kaçırmanız.

Senior Member
    Yetkililerin hiç birisi de yanıt vermemesi ne tuhaf bir durum slottan mob çıkartmak yasak demeleri bile yeterli fakat bunu herkes yaptığı için birşey demiyorlar.