View Poll Results: Buss dropları moblardan kalksın mı?

Voters
80. You may not vote on this poll
  • Kalksın

40 50.00%
  • Kalkmasın

40 50.00%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 26
    Junior Member

Yeni Serverlerde Buss Drobunun Moblardan Kalkması

Bence mantıklı bir öneri bu konuyu aramızda tartışalım diye açıyorum.

Buss NPC Fiyatı 1M'YE düşürülüp moblardaki drobu kalksa nasıl olur?

Bence gb fiyatının düşmesi tüm oynayan oyuncuları etkiliyor.Pk atan adam pus masrafı oyun içi karşılaması zorlaşıyor.Farm yapan adamın farm masrafını karşılaması zorlaşıyor.Gb'nin değer kazanması server ömrünü uzatır görüşündeyim.

Bu öneriden elbet rahatsız olacaklar olabilir bus kasanlar vs. ama oyunun bir çoğuda bus 1m'ye düştükden sonra upgrade yaparken,diğer farmdan elde edilen itemler tl olarak daha değerli olacağı için herkes pus itemlerine daha az oyun parası ile elde edebilir bu sayede.

Herkes fikrini belirtsin tartışalım.

Anketde oluşturdum herkes oyunu kullansın sonucu görelim.
    Last edited by IRONPPUNCH; 03-24-2019 at 01:50 AM.

Member Sweeeny's Avatar
    Nickname
    Sweeny
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Vanguard
    Race
    Karus
    Bu konu geçenlerde de dile getirildi. Bus fiyatının düşmesine gerek yok, geçen güncellemelerde apelerden scroll kaldırıldı sorunsuzca. Bus drobunun da kaldırılması oyun ekonomisi açısından önemli bir değişiklik olur.

Oyunda şu an gerçekten coin çıkışı problemi var. Sürekli coin şişiyor. Eskiden böyleydi diyerekten geçiştirmeye bence gerek yok, NTTGame' de bu konu ile ilgili sürekli adım atıyor örneğin lily npc sinde görevi verirken 5M ödenmesi, ibex potların sundriese eklenmesi, apelerden düşen scrolların kaldırılması. BUS ile ilgili atılacak ilk adım oyun içerisindeki ekonomiyi daha sağlıklı bir hale getirecektir.

Ayrıca konuyu sadece oyun içerisindeki coinin TL değeri olarak düşünmemek gerek. Sunucu açıldığındaki eşyaların değeri oyuna sürekli coin girmesine rağmen değişmiyor haliyle aslında sürekli daha da ucuzluyor.

Atılacak bu tarz bir adım ile en azından oyun içerisindeki coin daha değerli olur diye düşünüyorum.
    Last edited by Sweeeny; 03-24-2019 at 01:40 AM.
    ★ Vanguard ★

Junior Member
    Quote Originally Posted by Sweeeny View Post
    Bu konu geçenlerde de dile getirildi. Bus fiyatının düşmesine gerek yok, geçen güncellemelerde apelerden scroll kaldırıldı sorunsuzca. Bus drobunun da kaldırılması oyun ekonomisi açısından önemli bir değişiklik olur.

En azından oyun içerisindeki coin daha değerli olur
    Bence bu konun gündemde tutulması gerek bundan buss farmlayanlar rahatsız olabilir ama oyunun çoğu kitlesini memnun eder bence buss kasanlarda Gb değerli olunca onlarda başka yere yönelir çokta önemli değil.

Junior Member
    Mantıklı olanı da kalkmasıdır. Şöyle düşün adam gb ucuzladı diye artık 5000'lik pot almayı bırakıp maestro alıyor bu hem oyuna zararlı. Hemde cz de pk-farm yapan kişilerde oyuna direk cebindeki tl vermektense gb canlı kalacağı için pazardan alışverişini devam ettirebilir diye düşünüyorum. Mantıklı bir yaptırım olur kimseninde sesi çıkmaz buna çıkarsa bile hile hurda kullanıp kolay yoldan para kazanmaya çalışanların çıkacaktır.

Junior Member
    Quote Originally Posted by Sweeeny View Post

Oyunda şu an gerçekten coin çıkışı problemi var. Sürekli coin şişiyor. Eskiden böyleydi diyerekten geçiştirmeye bence gerek yok, NTTGame' de bu konu ile ilgili sürekli adım atıyor örneğin lily npc sinde görevi verirken 5M ödenmesi, ibex potların sundriese eklenmesi, apelerden düşen scrolların kaldırılması. BUS ile ilgili atılacak ilk adım oyun içerisindeki ekonomiyi daha sağlıklı bir hale getirecektir.

Ayrıca konuyu sadece oyun içerisindeki coinin TL değeri olarak düşünmemek gerek. Sunucu açıldığındaki eşyaların değeri oyuna sürekli coin girmesine rağmen değişmiyor haliyle aslında sürekli daha da ucuzluyor.

Atılacak bu tarz bir adım ile en azından oyun içerisindeki coin daha değerli olur diye düşünüyorum.
    Evet Nttgame bunun ile ilgili çalışmalar yapıyor biliyorum.Ben oyun içi coinse tl olarak bakmakdan çok sonuçta bu oyunda pk atmak exp kasmak istiyorsak premium, sc, genie,pot,hammer vs. çekilmesi gerek bu eşyaları oyun içi karşılamak gb nekadar düşerse okadar zor oluyor buda oyuncuyu oyundan soğutuyor.

Junior Member
    Bus dropları kaldırılırsa yerine high class değerli eşyalar eklenmelidir. Ayrıca bus drobu kaldırılırsa csw sahiplerinin bus üzerinden vergi almasının da engellenmesi gerekir. Aksi takdirde csw sahipleri aşırı derecede item farkına sahip olur. Yine foruma serzeniş konuları açılır.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Herşey kalktığı halde oyun için coins değeri olması gerekenden daha düşük.

Senior Member
    oyundaki her şey kaldırılsın. tuşa bile basamayalım hatta. sadece ekranda çarımızı izleyelim. hatta oyundan çarlar da kaldırılsın. 10 konudan 9u şu kaldırılsın ya da bu eklensın. yeter

Senior Member
    Efsane olur bence İB Shard Shell gibi itemlerin 7yapilmasi için harcanan 15m 7m e düşer. Buda basma şevkini arttırır buda hem item hem coin çıkışını sağlar serverda. Böylelikle hem para bus kasanlarin değil upgrade yapıp GB yi serverdan cikartanlarin cebinde kalmış olur ve oyuna giren gerçek para sirkülasyon olur. GB sitelerinden çekilip yok olmaz.

Senior Member
    Quote Originally Posted by IRONPPUNCH View Post
    Bence mantıklı bir öneri bu konuyu aramızda tartışalım diye açıyorum.

Buss NPC Fiyatı 1M'YE düşürülüp moblardaki drobu kalksa nasıl olur?

Bence gb fiyatının düşmesi tüm oynayan oyuncuları etkiliyor.Pk atan adam pus masrafı oyun içi karşılaması zorlaşıyor.Farm yapan adamın farm masrafını karşılaması zorlaşıyor.Gb'nin değer kazanması server ömrünü uzatır görüşündeyim.

Bu öneriden elbet rahatsız olacaklar olabilir bus kasanlar vs. ama oyunun bir çoğuda bus 1m'ye düştükden sonra upgrade yaparken,diğer farmdan elde edilen itemler tl olarak daha değerli olacağı için herkes pus itemlerine daha az oyun parası ile elde edebilir bu sayede.

Herkes fikrini belirtsin tartışalım.

Anketde oluşturdum herkes oyunu kullansın sonucu görelim.
    sende farmci deilsin umarim. illegal farmci