Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11
    Senior Member

Goldbar,karakter ve item satışları

Sayın yetkililer oyun içi karakter,item ve gold bar satışı tl ile legalmidir yoksa illegalmidir? Eskiden illegal diye bılıyordum ve bu yuzden cok kısı ban yıyordu dogru olanda oydu cunku emek harcayıp gb ıtem kasanlar varken zengın maddı durumu ıyı olanlar emek harcamadan full 9 dızıp emeksız oyuna baslıyorlar.Artık oyun ıcı ıtem ve karakter satan cok az herkes tl olarak satıyor.. bu konuda bır acıklama yapmanız dılegıyle ıyı calısmalar

Junior Member
    Halen daha illegaldir. Yalnız nttgamenin sponsor olduğu bazı şirketler var onlarda cash satıyorlar

Banned
    Class
    Priest
    Server
    US->Attila
    Race
    Karus
    Infractions
    0/1 (15)
    Sozde illegal. Ama oyunun tum dengesi tl uzerine kurulmus durumda. NTT de buna goz yumuyor. Olay bu.

Senior Member larsiazaml's Avatar
    Nickname
    llarsiazamll
    Class
    Priest
    Server
    Gaia
    Race
    El-Morad
    Bahsettiğiniz durumlar illegal olarak nitelendirilir. Ayrıca oyun içi veya dışı karakter satımı da illegaldir. CSS sadece hesabınızı güvence altına almak veya üyeliğinizde kullanımda olan slotları boşaltmak için kullanıma sunulmuştur.
    aRŞ-ı aZa[M] [M]utluluk Sonlarda Gizlidir.
    .
    .

Yalnızlık Allah'a Mahsus, Arsızlık Kullara..!

Senior Member SeRiaLKiLLa's Avatar
    Nickname
    SeRiaLKiLLa
    Clan
    KONIGSRASSE
    Yasaktır arkadaşlar gb item alış satış kanıtlandığı taktirde sınırsız hesap kapatma cezası vardır ama resmi satıcıları gb item satışına devam ediyor bu konuda net tavrı nedir NTT nin bilmiyoruz .
    İlk Önce Oyunun Kurallarını Öğrenmelisiniz Sonra da Herkesten İyi Oynamayı ; )

<a href=http://i.hizliresim.com/wjVJjD.gif target=_blank>http://i.hizliresim.com/wjVJjD.gif</a>

Senior Member Rumetcyy's Avatar
    Class
    Rogue
    Clan
    DoE
    Server
    Athena
    Race
    El-Morad
    100 kez yazdım 101. kez yazıyorum bu illegal gb item satışının önüne geçmenin yolu knigth cashin fastpay gibi kolay ödeme yolları ile çok uçuk olmayan rakamlarla satılmasıdır. sonrada K-ESN satıcılarına resti çekersin ya cash ve pre satıcaksın yada item ve gb okadar !. Amaa dinleyen olurmu ileten olurmu bilmem

Senior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    gb satan sitelerin çarları bilinmiyor sanki. istense bütün hesapları bir gecede kapatılabilir. hikaye anlatıyorlar burada o yasak bu yasak diye.

Tek kelimeyle re za let

Quote Originally Posted by SeRiaLKiLLa View Post
    Yasaktır arkadaşlar gb item alış satış kanıtlandığı taktirde sınırsız hesap kapatma cezası vardır ama resmi satıcıları gb item satışına devam ediyor bu konuda net tavrı nedir NTT nin bilmiyoruz .
    KANITLARIYLA 5 OYUNCUYU ŞİKAYET ETTİM ANCAK SCORP_LION YETERSIZ BULDU.

adamlarla bire bir pm'den pazarlık yaptık, TL fiyatlar belirtildi, telefon numraları banka hesapları verildi ve bunların ekran görüntüleri alınıp şikayet yapıldı ancak scorp_lion .ksc 'ler kanıt olarak kabul etmedi, bu konu hakkında farklı konularda yaptığım yorumları da silip uyarı aldım. muhtemelen bu yorumum da silinecektir.

en basit olarak örnek vereyim;
    Sunucu GAIA
    Lotseven - yeni adı Whereismycodex
    bu şahsın üyeliği daha önce kapatılmıştı (süresiz) ancak şahsın yaptığı başvuruda PUS alışverişlerindeki miktarlar göz önüne alınıp üyelik tekrar açıldı. daha sonra TL ile item alıp sattığının (aldığının ve sattığının ayrı ayrı) kanıtları ile şikayeti yapıldı ve bunun öğrendiği gün ncs basıp lotseven'i whereismycodex yaptı.

belki biraz ağır olacak ama şu sözleri yazmadan edemeyeceğim;
    bu oyunda bir tomar parası olan herkes istediği illegal şeyi LEGAL yapar!...

CHAR SATIŞI İLLEGAL YAZAR AMA SATABİLİRSİNİZ
    İTEM SATIŞI İLLEGAL YAZAR AMA SATABİLİRSİNİZ
    GB ALIM SATIMI İLLEGAL YAZAR AMA SATABİLİRSİNİZ

Zaten canının istediğini banlayıp canının istediğini geri açmıyorlar mı?

2 arkadaş oynuyorduk daha doğrusu oynayacaktık, adamın 50den fazla şikayeti var CR'de gittiler eslant townda otururken banladılar. adam ben gibi okçuydu ve ben gibi bir çok kez küfür ve iftira içeren pm'ler aldı kopsersin diyerek ama okçunun legali ile illegalini GM bile ayırt edemiyorsa, oyundaki okçu oynamayan oyuncuların küfürlerine bizler aldırış etmememiz lazım.

dayanamayıp yine uzun uzun yazdım ama eminim hiç bir GM bu yorumu görse bile okumaz, okusa bile "YARABBİ ŞÜKÜR" der geçer....

hatta şu an CR deki şikayet konularıma baktım, lotsevenin konusunu silmişler. olsaydı oradan ekran görüntüsü alıp sizlerle paylaşacaktım.