Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 17
    Banned
    Class
    Priest
    Server
    US->Attila
    Race
    Karus
    Infractions
    0/1 (15)

Item/GB Aktarirken Araya Trade Atma Hirsizligi

Merhaba,

Yillardir suregelen bir seydir aslinda: Inn Host'larda, Folk Village'da item ya da para aktarirken, alisveris yaparken vs. araya trade atip para calan hirsizlar.

Dun Attila serveri, Folk Village'da arkadasimdan item ve para alirken, Confirm nickli hirsizin araya trade atmasiyla arkadasimin bana verecegi 10gb hirsiza gitti. Arastirinca ogrendim ki bircok kisinin parasini ayni yontemle calmis. Elbette dikkat edilmesi gerek, dalginlik vs edilmemeli ama siz tradelesirken araya baska birinin trade attigini pek anlayamiyorsunuz.

Bu durumda paramizi geri alma ya da bahsedilen kisinin banlanmasi gibi bir sey yapilabilir mi merak ediyorum. Yetkililer bu konuda bi bilgilendirme yapabilir mi acaba?

Senior Member SpirosVondas's Avatar
    Class
    Rogue
    Race
    Karus
    Anlamanın 2 yolu var, birincisi trade ekranında ve kabulden sonra açılan ekranda nickler zaten gözükmekte. Bunlara bakmalısınız. Ayrıca o nickler sakıncalı ve size bunu yaparkenki ksc-videolarını cheat reportsa gönderebilirsiniz.

Senior Member JustTurkeyLOve's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Hiç bir şey yapılamaz diye düşünüyorum. Tamamen sizden kaynaklanan bir problem bu durum. Daha dikkatli olmalısınız. Geçmiş olsn.

Class
    Rogue
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Thegrenmile42 View Post
    Hiç bir şey yapılamaz diye düşünüyorum. Tamamen sizden kaynaklanan bir problem bu durum. Daha dikkatli olmalısınız. Geçmiş olsn.
    Mod liderimiz inceleyip karar verebilir, mesela ismi trade olan bir oyuncunun amacı bellidir. Ayrıca bunu yaparken videoya aldıysanız ve kanıtlar yeterli ise işlem görebilir. Tabi bunlar yetkili takdirindedir.

Senior Member BuD4Ne's Avatar
    Race
    El-Morad
    hmm
    zorla onlarca kez ust uste size trade atmiyor adam size, iteminizi de zorla almiyor,
    sizi de pm yoluyla veya sahte nick ile kandirarak trade ok bastirmiyor.. sa
    bence ban nedeni degildir..

biz clan icinde bile trade alir verirken ts veya ventten sorariz, sende mi trade diye.
    ola ki biri benzer nick acmistir veya herhangi bir bug olabilir diye
    "A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer."

Bruce Lee

Banned
    Class
    Priest
    Server
    US->Attila
    Race
    Karus
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by SpirosVondas View Post
    Anlamanın 2 yolu var, birincisi trade ekranında ve kabulden sonra açılan ekranda nickler zaten gözükmekte. Bunlara bakmalısınız. Ayrıca o nickler sakıncalı ve size bunu yaparkenki ksc-videolarını cheat reportsa gönderebilirsiniz.
    Arkadasim oyuna sik giremedigi icin bazi itemlarini satmam icin bana veriyordu. Birden fazla trade alisverisi oluyordu yani, o sirada araya trade atmis. Bi ss var ama olay sonrasina ait. Bilsek onceden video alirdik elbette.

Isin asil noktasi para kaybindan daha ciddi. Ben oyun yonetimine karsi zaman zaman cok sert elestirilerde bulunurum, ote yandan dusununce %99u hirsiz, hacker, kisilik yoksunu, cahil ve sokak serserisi tiynetinde oyunculardan olusan bir oyunda yonetimin yapacagi cok da bir sey yok aslinda. Tam bir kara mizah ornegi.

Class
    Rogue
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Esperansa View Post
    Arkadasim oyuna sik giremedigi icin bazi itemlarini satmam icin bana veriyordu. Birden fazla trade alisverisi oluyordu yani, o sirada araya trade atmis. Bi ss var ama olay sonrasina ait. Bilsek onceden video alirdik elbette.

Isin asil noktasi para kaybindan daha ciddi. Ben oyun yonetimine karsi zaman zaman cok sert elestirilerde bulunurum, ote yandan dusununce %99u hirsiz, hacker, kisilik yoksunu, cahil ve sokak serserisi tiynetinde oyunculardan olusan bir oyunda yonetimin yapacagi cok da bir sey yok aslinda. Tam bir kara mizah ornegi.
    Sizi anlıyorum ancak o konuda ne yazık ki yapacak pek bir şey yok. Dikkatli olmanız gerekiyor. Örneğin ben etrafımda kimse olmasa bile trade atarken bakarım kimin ile yaptığıma. Karşılıksız item yada malzeme de vermediğim için tabi kimse dolandıramaz. Bu yüzden aracı vs olacaksanız, ya da 21 gb sığmadığı için 2. trade'i atacaksanız kim ile yaptığınıza aşırı dikkat edin.

Senior Member BuD4Ne's Avatar
    Race
    El-Morad

o kadar da %99 miktarinda , kullandiginiz sifatlari hak eden oyuncu yok
    binlerce insanin bir arada oldugu bir ortamda, ne yaparsaniz yapin bir miktar risk ve hile hurda vardir.
    her oyunda var sadece burada degil.
    tum herseyi kurallastirip, en kucuk yanlisa bile ban ve ceza vermeye baslanirsa, 4-6 yas grubu krese doner oyun.
    "A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer."

Bruce Lee

Banned
    Class
    Priest
    Server
    US->Attila
    Race
    Karus
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by SpirosVondas View Post
    Sizi anlıyorum ancak o konuda ne yazık ki yapacak pek bir şey yok. Dikkatli olmanız gerekiyor. Örneğin ben etrafımda kimse olmasa bile trade atarken bakarım kimin ile yaptığıma. Karşılıksız item yada malzeme de vermediğim için tabi kimse dolandıramaz. Bu yüzden aracı vs olacaksanız, ya da 21 gb sığmadığı için 2. trade'i atacaksanız kim ile yaptığınıza aşırı dikkat edin.
    Peki, tesekkurler

Dunyanin en dikkatli insani olsanizda, bu oyunda bi sekilde zarar gorursunuz. Potansiyel cok yuksek cunku. Asil konu da burasi zaten.

Class
    Rogue
    Race
    Karus
    Peki, tesekkurler

Dunyanin en dikkatli insani olsanizda, bu oyunda bi sekilde zarar gorursunuz. Potansiyel cok yuksek cunku. Asil konu da burasi zaten.
    Gerçek hayat da böyle aslında, her an böyle şeyler karşımıza çıkabilir, dikkat hayat kurtarır. Tekrardan geçmiş olsun.