View Poll Results: Gönüllü GameMaster Sistemi

Voters
41. You may not vote on this poll
  • Gelirse İyi Olur

11 26.83%
  • Geleceğini Sanmıyorum

2 4.88%
  • Olmaz

20 48.78%
  • Yapmazlar

8 19.51%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 22
    Senior Member Thetis_'s Avatar
    Nickname
    ThetisTR
    Class
    Priest
    Server
    Gaia
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by HarryPotter44 View Post
    Kanit diye birsey var herkez kafasina gore ban atarsa vay halimize. Her banned atan kisi icin ortaya kanit konacak ve sonuca varilacak.Son tespitide Gercek gm arkadaslar karara baglayacak.

Bunun olacagini sanmam ama tartisilirsa ortaya guzel fikirler konabilir.
    GM bunlarla uğraşana kadar zaten girer kendi banlar. Dediğin şey Cheat Reports'la aynı manaya geliyor. GM inceleyecek, tespit edip karara bağlayacak. CR'a yüklenen video ve ksc'leri zaten gönüllü modlar inceliyor, GM de banı atıyor. Bir çok kişiye bu tarz bir yetki verilmesi (bana göre) yanlış olur.
    "Boyun eğmektense umutsuzluğa düşün daha iyi."

Friedrich Nietszche

Banned
    Server
    Ephesus
    Race
    Karus
    Infractions
    0/1 (15)
    şeriflik sistemi diyoruz biz buna,gm abartı olmuş

Senior Member
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    Them
    Server
    KO -> Diez
    Quote Originally Posted by Thetis_ View Post
    GM bunlarla uğraşana kadar zaten girer kendi banlar. Dediğin şey Cheat Reports'la aynı manaya geliyor. GM inceleyecek, tespit edip karara bağlayacak. CR'a yüklenen video ve ksc'leri zaten gönüllü modlar inceliyor, GM de banı atıyor. Bir çok kişiye bu tarz bir yetki verilmesi (bana göre) yanlış olur.
    Ama Gm arkadaslar 1 den fazla isi var bazen crye vakit ayirdiklarini bile sanmiyorum.Oyuna hemen tepki yetkisinide koyamiyor cunku bircok server var ve topu toplu 3 gm var.Her server ici 1 2 tane saglam aday olsa hem hafta ici hem hafta sonu oyuna zarar veren kisileri ayitlayabilir.Cheat Report dediginiz gibi ama islevi yavas ilerliyor kanimca .

Junior Member
    öoyle şeymi olur herkezkendı menfaatine kullanır şeriflik cıkartıldı mıllet şerif charları tl ıle ıyı paraya sattı kımı sevmıyorsa oyun oynatmadı bıde yardımcı oyuncu muhabbetı vardı onların yaptıkları ayrı mevzu gonullu gm dusunemıyorum

Senior Member Thetis_'s Avatar
    Nickname
    ThetisTR
    Class
    Priest
    Server
    Gaia
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by HarryPotter44 View Post
    Ama Gm arkadaslar 1 den fazla isi var bazen crye vakit ayirdiklarini bile sanmiyorum.Oyuna hemen tepki yetkisinide koyamiyor cunku bircok server var ve topu toplu 3 gm var.Her server ici 1 2 tane saglam aday olsa hem hafta ici hem hafta sonu oyuna zarar veren kisileri ayitlayabilir.Cheat Report dediginiz gibi ama islevi yavas ilerliyor kanimca .
    Evet CR'a her kullanıcı bildirim yapabiliyor, bu yüzden aşırı bir yoğunluk olduğunu, yavaş ilerlediğini düşünüyorum..
    Ama dediğiniz gibi bir sistemde, her sunucuya güvenilir bir kaç adam aday olsa, yine de bilgisayarlarının güvenliğini yüksek düzeyde koruyabileceklerinden emin olamayız. Ya hack durumu olursa, hesap yanlış kişilerin eline geçerse, bunun önünü alamazlar. Çok fazla riskli olur ki şeriflik sisteminde bile çıkar karşılığı bir çok kişi görmezden gelindiği oluyordu.
    "Boyun eğmektense umutsuzluğa düşün daha iyi."

Friedrich Nietszche

Senior Member
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    Them
    Server
    KO -> Diez
    Quote Originally Posted by Thetis_ View Post
    Evet CR'a her kullanıcı bildirim yapabiliyor, bu yüzden aşırı bir yoğunluk olduğunu, yavaş ilerlediğini düşünüyorum..
    Ama dediğiniz gibi bir sistemde, her sunucuya güvenilir bir kaç adam aday olsa, yine de bilgisayarlarının güvenliğini yüksek düzeyde koruyabileceklerinden emin olamayız. Ya hack durumu olursa, hesap yanlış kişilerin eline geçerse, bunun önünü alamazlar. Çok fazla riskli olur ki şeriflik sisteminde bile çıkar karşılığı bir çok kişi görmezden gelindiği oluyordu.
    Teknoloji o kadar gelistiki oyunda rahtlikla kullanilabilir.Hack olayina deyinmissiniz Gonullu olan Gm itemleri editlenebilir yani trade yapamama cope atamama pazara koymama gibi itemler karartilabilir.
    Hesap baskaainin eline gecme olayi gonullu olan gm tek İp adresinden sadece oyuna girme zorunlulugu getirilebilir yada gm olan kisi sabit ip kullanir.
    Bunlarida sirket kontrol edebilir gonullu gm hesaplarini usulsuzluk olursada unvanlari alinabilir.

Tabi olcak diye birsey yok ama tartilasak konu olabilir.

Senior Member
    Nickname
    RazorSlaw
    Class
    Priest
    Server
    Atlantis
    Race
    El-Morad
    Böyle bişey olmaz en basit örnek olarak şeriflik sistemini gösterebilirm adamlar şerifken yetkilerini kötüye kullanıyorlardı birde GM olsa off derim

Member 4MaeSTRoo's Avatar
    Nickname
    IMaeSTRoo
    Class
    Warrior
    Clan
    AsparagaS Leader
    Server
    Piana
    Race
    Karus
    Olmaz , olmamalı .

Banned
    Nickname
    JannyFrost
    Class
    Warrior
    Clan
    DUMAN
    Server
    Gaia
    Race
    El-Morad
    CR sistemine konu açabilecek kişiler kısıtlansa, ve bu işi gönüllü olarak yapacak kişiler seçilse, seçilen kişiler bildirimleri detaylı ve nizama uygun olarak yapsa.. Konu birikimi olmasa, 2 moderatörümüz konuları incelemek ile görevlendirilse.. İşler bence baya bir hızlanır..

Ayrıca GameMaster'ların incelemeyi uzatmak yerine direk bann atması iyi olacaktır.. Çünkü "Adam kasa charını kaçıracak ne olacak ki zarar görmücek" diye çıkışıcaksınız bana ama o kadar site var adam her gün zaten GB'leri elinden cıkarıyordur.. Kaldı ki siz incelemeyi bitirene kadar mislini de kasıyordur.. Ben zaten pek biriktirdiklerini düşünmüyorum..

Kaldı ki eğer işler hızlı yürürse bann atıldıkdan sonrada hesapların takipleri yapılıp, büyük zararlar verilebilir..

Benim tavsiyem budur.. Şimdilik konu açmayı düşünmüyorum.. Olumlu olumsuz, gelicek eleştiriler ile fikir olgunlaşır ise bir konu açabilirİZ..

İyi forumlar..

Senior Member Tham1Noob's Avatar
    Nickname
    lamBOSS
    Class
    Warrior
    Clan
    Ascension Leader
    Server
    Piana
    Race
    Karus
    Böyle bir sistemin getirilebilme şansı olduğunu düşünmüyorum fakat gmleri devriyeli şekle geçirip oyun 7-24 kontrol altında tutulabilir.