Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 19
    Junior Member

Sağlam Bilgisayarda Isınma Sorunu

Merhabalar

Arkadaşlar; 11. nesil 16 çekirdek i7 işlemci, 1TB SSD, 32gb Ram, 6gb Nvidia RTX 3060 ekran kartı olan bir laptopda, bu oyunun sürekli elektrik süpürgesi gibi fan çalıştırması normal midir? Kesinlikle arka planda çalışan virüs benzeri birşey yok çünkü çok sağlam ücretli antivirüs programı var, kaldı ki oyun kapandığında anında susuyor fan. Oyunun grafik ayarları ise classic mode olarak ayarlı ve blur vs. de kapalı. Fikri olan var mı?

Aşağıdaki linkten görev yöneticisindeki güç kullanımını görebilirsiniz.

https://media.discordapp.net/attachm...769&height=468

Junior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Dryads
    Race
    Karus
    anakart ayarlarından knightın kullanacağı işlemci sayısını ve çekirdekçik sayısını düşürebilirsin.

Junior Member
    Quote Originally Posted by deep frezeee View Post
    anakart ayarlarından knightın kullanacağı işlemci sayısını ve çekirdekçik sayısını düşürebilirsin.
    Bunu tam olarak nasıl yapacağım

Bu oyunda laptopların kaderi bu malesef ne yapsan etsen de ısınma oluyor

Senior Member
    başka oyunlarda da aynı şeyi yapar genel olarak leptoplarda böyle sıkıntı var

Senior Member
    İşlemciyi kısıtlarsan sorunun çözülecek.

Senior Member
    Örneğin ben 4000mhz de sabit oynuyorum. Normalde 4600mhz çıkıyor işlemci kendisi. Ama soğutucu olmadığı için ve güç tasarrufu yapmak istediğim için kısıtlıyorum mecburen. Performans kaybı olmuyor. Isıda 55 60 derece geçmiyor masaüstü PC benimki. Laptop kullanırken de direk Max gücü yüzde 99 a çekiyorum eğer yüzde 100 olursa turbo boost açılıyor o zamanda hemen fan çalışıyor.

Quote Originally Posted by Wol_LcSrTJ6l View Post
    Merhabalar

Arkadaşlar; 11. nesil 16 çekirdek i7 işlemci, 1TB SSD, 32gb Ram, 6gb Nvidia RTX 3060 ekran kartı olan bir laptopda, bu oyunun sürekli elektrik süpürgesi gibi fan çalıştırması normal midir? Kesinlikle arka planda çalışan virüs benzeri birşey yok çünkü çok sağlam ücretli antivirüs programı var, kaldı ki oyun kapandığında anında susuyor fan. Oyunun grafik ayarları ise classic mode olarak ayarlı ve blur vs. de kapalı. Fikri olan var mı?

Aşağıdaki linkten görev yöneticisindeki güç kullanımını görebilirsiniz.

https://media.discordapp.net/attachm...769&height=468
    Görev yöneticisi,Ayrıntılar,Knight Online.exe 'yi bul,Sağ tıkla,Benzeşmeyi ayarla seçeneğine bas orada bütün cpu'ların kullanıldığını göreceksin oradan sınırlandırma yapabilirsin.

Junior Member
    Quote Originally Posted by WolverineRevengee View Post
    Görev yöneticisi,Ayrıntılar,Knight Online.exe 'yi bul,Sağ tıkla,Benzeşmeyi ayarla seçeneğine bas orada bütün cpu'ların kullanıldığını göreceksin oradan sınırlandırma yapabilirsin.
    Buradan tek çekirdeği seçtiğimde soğutma sesi biraz azaldı fakat CPU kullanımı %12'lere düşerken GPU %42'lere çıktı .s GPU kullanımını da sınırlandırmanın bir yolu var mıdır acaba? Oyun nvidia ekran kartını kullanmasına rağmen Geforce uygulamasında gözükmüyor. Nvidia denetim masasından bir ayar yapılabilir mi?

Quote Originally Posted by Wol_LcSrTJ6l View Post
    Buradan tek çekirdeği seçtiğimde soğutma sesi biraz azaldı fakat CPU kullanımı %12'lere düşerken GPU %42'lere çıktı .s GPU kullanımını da sınırlandırmanın bir yolu var mıdır acaba? Oyun nvidia ekran kartını kullanmasına rağmen Geforce uygulamasında gözükmüyor. Nvidia denetim masasından bir ayar yapılabilir mi?
    Bunun böyle bir yöntemi yok.Sadece maksimum verim almayı hedefleyebilirsin. Bu da denetim masasında yapılacak performans ayarlarıdır.

Bu tarz bir video yardımcı olacaktır.