Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 19 of 19
    Senior Member
    Nickname
    Gerber44
    Problem bilgisayarın ne kadar iyi olduğu değil, oyunun bilgisayarı nasıl kullandığı.
    Oyun tek çekirdeğe yüklendiği için tek çekirdek haddinden fazla ısı üretiyor, dolayısıyla fanlar çalışıyor.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Thermal macun yenileme vaktinizde gelmiş olabilir ve ayrıca kalabalık ortamlarda bulunuyorsanız oyun içerisinde ekran kartınız işlemcinize daha fazla şey çizeceğinden dolayı daha fazla yükde bindirecektir.
    Leptop nekadardır elinizde kullanıyorsunuz bilmiyorum lakin 3 ile 6 ay arasında thermal macun yenilemesi yaptırmanızıda öneririm garantisi mevcud ise servise göndermeniz gereklidir.
    Kısaca yazılımsal sorunda olabilir evet lakin donanımsal bir soğutma sorunuda olabilir.
    Eğer yazılımsal bir sorun olmadığına kanaat getirilirse kaliteli 5w/m-k değerlerine sahip veya yakın, bir thermal macun ile yenileme yaptırmanızı öneririm.

Senior Member
    Quote Originally Posted by WolverineRevengee View Post
    Bunun böyle bir yöntemi yok.Sadece maksimum verim almayı hedefleyebilirsin. Bu da denetim masasında yapılacak performans ayarlarıdır.

Bu tarz bir video yardımcı olacaktır.
    Bu video geçerlimi bilen kullanan fark yaratan oldu mu ?

Quote Originally Posted by SeanZ22 View Post
    Bu video geçerlimi bilen kullanan fark yaratan oldu mu ?
    Bunu daha öncesin de denemedim sadece nvidia denetim masasından ufak ayarlar yapıyordum.Bunlar default olan ayarları sadece performansa geçirmek amacıyla yapılır ve maksimum verim almanı sağlar. Bu sadece usko için geçerli bir durum değil atıyorum 60 fps aldığın bir oyundan 65 fps alırsın. Yani sana maksimum düzey de görsel haz sağlamaya çalışan ekran kartını performansa çevirmeni sağlar. Çok ciddi bir beklenti içine girmeni istemem.
    Last edited by WolverineRevengee; 12-01-2021 at 02:02 PM.

Senior Member
    Oyuna girdiğindeki sıcaklık değerlerini paylaşabilir misin? Fan çalışması demek bilgisayarın ısınıyor demek. Farklı işlemlerdeki sıcaklık değerlerini ölçmelisin belki farklı bir sorun vardır.

Junior Member
    Güç seçeneklerinden işlemcinin maksimum gücünü yüzde 40'a düşürmen yeterli. Pazar yapıyorsan oyun içi grafik ayarlarını düşürüp, işlemci gücünü de yüzde 25'e kadar düşürebilirsin. Ne ısınma, ne ses, ne bilgisayar performansında bir eksilme, hiçbir şey olmuyor. Fakat başka bir oyuna girmeden önce maksimum işlemci gücünü tekrardan 100 yapmayı unutma, yoksa düşük FPS sorunu yaşarsın.

Senior Member angelrock's Avatar
    Oyun oynarken GPU sıcaklığınız ne kadar bilmiyorum, ancak sadece fikir oluşturması amacıyla sıcaklığımın 52 derece olduğunu söyleyebilirim. Oyun ayarlarımda muti core seçeneği işaretli oyun i7 11. nesil işlemcim üzerinden çalışıyor gözüküyor. Knight online açıkken yüksek ayarlarda RDD2 1080 çözünürlük 60 fps oynadığımda GPU sıcaklık en fazla 78 79 derecelere çıkıyor.
    ADALETİN AKLINI KAYBETTİĞİ YERDE FELSEFE SUSAR. Denis DİDEROT

Senior Member thesa001's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    https://forum.nttgame.com/forum/show...3%A7in-Tavsiye

Bunu bir dene. Proplemini çözecektir. Benim çok işime yaradı.

Senior Member
    Knightı xpde bile oynarsın
    Isınma 2 nedenden olur cpu ve gpu
    çalışan işemci sayılaların 1 kısmını devre dışı bırak gpu ise program yardımıyla daha az enerji yakmasını sağlayabilirsin.
    Herşey turbu modunda laptop tabiki ısınır.Bir kaç ayar yapman lazım stabil ve düzgün çalışması için