Results 1 to 7 of 7

Thread: Ms girme bugu

Senior Member

Ms girme bugu

MS ye girecektim böyle ekran kalakaldı. Ne oyundan çıkabiliyorsunuz ne de bir şey yapabiliyorsunuz. 5 dk bekledim ekran gelir diye ama gelmedi. Mecburen CTRL-ALT-DEL.

Quote Originally Posted by Miss_Super View Post
    MS ye girecektim böyle ekran kalakaldı. Ne oyundan çıkabiliyorsunuz ne de bir şey yapabiliyorsunuz. 5 dk bekledim ekran gelir diye ama gelmedi. Mecburen CTRL-ALT-DEL.

Bazen oyuna girerken de oluyor. ''Character Data'' da takılıyor. Çıkıp girmek zorunda kalabiliyorsun yapıcak bir şey yok.

Senior Member
    Pek sanmıyorum ama bizim burda elektrik sorunu var kopuk elektrik sorunu. Yani elektriğin 1 saniyeden daha düşük süreli kesik gelmesi. Modemde ya da monitörde bir problem oluşturmuyorda bu sorun Her ne kadar UPS de olsa PCde kopuk elektrik geldiğinde PC restart atıyor. Tabi oyunda sürekli açık olunca ve aniden oluşan bu restartlar oyun datalarına zarar vermiş de olabilir diye oyunu yeniden yükledim şimdi. Gene de bu sebepten olacağını zannetmiyorum da tedbirimi alim dedim.

jr çekerkende bazen böyle ekranda donup kalıyo 1 dakika sonra felan geliyo ekran

Bilgisayarın çok eski i se dosyaları yükleyememiş takılmış olabilir

Quote Originally Posted by Miss_Super View Post
    Pek sanmıyorum ama bizim burda elektrik sorunu var kopuk elektrik sorunu. Yani elektriğin 1 saniyeden daha düşük süreli kesik gelmesi. Modemde ya da monitörde bir problem oluşturmuyorda bu sorun Her ne kadar UPS de olsa PCde kopuk elektrik geldiğinde PC restart atıyor. Tabi oyunda sürekli açık olunca ve aniden oluşan bu restartlar oyun datalarına zarar vermiş de olabilir diye oyunu yeniden yükledim şimdi. Gene de bu sebepten olacağını zannetmiyorum da tedbirimi alim dedim.
    Merhaba öncelikle geçmiş olsun, yaklaşık 7 yıl ISS firmalarında teknik servis olarak çalıştım. Bahsettiğin gibi 0.0001 saniyelik bir elektrik kesintisi varsa modem güç kaynağına bağlı olsa bile 0.0001 saniyelik kesinti modemin ana serverle bağlantısını kesip tekrar bağlandığı için oyunda bağlantın kopar. DSL, Fiber yada Sim kartlarla çalışan taşınabilir modemler için bu durum aynıdır fakat bu tür kesintilerle oyun içinde anlık olarak DC olman gerekir sadece yükleme ekranlarında oluyorsa başka bi sıkıntı vardır.