Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 31 to 37 of 37
    Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by mehmetmert851 View Post
    İftira mı ? Yahu bak 2şer tane karşılıklı yazdığımız postlar var. Bir baksana 2sinde de söylediğim şeye cevap veremedin. Olayı farklı yerlere çekme peşindesin, önceden söylediğim gibi tek amacın insanları manipüle etmek. Teşekkürler doğruları söylediğim için süresiz atmak yerine 1 ay ceza verdiğin için

Bak hala da cevap vermiyorsun. Tekrardan yazayım. Bu şirketin politikası bir platformda tamamen tl ticaretini desteklemekken aynı şirketin aynı oyun ile başka bir platformda tl ticareti yapanı banlamasının açıklaması nedir ? Sorsaydın söylerdim diyorsun bak bu 3. soruşum. Cevap vermek yerine ban atıyorsun. Bu arada bağnazın ne anlama geldiğini araştırmanı öneririm keza banladıktan sonraki attığın postta benim hakkımda yazdığın şeyler biraz daha ağır. Bağnaz dememe bozulmuşsun ya...

Ayrıca o zaman orda oyna diyen arkadaşa cevap vermek gerekirse; Birincisi SteamKO malesef ki sunucularından dolayı Türkiye'de pingli oynanıyor. İkincisi orada tl ticareti işlerini yapanları banlamıyor olsaydılar oralar da dolu olacaktı ki karşılaştırırsan SteamKO açıldığındaki player sayısı altar-vega-sirius açıldığındaki player sayısından fazladır yüksek ihtimalle.
    Şirket ile ilgili hala iftiralarına devam ettiğin için iki hesabını da süresiz banlıyorum.

Oyun kuralları ve sözleşme kuralları STKO ve USKO için aynıdır. Orada ban atan Gm ve burada ban atan Gm aynı politika üzerinden ban atar. Farklı şirket var, farklı yönetim var derken NTTGame tl ticaretini destekliyor demeye kadar getirdin konuyu. Sana kullanıcılar da cevap veriyor ancak dediğim gibi kendi oluşturduğun evrende bilmediğin tüm konular hakkında her şeyi biliyormuş gibi yazıp körlemesine bir şeyler yazıyorsun. Öyle inanmışsın ki dediğim gibi ne kadar cevaplasak boş çünkü STKO hakkında hiçbir şey bilmiyorsun ve yazılanları da okuyup kabullenmiyorsun. Muhtemelen STKO'nun Nttgame'e ait olduğu şokunu üstünden atamadın
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    haluk abi ne zaman düzelecek bu sistem ?

Senior Member
    Nickname
    REZZ55
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

Bunu daha önce çok fazla kez konuşmuştuk. Bunun altında yatan bir çok neden var ve bunu düzeltecek olan oyun firmaları değildir. Eğitimden, ekonomik durumlara kadar bir çok faktör bulunuyor. Aynı oyun diğer ülkelerde bu şekilde oynanmıyor ya da suistimal edilmiyorsa kendimizi sorgulamamız gerekiyor.
    Konu biraz çarpılmış galiba.
    Sen genie altı macro kullananaı tbl kullanananı sen arkadan yemeME tbl mı ne zıkkımsa kullananları onları banlasan hatta youtubd açık açık macro kullanan ve mikrofonu açık unutup şunu atsana diyenleri banlasan birde pislik bitçileri banlasan hiç bir sorun kalmıcak.
    Konu çok farklı mecralara çekiliyor.
    Hedef saptırıyorsunuz.
    Gelip beni banlarsın şimdi.
    Olsun be gülüm.

Banlama sakın. Zaten sağlık nedenleri ile oyunu bırakıcam . banlanarak ayrılmayalım.

Senior Member
    Class
    KO -> Mage
    Haklısın oyun öyle bir döngü haline girmişki itemlisinden itemsizi aynı haltı becermeye çalışıyor ne imiş farm es kaza bir clana girdim 10 saat farm atmak moda olmuş, bir birlerine yazıyorlar vardiyalı farm atıyorlar, günlük dropları karşılaştırıyorlar bu oyun ne ara bu kadar ciddileşti kim bu oyunu bu kadar ciddileştirdi yazılacak çok şey var fakat gene açılmadan kenarda durayım.

Senior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Aynı oyun Kore'de ve diğer ülkelerde de var ve buradaki oyuncu kitlesiyle yakından uzaktan ilgileri yok. Demek ki bunun farklı nedenleri var, forumda siyasete girmediğimiz için size tek tek sebeplerini söyleyemem ama tam olarak ekonomik nedenlerden olduğu gerçektir.

Sadece bu oyunda değil, şunu kabul etmeliyiz ki bütün oyunları sömüren ve sömürmenin yollarını arayan bir ülke olduk. Hak ettiğin bir maaş alıyor ve iyi de bir kariyerin varsa burada şikayet edilen şeylerden hiçbirisini yapmazsın mesela. Zevkine oyun oynar, zevkine farm atardın.

Oyun dünyasından çıkıp diğer platformlara bakarsak, sosyal medyada takipçi, beğeni, izlenme, bot satanlar kim acaba? Kısaca bu sorun sadece Knight Online ile alakalı bir durum değildir.

Oyunda biliyorsunuz farmla ilgili olarak bir çok güncelleme geldi ve bunların hepsi oyuncularla paylaşıldı. Bu konuyla ilgili çalışmalar elbette devam ediyor ama oyuna ip ile ilgili kısıtlama gelmesi inan hiçbir şeyi değiştirmeyecektir. Biraz araştırma yaparsan evine 7 - 8 ve hatta daha fazla ISS aboneliği alıp bu işi yapanlar var, önerdiğin gibi bir kısıtlama kimseye engel olmaz.
    Lion iyi bir mod sun ama bazen saçmaladığını düşünüyorum. Elinize bir bahane vermişler yok sisayet yok ekonomi diye aynı şeyi öne sürüp duruyorsunuz. Hadi bende bilgi veriyim oyunun 2006-2010 yılları arası ulaşabilirsen yabancı forumlardaki tartışmaları açıp okumanı istiyorum senden. O zaman oyunun yabancı ağırlıklı olduğu ilk kurulduğu yıllar olduğu için çoğunlukla ingilizce tartışmalar mevcut. Dönen macro hile muhabbetleri +7/+8 shardların 300-500 dolar bandından el altından satışları. Para karşılığı hesap satışları yılları şaşırmıyorsam gm lerin düpe item piyasaya sürüp bunları el altından satması. İşin içinde Türk olmayan oyuncuların hatta ve hatta ingiltere, abd gibi ekonomik gücü uzun süredir elinde bulunduran eğitim sisteminin rol model olarak alındığı ülkeler de mevcut. Şu an oyunun oynayan kesimin %95 inden fazlası Türk olduğu için bu durum böyle görünebilir. Yorumlar da bahsedilen bir oyun var ismi silinmediyse bakabilirsin. Onların yabancı yoğunlukta olan sunucularında da hile vs. mevcut. Yapan kişiler Türk değil. Yönetim mücadele ediyor ve baya da başarılı oluyor. O yüzden bahanelere sığınmayın. Pus indirimi istediğimizde bile aynı bahane kurtulun artık şu sığ kafadan. Oyun üreticisi firmanın finans işlerine bakıyorum. Her ülkede o ülkenin ekonomik durumuna göre fiyat politikası izliyorlar mesela. Oyunların da pus sistemi mevcut. Pandemi çok yaradı bize diye geçen anlatıyordu. Basit 2 yıllık bir oyun bile bunu yapabiliyorsa 17 yıllık knight online bunu yapamıyorsa bu oyunun ve yönetimin zaafiyetidir.
    Last edited by quadra3nt; 11-08-2021 at 05:54 AM.

Senior Member
    Hatta ilave ediyim herkesin bildiği hatta knight oyuncularının tamamının çocukluğunda internet kafede hesabına oynadığı bir oyun var. Milyonlarca dolarlık global turnuvalar düzenleniyor. Orada bile hile tespit edildi. Global bir turnuva da platformun ve dünyanın en çok oynanan oyunun da. Mesela spor dünyasına bir bak ekonomik yönden paraya ihtiyacı olmayan kişiler bile doping vs. cezası alıyorlar onlar da Türk değil. Bu kadar örnek varken dediklerin olayın küçük bir kısmı. Hileye sadece ekonomik ve siyasi sebep dersen burada bilinçsiz muhaliflerden farkın kalmaz.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Burda moba oynamıyoruz mmorpg'den söz ediyoruz,tarzınızı beğendim 42 veriyorum ama dans etmeye uygun değilsiniz.