Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 37
    Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by IcntknkscI View Post
    DÜMDÜZ KOXPER adamları uğraşıp şikayet ettiğimde 7 10 günde anca ban mı yiyor mesela?(Kasanlara sorun 3 günde paramı çıkarıyorum gerisi cebime kalıyor diyecekler )
    10-26-2021, 09:10 AM - Raporun açılma tarihi
    10-27-2021, 02:05 PM - CR personelinin yanıtı
    10-27-2021, 02:16 PM - Gm işlemi

Bu dilimleri direkt olarak senin raporlarından birisinden aldım. Mutfak olarak adlandırdığımız arka bölümde çok ciddi emek sarf eden kişiler var, tarihleri böyle uzun uzun söyleyerek sadece onların emeklerine haksızlık etmiş oluyorsun. Üşenmeyip raporlarının çoğuna baktım en uzunu 2 gün sürmüş. İşin en ilginci de raporların bir kısmı aynı gün sonuçlandırılmış.

CR yetersiz, iyileştirilmesi gerekiyor, şunlar yapılması gerekiyor gibi eleştiriler kabul edilebilir ama raporları ortalamada 1- 2 gün içinde sonuçlanan birisi 7-10 günde banlanmıyor diye foruma yazıyorsa insan gerçekten şaşırıyor.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by arzctn893 View Post
    Hocam o kadar haklısın kı.. vallahı adamlar 40-50 hesapla serverlerı ele gecırmıs.. ustelık pazarı oylesıne sahıplenmısler kı baska bırısı geldımı dakkasında hem buy hem sell pazarlarını 7*24 tutuyorlar.. report edılıyorlar ama ban yok uyarı yok sırf pazar kururyoruz dıye ana avrat kufur yıyoruz ama ıslem uok.. bız kaul ısmı yuzunden ban yıyoruz.. burda da halen gm lerı moderatorlerı savunuyorlar.. Cevaplanması gereken çok sey var duzelmesı gereken cok sey var
    Selam,

Forumda algı oluşturulmasına ve insanları yanlış yönlendirmenize izin vermiyoruz. CR raporlarınıza baktığımda küfür ve pazar tutmadan raporladığınız hemen hemen her rapor 1-2 gün içinde işleme girmiş, ihlal olmayan durumlar da size açık bir dille belirtilmiştir. Tüm bunlara rağmen forumda hiçbir işlem yapılmıyor yazarsanız insanları yalan söyleyerek aldatmanıza müsaade edemem.

Lütfen bu tutumunuzdan vazgeçiniz. Bir daha bu şekilde insanları yönlendirmeye çalışırsanız forum hesabınız ceza alacaktır.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post

Bu dilimleri direkt olarak senin raporlarından birisinden aldım. Mutfak olarak adlandırdığımız arka bölümde çok ciddi emek sarf eden kişiler var, tarihleri böyle uzun uzun söyleyerek sadece onların emeklerine haksızlık etmiş oluyorsun. Üşenmeyip raporlarının çoğuna baktım en uzunu 2 gün sürmüş. İşin en ilginci de raporların bir kısmı aynı gün sonuçlandırılmış.

CR yetersiz, iyileştirilmesi gerekiyor, şunlar yapılması gerekiyor gibi eleştiriler kabul edilebilir ama raporları ortalamada 1- 2 gün içinde sonuçlanan birisi 7-10 günde banlanmıyor diye foruma yazıyorsa insan gerçekten şaşırıyor.
    hocam benım raporlara da bı bakar mısın.. vega serverında mılyon tane kasıtlı pazar tutma vıdeosu var ama ıslem yapılan kac tanesı var ? adamlar halen pazar tutuyor.. aynı adamın farklı zamanlar farklı kısıler tarafından 30 kusur cr sıkayetı var ıslem yok.. ama olay kaul ısmı oldumu bızı banlıyorsunuz bende cok sasırıyorum cıdden

Senior Member

İnsanları yanlış yönlendirmemek adına hem düzeltme yapayım hem soru sorayım.

Söylediğin rapor TPT değil JRde afk kalan birini raporladığım CR konusu. Bu konuda JR ve küfür konularında çok hızlı ortalama 2 günde falan çözülüyor. Bu kısma bir itirazım yok. Zaten ben böyle bir şey yazmamışım farkındaysan koxptan bahsediyorum.

Şimdi son TPT konuma(hatta en sonda bu var) bakarsak,

10-29-2021, 08:01 AM açma tarihim

10-29-2021, 11:47 AM CR sorumlusu cevaplaması

11-05-2021, 07:19 AM GMnin gelip incelenecektir cevabı.

Şimdi sorum şu, bu rapor en son açılan güncel konu olmasına rağmen arada 1 hafta olduğu için mi seçmedin?

Ben süreci de söyleyim "incelenecektir" GM tarafından yazılınca zaten işlem daha yapılmamış oluyor. Adam hala oyunda yani.

Neyse konumuz bu değildi, orada 4-5 madde yazmışım hadi senin hatrına bu kısımda ben yalan söylemiş olayım diğer durumlar için bir yorumun var mıydı?

Her problemin bi çözümü vardır ancak şunu unutmamak gerekiyor oyunun yapımcısı ve yayıncısı şirkettir . Yani kar amacı güden kuruluşlardır. Oyunu oynayanlarda müşteri . Tek taraflı bakarak iki şirkette oyuna müdahale etmezler çünkü yapılan her yenilik güncelleme ilk önce şirketin faydasına olmalıdır bu gayette normaldir . Mod arkadaşın demek istediği ülke de oyunu oyun diye oynayacak potansiyel yok . Potansiyeli olanlar zaten başka kariyerde başka ekonomide bi hayat yaşıyordur . Oyun oynamaya vakit ayıracak keyifleri bile yoktur bence . Benim fikrim potansiyel hiç bi zaman düzelmez. Şuan bile herkes kısa yoldan nasıl gelir elde ederim onun peşinde örneğin bitcoin. yaşlısı genci ümidi oraya bağlamış.neyse konu bu değil . Oyunu şu ortamda en adil yapmanın çözümü hileye çözüm bulmaktır . Kospa makroya.herkes bileğiyle oynarsa o zaman adil olur oyun .

Senior Member
    Selam,

Forumda algı oluşturulmasına ve insanları yanlış yönlendirmenize izin vermiyoruz. CR raporlarınıza baktığımda küfür ve pazar tutmadan raporladığınız hemen hemen her rapor 1-2 gün içinde işleme girmiş, ihlal olmayan durumlar da size açık bir dille belirtilmiştir. Tüm bunlara rağmen forumda hiçbir işlem yapılmıyor yazarsanız insanları yalan söyleyerek aldatmanıza müsaade edemem.

Lütfen bu tutumunuzdan vazgeçiniz. Bir daha bu şekilde insanları yönlendirmeye çalışırsanız forum hesabınız ceza alacaktır.
    hocam ben cr ye bakılmıyor yazdım mı hayır.. bakıyorsunuz ama ıslem yapılmıyor dıyorum.. bıraz empatı yapın allah askına premıum cekıyoruz server2 ye gırıp pazar yapalım dıye ancak pazar cetesı 7*24 pazar tutuyor falıyete engel oluyor.. pazar kuruyoruz dıye kufur hakaret acık acık pazar tutacagının tehdıdı ve ısleme gecırme var.. bunun neresı yalan.. sız olsanız bunu dıle getırmez mısınız

Member
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Aynı oyun Kore'de ve diğer ülkelerde de var ve buradaki oyuncu kitlesiyle yakından uzaktan ilgileri yok. Demek ki bunun farklı nedenleri var, forumda siyasete girmediğimiz için size tek tek sebeplerini söyleyemem ama tam olarak ekonomik nedenlerden olduğu gerçektir.

Sadece bu oyunda değil, şunu kabul etmeliyiz ki bütün oyunları sömüren ve sömürmenin yollarını arayan bir ülke olduk. Hak ettiğin bir maaş alıyor ve iyi de bir kariyerin varsa burada şikayet edilen şeylerden hiçbirisini yapmazsın mesela. Zevkine oyun oynar, zevkine farm atardın.

Oyun dünyasından çıkıp diğer platformlara bakarsak, sosyal medyada takipçi, beğeni, izlenme, bot satanlar kim acaba? Kısaca bu sorun sadece Knight Online ile alakalı bir durum değildir.

Oyunda biliyorsunuz farmla ilgili olarak bir çok güncelleme geldi ve bunların hepsi oyuncularla paylaşıldı. Bu konuyla ilgili çalışmalar elbette devam ediyor ama oyuna ip ile ilgili kısıtlama gelmesi inan hiçbir şeyi değiştirmeyecektir. Biraz araştırma yaparsan evine 7 - 8 ve hatta daha fazla ISS aboneliği alıp bu işi yapanlar var, önerdiğin gibi bir kısıtlama kimseye engel olmaz.
    Sevgili Scorp, gerçekten forumda aklı başında modlar'da en başlarda gelenlerden birisin. Death_Stroke, sen ve Blackwicked açık ara en makul sohbet edilecek insanlar arasında geliyor. GM arkadaşları katmıyorum. Oyunun kitlesiyle yeni tanışmadığınıza inanıyorum. Yıllardır hepimiz bu oyunu oynuyoruz her şeyin farkındayız.

GoldBar ticaretini engellemek bu kadar zor mu? Yani bunu meslek haline getirmiş siteleri hepimiz görüyoruz. Bu siteler Npoint satışı da gerçekleştiriyor. Yeri geliyor etkinliklerinize sponsor dâhil oluyor. Tabiki bu sitelerde oyuncu ve site arasında gerçekleşen ticarete müdahale edebilme hakkınız yok. Fakat bu işlemleri yapan karakterlerin yeri de konumuda belli. Her şeyi geçtim oyun data setlerinde sadece trade ile insanlara para dağıtan karakterleri tespit etmeninde çok zor olduğuna inanmıyorum.

Yani oyuncu kitlesi böyle diyip yönetimin bir şey yapmaması kulağa çok inandırıcı gelmiyor. En basitinden delos güncellemeleri bile asla gelmiyor. Oyunda bir açık yakalandığında MGame'in oyunu düzeltmesi 1 saati bulmuyor. Fakat bazı noktalara müdahale etmekte gerçekten çok yavaş ilerliyorsunuz ve sebebini anlamak mümkün değil. Yayıncılık yapan bir çok firma mevcut. Biz sadece yayıncıyız napalım cevabı senelerdir devam ediyor. Fakat KoreKo ile uyum çerçevesine bakılıncada oyuncu kitlesi farklı bu nedenle X,Y,Z özellik eklemeyiz gibi taleplerinizin dikkate alındığını sayısız defa gördük. Yani en basitinden skill sııfırlama, karakter silme bile sınırlı sayıda bu oyuna getirilmeli artık. Yıl 2021 olmuş biz neleri tartışıyoruz :d

Seni gerçekten uzaktan tutan isimlerden biriyim ancak konumun itibariyle bence de hiç yorum yapmamak bu sevgiyi korumakta en doğru tavır olacaktır.

7 gün uğraşıp mitrili 4e yakıyorum. Veya md veya wb. +4e aşırı derecede yanıyor normal olamaz. ( bakalım hangi mod gelip geçen bende yaktım dicek )

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Bilinçsizce yazdığın bir çok şeyi görmezden geliyorum ama cidden saçmalıyorsun. Yazdıklarına öylesine inanmışsın ki Gm'ler at koşturmuyormuş Steam denetliyormuş. Resmen kafandan uyduruyorsun ve burada insanları yanlış yönlendiriyorsun, buna müsade etmemi ya da tolerans göstermemi beklemiyorsun sanırım.

Seni ve kendinden uydurduğun şeyi düzeltmek ve kullanıcıları bilinçlendirmek için yeniden yazayım.

STKO olarak bilinen Steam üzerindeki Knight Online oyununu yayınlayan firma NTTGame'dir. Burada gördüğünüz ve tanıdığınız tüm yetkililer orada da yetkilidir. Burada Gm'leri denetleyen Gm Lead, Gm Lead'i denetleyen müdür orada da aynı kişidir. Steam oyun kuralları hakkında kimseye hesap sormaz, bir Gm'e sen bu adamı neden banlamadın diye zaten sormaz böyle bir takip sistemleri yok

Bilmemek ayıp değildir, öğrenmemek ayıptır. Keşke bilmediğin konularda sorsaydın ben yine bu şekilde herkesin anlayacağı bir dilde anlatabilirdim. Sen bunun yerine kafanda bir evren oluşturmuşsun ve buna ciddi ciddi inanmışsın hatta doğruladığımızda buna bile inanmayacak kadar kendini inandırmışsın. Hepsine tamam ama Gm'ler at koşturuyor ve bağnazsın kısmına ceza alacaksın. Banın açıldığında ikili konuşmalarda itham ve üslup konusunda düzeleceğini tahmin ediyorum. Normalde bu tür ihlallerde süresiz ceza veriyoruz ama eski üye olmandan dolayı inisiyatif göstererek süreli ceza vereceğim.

Bu süreçte lütfen yazdıklarımı dikkatlice oku ve kafanda oluşturduğun şeylerin gerçek olmadığını kabullen.
    İftira mı ? Yahu bak 2şer tane karşılıklı yazdığımız postlar var. Bir baksana 2sinde de söylediğim şeye cevap veremedin. Olayı farklı yerlere çekme peşindesin, önceden söylediğim gibi tek amacın insanları manipüle etmek. Teşekkürler doğruları söylediğim için süresiz atmak yerine 1 ay ceza verdiğin için

Bak hala da cevap vermiyorsun. Tekrardan yazayım. Bu şirketin politikası bir platformda tamamen tl ticaretini desteklemekken aynı şirketin aynı oyun ile başka bir platformda tl ticareti yapanı banlamasının açıklaması nedir ? Sorsaydın söylerdim diyorsun bak bu 3. soruşum. Cevap vermek yerine ban atıyorsun. Bu arada bağnazın ne anlama geldiğini araştırmanı öneririm keza banladıktan sonraki attığın postta benim hakkımda yazdığın şeyler biraz daha ağır. Bağnaz dememe bozulmuşsun ya...

Ayrıca o zaman orda oyna diyen arkadaşa cevap vermek gerekirse; Birincisi SteamKO malesef ki sunucularından dolayı Türkiye'de pingli oynanıyor. İkincisi orada tl ticareti işlerini yapanları banlamıyor olsaydılar oralar da dolu olacaktı ki karşılaştırırsan SteamKO açıldığındaki player sayısı altar-vega-sirius açıldığındaki player sayısından fazladır yüksek ihtimalle.
    Last edited by mehmetmert851; 11-07-2021 at 06:21 PM.

Senior Member
    Quote Originally Posted by HappinesSolutioNn View Post
    7 gün uğraşıp mitrili 4e yakıyorum. Veya md veya wb. +4e aşırı derecede yanıyor normal olamaz. ( bakalım hangi mod gelip geçen bende yaktım dicek )
    guslün farzları yerıne getır hocam ayrıca ıgne ucu yer kadar bıle ıslaklık kalmasın yoksa sende +10 set fp +10ee basabılırsın