Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 37
    Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by 42mermer1989 View Post
    Şahsi fikrim bommmboş bir cevap.
    Aynı oyun Kore'de ve diğer ülkelerde de var ve buradaki oyuncu kitlesiyle yakından uzaktan ilgileri yok. Demek ki bunun farklı nedenleri var, forumda siyasete girmediğimiz için size tek tek sebeplerini söyleyemem ama tam olarak ekonomik nedenlerden olduğu gerçektir.

Sadece bu oyunda değil, şunu kabul etmeliyiz ki bütün oyunları sömüren ve sömürmenin yollarını arayan bir ülke olduk. Hak ettiğin bir maaş alıyor ve iyi de bir kariyerin varsa burada şikayet edilen şeylerden hiçbirisini yapmazsın mesela. Zevkine oyun oynar, zevkine farm atardın.

Oyun dünyasından çıkıp diğer platformlara bakarsak, sosyal medyada takipçi, beğeni, izlenme, bot satanlar kim acaba? Kısaca bu sorun sadece Knight Online ile alakalı bir durum değildir.

Quote Originally Posted by SehullaH View Post
    Bu kişilerin eğitim ekonomik durumla düşündüğün kadar alakalı değil evet birçok etkili etmen var. Tabikide siz bu şekilde söyleyip işin içinden çıkabilirsiniz. Fakat siz sağlayıcı olarak IP sınırı getirirseniz geçen bir yayın platformunda gördüğüm 1 adam 33 pc işi biter. Yada 1 slotta 8 pc işi biter paramun slotlarında sw lerde 9-12 pc soküp taksi işi azalır. Çöp slotlarında eslantta 6 mage 2 priest sokan 1 kişi artık sokamaz. Dahasıda var zaten siz bunlar üzerinde çalışııyorsunuzdur diye düşünüyorum.
    Oyunda biliyorsunuz farmla ilgili olarak bir çok güncelleme geldi ve bunların hepsi oyuncularla paylaşıldı. Bu konuyla ilgili çalışmalar elbette devam ediyor ama oyuna ip ile ilgili kısıtlama gelmesi inan hiçbir şeyi değiştirmeyecektir. Biraz araştırma yaparsan evine 7 - 8 ve hatta daha fazla ISS aboneliği alıp bu işi yapanlar var, önerdiğin gibi bir kısıtlama kimseye engel olmaz.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Oyunun asıl sıkıntısı bu degıl.. Sonucta maradon pazar alanı.. ısteyen char dızmek ıcın alım satım satım yapar ısteyen bunu gelır kapısına cevırıp alım satım derdıne duser.. Sıkıntı surda baslıyor kı tıcaret ahlakı yok oyunda.. Mısal adam 30 pc pazar yapıyor sen yanına buy actın mı 7*24 pazarını tutuyor.. ıtem satmaya calısıyorsun 30pc lı adam pazarını tutuyor.. Burda oyun ıcı falıyete kasıt varken de görev tabıkı gm arkadaslara dusuyor.. Bakın pazarda ks kurmak ayrı bısıy buna kımse bısıy dıyemez ama gelıpte pazar tutma ıslemı olunca sıkıntı orda baslıyor.. hıc bır sekılde gereklı cezaı ıslemın uygulandıgını gormedım.. asıl sıkıntı ıste burda.. Oyun ıcı adalet saglanmıyor CR ye atılan sıkayetlere ragmen hemde.. modaretorler de kopyala yapıstır seklınde hazır cevaplarla olayı gecıstırıyor.. her 10 kısıden 8 ı zaten cr ye nasıl konu acacagını nasıl sıkayet edecegını bılıyor.. ama olumlu donus cozum odaklı bısıy var ımı dersen o yok ıste.. oyunda adalet olmuyor ıste o zaman

Junior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Oyunda biliyorsunuz farmla ilgili olarak bir çok güncelleme geldi ve bunların hepsi oyuncularla paylaşıldı. Bu konuyla ilgili çalışmalar elbette devam ediyor ama oyuna ip ile ilgili kısıtlama gelmesi inan hiçbir şeyi değiştirmeyecektir. Biraz araştırma yaparsan evine 7 - 8 ve hatta daha fazla ISS aboneliği alıp bu işi yapanlar var, önerdiğin gibi bir kısıtlama kimseye engel olmaz.
    Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Araştıracağım bir çözüm önerisi ile size geleceğim umarım sizi tatmin edecek ve yapılabilecek bir çözüm önerisi bulabilirim. Bu oyunu seviyorum, hep birlikte el ele geliştirmekte bizim elimizde. En yakın zamanda görüşmek dileğiyle.

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Aynı oyun Kore'de ve diğer ülkelerde de var ve buradaki oyuncu kitlesiyle yakından uzaktan ilgileri yok. Demek ki bunun farklı nedenleri var, forumda siyasete girmediğimiz için size tek tek sebeplerini söyleyemem ama tam olarak ekonomik nedenlerden olduğu gerçektir.

Sadece bu oyunda değil, şunu kabul etmeliyiz ki bütün oyunları sömüren ve sömürmenin yollarını arayan bir ülke olduk. Hak ettiğin bir maaş alıyor ve iyi de bir kariyerin varsa burada şikayet edilen şeylerden hiçbirisini yapmazsın mesela. Zevkine oyun oynar, zevkine farm atardın.

Oyun dünyasından çıkıp diğer platformlara bakarsak, sosyal medyada takipçi, beğeni, izlenme, bot satanlar kim acaba? Kısaca bu sorun sadece Knight Online ile alakalı bir durum değildir.

Uzaklara neden bakıyorsun dostum ? Farklı oyunları, firmaları boşver. Steamde de açılan yönetimi farklı bir knight online var. Orada neden gelir amacı güdemedi kimse ? Burada çalıştığın yeri savunacağım diye insanları manipüle edip siyasete, ekonomiye sallayacağına yönetimin yapamadığı şeyi konuş. Diyorsun ki başka ülkelerde neden oyun olarak oynanıyor ? Kardeşim o ülkeler oyun içindeki eşyayı oyun dışı birimle ticaret yapama diye banlıyorlar.

Oyun farkıyla ekonomiyle gram alakası yok. Usko'nun yönetimi bu tl farmerlarını destekliyor. Bu Perulular da Türkiye'de yaşamıyorlar ama uskoda gerçek para farmlama peşindeler. Hayırdır bu adamlar Türkiye'ye taşınmış Perulular mı ?

Bak yardımcı olmak konusunda çok nadir moderatörlerden birisin, yardım istendiği zaman en dolu yardımı alabileceğimiz adamlardan birisin ama şu yönetimle alakalı şeylerde durmadan yancılık yapıp, insanları kandırmaya çalışmandan gına geldi. Hergün eleştirdiğin o siyasi oluşumu 2 kömür karşılığı ilahlaştıran adamlardan farkın yok bu konularda.

Steamde Kore'de orada burada bu oyunun gerçek para için oynanmıyor olmasının sebebi; o yönetimlerin buna müsade etmeyip banlıyor olması. Milleti manipüle edip konuyu oraya buraya çekmeye çalışma.

Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Hmps View Post
    Uzaklara neden bakıyorsun dostum ? Farklı oyunları, firmaları boşver. Steamde de açılan yönetimi farklı bir knight online var. Orada neden gelir amacı güdemedi kimse ? Burada çalıştığın yeri savunacağım diye insanları manipüle edip siyasete, ekonomiye sallayacağına yönetimin yapamadığı şeyi konuş. Diyorsun ki başka ülkelerde neden oyun olarak oynanıyor ? Kardeşim o ülkeler oyun içindeki eşyayı oyun dışı birimle ticaret yapama diye banlıyorlar.

Oyun farkıyla ekonomiyle gram alakası yok. Usko'nun yönetimi bu tl farmerlarını destekliyor. Bu Perulular da Türkiye'de yaşamıyorlar ama uskoda gerçek para farmlama peşindeler. Hayırdır bu adamlar Türkiye'ye taşınmış Perulular mı ?

Bak yardımcı olmak konusunda çok nadir moderatörlerden birisin, yardım istendiği zaman en dolu yardımı alabileceğimiz adamlardan birisin ama şu yönetimle alakalı şeylerde durmadan yancılık yapıp, insanları kandırmaya çalışmandan gına geldi. Hergün eleştirdiğin o siyasi oluşumu 2 kömür karşılığı ilahlaştıran adamlardan farkın yok bu konularda.

Steamde Kore'de orada burada bu oyunun gerçek para için oynanmıyor olmasının sebebi; o yönetimlerin buna müsade etmeyip banlıyor olması. Milleti manipüle edip konuyu oraya buraya çekmeye çalışma.
    Keşke yazmadan önce girip STKO'ya baksaydın bu oyunu kim yönetiyor, kim ilgileniyor diye bu kadar bilinçsizce bir mesaj yazmazdın. Hatta yerinde olsaydın bu iletiyi silerdim.

STKO yayıncısı NTTGame'dir ve yönetimi yine burada tanıdığınız Gm'ler, moderatör ekibi ve müşteri hizmetlerinden oluşmaktadır. Hatta yazmadan önce merak edip bir kez girip baksaydın bizlerin orada olduğu görebilirdin. Yazdığım şeyler orası için de geçerlidir, yabancı oyuncular oyununu oynar zevkine bakar.

Güney Amerikalı oyuncular için yazdıklarına gerçekten gülüyorum
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Keşke yazmadan önce girip STKO'ya baksaydın bu oyunu kim yönetiyor, kim ilgileniyor diye bu kadar bilinçsizce bir mesaj yazmazdın. Hatta yerinde olsaydın bu iletiyi silerdim.

STKO yayıncısı NTTGame'dir ve yönetimi yine burada tanıdığınız Gm'ler, moderatör ekibi ve müşteri hizmetlerinden oluşmaktadır. Hatta yazmadan önce merak edip bir kez girip baksaydın bizlerin orada olduğu görebilirdin. Yazdığım şeyler orası için de geçerlidir, yabancı oyuncular oyununu oynar zevkine bakar.

Güney Amerikalı oyuncular için yazdıklarına gerçekten gülüyorum
    Steam Knight Online serverlarında gmler Usko'daki gibi istedikleri gibi at koşturamıyorlar. Kendilerine hesap soran bir steam var. Bence senin silmen lazım yorumunu. Bir platformda tamamen tl ticareti teşvik edilirken aynı yönetim diğer platformda neden tl ticareti yapan kişiye ban atsın ? Bunun bir açıklaması olmalı değil mi ?

Neyse bu tip konuları seninle tartışmaya çeviremem. Sebep belli seninle bu konularda tartışmak, eşiyle yöneticimizi yatakta yakalasa eşinden şüphelenecek adamla tartışmakla aynı şey... O derece bağnazsın.

Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Steam Knight Online serverlarında gmler Usko'daki gibi istedikleri gibi at koşturamıyorlar. Kendilerine hesap soran bir steam var. Bence senin silmen lazım yorumunu. Bir platformda tamamen tl ticareti teşvik edilirken aynı yönetim diğer platformda neden tl ticareti yapan kişiye ban atsın ? Bunun bir açıklaması olmalı değil mi ?

Neyse bu tip konuları seninle tartışmaya çeviremem. Sebep belli seninle bu konularda tartışmak, eşiyle yöneticimizi yatakta yakalasa eşinden şüphelenecek adamla tartışmakla aynı şey... O derece bağnazsın.
    Bilinçsizce yazdığın bir çok şeyi görmezden geliyorum ama cidden saçmalıyorsun. Yazdıklarına öylesine inanmışsın ki Gm'ler at koşturmuyormuş Steam denetliyormuş. Resmen kafandan uyduruyorsun ve burada insanları yanlış yönlendiriyorsun, buna müsade etmemi ya da tolerans göstermemi beklemiyorsun sanırım.

Seni ve kendinden uydurduğun şeyi düzeltmek ve kullanıcıları bilinçlendirmek için yeniden yazayım.

STKO olarak bilinen Steam üzerindeki Knight Online oyununu yayınlayan firma NTTGame'dir. Burada gördüğünüz ve tanıdığınız tüm yetkililer orada da yetkilidir. Burada Gm'leri denetleyen Gm Lead, Gm Lead'i denetleyen müdür orada da aynı kişidir. Steam oyun kuralları hakkında kimseye hesap sormaz, bir Gm'e sen bu adamı neden banlamadın diye zaten sormaz böyle bir takip sistemleri yok

Bilmemek ayıp değildir, öğrenmemek ayıptır. Keşke bilmediğin konularda sorsaydın ben yine bu şekilde herkesin anlayacağı bir dilde anlatabilirdim. Sen bunun yerine kafanda bir evren oluşturmuşsun ve buna ciddi ciddi inanmışsın hatta doğruladığımızda buna bile inanmayacak kadar kendini inandırmışsın. Hepsine tamam ama Gm'ler at koşturuyor ve bağnazsın kısmına ceza alacaksın. Banın açıldığında ikili konuşmalarda itham ve üslup konusunda düzeleceğini tahmin ediyorum. Normalde bu tür ihlallerde süresiz ceza veriyoruz ama eski üye olmandan dolayı inisiyatif göstererek süreli ceza vereceğim.

Bu süreçte lütfen yazdıklarımı dikkatlice oku ve kafanda oluşturduğun şeylerin gerçek olmadığını kabullen.

Konuştuklarınız arasında ince bir çizgi var burada bu oyunu keyif için oynayan bir elin parmağını geçmeyecek insanlarsınız veya insanlarız.

Açıkca konuşmak gerekir ki senin demek istediğin steamko'da niye bunlar bu işi yapamıyor. Çünkü gb talep görmüyor. Talep görmediği için insanlar orada farm yapmıyor. Peki niye talep görmüyor ? e hadi oyunu oyun olarak oynamak isteyenler olarak geçelim oraya ne engelliyor sizi hep birlikte. Ne tutuyor seni burada ?

Ben söyleyeyim oyuncu sayısı bakımından ciddi fark olduğu için burada durmak zorundasın.Peki bunu sağlayan şey ne ? aynı güncellemeler orayada geliyor .Aynı sistem ordada var niye insanlar burada ? farm atabildiği için buradalar para kazanabildikleri için buradalar.Steamko'yu örnek veriyosunuz ya da japko'yu yada koreko'yu Allah aşkına usko'da dönen pk'nın kaçı oralarda dönüyor ? hadi koreko biraz daha iyi diyebilirim ama usko kadar iyi olamaz. Bu yüzden yaptıkları politika gold bar üzerine uyguladıkları fiillerdir. Uyguladıkları fiillerin olumlu yönleri olduğu kadar tabi ki dezavantajlarıda olucak yöneticiler zaten bir çoğunu ortadan kaldırdı.Nerde Dark mare ,Apostle of piercing Cold, Stone Golem,Fierce Red Dragon,Minyon ailesi ,Bathin

Allah aşkına bu sistemi kurabileceğin kaç spot kaldı ?

Şunu anlayın artık bu oyunu oynayan kesimin %70'i para için oynuyor.

Para için oynamak istemeyen arkadaşlar için alternatif steamko'dur.

Geçip oynayabilir.
    Last edited by WolverineRevengee; 11-07-2021 at 05:20 PM.

Senior Member
    A
    Ben şu kısma takıldım bu arada, diyelim ben bunlara sahibim mesela sen bana düzgün bir oyun ortamı sağlayabiliyor musun önce ona bakalım?

Etkinliklere çift bilgisayar itemsiz levelsiz adamlar giriyor mu mesela?

Çoğu iyi farm atabileceğin slotu 6-8 bilgisayarlı adamlar kapatmış mı?

Getirdiğiniz çoğu etkinlik hiçbir işe yaramayan bomboş etkinlikler mi?

DÜMDÜZ KOXPER adamları uğraşıp şikayet ettiğimde 7 10 günde anca ban mı yiyor mesela?(Kasanlara sorun 3 günde paramı çıkarıyorum gerisi cebime kalıyor diyecekler )

Sen bir bunları cevapla sonra tartışalım ülkenin ekonomik sosyal tarafını falan.

He senin keyiften kastın full char dizip akşamları 2 sc pk atmaksa zaten boşa yorma kendini.

Senior Member
    Quote Originally Posted by IcntknkscI View Post
    Ben şu kısma takıldım bu arada, diyelim ben bunlara sahibim mesela sen bana düzgün bir oyun ortamı sağlayabiliyor musun önce ona bakalım?

Etkinliklere çift bilgisayar itemsiz levelsiz adamlar giriyor mu mesela?

Çoğu iyi farm atabileceğin slotu 6-8 bilgisayarlı adamlar kapatmış mı?

Getirdiğiniz çoğu etkinlik hiçbir işe yaramayan bomboş etkinlikler mi?

DÜMDÜZ KOXPER adamları uğraşıp şikayet ettiğimde 7 10 günde anca ban mı yiyor mesela?(Kasanlara sorun 3 günde paramı çıkarıyorum gerisi cebime kalıyor diyecekler )

Sen bir bunları cevapla sonra tartışalım ülkenin ekonomik sosyal tarafını falan.

He senin keyiften kastın full char dizip akşamları 2 sc pk atmaksa zaten boşa yorma kendini.
    Hocam o kadar haklısın kı.. vallahı adamlar 40-50 hesapla serverlerı ele gecırmıs.. ustelık pazarı oylesıne sahıplenmısler kı baska bırısı geldımı dakkasında hem buy hem sell pazarlarını 7*24 tutuyorlar.. report edılıyorlar ama ban yok uyarı yok sırf pazar kururyoruz dıye ana avrat kufur yıyoruz ama ıslem uok.. bız kaul ısmı yuzunden ban yıyoruz.. burda da halen gm lerı moderatorlerı savunuyorlar.. Cevaplanması gereken çok sey var duzelmesı gereken cok sey var