Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 45
    Senior Member
    Quote Originally Posted by KisacaGokhan View Post
    Kurduğun cümlelerin hiç birisinde bir bütünlük yok. Bu da senin gerçekten bir sonraki yazacağına cevap vermemem adına beni ikna etti. 300 500 TL nin peşine düşmüşsün demişsin. Ne kadar kapitalist bir yaklaşım. Ne kadar kötü bir yaklaşım. 1.5 yıl önce karakterimi "bıraktığımda" o zamanın parası 25 30 bin Türk lirası bandındaydı. Malum e pin sitelerinden on binlerce liralık alışveriş yapıyordum ayda. Lakin buradaki durum ben değil. Biz güzel kardeşim. Muhtemelen seninle aynı partiye oy vermeyeceğim. Muhtemelen sen bu zihniyetle "aman banane benim oyumla mı seçilecek;" diyip kimseye oy vermeyeceksin. Gerçekten okumanı, kendini geliştirmeni ve ülken adına faydalı bir birey olmanı temenni ediyorum.

burası forum isteyen istediği şekilde yazabilir imla kuralları ne kanunla ne de forum kuralıyla herhangi bir yaptırıma tabii değil dostum hala benim üzerimden çıkarımda bulunuyorsun yok "çıkar telefonunu" yok "benim oyumla mı seçilecek" vs vs

sen kimsin biliyor musun kıscası gökan kendini bi halt sanan popüler kültürün etkisinde anadan babadan kalan parayla geçinen birisin

al yavrum al çocuğum sadece geçen ayın 2. sayfası 1. ve 3. sayfası tahmin etmek istemezsin aylık aldığım kc 60-70 bin civarıdır..

sana tavsiye asgari ücretin yok 8de1i yok %27si demeden önce fakir edebiyatı yapmadan önce adam gibi istediğin şeyi yaz sonra kafanı kullan sana 400 cashi 20 tlye satıp amerikadaki adama 5 dolara satar sonrasında siz aynı servere girerseniz neler olabilir bunu düşün küçük kafanı ekonomik açıdan kullan sadece..

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Hocam tabii ki oyunla alakası yok. Lakin bu hırsızlığı gerçekleştirenler hala bu oyunun resmi yayıcısı olarak yayın yapıyor. Mevzu bu. Ah ülkem tabii ki diyoruz. Lakin gelip burada doların yüksekliğinden bahsetmek yerine; fiyatları sorgulamak gerek. Çünkü sabit kur uygulanabilir. Sürekli bir indirim olabilir. Ya da buna benzer şeyler.
    Hırsız yayıncıların yayıncı permi alındı 3 4 kişi hariç kimseye destek verilmiyor şu anda haberin olsun

sabit kura gelince doğru olması gerekiyor ama adam banane diyip user kaybını göze alıyor zaten bu oyunda bu kadar çok user olması mantıklı değil onlara göre

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by Kof_DHlhp7es View Post
    o kadar şekilli şüküllü işlerin başındasın 300-500 tlnin peşine düşmüşsün sürekli gündemdeki bi kaç popüler kelime ile konuşuyorsun. konu başlığında 386 tl demişsin ben de 40 dolar olduğuna işaret etmişim. sonrasında farm slotu yok ve itemler pahalı demişsin. gerçekten yazık kafana. seninle aynı adaya oy vereceğim muhtemelen ama malum kitleden daha betersin sen ve senin gibiler
    Her oynadığım serverda charımı dizdikten sonra hiçbir zaman farm atmam. Hatta arkadaşlar pkyı bırakıp farma geçince "ya..." der ve alt f4 çekerim. Bunun dışında oyunda hergün en az 1 kere farm slotlarını dolaşıp koxp ve macro kullananları video alıp raporlarım. O adamlar banlanır ben o slota yine geçmem. Tüm eylemler kişisel yarar sağlandığı için yapılmak zorunda değil yani. O koxp kullanıcılarının olmasının bana bir zararı yok, olmayışlarının da bir yararı yok. Ama yaptığım şeyin faydasının dokunduğu çok insan var. Kendi kişiliğin mesajda oturmuş kalmış. Umarım bir gün sadece "ben" demek yerine farklı düşünceler içerisine girecek olgunluğa ulaşırsın.

Bu arada attığın ss neyin kanıtı ? Oyunu oynamayan, sadece gelir amaçlı oynayan bir pazarcı olduğunun mu ?

Senior Member WangShan's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Hmps View Post
    Her oynadığım serverda charımı dizdikten sonra hiçbir zaman farm atmam. Hatta arkadaşlar pkyı bırakıp farma geçince "ya..." der ve alt f4 çekerim. Bunun dışında oyunda hergün en az 1 kere farm slotlarını dolaşıp koxp ve macro kullananları video alıp raporlarım. O adamlar banlanır ben o slota yine geçmem. Tüm eylemler kişisel yarar sağlandığı için yapılmak zorunda değil yani. O koxp kullanıcılarının olmasının bana bir zararı yok, olmayışlarının da bir yararı yok. Ama yaptığım şeyin faydasının dokunduğu çok insan var. Kendi kişiliğin mesajda oturmuş kalmış. Umarım bir gün sadece "ben" demek yerine farklı düşünceler içerisine girecek olgunluğa ulaşırsın.

Bu arada attığın ss neyin kanıtı ? Oyunu oynamayan, sadece gelir amaçlı oynayan bir pazarcı olduğunun mu ?
    Teşekkürler dostum. Yukarıdakiarkadaşa cevap vermemek için kendimi zor tutarken senden gelen cevap mutlu etti. İşsiz güçsüz; bilgisayar başında oyun parası kazanıp onu Türk lirasına çevirmek için saatlerce asosyal bir varlık haline dönüşen bu arkadaş; evladım, yavrum gibi kelimeler kullanarak zaten kendisini belli etti. Normalde göz göze gelsek dizleri titrer. Ama klavyede iyi. Neticede pazarda 24 saat çığırıyor ve bu beyin ile seninle benimle aynı oy hakkına sahip. Yazık.
    Last edited by ScORp_LiON; 11-01-2021 at 01:27 AM.
    Demokrasilerde bir seçmenin cehaleti bütün halkın güvenliği için tehlikedir.

- John F. Kennedy

Senior Member
    Quote Originally Posted by Hmps View Post

mantıklı konuşmalar yaparak bir sonuca varabiliriz. konu sahibinin mesajlarını tek tek okuyabilirsin. sürekli yukardan bakan tavırlarla çıkarımlarda bulunuyor ne istediğini söylemiyor istediği şey şu amerikalı 5 dolara 400 cash alıyor bizde 20 liraya alalım bu oyun knight online world çoğu ülkeden giriş var bunun düzenini nasıl sağlayacaksın? imkansız. 200 liraydı 386 olmuş diyor mesela değişen bi şey yok ki dostum bahsettiği 3200 cash 40 dolar hep. 2019 mart ayında o paraydı sanırım 3 yıl olacak el insaf dostum 3 yılda önce ben 50 bin liraya eli yüzü düzgün araba alabiliyorken şu an kartal şahin alabiliyorum bunları da görmek lazım. evet pazar yapıyorum eventlere giriyorum pk atıyorum bunlar oyunun faaliyet alanları değil mi? ama gidip 25 binlik çarım var vs diye foruma post girmiyorum değil mi? zira yasak itemlerin tl değeri yok

Senior Member
    Kur yüzünden bize pahalı geliyor. Tabi TR fiyatlandırmasına gidilebilir, ancak şöyle bir sorun var; oyuncular bu fiyatlardan oldukça menmunlar. Herkes full+full PUS çekiyor. Durum böyle olunca indirim fikri doğmuyor yapımcı tarafında.
    Last edited by Lacanist; 10-31-2021 at 03:17 PM.

Senior Member
    Bu fiyatların etkilediği kişiler çoğunlukla pk atanlar. GB fiyatı da sürekli arttığı için alınan şeylerin fiyatları belli bir seviyede kalıyor oyun içinde. Çoğu insan zaten cash parasını oyundan çıkartıyor, aylık masrafı da aşağı yukarı aynı kalıyor. Fiyatlardan kimse memnun değil ama bu kadar oyuncu olmasının sebebi GB fiyatının değerli olması. NTT boş yere sürekli GB silmeye çalışmıyor. GB fiyatlarını yarıya düşürün bakalım oyunu oynayan kalıyor mu?

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by Kof_DHlhp7es View Post
    mantıklı konuşmalar yaparak bir sonuca varabiliriz. konu sahibinin mesajlarını tek tek okuyabilirsin. sürekli yukardan bakan tavırlarla çıkarımlarda bulunuyor ne istediğini söylemiyor istediği şey şu amerikalı 5 dolara 400 cash alıyor bizde 20 liraya alalım bu oyun knight online world çoğu ülkeden giriş var bunun düzenini nasıl sağlayacaksın? imkansız. 200 liraydı 386 olmuş diyor mesela değişen bi şey yok ki dostum bahsettiği 3200 cash 40 dolar hep. 2019 mart ayında o paraydı sanırım 3 yıl olacak el insaf dostum 3 yılda önce ben 50 bin liraya eli yüzü düzgün araba alabiliyorken şu an kartal şahin alabiliyorum bunları da görmek lazım. evet pazar yapıyorum eventlere giriyorum pk atıyorum bunlar oyunun faaliyet alanları değil mi? ama gidip 25 binlik çarım var vs diye foruma post girmiyorum değil mi? zira yasak itemlerin tl değeri yok
    Senin tahrik etmelerinden ya da onun tahrik etmelerine girmek istemedim konuya attığım post içerisinde ve girmedim de.. Çünkü ikiniz de 40yıllık kan davalı gibi konuşuyorsunuz.

Yazdığımda sadece bir şeyler istemek için illa kendi çıkarlarım olması gerekmiyor demek istiyorum. Aslına bakarsan düşüncem arkadaşın tersi yönde. Bence cash fiyatı ucuz. Ama bu benim maaşım, ekonomik durumum için geçerli. Burada şimdi cash fiyatları düşük, yükseltilmeli gibi bir düşünceyle gelirsem bu sadece kendim için olan durumun arkasında durduğum anlamına gelir. Ama oyunu sadece benim gibi ya da benden daha iyi durumda olanlar oynamıyor. Bu 100 birim ülke parası diyerek +7 raptor basarken eli titreyen adamlar var. Hatta bu adamlar çoğunlukta.

Moderator DonJose's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Hocam tabii ki oyunla alakası yok. Lakin bu hırsızlığı gerçekleştirenler hala bu oyunun resmi yayıcısı olarak yayın yapıyor. Mevzu bu. Ah ülkem tabii ki diyoruz. Lakin gelip burada doların yüksekliğinden bahsetmek yerine; fiyatları sorgulamak gerek. Çünkü sabit kur uygulanabilir. Sürekli bir indirim olabilir. Ya da buna benzer şeyler.
    Oyunun resmi bir yayıncısı bulunmuyor. Kendileri twitchin partner yayıncıları. Şirketin PR amaçlı destekledikleri yayıncılar var ise bunlar arasında zaten destekleri kesilmiştir.

Bunun dışında bahsettiğiniz fiyatlar elbette yüksek ancak "1,5 yıldır dolara ne oldu?" diye sormak daha mantıklı. Yayıncı ve yapımcı firma yabancı şirketler. Evet dolar bazında hep aynı zam gelmedi ancak kurun yükselmesi yansıyor bu fiyatlara. Umuyorum ki ilerleyen günlerde bir PUS indirimi yapılır.

Senior Member
    Hocam ekonomi mezunuyum. Şuan önümde 6 ekran var kripto paralarla alakalı trader'lık yapıyorum. Lakin sizin bu zihniyeti anlamıyorum. 41 dolar oldu demiyorum.

Adobe photoshop üyeliği yurt dışında 39$ iken; Türkiyede 390 lira değil süper ileri görüşlü arkadaşım. 79 TL. Yani 2x. Aynı şekilde Windows yurt dışında 299 dolar iken türkiyede 3 bin tl değil. 399 TL. Bunun gibi 100 ün üzerinde örnek verebilirim.

Bahsettiğim sabitleme sistemi. Çünkü burası Kore ya da çin değil. Burada siz TÜRK müşteriye hizmet veriyorsanız; oranın birim fiyatına göre birimlendirme yaparsınız. Lakin kimle ne tartışıyorum ki ben. Maaşının %12 sini 1 tane dijital koda verip; bunu sorgulamamak gerçekten üzücü. Sizin adınıza ben üzüldüm şuan.
    Ulan hay Allah razı olsun ya su 40 dolarcılardan sıkılmsıtım gerekli cevabı vermişsin oyunu Türkler oynuyor ama para birimi dolar ilginc