Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14
    Junior Member

Pazarcilar oyundan biktirdi artik.

İyi günler.Uzun yıllardır Knight oyuncusuyum pek fazla foruma bakmam ve çok nadir yazı yazarım fakat pazarcılar artık iyice oyundan soğuttular.
    Gerçek hayatta zaten herşey sürekli pahalanıyor insanlar sürekli bunalıyor kafa dağıtmak için oyun oynuyor kafa dağıtacağına daha çok bunalmaya başladık. bir örnek ile izah ediyim. destan serverinde oynamaktayım dün totem fiyatları 100-110m arasında idi 90m den buy kurmuştum birisi tradeden veriyim demiş geç dönüş yaptığımdan alamadım.bugün ise fiyatlar 250m e çıkmış bir pazarcı ne kadar varsa toplamış 250m den satıyor çarları ile onu görenlerde aynı fiyata koymaya başlıyor yazzık günah değilmi zaten zor gb kasıyoruz şu yapılan revamı bazılarına para kazandırmak içinmi oynuyoruz biz bu oyunu cidden canım artık çok sıkıldığı için yazıyorum gb nin değeri artıyor itemlerin değeri düşeceğine tam aksine onlarda artıyor niye pazarcılar daha çok kar etsinler diye piyasayı sürekli yükseltiyorlar biz nasıl gb kasalım nasıl item alalım?
    bir gm sadece şunu yapsın ;
    oyun oynayarak etkinliklere katılarak farm yaparak gb kasmaya çalışsın eski serverlerin herhangi birisinde +7 kro set +1 takı set ve orta halli bir silahı kaç yılda yapabilecek bi denesin cidden yazzık günah bazı kişilere para kazandırabilmek için oynuyoruz daha doğrusu oynuyamıyoruz gerçek hayatta çok bunalıyoruz lütfen bari oyunda bunu yaşatmayın bize pazarı gezin bakın hep pazarcı çarı normal bi adam bulmak çok zor oturup pazarlık atıp item alabilelim adamlar umursamıyor bile alırsan bu fiyat yoksa alan olur çok rahat diyorlar. gerekirse merchantı kapatın sadece trade olsun veya itemlerin belli bir fiyat aralığı olsun serverin durumuna göre aylık güncellensin o fiyat aralığında alınıp satılabilsin sadece daha iyisini siz bilirsiniz fakat oyunu bu illet durumdan kurtarın bu sistemin ne oyuna ne oyuncuya gram faydası yok.

Senior Member enezx's Avatar
    bana göre oyunun günümüzde hala bu kadar aktif olmasının en büyük sebebi sıcak pazarı. normal olarak serbest piyasada cebinde parası olan tüm piyasaya hakim olabiliyor. Bunun önüne hiç bir şekilde geçilemez. Bir ürüne üst satış limiti koyulduğu an pazar biter
    what we know is a drop, what we don't know is an ocean.

Junior Member
    Pazar sistemi oyunun en başından beridir var ve güzel bir sistem fakat önceden böylemiydi satacak adam itemini pazara koyar gider pazarlık atar veya direk pazarından alırdın pazardaki çarların yüzde 70i 80 i normal oyuncu idi şimdi normal oyuncuyu bulmak çok nadir.benim alım gücüm bi iteme yeterken neden bi adam yüzünden tekrar o kadar emek verip gb kasmam lazımki buna senin hevesin kalır mı? item yapabilmek için uğraşıyorsun zaten gb zor kasılıyor nihayet para kasabiliyosun pazara bi bakıyorsun item fiyatı 2 katına çıkmış bu oyunun döngüsü değil birilerinin zengin olma çabasıdır ve oyundan çok soğutmakta çoğu oyuncuyu mağdur etmektedir.
    Ayrıca bu oyuna çok dediler o yapılırsa oyun biter bu yapılırsa oyun biter yönetim pusdan sattığını hayatta kaldırmaz..vs oyun bittimi tam aksine oyuncuya yönelik hamleler yapıldıkca dahada gelişti bir iteme üst satış limiti koymak sadece fırsatçılığın önüne geçer oyunu bitirmez. serverde bi item fazla ise fiyatı mantıken az olmalı az ise fiyatı çok olmalı fakat oyunda artık şu oldu adamın bütcesi var oyunu sadece para için oynuyor o adam yüzünden piyasa değişiyor oyunla ilgisi olmayan adam para kazanıyor oyuncu mağdur oluyor keşke bi formülü bulunabilsede pazarcılık yapmak kalksa o zaman işte oyun dahda yükselir.
    Ayrıca şunuda belirtiyim ben de zamanında al sat yaptım pazarcılık yaptım fakat fırsatcılık yapmadım oyundan para kazanmak için değil çarımı dizebilmek için yaptım derdim pazarcılar değil fırsatçılık yapıp tabiri caizse aç gözlülük yapıp oyuncuyu mağdur edenlerdir.

Senior Member
    Quote Originally Posted by hcacrn10 View Post
    İyi günler.Uzun yıllardır Knight oyuncusuyum pek fazla foruma bakmam ve çok nadir yazı yazarım fakat pazarcılar artık iyice oyundan soğuttular.
    Gerçek hayatta zaten herşey sürekli pahalanıyor insanlar sürekli bunalıyor kafa dağıtmak için oyun oynuyor kafa dağıtacağına daha çok bunalmaya başladık. bir örnek ile izah ediyim. destan serverinde oynamaktayım dün totem fiyatları 100-110m arasında idi 90m den buy kurmuştum birisi tradeden veriyim demiş geç dönüş yaptığımdan alamadım.bugün ise fiyatlar 250m e çıkmış bir pazarcı ne kadar varsa toplamış 250m den satıyor çarları ile onu görenlerde aynı fiyata koymaya başlıyor yazzık günah değilmi zaten zor gb kasıyoruz şu yapılan revamı bazılarına para kazandırmak içinmi oynuyoruz biz bu oyunu cidden canım artık çok sıkıldığı için yazıyorum gb nin değeri artıyor itemlerin değeri düşeceğine tam aksine onlarda artıyor niye pazarcılar daha çok kar etsinler diye piyasayı sürekli yükseltiyorlar biz nasıl gb kasalım nasıl item alalım?
    bir gm sadece şunu yapsın ;
    oyun oynayarak etkinliklere katılarak farm yaparak gb kasmaya çalışsın eski serverlerin herhangi birisinde +7 kro set +1 takı set ve orta halli bir silahı kaç yılda yapabilecek bi denesin cidden yazzık günah bazı kişilere para kazandırabilmek için oynuyoruz daha doğrusu oynuyamıyoruz gerçek hayatta çok bunalıyoruz lütfen bari oyunda bunu yaşatmayın bize pazarı gezin bakın hep pazarcı çarı normal bi adam bulmak çok zor oturup pazarlık atıp item alabilelim adamlar umursamıyor bile alırsan bu fiyat yoksa alan olur çok rahat diyorlar. gerekirse merchantı kapatın sadece trade olsun veya itemlerin belli bir fiyat aralığı olsun serverin durumuna göre aylık güncellensin o fiyat aralığında alınıp satılabilsin sadece daha iyisini siz bilirsiniz fakat oyunu bu illet durumdan kurtarın bu sistemin ne oyuna ne oyuncuya gram faydası yok.
    kendim kastım 1 k markete gittim 15k

Junior Member
    Quote Originally Posted by fur_4HtJMF1s View Post
    kendim kastım 1 k markete gittim 15k
    15k ya alabilirmiyim düşünürken olmuş 20k cidden çok üzücü ve bunaltıcı bir durum.

Junior Member
    gerekirse pazar bölümünde all chat kapatılsın aynı ıp den sadece bir çar pazar kurabilsin fakat artık bu sıkıntılı duruma bi çözüm bulunsun oyunu bazılarına para kazandırmak için oynamayalım istiyoruz.

Senior Member
    hangi serverda oynuyosun da 100m lik item 250m oluyor?

Junior Member
    Quote Originally Posted by Kof_DHlhp7es View Post
    hangi serverda oynuyosun da 100m lik item 250m oluyor?
    destan serveri yukarıda da belirttim. çok rahat bir şekilde gerek oyuncular gerek yetkililer araştırma yapabilir. sadece 1 item ve 1 server için geçerli değil eskiden oynadığımız arkadaşlarla konuştuğumuzda farklı serverlerde benzer durumlar yaşandığını dile getiriyorlar. konuyu okuyan arkadaşlarda katılabilirler gördüklerini söyleyebilirler.

Ben sizleri anlamıyorum Pazar dan farmm dan pk dan sürekli şikayet ediyorsunuz oyunda okadar hata ve hile var hiç onlardan şikayet etmiyorsunuz
    adamda para vardır pazar ondadır adamda zaman vardır farm da iyidir adamda item ve playerlik vardır pk da iyidir ona buna şikayet etmek yerine oyunda olan hatalardan hilelerden bahsedin herkese başarılar iyi eylenceler....

Junior Member
    Quote Originally Posted by serseri991 View Post
    Ben sizleri anlamıyorum Pazar dan farmm dan pk dan sürekli şikayet ediyorsunuz oyunda okadar hata ve hile var hiç onlardan şikayet etmiyorsunuz
    adamda para vardır pazar ondadır adamda zaman vardır farm da iyidir adamda item ve playerlik vardır pk da iyidir ona buna şikayet etmek yerine oyunda olan hatalardan hilelerden bahsedin herkese başarılar iyi eylenceler....
    bu görüşüne kusura bakma dostum katılmıyorum. Adamda para var diye istediği gibi atmı koşturacak diğer oyuncular ne yapsın senin dediğinden şu çıkıyor parası olan varsa kölelik serbest olması lazım sen çabala para kazan benim istediğim fiyattan item al böyle bir düzen olamaz. Ayrıca oyunla ilgili kim ne sorun yaşıyorsa onu bildirmesi lazım bug vs oluyor diye yaşanan sorunları bildirmeyelim mi?