Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 27
    Senior Member

Sirius eslant luring ile expe yatırma

Sirius serverında son 1 haftadır 2 tane okçu bütün slotlara mob çekip slotta exp kasan veya farm atan kişileri expe yatırıyor. Bunu gece yaptığı için yakalayamıyoruz. Nasıl bir çözüm önerirsiniz? Ayrıca şahıs k0xp kullanıyor. Dağ tepe demeden tırmanarak geçiyor her yerden.

Senior Member
    "Nasıl bir çözüm önerirsiniz?"
    1. Çözüm makroyu kapatıp genie seçeneklerinden mobu seçsen mesela?
    2. Çözüm başınıza gm koyalım luringi o yakalasın zaten başınızda gm olunca makro açamadığınız için o luring yapan adam ksye gelir slotu kaybedersiniz büyük ihtimalle.

Bu arada genieli farm derdim yoktur hiçbir şekilde ilgim de yoktur. Eski tecrübeler sadece.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by Sansmelegi View Post
    2. Çözüm başınıza gm koyalım luringi o yakalasın zaten başınızda gm olunca makro açamadığınız için o luring yapan adam ksye gelir slotu kaybedersiniz büyük ihtimalle.

Bu arada genieli farm derdim yoktur hiçbir şekilde ilgim de yoktur. Eski tecrübeler sadece.
    bazı moblar atak yapmasanız da size dalar yakınsanız belki öyle bi durumdur? örneğin eslant evil wizard.

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by montreal006 View Post
    Sirius serverında son 1 haftadır 2 tane okçu bütün slotlara mob çekip slotta exp kasan veya farm atan kişileri expe yatırıyor. Bunu gece yaptığı için yakalayamıyoruz. Nasıl bir çözüm önerirsiniz? Ayrıca şahıs k0xp kullanıyor. Dağ tepe demeden tırmanarak geçiyor her yerden.
    Çözüm için canlı yayın açabilirsin. Expe yatarsan yayın tekrarını izleyip o bölümü bulabilirsin. CR'ye de hem yayın linkini (tarih belli olsun diye) hem de mob çektiği kısmın videosunu atabilirsin.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Sansmelegi View Post

1. Genieli atak yapıyorum. Makro kullanmıyorum. 1 karakterimde 80-70-56-57 skilleri diğer karakterimde ise 80-70-56-60 Novası mevcut. Mobu içime çekip beklediğinde m23 skilli guarddan dolayı mob gitmiyor bekliyor. Nova dolduğunda da illaki denk geliyor. Çok bilmiş arkadaşım.
    2. Bir gm yazsın slotu söyleyeyim beklesin başımda. Gm varken de başka birisi (Mesela sen) gel ksye otur bakalım alabilecek misin?

Ezbere konuşup ebele übele yapmak yerine düzgün bir çözüm öneriyorsan öner, önermiyorsan insanlara iftira atma. Zaten mage de kullanabileceğin 5 tane skill var. Ha 4 tanesini kullanmışsın ha 5 tanesini slot seriliği olarak hiç bir farkı olmuyor. Boşu boşuna niye bir mouse 200 tl vereyim.

Senior Member
    Quote Originally Posted by GengaR_AreS View Post
    Çözüm için canlı yayın açabilirsin. Expe yatarsan yayın tekrarını izleyip o bölümü bulabilirsin. CR'ye de hem yayın linkini (tarih belli olsun diye) hem de mob çektiği kısmın videosunu atabilirsin.
    Sen adamsın. Harbiden dün gün boyu düşündüm aklıma çözüm gelmemişti. Çok teşekkür ederim. Acaba kabul ediyorlar mı? Bir yetkili arkadaş söyleyebilir mi? GengaR_AreS arkadaşın dediği gibi canlı yayını atsak ve mob çektiği kısımı da klip şeklinde atsak ksc yok diye kabul etmemezlik yapar mısınız?

Senior Member
    Quote Originally Posted by freusty07 View Post
    bazı moblar atak yapmasanız da size dalar yakınsanız belki öyle bi durumdur? örneğin eslant evil wizard.
    Kendisi de çok iyi biliyor bunu. Amaç sadece karşıdakini yargılamak. Dip not olarak yazdığı kısıma da inanmıyorum. Luringi yapan kişi bile olabilir kendisi. Baksana çok emin bir biçimde konuşmuş. Ayrıca Luring yapan adamın amacının slotu almak olduğunu belirtmediğim halde sanki belirtmişim gibi slotu kaybedersiniz demiş Kendini belli etmiş yani. Neyse gel canım gel istediğin kadar gel luring yap expe düşür. Artık canlı yayınım açık olacak. Her getirdiğin charı ertesi gün banlatacağım.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by montreal006 View Post
    Kendisi de çok iyi biliyor bunu. Amaç sadece karşıdakini yargılamak. Dip not olarak yazdığı kısıma da inanmıyorum. Luringi yapan kişi bile olabilir kendisi. Baksana çok emin bir biçimde konuşmuş. Ayrıca Luring yapan adamın amacının slotu almak olduğunu belirtmediğim halde sanki belirtmişim gibi slotu kaybedersiniz demiş Kendini belli etmiş yani. Neyse gel canım gel istediğin kadar gel luring yap expe düşür. Artık canlı yayınım açık olacak. Her getirdiğin charı ertesi gün banlatacağım.
    çok takılma bunlar gibilere. benim genie deki charımı trade atıp yatıran adam için konu açtığımda(ispatı videosu mevcut) oyuncusundan "yetkilisine" cevap olarak trade'ini blokla sen de diyolar. bunlara kalsa küfreden adam için şikayet ettiğinde pm'ini blokla sen de der geçerler. burada adaleti kolay elde edemezsin tartışmalara girerek. arkadaşın dediği gibi canlı yayın aç. ben maden koxperlarını yakalamak için açardım. klipleri kaydet klip linklerini gönder hallediyor gm ler, çok adam banlattım öyle.

Senior Member
    Quote Originally Posted by freusty07 View Post
    çok takılma bunlar gibilere. benim genie deki charımı trade atıp yatıran adam için konu açtığımda(ispatı videosu mevcut) oyuncusundan "yetkilisine" cevap olarak trade'ini blokla sen de diyolar. bunlara kalsa küfreden adam için şikayet ettiğinde pm'ini blokla sen de der geçerler. burada adaleti kolay elde edemezsin tartışmalara girerek. arkadaşın dediği gibi canlı yayın aç. ben maden koxperlarını yakalamak için açardım. klipleri kaydet klip linklerini gönder hallediyor gm ler, çok adam banlattım öyle.
    Ezbere konuşmayı çok seviyorlar. Herkesi kendileri gibi görüyorlar. Haklısın. Direk makro kapat diye başlamış konuşmaya zaten. İndirdim programları kurmaya çalışıyorum.

Moderator NativeBrutal's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Selam,

Canlı yayın klipleri de kanıt olarak kabul görüyor. Ayrıca canlı yayın veya klip esnasında ekran görüntüsü aldığınız tuşa 2 kere basarak sağ altta tarihi göstermeyi unutmayın.