Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 19 of 19
    Senior Member IXapreLLa's Avatar
    Nickname
    Zireael
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    BorussiaDortmunD
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by weaswera View Post
    Tahmini bir sonraki eklenecek eşya 5 saniye içerisinde Alınan tüm hasarı karşı tarafa yansıtma
    hahah dur olum aklına sokma
    " İnsan umutları hakkında endişe duyar . " - XapreLLa

Kaç ay oldu halen draki blessing kalkacak. Çok oyuncu bu item yüzünden oyuna girmiyor.

Senior Member pooktroop's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Agartha
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/2 (30)
    Para ile bu kadar fark açılabilen başka oyun yoktur heralde. Arkadaş bir de 9-12 Anti Def sağlasın diyor. Ben Pathos, Walkry, Wing ve War Tattoo'nun bile aşırı seviyede fark yarattığına inanıyorum. Bu fark azaltılırsa orta sınıf oyuncular da rahatça PK'ya dahil olabilir. Size şöyle bir örnek vereyim:
    PUS Yok
    10 Raum
    8 Moon
    +9 Krowaz Set
    AOD +3
    ROF +3

vs.

Full PUS
    10 Dark Vane
    7 Moon
    9 Shell Set
    BDN +3
    ROL +3'lü Asas'a Ağaç Atak-Defans Sc. ve M. Teaching basınca;

2. Asas 1. Asastan 70-80 hp düşük, 40 Atak-49 Defans fazlası var.

Diez şartlarında 2. Asas gök yarılsa 130-140 GB
    1. Asas ise minimum 750 GB

Bu normal mi yani? 1. Asas da aynı şekilde Full PUS'u çekse, orta halli bi oyuncu ile arası iyice açılacak ki zaten yüzdesel atak veren Pathos, Kanat, Tattoo, Aset'teki %1-2 AP veren Walkry gibi itemlerin AP'yi üzerinde yazandan çok daha fazla etkilediğini biliyoruz. Benim düşüncem PUS eşyaları PK'yı ne kadar olumlu/olumsuz yönde etkiledikleri konusunda tek tek gözden geçirilmeli. Olumlu yönler ağır basıyorsa belki ben yanlış düşünüyorumdur bi iyileştirmeye gerek yoktur, olumsuz yönleri ağır basıyorsa gerekli düzenlemeler yapılmalı. Bir çok oyuncu bahsettiğim PUS eşyalarını karşılamakta güçlük çekerken; bir de Draki Blessing, Mage AP Sc.'nin çıkması özellikle eski serverlarda eski PK'ları tamamen bitirmiş durumda. Mageler partiyi 8 kişi yapmak için Eslant'ta Seeking açmış magelere PM atıyorlar. He şöyle bir gerçek var ki; mage ile aşırı kolay NP kasılıyordu. Sağa sola rastgele nova at yine adam düşüyor. Sadece 1 adet Sw Scroll basarak 100 Kill görevini tamamlayabildiğiniz tek parti, Mage parti; ama daha uygun bi çözüm getirilmeliydi. Şimdi de bu Defans Kağıtları çıktı. İşler bazı kesim için iyice zorlaştı.

Nickname
    Zireael
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    BorussiaDortmunD
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by pooktroop View Post
    Para ile bu kadar fark açılabilen başka oyun yoktur heralde. Arkadaş bir de 9-12 Anti Def sağlasın diyor. Ben Pathos, Walkry, Wing ve War Tattoo'nun bile aşırı seviyede fark yarattığına inanıyorum. Bu fark azaltılırsa orta sınıf oyuncular da rahatça PK'ya dahil olabilir. Size şöyle bir örnek vereyim:
    PUS Yok
    10 Raum
    8 Moon
    +9 Krowaz Set
    AOD +3
    ROF +3

vs.

Full PUS
    10 Dark Vane
    7 Moon
    9 Shell Set
    BDN +3
    ROL +3'lü Asas'a Ağaç Atak-Defans Sc. ve M. Teaching basınca;

2. Asas 1. Asastan 70-80 hp düşük, 40 Atak-49 Defans fazlası var.

Diez şartlarında 2. Asas gök yarılsa 130-140 GB
    1. Asas ise minimum 750 GB

Bu normal mi yani? 1. Asas da aynı şekilde Full PUS'u çekse, orta halli bi oyuncu ile arası iyice açılacak ki zaten yüzdesel atak veren Pathos, Kanat, Tattoo, Aset'teki %1-2 AP veren Walkry gibi itemlerin AP'yi üzerinde yazandan çok daha fazla etkilediğini biliyoruz. Benim düşüncem PUS eşyaları PK'yı ne kadar olumlu/olumsuz yönde etkiledikleri konusunda tek tek gözden geçirilmeli. Olumlu yönler ağır basıyorsa belki ben yanlış düşünüyorumdur bi iyileştirmeye gerek yoktur, olumsuz yönleri ağır basıyorsa gerekli düzenlemeler yapılmalı. Bir çok oyuncu bahsettiğim PUS eşyalarını karşılamakta güçlük çekerken; bir de Draki Blessing, Mage AP Sc.'nin çıkması özellikle eski serverlarda eski PK'ları tamamen bitirmiş durumda. Mageler partiyi 8 kişi yapmak için Eslant'ta Seeking açmış magelere PM atıyorlar. He şöyle bir gerçek var ki; mage ile aşırı kolay NP kasılıyordu. Sağa sola rastgele nova at yine adam düşüyor. Sadece 1 adet Sw Scroll basarak 100 Kill görevini tamamlayabildiğiniz tek parti, Mage parti; ama daha uygun bi çözüm getirilmeliydi. Şimdi de bu Defans Kağıtları çıktı. İşler bazı kesim için iyice zorlaştı.
    Şimdi pus itemlerle 750 gb & 150 gb arasındaki farkın söylendiğini söylüyorsun buna istinaden 750 gblik alırsan orta halli oranla aranın açıldığını söylüyorsun. Pus itemleri aşağı yukarı hep vardı.

Şimdi npcye gelen pus itemlerin ataklarının gelmesi aslında melee tarafına yarar bir hali var. Red pot + undy sc yokluğu ve Mage ap sc'nin gelmesi eski servlerda gerçekten sıkıntı yaratabiliyordu ki eskiye nazaran sistemin değişime ayak uydurmakta zorlanan bir durum.

Ben daha uyguna gelen +ekstra gelen setlere bir şey demiyorum. Draki bless hasarı absorb yeteğinin çok olduğunu hem melee & hem mage tarafından.
    Bu yeni gelen sclerin değerlerini arttırmak ve bunun üstüne Magic resist scroll gelebilir diyorum. Böylelikle draki blessingin kaldırılıp bunlar da kullanabilir diyorum. Yani 9 antili bir spear senin hasarının ne kadar düşürebilir? Ya da 9 dagger gelmesi ne kadar düşürebilir. Burada amaç zaten alan hasarlarının kırıklığını bozmak. Mage ap belki hasar yüzdesi de düşebilir alanda bu da bir tercih ama resist alınabilecek tonla eşya varken bu scli ile zaten hasarınız 800 900 a düşeceğini düşünüyorum. Bu yüzden konuya uygun o anti sclerin alternatif olarak kullanabileceğini düşünüyorum. Çünkü mgame & nttgame bir şeyi götürürken her zaman bir şey geliyor bu oyunculara iyi&kötü durumu çok belirsiz oluyor.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Midgard
    Race
    El-Morad
    Draki bless kalkmasada bi nerf lazım.Warrior parti bastıgında 2 pt mageye kafa atıyor

Senior Member pooktroop's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Agartha
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/2 (30)
    Draki Bless yerine Rezistans Scroll gelmesi gerektiği fikrine katılıyorum fakat; 9 Antili Scrollar fikrine katılmıyorum. Çünkü kendini büyük oyuncuymuş gibi gösteren bir çok yayıncı başkalarında Iron Neck, Iron Belt gibi takılar yokken yayın açıp show yapıyorlar. Hadi asaslar için Iron Belt yerine Ske Belt takanlar var da; tüm showlar en alt katmandaki adamlar Iron Neck taktığında sona eriyor. Özellikle eski serverlarda emanet chara girip yayın açtıklarında; "Şuna bak çeeeeet bu adam bile tek yemiyor çeeeeet." tarzı konuşmaları sıkça duyuyoruz.

Nickname
    Zireael
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    BorussiaDortmunD
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by pooktroop View Post
    Draki Bless yerine Rezistans Scroll gelmesi gerektiği fikrine katılıyorum fakat; 9 Antili Scrollar fikrine katılmıyorum. Çünkü kendini büyük oyuncuymuş gibi gösteren bir çok yayıncı başkalarında Iron Neck, Iron Belt gibi takılar yokken yayın açıp show yapıyorlar. Hadi asaslar için Iron Belt yerine Ske Belt takanlar var da; tüm showlar en alt katmandaki adamlar Iron Neck taktığında sona eriyor. Özellikle eski serverlarda emanet chara girip yayın açtıklarında; "Şuna bak çeeeeet bu adam bile tek yemiyor çeeeeet." tarzı konuşmaları sıkça duyuyoruz.
    Dediğiniz de olabilir. Bence sadece warrior üzerinden düşündüm ama diğer jopları çok etkiliyorsa olmayabilir.

Tek isteğim draki blessing kalkması.

Senior Member PetnaNerepla's Avatar
    Nickname
    InxPetnaNerepla
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    IntoxicatioN
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    Karus
    Mage AP SC'nin 90m olduğu yerde Bless fiyatı çok ucuz kalıyor.500lü bless 15m yerine minimum 40-50m arası olsa hem kullanmak isteyen kullanabilir hem de bu derece hunharca kullanılmaz aynı zamanda GB silinir diyim GB fiyatı artar diyince mesaj silinebilir xD