Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 19
    Senior Member IXapreLLa's Avatar
    Nickname
    Zireael
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    BorussiaDortmunD
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad

Öneri & Tartışma Draki Blessing - Anti Defans Sc - Madencilik

Merhaba

- Uzun zamandır forumlarda, discord ve yayınlarda bir çok kullanıcının rahatsız olduğu şey "Draki Blessing". Aktif olunduktan sonra alan hasarının %90 absorb eden bu skill büyük avantajlar sağlamakta bu yüzden oyunda pvp bölümü büyük bir darbe almaktadır. Uzun zamandır da forumda olan bu konu NTTgame yetkilileri tarafından söylenen rahatsızlıkları bildirilmiş olup Mgame tarafından bir işlem görmesi.

- Lakin hepimiz bildiğiniz gibi Mgame bir şeyleri istekte bulunurken, koşullara göz alarak bazı dengelere göre bu dengelemeleri geç getiriyor ya da getirmiyor.

- Buna istinaden çoğunluğun bu p.v.p bölümü bitirdiği halde draki blessingin çok kullanılması ve oyundaki gb değerini değerli tutabilecek bir araç olduğundan dolayı kaldırılmadığından bahsediyor ya da iddia da bulunuyor.

- Draki blessing'in gelmesi hem warrior alan skillerinin hasarının çok olmasından yakınan mage ekipler hem de mage hasarının çok olduğundan dolayı yakınan melee teamlar yüzünden gelen bir item olduğunu biliyoruz. Lakin absorb yeteğinin çok fazla olduğu var olan karakter-item farkının mmorpg uygun olmadığını da belirtmemiz gerekiyor.

- Bunun yanında gbnin değerini kılınabilecek ve farklı çözüm yolları getirebilecek durumlarda var. Bir çok oyuncu diğer konularda bu yorumlarını yazıyor.

- Çözüm önerisi olarak getirmek istediğimiz şey. Bu haftaki gelen güncellemeyle anti defans scleri geldi. Bu scler anti defansları 3 arttırıyor. Lakin hepsini basmak baya masraflı ve masrafını karşılamayacak bir anti def sağlanmadığını düşünüyorum.

Buna ek olarak; mage ap scnin hasarını karşılayabilecek bir "Mage resist scroll" da getirebilir. Bu sc 150-Flame-Glacier-Lighting resistanları verebilir bu oran değişebilir ve yine npcde satılabilir. Bunun yanında melee hasarını etkileyebilecek anti defler 9-12 olmalı ki bastığı scnin etkisini görebilmesi gerekiyor bir item olarak. Bu sayede hem iki jop arasındaki bu kırıklık düzelebilir hem de draki blessingin yarattığı etkiyi yaratmaz p.v.p ortamlarının biraz daha güzel olacağını düşünüyorum.

- Bunun yanında madencilik sistemi: Bu sistem normal bir kullanıcı için çok atıl. Çünkü sistemde sürekli ilgilenmeniz ve bakmanız gerekiyor ve getirisi oyun içerisinde çok düşük. Bu yüzden dolayı daha değerli etkinlikler varken oyuncular pek tercih ettiği söylenemez ama oraların çoğu k0xper ve türevi oyuncularla dolu. Buna istinaden p.v.p önemli itemlerinden küçülme keki oradan kaynak olarak elde ediliyor. Gem of Life defans metaryelleri de oradan temin edilebiliyor. Tıpkı balıkçılık sistemi gibi maden sisteminin değiştirilmesi gerekiyor. İçinden çıkan materyaller sundreste satılabilir ve gbnin değeri tutulabilir. Yeni balıkçılık sisteminde war-exp flash çıkarıyor mu? Tam detaylarını bilmiyoruz ama Exp-Dc-War flash / Küçülme Keki / Gem türevleri / Sweeping Potion(Artık delosta çıkan drobun kolay dönülemediğinden dolayı olabilir).

- Bu konuda bu hususların ne kadar kötü ya da iyi olabilecek videolar koyarsak daha iyi netice alacağımızı düşünüyorum.

- Ayrıca NTTgame&Mgame'in yayınlara karşı tutumlarını da biliyorsunuz. Bu konuda oldukça oyunun reklam yüzlerini desteklemeye ve içerisindeki içeriklere çok ilgililer. Bu yüzden buna karşı istemediğimiz bir durumun daha çabuk gerçekleşebilmesi için yayıncılarımızın da bu konuda rahatsızlıklarını dile getirebilir. Örnek olarak ben getiriyorum. Açtığım yayının yanına başlık olarak kullanıyorum. Birkaç yayıncının daha farklı kulvarlardan eğer rahatsızsa olduğu şeyi gösterebilirse böyle konuların daha dikkate alınacağını ve çözüme kavuşacağına inaniyorum.

Last edited by IXapreLLa; 09-25-2021 at 07:11 PM.
    " İnsan umutları hakkında endişe duyar . " - XapreLLa

Nickname
    Zireael
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    BorussiaDortmunD
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Olsun deneyince oluyor bir şeyler
    Last edited by xMakhWelo; 09-25-2021 at 06:57 PM.

Senior Member
    Yayınlarda gördüğüm kadarıyla yakındığın şeyi en çok basan da sensin. Tıpkı dsli asaslar felo alıyo diyip yan çarları 70lv dsli asas olan ittifak arkadaşlarınız gibi neden şikayetçi olsanız aynısını yapıyorsunuz. Samimi isen pkda basma.

Nickname
    Zireael
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    BorussiaDortmunD
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Kof_DHlhp7es View Post
    Yayınlarda gördüğüm kadarıyla yakındığın şeyi en çok basan da sensin. Tıpkı dsli asaslar felo alıyo diyip yan çarları 70lv dsli asas olan ittifak arkadaşlarınız gibi neden şikayetçi olsanız aynısını yapıyorsunuz. Samimi isen pkda basma.
    Hmm peki hangi yayında ne kadar süreyle bastığını gösterebilir misin? Biz basmıyoruz demiyoruz zaten bazı durumlarda bizde kullanıyoruz. Örneğin csw gibi, kalabalık durumlarda mesela. Ben 12 gündür yayın açıyorum feloya saldırı dışında basmıyorum. Zaten büyük avantaj sağlandığını söyledim. Sürekli lehime de çevirebiliriz ama p.v.p oynanış bakımından zevksiz hale getirildiğini söylüyorum. Draki'nin kaldırılmasından bir maddi bir kazanç yok.
    Last edited by IXapreLLa; 09-25-2021 at 06:37 PM.

Moderator xMakhWelo's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Zero
    Race
    El-Morad
    Arkadaşlar forum herkesin kendi düşüncelerini dile getirebileceği bir alan, fakat karşılıklı suçlamalar, ikili tartışmalar yapabileceğiniz bir alan değil. Lütfen forum kurallarına uygun hareket edelim.
    NTTGame Portal - https://www.nttgame.com
    Knight Online - https://www.nttgame.com/knight
    ICS - OTP - https://otp.nttgame.com/
    Destek Bölümü - https://support.nttgame.com/
    Resmi Twitch Kanalı - https://www.twitch.tv/nttgame
    Resmi YouTube Kanalı - https://nttga.me/koyoutube
    Davranış Kuralları - https://nttga.me/davraniskurallari
    Raporlama Sistemi ve S.S.S https://nttga.me/cheat-report-rehber
    Alternatif Client KnightOnlineSetup2511

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Draki blessing ile birlikte Absolute skilli ile birlikte basılan magic atack sc de kalkacaksa ve bunlar anında depolardan silinecekse destekliyorum. Depodan silinme işi olmuyorsa draki blessing de kalsın pvp için yararlı bir item.

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    Oyun bu durumdayken yani bu kadar çok oynayan, pre-pus alan varken draki bless'miş madenmiş yapımcının umrunda değildir. Sirius'a premiumlu bile sıra sayıyor. Oralardaki alınan preyi pusu farmı siz düşünün. Oturup hesaplamakla da uğraşmayın, çıkan sayıları görünce manyak olabilir ve hesap makineniz bozuldu diye düşünebilirsiniz. Oyuna bu kadar talep varken kim takar bless'i, kim bakar senin nasıl pk attığına, kaç k np kastığına.

Adamlar öyle bi tezgah kurmuş ki mage hem ap sc alıyor hem 200 vuruyor. Üstüne mageler warriorlere ölmemek için bless almak zorunda kalıyor. Mage mi AoE karakter warrior mu orasını tartışmıyoruz bile. Ben elimi kaldırıp skill atana kadar warrior gelip alanla efektsiz vuruyor. O başka konunun tartışması. Neyse hem oyunun en pahalı sc'sini kullanacaksın hem 200 damage atacaksın hem de ölmemek için 3-5 m daha para harcayacaksın. Ne güzel iş. Biri de çıkıp demiyor aga bu nedir? Gerçi yeni serverlere csw gelince bi haykırış oldu, tepki geldi diye GM'ler de açıklama yaptı ama havada kaldı. Tabi mgame istemiyor evet. Gerçi noldu csw değişiyordu, bless düzenleniyordu ses yok mu? Ha bu arada mage attack sc 1 yıl önce pus'a gelsin diye talep etmiştik demişlerdi. Evet evet o da gelecek yakındır. Son 3 server bu kadar doluyken ve millet böyle farm yaptığı sürece oyuncunun yararına olacak güncellemelerdir, pus fiyatlandırmasıdır, draki bless'in kaldırılması/düzenlenmesi filan şimdinin konusu değil.

Neyse yüzlerce kişinin sırf pvp'si için oynadığı güzelim oyunu tamamen para odaklı hale getirdiler ya ne desek boş.
    Last edited by GengaR_AreS; 09-25-2021 at 11:22 PM.

Nickname
    Zireael
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    BorussiaDortmunD
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by GengaR_AreS View Post
    Oyun bu durumdayken yani bu kadar çok oynayan, pre-pus alan varken draki bless'miş madenmiş yapımcının umrunda değildir. Sirius'a premiumlu bile sıra sayıyor. Oralardaki alınan preyi pusu farmı siz düşünün. Oturup hesaplamakla da uğraşmayın, çıkan sayıları görünce manyak olabilir ve hesap makineniz bozuldu diye düşünebilirsiniz. Oyuna bu kadar talep varken kim takar bless'i, kim bakar senin nasıl pk attığına, kaç k np kastığına.

Adamlar öyle bi tezgah kurmuş ki mage hem ap sc alıyor hem 200 vuruyor. Üstüne mageler warriorlere ölmemek için bless almak zorunda kalıyor. Mage mi AoE karakter warrior mu orasını tartışmıyoruz bile. Ben elimi kaldırıp skill atana kadar warrior gelip alanla efektsiz vuruyor. O başka konunun tartışması. Neyse hem oyunun en pahalı sc'sini kullanacaksın hem 200 damage atacaksın hem de ölmemek için 3-5 m daha para harcayacaksın. Ne güzel iş. Biri de çıkıp demiyor aga bu nedir? Gerçi yeni serverlere csw gelince bi haykırış oldu, tepki geldi diye GM'ler de açıklama yaptı ama havada kaldı. Tabi mgame istemiyor evet. Gerçi noldu csw değişiyordu, bless düzenleniyordu ses yok mu? Ha bu arada mage attack sc 1 yıl önce pus'a gelsin diye talep etmiştik demişlerdi. Evet evet o da gelecek yakındır. Son 3 server bu kadar doluyken ve millet böyle farm yaptığı sürece oyuncunun yararına olacak güncellemelerdir, pus fiyatlandırmasıdır, draki bless'in kaldırılması/düzenlenmesi filan şimdinin konusu değil.

Neyse yüzlerce kişinin sırf pvp'si için oynadığı güzelim oyunu tamamen para odaklı hale getirdiler ya ne desek boş.
    Oyunun ekonomik durumlarına getirdikleri politika yüzünden böyle olma sebeplerine katılıyorum. Dediğin şeylere de katılıyorum. Fakat yine de bir şeyler tam istemediğimiz gibi olmasa da bir şeylerin oldurduğunu kabul etmek lazım. Özellikle yayıncıların ve yayın içeriklerine çok dikkat ettiklerini biliyorum. Bu yüzden en azından konu açarak böyle bir şeyle insanları harekete geçirmek istiyorum.

- Bunun yanında tl değer kaybı kur + pandemi etkisi oyunu o fiyatlandırmada oynanmaz hale geleceklerdi. Pandemi döneminde herkes vurgun yaparken Knight'ın bu dönemi kaçırması batmalarına sebep olurdu. Bu yüzden oyun sistemini değiştirdiler. GB'nin değerli olması + pandemi + işsizlik + eve kapanma böyle mecralara çok yöneltti. Zaten kendileri de belirtiyor ama pandeminin etkisi yitiriyor ama mgame ve nttgame bu politikadan memnun. Bari pvp bölümü canlansında insanlar en azından bir şeyler zevk alsın. 2 saat felo pksı olsun gitsin yatsın.

Senior Member weaswera's Avatar
    Infractions
    0/1 (15)
    Tahmini bir sonraki eklenecek eşya 5 saniye içerisinde Alınan tüm hasarı karşı tarafa yansıtma

Senior Member
    Ben mageyim charımda full sayılır ama PK gitmek istemiyorum çünkü draki bless var.
    Tek pk skıllerımız alan onada bless var ama warrior oyle mi alan vuramazsa tekli skilleride çok iyi hp/def/attack desen efsane öyle işte
    Mage AP sc pusa konulmalı böyle olması çok saçma.
    Geneline katılıyorum, umarım destek ve netice alır.