Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: Vergi Hakkında

Senior Member

Post Vergi Hakkında

Gerçek hayatın stresinden birazcık olsun uzaklaşmak için oynuyoruz biz bu oyunu, gerçek hayatta ödediğimiz vergiler bize yol, su, elektrik olarak geri dönüyor. Peki oyunda ne olarak geri dönüyor? Haklısınız geri dönmüyor... Eskiden binbir çabayla kastığımız coinsler bir bakmışsın sıfırlanmış olurdu, bir anlam veremezdik hakkımızıda arayamazdık, gerçi gene farksız değil... Düşünürdük neden bu paralar sıfırlanır diye, itemlere dokunulmazdı anlam veremezdik... Ama şimdi iyi anlıyorum ki amaç fazla gb leri oyundan çıkarmakmış ve de kurunun yanında yaşta yanar hesabı masum olan ve masum olmayan kişilerin tümünden, itemlere gelince onları almak kimsenin işine gelmezdi çünkü o kişi oyunu bırakırdı... Diyeceğim o ki yıllar önce yapılan bu şeyler şimdi legalleşti adınada Vergi dendi. inanın hiçbir farkı yok... Elinizi çekin artık garibin gürabanın cebinden, kaldırın bu sistemi
    Last edited by xMakhWelo; 09-24-2021 at 10:53 AM.

Moderator DonJose's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Merhaba,

Oyunda size geri dönmüyor diye bir durum bulunmuyor. Bu pazar kalkınma fonu belirtilen seviyeye ulaştığında ödül olarak dağıtılıyor. Pazarda alım-satım yapan herkes kadar şansınız bulunuyor.

Senior Member
    Vergi olayı bizim seçimimize bırakılması gerekiyor . Ben çekilişe katılmak istiyorsam 1 tur çekiliş boyunca vergi verebilirim ama istemiyorsam vermem . Neden zorunluluğa tabii tutuluyoruz anlamış değilim.

Senior Member Sariaslan's Avatar
    Nickname
    Sariaslan
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    TheLordofTheRings
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by DonJose View Post
    Merhaba,

Oyunda size geri dönmüyor diye bir durum bulunmuyor. Bu pazar kalkınma fonu belirtilen seviyeye ulaştığında ödül olarak dağıtılıyor. Pazarda alım-satım yapan herkes kadar şansınız bulunuyor.
    1 ay içerisinde alınan tüm vergiyi, bu listeye dahil olan kişi sayısına bölüp eşit dağıtırsan hizmet olur.
    Çekiliş yapmak hizmet olmuyor ve zorunlu kılıyor oyuncuyu.

Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,
    Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü,
    Işık ışık, dalga dalga bayrağım!
    Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın
    Mezarını kazacağım.
    Seni selâmlamadan uçan kuşun
    Yuvasını bozacağım.

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    Bu vergi olayı serverler preli bile sayıyor, çoğunluk multi pazarcılar denilerek buna önlem olarak getirilmemiş miydi? N'oldu azaldı mı pazarcılar?

Senior Member
    Merhaba,

Merhaba
    Değerli moderatör kardeşim ben serverimde 1 ayda ne kadar vergi toplanmış bilemiyorsam, kaç kişiye ne miktarda dağıtıldığını bilemiyorsam ne anlamı var ki... Sadece bildiğim maradonda gördüğüm isimleri sarı olan kişiler bunlarda emin olun multi çarlarla sürekli buy-sell yapan kişiler.

Senior Member
    Quote Originally Posted by lVera View Post
    Vergi olayı bizim seçimimize bırakılması gerekiyor . Ben çekilişe katılmak istiyorsam 1 tur çekiliş boyunca vergi verebilirim ama istemiyorsam vermem . Neden zorunluluğa tabii tutuluyoruz anlamış değilim.
    katılıyorum.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Sariaslan View Post
    1 ay içerisinde alınan tüm vergiyi, bu listeye dahil olan kişi sayısına bölüp eşit dağıtırsan hizmet olur.
    Çekiliş yapmak hizmet olmuyor ve zorunlu kılıyor oyuncuyu.
    çok doğru...

Senior Member
    Bir de şunu belirteyim arkadaşlar zenginler vergi kaçırıyor... Malumunuz elit item satışları Trade ile yada yasak olmasına rağmen siteler aracılığıyla yapılıyor. Bu kişilerin cebinden vergi için 1 coin bile çıkmıyor, ama benim 3k dan pot satan kardeşimden dahi vergi alınıyor. Çalışmak zorunda olduğu için af-k olarak pazarda sell pazar kuran kardeşlerimden vergi alınıyor... Madem kapatın Trade' i komple, sadece pazar kurma açık olsun... En değerli itemler 21 gb den satılsın gb her türlü değerlenir o zaman (hem oyun içi hem oyun dışı...) Millet saçma sapan alışveriş yollarınada girmez.. Sonuçta tl ile alışveriş yasak değilmi...

Merhaba,

Verdiğiniz yanıt o kadar saçma görünüyor çünkü; insanların rızalarının bulunmadığı bir kalkınma fonu diye uydurulan bir sistemi dayatıyorsunuz. Siz neden insanların açtıkları her konuya muhalifsiniz? Bu NTT Game moderatörlerinin bu insanların açtıkları konularla ilgili haklı bulup destekledikleri veya değerlendirelim dediklerini neden göremiyoruz? insanlar mantıklıca bir tartışma başlatıyor her şeye saçma bir şekilde muhalif olup bir yanıt verme çabasındasınız. Bu şekilde insanları kaybetmekten bir işe yaramıyorsunuz. Size tavsiyem yaptığınız her şeyi savunmayın, siz mükemmel değilsiniz yapılan düzenlemelerin çoğu vasat ve işe yaramaz. Örnek benim açmış olduğum delos konusunu okuyarak görebilirsin yaptığınız düzenlemeyle sözde delos mafyasını engelleyecektiniz aksine adamlar Dungeon Knight bulunmayan slotlarda eskiden daha fazla kazanıyorlar siz bukadarını yapıyorsunuz sorununuz geniş düşünememek ve açılan her konuya bir cevap arayışına girmek...