View Poll Results: Genie,Oyundan Tamamen Kaldırılsın mı ?

Voters
128. You may not vote on this poll
  • Evet

86 67.19%
  • Hayır

42 32.81%
Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 67
    Senior Member

Genie, Oyundan Tamamen Kaldırılsın mı ? ( Anket )

Eslanttaki genie ile farm yapanlar , emc/luferson'da genie ile farm yapanlar / cz-ardream gibi savaş alanlarında bile genie ile farm yapanlar...

Sizce de genie oyuna geliş amacından çıkmadı mı ? Genie oyuna exp kasmak için eklenmiş bir opsiyon iken insanlar bunu zamanla farm ile eşleştirdi ve genie diyince artık çoğu insanın aklına sadece '' nerede farm yapacaksın ? '' sorusu geliyor.

Bence artık genie oyundan tamamen kaldırılmalı ki zaten koreko'da bile genie yok.( etkinlikten etkinliğe dağıtılıyor.)

Genie,artık oyuna geliş amacını yitirmiştir ve sadece insanların çıkar aletine dönüşmüştür ve genie acilen oyundan kaldırılmalıdır.

Sizin bu anket hakkındaki değerlendirmelerinizi bekliyorum.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    yeni sw larda char dizemiyorum o zaman yeni swlar eskimiştir hemen yeni sw açılmalı

genie ile farm atamıyorum o zaman genie kaldırılsın haksızlık

Senior Member
    Quote Originally Posted by freusty07 View Post
    yeni sw larda char dizemiyorum o zaman yeni swlar eskimiştir hemen yeni sw açılmalı

genie ile farm atamıyorum o zaman genie kaldırılsın haksızlık
    Genienin kaldırılmasını istemek için illa genie ile farm atamamak mı lazım ? bu mu olaya karşı kısıtlı bakış açınız ?

Senior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Genie öyle bir hale soktu ki insanları karakterin yemini suyunu potunu wolfünü koy git slota başlat tamam. Ne yapıyorsun oyun oynuyorum oluyor. Yemin ederim genie olmasa kalksa ışık görmüş tavşan gibi kalacak bir sürü insan tanıyorum. Genie kısıtlanmalı insanların elle kasması özendirilmelidir.

solo oyuncunun hiçbir alanı kalmadı vega, altar, sirius bu serverlarda htc htb tek elde duruyor 2 senedir aynı adam slotları esir almış durumda herkesin buralarda farm atmaya hakkı var resmen oyuncuların alanını gasp ediyorlar

Senior Member
    Exp oranlarında yüksek miktarda iyileştirme yapılırsa kaldırılabilir. Şu hali ile elle kasmak işkenceden öteye geçmez. Oyunu oynayan %90'lık kısım veya daha fazlası çalışıyor. Exp ile çok vakit kaybedemez.

Şahsi fikrim; geniede iken sadece coin atmalı.

Senior Member
    genie kaldirilmali kaldırılmasada drop kaldirilmali genieli.(exp amac harici kullanılmamalidir.)(yada exp amacli kullanacak kisi illaki alir fiyatini 1000 1500 cash yapilmalidir.

Genie'nin kaldırılması için neden bu çaba? anlamış değilim Genie ile sen de farm yapabilirsin, sonuçta genie açınca saatlerce pcye bakmamak olmuyor. yeri geliyor char ölüyor yeri geliyor üstün fulleniyor yani farm yapan kişi de pc başında oluyor. Eğer yapamıyorsan senin sorunun vaktin yoksa yine senin sorunun, farm yapmak isteyip slot doluysa o zaman yap ksni slotu al güçlüysen ayakta durursun zayıfsan başka slota geçersin. Doğanın kanunu bu
    Bu işin farm boyutu ve herkes serbest, kimse farm YAPMAMAK için kısıtlanmış değil.

İşin exp boyutuna gelecek olursak insanlar genieli şekilde exp kasmak istemiyor iken genie kalkınca elle o kadar expi nasıl kassın? reb10 olmak için 20.500.000.000 exp isterken (ilk bakışta bir çoğumuz okuyamamışsındır eminim, ben söyleyeyim 20 milyardan fazla ) bu expi insanlar elle nasıl kassın? hele 1 titanda gelen exp 300k iken Lütfen biraz mantık

Senior Member
    Quote Originally Posted by Solution333222 View Post
    Genie'nin kaldırılması için neden bu çaba? anlamış değilim Genie ile sen de farm yapabilirsin, sonuçta genie açınca saatlerce pcye bakmamak olmuyor. yeri geliyor char ölüyor yeri geliyor üstün fulleniyor yani farm yapan kişi de pc başında oluyor. Eğer yapamıyorsan senin sorunun vaktin yoksa yine senin sorunun, farm yapmak isteyip slot doluysa o zaman yap ksni slotu al güçlüysen ayakta durursun zayıfsan başka slota geçersin. Doğanın kanunu bu
    Bu işin farm boyutu ve herkes serbest, kimse farm YAPMAMAK için kısıtlanmış değil.

İşin exp boyutuna gelecek olursak insanlar genieli şekilde exp kasmak istemiyor iken genie kalkınca elle o kadar expi nasıl kassın? reb10 olmak için 20.500.000.000 exp isterken (ilk bakışta bir çoğumuz okuyamamışsındır eminim, ben söyleyeyim 20 milyardan fazla ) bu expi insanlar elle nasıl kassın? hele 1 titanda gelen exp 300k iken Lütfen biraz mantık
    İşin farm boyutuna boşa girme çünkü o spotları mafyalar tutuyor sanki bilmiyormuşuz gibi bizi kandırma lütfen. O spot mafyaları laftanda anlamıyor,görev yapacağım izin ver desen izin vermiyor . Bunlarla rekabet edemezsin , doğanın kanunu falan geçeceksin o işleri hocam,oyunda senin hakkını kısıtlıyor onlar.

İşin exp boyutuna girecek olursak koreko'dan örnek vermek istiyorum.
    Koreko'da genie yok ve moblar uskoya göre çok çok fazla exp atıyor . Bu sayede insanlar rahat 83 çar kasabiliyor.

Şuan titan 300 k atıyor usko'da , orada en az 10 katını atıyor böyle düşün.

Yani genie kaldırılırsa tabii ki moblardan gelen expin arttırılması gerekir ki bunu da zaten yapacaklardır çünkü koreko'da böyle.

Quote Originally Posted by byahmet59 View Post
    İşin farm boyutuna boşa girme çünkü o spotları mafyalar tutuyor sanki bilmiyormuşuz gibi bizi kandırma lütfen. O spot mafyaları laftanda anlamıyor,görev yapacağım izin ver desen izin vermiyor . Bunlarla rekabet edemezsin , doğanın kanunu falan geçeceksin o işleri hocam,oyunda senin hakkını kısıtlıyor onlar.

İşin exp boyutuna girecek olursak koreko'dan örnek vermek istiyorum.
    Koreko'da genie yok ve moblar uskoya göre çok çok fazla exp atıyor . Bu sayede insanlar rahat 83 çar kasabiliyor.

Şuan titan 300 k atıyor usko'da , orada en az 10 katını atıyor böyle düşün.

Yani genie kaldırılırsa tabii ki moblardan gelen expin arttırılması gerekir ki bunu da zaten yapacaklardır çünkü koreko'da böyle.
    Öncelikle şunu söyleyeyim uskoyu koreko ile karşılaştırmayın. Değişen birçok faktör var. Oyuncu sayısı, oyuncuların beğenip beğenmedi etkinlikler en önemlisi de oyun kültürü o yüzden orada bu var, burada şu yok deyip de bir kıyaslama yapmak doğru olmaz. Zaten rahat şekilde 83'e kasma işi değil artık 83 boş charlar farmer char olarak tercih ediliyor önemli olan reb5 ve üstü.

Slotlara gelecek olursak, bir kişi tutup da 8 charla farm yapmıs ve hepsine pre almıs demek ki durumu var ki yapmış, bunu imkanı olan ve bu durumu yönetebilen herkes yapabilir sonuçta o kişi de belli bir para ödemiş ve 1 ay boyunca da 8 chara bakmıs gibi gibi... Dediğim olay basit, senin durumun varsa sen de yap, sen de kas. 8 değil 16 char sok 2 pt ile farm yap. Görev kısmında da o görevi olan kişilerle bir party kur yap son vurusu yapsan yeter, zamanında eslant HTB-HTC-AOS slotlarında son vurusu yaparak görev yapan bir çok oyuncu var