Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 25
    Senior Member _ESW3T_'s Avatar
    Nickname
    Hebilibilibili
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Realistic

Pazar için öneri

Moradondaki çok pc ile resmen yer kapatan arkadaşlar solo oynayanları oldukça rahatsız ediyor bildiğiniz gibi . Buna juraid etkinliğine gelen sınır gibi aynı IP 'de kurulan pazar sayısına sınır getirebilirsiniz . Bu pazarcıların oyuna pk'ya hiçbir katkısı olmadığı gibi insanları oyundan soğutuyorlar .

Müsaitseniz eğer öğlen vakitlerinde Vega2 human gatede ts vb. itemleri al sat yapan arkadaşa ks pazar kurarak ne demek istediğimi anlayabilirsiniz.

Ve son olarak pazar scsininde pazarı olumsuz etkilediğini düşünüyorum . İyi günler .

Last edited by xBionic; 09-21-2021 at 06:51 AM.

Banned
    Nickname
    EFSER
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    RulersMyHeart / RulesMyHeart
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (100)
    Quote Originally Posted by _ESW3T_ View Post
    Moradondaki çok pc ile resmen yer kapatan arkadaşlar solo oynayanları oldukça rahatsız ediyor bildiğiniz gibi . Buna juraid etkinliğine gelen sınır gibi aynı IP 'de kurulan pazar sayısına sınır getirebilirsiniz . Bu pazarcıların oyuna pk'ya hiçbir katkısı olmadığı gibi insanları oyundan soğutuyorlar .

Müsaitseniz eğer öğlen vakitlerinde Vega2 human gatede ts vb. itemleri al sat yapan arkadaşa ks pazar kurarak ne demek istediğimi anlayabilirsiniz.

Ve son olarak pazar scsininde pazarı olumsuz etkilediğini düşünüyorum . İyi günler .

demedik şey bırakmadık zaten. Bi mod yada bi gm yorum yapmadı.
    Seninle aynı öneriyi bende sundum ve scorp lion dedi ki pazar mafyası mısın ? Tek karakter ile pazar mafyası oldum.

Banned
    Nickname
    UBB
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    Evde bu kadar bilgisayarı mı varmış bu arkadaşın? 5 mangadan 40 civarı adam saydım :d Multiyi pazarda kullanmak serbest değil demişlerdi ama incelemesi yapılıyor mu acaba?

Senior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Öyle bir mafya var ki adamlar bir tane yabancı bile olsa direkt pazarına çöküp pazarını tutuyorlar. Vega’da gördüm hatta birini reportladım.

Senior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Benim şöyle bir önerim var.

Arkadaşlar pazarda üstüne pazar kurma olayını direkt bitirecek bir öneride bulunuyorum Sol tarafta chat bölümümde location kısmında bize yakın olan, o haritada olan kişilerin isimleri var. Oradan kişi üstüne sağ tıklayarak pm party info vs seçenekleri görebiliyoruz. Şimdi pazar kuranlar için de aynı sağ tıklayınca ya seçeneklerde merchant diye bir kısım çıksın ya da location, connect, merchant diye 3. bir merchant seçeneği eklensin o seçenekte sadece pazar kuranların nickler çıksın. Yanına gelip o sol alttaki seçenekten sağ tıklayıp kişinin pazarını açabilelim. Bu sayede karışık üst üste pazar kurulduğunda falan pazarını açmak istediğimiz kişinin pazarını açabiliriz...

Ne dersiniz?

O adamların premium çektiğini yada o kadar pcsi olduğunu mu sanıyorsunuz??? IP sınırlaması getirmek yeterli olmaz... adam almış telefona 1 gb lık paketi 2 chara fazlasıyla yetiyor 15 20 tl den götürüyor işi ^^ neden bu adamlar Siriusta yok yada neden presiz çok zor girildiği dönemlerde sadece presiz girilen swlerde kalıyor anlayın ^^ ek olarak sanal üzerinden pc sinin gücünün yettiği kadar char sokuyor.

Aynı İp'den En Fazla 5 Tane Char Sokulsun. Eğer Multi Yapan Varsa Bunlara da Gerekli Önlem Alınsın. Ölümüne Sınırlayın Demiyoruz. 5 Pcdende Fazla Sokulmasın Yani Bu Nedir Ortalık Çok Karışık Kirli Görülüyor Bir An Önce Temizlenir İnşAllah. Cep Telefonu Alıp Yine 10-15-20-25 Char Sokarlar Derseniz De Onlarında Aynı Evden Bağlandığı Bilinir. Toplu Uzaklaştırmak Gerekir. Yani Aynı Evden En Fazla 5 Pc Oyuna Girmelidir Ki Bu Sorun Hal Olsun. Adamlar Muhtemelen 5+1 Çatı Dublex Tutup 100 Pc İle Her yere Çöküyorlar.
    Last edited by JRB_CNeaESs8; 09-20-2021 at 02:08 PM.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Kesinlikle pazarın artık köklü radikal bir değişikliğe ihtiyacı var. Ayrıca kimsenin umursamadığı ama bana göre de oyundaki alış verişe en çok zarar veren şey pazar sc'sidir. Merak edip duruyordum bunun pazara zarar verdiğini bir tek ben mi düşünüyorum acaba diye, hatta konusunu açmayı bile düşünüp pazar çetelerinin linciyle uğraşmak istemeiğim için vazgeçmiştim. Sağolsun birisi benim yerime riski göze almış, cesaretnden ötürü ekstra kutluyorum konuyu açan arkadaşı
    Evet sayın KO ailesi, belki bir çok kişi itiraz edecek buna ama malesef gerçek böyle, o pazar sc sadece ve sadece pazar çetelerinin item piyasasını tamamen ellerinde bulundurmasına yarıyor. Oyunda eskisi gibi ne doğru düzgün takı bulunuyor ne silah çünkü bütün itemler stokçuların elinde çünkü artık pazarcılar bu sc sayesinde kar marjını istediği gibi düşürüp istediği itemi manipüle edip elinde azsa fiyatını düşürüp piayasadan topluyor, elinde çoğaldığındaysa zaten bütün itemler kendi ellerinde olduğundan 2 gün içinde fiyatını 1.5 katına çıkarabiliyorlar. Tabi bunda şüphesiz vergi olayı da etken; artık yüksek itemler buy pazarına atılmadığı için bu sc ile günlük geçimini sağlayan pazarcı tayfası sürekli alttan yazı geçerek buydaki itemlere 5-6m fazla vererek alıyorlar ve stok yapıyorlar. Eskiden de pazarcılık diye bir şey vardı belki ama pazarcı dediğin adam kılı kırk yarıyordu, çünkü fiyatları kontrol edebilmesi bu kadar kolay değildi. Oyunu sadece ve sadece coin kasmak amacıyla oynayan kişi için bilgi çok büyük bir güçtür, bu kadar kolay veri toplayabilen adamların elbette oyunda monoply olması kaçınılmaz.

Bu arada şimdiden söyleyim, sen de yap muhabbetine girenleri ciddiye bile almıyorum çünkü ben oyunu iş olarak gören bir insan olsam zaten bu yazıyı yazmam, öyle diyenlerin de kimler olduğu az çok tahmin ediliyor zaten.

Aklıma gelmişken çok basit bir hinlik örneği söyleyeyim pazar sc ile ilgili; Mesela ben o 15 pc ile oynayan kişinin aylarca hiç durmadan alıp sattığı itemi buy pazar kurarak almaya kalktığımda, bırakın ks pazar kurmayı aynı fiyata bile kursam anında gelip yanıma benden yüksek fiyata pazrımın dibine oturabiliyor. Eskiden olsaydı, en azından pazarın alakasız bir yerine çaktırmadan o itemin buy pazarını kurup ks olmadan alma ihtimaliniz vardı çünkü tesadüfen görmediği sürece o itemin ne kadar fiyata konulduğunu kimse bilmiyordu. Şimdi ben gidiyorum pazarın diğer ucuna buy kuruyorum adam anında yanıma ışınlanıp bana engel olmaya çalışıyor. Çünkü adamın başka bir işi yok, psikopat gibi ya da işini takip eden bir dükkan sahibi gibi 5 dakikada bir kendi alıp sattığı itemi kendisinden daha yükseğe alan var mı veya daha düşüğe satan var mı diye sürekli kontrol ediyor ve bulduğu an bertaraf etmeye çalışıyor. Tabi bizim asıl mesleğimiz ko pazarcığılı olmadığından, bir süre sonra bıkıp vaz geçiyoruz ve başarıya ulaşıyor. Normal solo pk'sını atan bir oyuncu olarak kim buy pazar ve sc olayından doğru dürüst istifade edebiliyor? İyice bir düşünün derim.
    Last edited by BySTONEXX; 09-20-2021 at 02:44 PM.

Senior Member
    Oyun ticarethane oldu gelen güncellemelerde bence bunu destekliyor. Umarım bir gün oyunu oyun olduğu için oynamaya başlarız.

Yine gm arkadaşlar sessiz...