Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 19 of 19
    Quote Originally Posted by ne_memuru_alkol_beyy View Post
    Pazar Yapacaksın. 20milyona aldığın eşyayı 30milyona satacaksın. Farm yapmaya zamanın yoksa pazar yapmaya vaktin olur. İşteyken pazarda kalırsın, evdeyken item ararsın. Yani yüksek seviyeli eşyalara her türlü erişim imkanın var. Ha yok ben anlamam, uğraşamam dersen hiç yüksek fiyatlı eşyalara ulaşamıyorum diye ağlamayacaksın.

Önce çabalayacaksın, çabalamadan istediğin noktaya asla erişemezsin.
    Düşüncen günümüz şartları normal olsa doğru. Adamlar 10 tane karakterden pazar yapıyor yarım saatte bir kağıttan sattıkları itemlerin güncel fiyatına bakıp pazar bozuyor. Dandik diye tabir edeceğiniz +1 reb totamic spearı ben 35 e koyuyorsam 10 dk sonra adam 34.5 e koyuyor. Ben pazara koydum işe gittim geldim kimse bir şey almıyor niye çünkü adamlar mafyası olmuş

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by IIDearWitness View Post
    kardeş sen 8md ye 1m fiyat biçersin delidir der geçerler. Adam raptora 130k vereyim diyor ''vereyim'' yani alıcısı var... Allah Allah çok mu normal ya bir oyunda bir itemin fiyatının 100k lardan fazla olması? Sen konuyu başka açıdan anlamışsın. Ben 500k eder diyorlar diyorsam alıcısı olduğu için o fiyatı diyorlar diyorum. Adam 130 k fiyata item alıyor satıyor sen diyorsun sanane Banane'si mi var ben de bu adamla rekabet etmeye çalışan birisiyim bu oyunu oynuyorsam. Ben dark mare'ye karşı oynamıyorum bu oyunu ya da worm'a karşı oynamıyorum oyuncuya karşı oynuyorum adamlar birbirini ezmek için muazzam fiyatlar biçiyorlar muazzam paralar akıtıyorlar oyuna. SAÇ-MA-LIK bu kadar yüksek fiyatların bu oyunda dönüyor olması tam bir SAÇ-MA-LIK.!
    dostum hangi dünyayı yaşıyorsun bilmiyorum ancak sana şöyle bir örnek vereyim. bir villa ile 1+1 ev arasında bi fark yoktur. ikisi de baktığında 4 duvar arasıdır. ikisinde de bir şekilde yaşarsın. bu fiyat farkını belirleyen unsurlardan en temel şey ikisinde yaşarken alacağın " hazzın " farklılığı.

oyunda da aynı şey geçerli. item üstünlüğü insanlara haz veriyor. oyunda da reel para ile iş yapılabildiği için bu hazzı sağlayacak unsurların değeri oluşuyor ve ulaşılması güç yani çok çok nadir eşyalar için muazzam fiyatlar istenebiliyor. alıcısı bunu kabul ettikten sonra başkasını bağlayan bir durum yok.

bir tablonun fiyatı 50 milyon dolar da olabilir 5 dolar da. o tabloyu duvarına asmak dışında bi olayı da yok. buradaki itemlar en azından kullanabileceğin bir araç, aldığın keyfi yükselten, tatmin sağlayan durumu var. tablolara da fahiş paralar ödenmesin, villalar ile 1+1 evler arasında 25-30 bin liralık farklar olsun o mantıkla.

Senior Member enezx's Avatar
    Tüm yorumları okuma şansım olmadı ama her şey birden olsun isterseniz işiniz zor. Eğer farm yapmaya vaktiniz olmuyorsa aylık belli miktar karakteri güçlendirmek için harcarsanız bir iki sene içinde gayet güçlü bir karaktere sahip olabilirsiniz. Hatta gün içinde bilgisayar açıksa item al sat yaparak oradan da getiri elde edilebilir. Bir maaş çıkmaz tabi ilgilenmeyince ama en azından günlük 20-30m ekstra getiri aylık 6-7gb gibi bir miktar yapacaktır.
    what we know is a drop, what we don't know is an ocean.

Quote Originally Posted by freusty07 View Post
    dostum hangi dünyayı yaşıyorsun bilmiyorum ancak sana şöyle bir örnek vereyim. bir villa ile 1+1 ev arasında bi fark yoktur. ikisi de baktığında 4 duvar arasıdır. ikisinde de bir şekilde yaşarsın. bu fiyat farkını belirleyen unsurlardan en temel şey ikisinde yaşarken alacağın " hazzın " farklılığı.

oyunda da aynı şey geçerli. item üstünlüğü insanlara haz veriyor. oyunda da reel para ile iş yapılabildiği için bu hazzı sağlayacak unsurların değeri oluşuyor ve ulaşılması güç yani çok çok nadir eşyalar için muazzam fiyatlar istenebiliyor. alıcısı bunu kabul ettikten sonra başkasını bağlayan bir durum yok.

bir tablonun fiyatı 50 milyon dolar da olabilir 5 dolar da. o tabloyu duvarına asmak dışında bi olayı da yok. buradaki itemlar en azından kullanabileceğin bir araç, aldığın keyfi yükselten, tatmin sağlayan durumu var. tablolara da fahiş paralar ödenmesin, villalar ile 1+1 evler arasında 25-30 bin liralık farklar olsun o mantıkla.
    Ev örneği vermişsin bi başkasının villa'da yaşıyor olması beni ilgilendirmez çünkü ben ev yarıştırmıyorum ya da ben o adamla evimi çarpıştırmıyorum hangisi daha sağlam diye. Oyunda ben bu adamla direkt muhattabım adam bana ve benim gibi yüzlercesine tek atıyo verdiğin örnek çok yanlış bir örnek... Oyundaki rekabet ortamı bu kadar açık bir makasla olursa ne gerçek oyuncuyu bu oyunda görürsün ne de gerçekten oyunu bileni görürsün. Parası olan dizer charını sen best player olsan gelir sana tek atar geçer? EE nerde kaldı rekabet? O zaman şöyle yapalım senin örneğe göre. Onun aldığı item beni etkilemesin benim itemim de onu etkilemesin. Yeni bi cz alanı açılsın o halde belli bir ap altındakiler orada pk atsın belli ap üstündekiler de diğer yerde pk atsın. O zaman o adamın ne item dizdiği zerre ilgilendirmez beni çünkü aynı kulvarda değiliz. Ama aynı kulvarda yarışıyorsak o adam lamborghini ile yarışırken ben tofaşla o adama yetişemem onu anlatmaya çalışıyorum. Ben şahinle yarışayım o adam da lamborghini ferrari ile yarışsın o halde. Tofaşların olduğu lige girmesin o lamborghini.

Banned
    Nickname
    UBB
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    Ev örneği vermişsin bi başkasının villa'da yaşıyor olması beni ilgilendirmez çünkü ben ev yarıştırmıyorum ya da ben o adamla evimi çarpıştırmıyorum hangisi daha sağlam diye. Oyunda ben bu adamla direkt muhattabım adam bana ve benim gibi yüzlercesine tek atıyo verdiğin örnek çok yanlış bir örnek... Oyundaki rekabet ortamı bu kadar açık bir makasla olursa ne gerçek oyuncuyu bu oyunda görürsün ne de gerçekten oyunu bileni görürsün. Parası olan dizer charını sen best player olsan gelir sana tek atar geçer? EE nerde kaldı rekabet? O zaman şöyle yapalım senin örneğe göre. Onun aldığı item beni etkilemesin benim itemim de onu etkilemesin. Yeni bi cz alanı açılsın o halde belli bir ap altındakiler orada pk atsın belli ap üstündekiler de diğer yerde pk atsın. O zaman o adamın ne item dizdiği zerre ilgilendirmez beni çünkü aynı kulvarda değiliz. Ama aynı kulvarda yarışıyorsak o adam lamborghini ile yarışırken ben tofaşla o adama yetişemem onu anlatmaya çalışıyorum. Ben şahinle yarışayım o adam da lamborghini ferrari ile yarışsın o halde. Tofaşların olduğu lige girmesin o lamborghini.
    Hayat adil değil dostum bunu sana knight online mı öğretiyor? CZ'de quest itemiyle de dolaşan tonla adam var. Kulvar falan demişsin de oyunda gelişebileceğin noktanın bir sonu var. Yani yetişmen imkansız değil, sadece zaman alabilir. Yeni serverlarda isen zaten ömürleri belli. Yetişmek için yapmak gerekenlerde belli. Herkesin eşit olduğu bir harita açılsa kimse item yapmaz. Herkes orada takılır. O zaman zaten mmorpg oynamanın bir mantığı kalmaz. Her el sıfırdan başlayan counter strike'tan bir farkı kalmaz. Başka oyunlar deneyebilirsin daha eşit olan.

Quote Originally Posted by UBB883 View Post
    Hayat adil değil dostum bunu sana knight online mı öğretiyor? CZ'de quest itemiyle de dolaşan tonla adam var. Kulvar falan demişsin de oyunda gelişebileceğin noktanın bir sonu var. Yani yetişmen imkansız değil, sadece zaman alabilir. Yeni serverlarda isen zaten ömürleri belli. Yetişmek için yapmak gerekenlerde belli. Herkesin eşit olduğu bir harita açılsa kimse item yapmaz. Herkes orada takılır. O zaman zaten mmorpg oynamanın bir mantığı kalmaz. Her el sıfırdan başlayan counter strike'tan bir farkı kalmaz. Başka oyunlar deneyebilirsin daha eşit olan.
    Kardeşim hayat'ın adil olup olmamasını sorgulamıyorum. Oyunun adil olmasını da beklemiyorum bakın hala anlamıyorsunuz. Ben diyorum ki oyundaki makas bilmem kaç yüz milyarları bulmaması gerekiyor. OYUN BU OYUN... Niye bunu anlamamakta bu kadar zorlanıyorsunuz. Evet dediğin gibi yetişebilirim ben bu adama ama kaç yılda? 3? 5? Hiçbir şekilde fail almadan oyunu oynarsam belki... Neyse knk daha laf anlatmaya uğraşmayacağım. Ben demiyorum herkes eşit item olsun. Ben diyorum ki makas bu kadar açık olmasın mesele bu. 300 400k lık char saçmalıklarını duymayalım görmeyelim OYUN bu OYUUUUUN bu kadar basit.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    dostum tam olarak ne anlatıyorsun sen şu an?

fiyatları abes bulduğun için yazdım ben o örneği, kimin neyi etkilediğine bakarak değil. bu fiyatların uçukluğunu belirleyen unsurun da " haz " olduğunu belirttim, nadir item oluşları ve charların diğer karakterler üzerinde daha fazla etkiye sahip olması fiyatları katlıyor dedim.

kendi kendine bi şeyler yazmışsın yine. bir dediğin başkasıyla uyuşmuyor, bu yazdıklarınabaşka cevap yazsam cevabıma bambaşka yerden bambaşka konuşacaksın belli ki.

olayın fiyat uçurumuysa sadece ordan bahset. olayın oyun içi karakter dengesizlikleriyse, sadece oradan. başka başka yerlerden konuşup gelen cevaplara bambaşka cevaplar vermek seninle tartışmayı zorlaştırır. çünkü sen anlamak istemiyorsun.

Quote Originally Posted by freusty07 View Post
    dostum tam olarak ne anlatıyorsun sen şu an?

fiyatları abes bulduğun için yazdım ben o örneği, kimin neyi etkilediğine bakarak değil. bu fiyatların uçukluğunu belirleyen unsurun da " haz " olduğunu belirttim, nadir item oluşları ve charların diğer karakterler üzerinde daha fazla etkiye sahip olması fiyatları katlıyor dedim.

kendi kendine bi şeyler yazmışsın yine. bir dediğin başkasıyla uyuşmuyor, bu yazdıklarınabaşka cevap yazsam cevabıma bambaşka yerden bambaşka konuşacaksın belli ki.

olayın fiyat uçurumuysa sadece ordan bahset. olayın oyun içi karakter dengesizlikleriyse, sadece oradan. başka başka yerlerden konuşup gelen cevaplara bambaşka cevaplar vermek seninle tartışmayı zorlaştırır. çünkü sen anlamak istemiyorsun.
    Benim olayım fiyat uçurumuyken sen olayı haz diyerek başka bir yere çektin. Ben de oradan devam ettim yazımda. Aslında anlaşılmayacak gibi de yazmadım sadece biraz kıvrak düşünürsen söylediklerimin nereye vardığını anlayabilirsin.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Benim olayım fiyat uçurumuyken sen olayı haz diyerek başka bir yere çektin. Ben de oradan devam ettim yazımda. Aslında anlaşılmayacak gibi de yazmadım sadece biraz kıvrak düşünürsen söylediklerimin nereye vardığını anlayabilirsin.
    senin olayın fiyat uçurumuydu, ben de bu fiyat uçurumunun kaynağının haz olduğunu belirttim. bu hazzı da başkalarına kurulan üstünlükler üzerinden elde ettiklerini söyledim. villa örneği ile de mantığını anlattım. orada villada yaşama hazzı için o paralar ödenir dedim burada başkalarına üstünlük kurma hazzı için o paralar ödenir dedim. yani temel konumuz, haz. kimse keyif almadığı haz duymadığı bi şeye 5 kuruşunu ayırmaz. koluna taktığın rolex saatin sana bulunduğun zamanı göstermek dışında bi vasfı yoktur ama onu haz için takarsın, bu da başka bi örnek.

haliyle, örnekte bi sorun yok. örneğin anlattığı tek şey " haz ". sen ise ben evimi başkalarının eviyle çarpıştırmıyorum ama bana ne falan diyosun. anlamak istemiyorsun yazıyı.

her neyse.