Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Lightbulb Oyuna Sıralı Gelişim Sistemi Gelse??

Merhaba Sevgili NTTGame Yöneticileri ve Oyuncuları.
    Yine Fantastik Bir Fikirle Karşınızdayım

Yeni açılacak herhangi bir serverde yapılabilecek bir düzenleme ile aşağıdaki maddelerin uygulanması acaba mümkün müdür?
    1-)Sıralı bir şekilde takı upgrade açılması ve takıların yanma ihtimali olması. (ilk 6 ay +1 ilk 2 yıl max +2 takı)
    2-)Sıralı bir şekilde weapon-zırh upgrade açılması (ilk 6 ay max +8 Sonraki zamanlarda duruma göre +9 3. yıldan sonra +10)

Bu ikisi başlangıç için örnektir. Oyuna nasıl ki sıralı bir şekilde etkinlikler getiriyor vs. vs. Bunun gibi upgrade de bence sınırlandırılmalı. Şu anki serverlerin bu kadar uçmasının en büyük sebebi etkinliklerdeki bu sınırlandırılmanın upgrade'de aktif olmamasıdır. Son 3 yeni server diyoruz. Ama server 9 itemden 10 itemden geçilmeyecek halde neredeyse. Gerekirse +8 daha da zorlaştırılıp +8 max'lı bir başlangıç yapılabilir mi acaba?

Fikirlerinizi bekliyorum iyi forumlar.

Senior Member
    Nickname
    REZZ55
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    olmaz. ne zaman neyin basılacağı belli oluğu için hiç bir keyif alamazsın.
    tüm sırrı baştan ifşa ediyorsun.
    oyunun zevki kalmaz.
    ne yani yeni sw açılsa 5 arkadaş gidip 10 bus kassa trianalar zaten var gidip zevk için bir itemi +8+9+10 a deneyemeyecekler mi ? item yanıcakmı geçecekmi diye heyecan yapamayacaklarmı ?
    oyun +9+10a atılamayan itemlerden dolayı heryer +7+8 item dolar taşar.
    bence sen bu müthiş fikrini bir daha düşün.

Quote Originally Posted by Tuzlukcu55 View Post
    olmaz. ne zaman neyin basılacağı belli oluğu için hiç bir keyif alamazsın.
    tüm sırrı baştan ifşa ediyorsun.
    oyunun zevki kalmaz.
    ne yani yeni sw açılsa 5 arkadaş gidip 10 bus kassa trianalar zaten var gidip zevk için bir itemi +8+9+10 a deneyemeyecekler mi ? item yanıcakmı geçecekmi diye heyecan yapamayacaklarmı ?
    oyun +9+10a atılamayan itemlerden dolayı heryer +7+8 item dolar taşar.
    bence sen bu müthiş fikrini bir daha düşün.
    1-)Müthiş fikrim var demedim fantastik bir fikrim var dedim
    2-)10 Buss'la +8 item basılıyor mu? Basalım o halde knk bol bol +8?
    3-)Maksat oyunun oynanma %sini artırmak pk %sini artırmak. +9 a +10 a item basıldıkça birileri bazı şeylerden vazgeçiyor. Takılar fullendikçe fiyatlar artıyor fiyatlar arttıkça yeni başlayan ne yapsam yetişemem diyor belki başından vazgeçiyor. Ulaşılabilir bir oyun olsun maksat. 9 10 basan 3 takı basan bitirmesin oyunu daha ilk yılında.! Adamın +2 takısı var olsun ben old takı ile en azından pk atayım takımı sıra sıra yükseltirim diyebilsin adam. Eski ezik pk'larını unuttuk artık bu yeni meta'da resmen. Adam en üst seviyeye geçiyor daha ilk haftadan 9 itemler basılıyor. Sınırlandırma getirilmesi hem item fiyatlarını dengeye koyar hemde herkes oyunu oynayabilir bir tek zengin adam en üst seviyeye geçemez. O zaman anlarız işte esas playerları. Şu an öyle bir sistem var ki malesef adam belki best player ama bilmem kaç yüz milyarı yok diye oyun oynayamıyo Benim bahsettiğim sistemde parası olan ile olmayan arasındaki uçurum biraz olsun kapanmış olur örnek adamın 1 milyonu var 1 milyonluk char dizmeye çalışıyo. Bahsettiğim sistemde ise adamın dizebileceği maximum char fiyatı 20k 30k olur fazlasına gerek de duymaz fazlasını yapamaz da...

Moderator NativeBrutal's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Takıları yükseltirken yanma ihtimalinin gerçekleşeceğini zannetmiyorum ama silah ve zırhların kademeli olarak +9 +10'a açılması mantıklı.

Quote Originally Posted by NativeBrutal View Post
    Takıları yükseltirken yanma ihtimalinin gerçekleşeceğini zannetmiyorum ama silah ve zırhların kademeli olarak +9 +10'a açılması mantıklı.
    Zaten esas problem silah ve zırhlar. İnsanı oyundan soğutan ve en yüksek maliyetleri olan eşyalar bunlar. Takılar olursa olur olmazsa sadece silah ve zırhlara gelse bu düzenleme o zaten oyuna çağ atlatır. Millet fahiş fiyatlar konuşmaktan vazgeçer.

Quote Originally Posted by FEROBERTOTV View Post
    Bu dediğin olmaz dostum .
    Sence neden olmaz hocam?

Banned
    Nickname
    EFSER
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    RulersMyHeart / RulesMyHeart
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (100)
    Quote Originally Posted by IIDearWitness View Post
    Sence neden olmaz hocam?
    kardeş akıl var mantık var nasıl olsun.
    Şimdi +8 +9 +10 item basılabildiği için örnek veriyorum +7 dragon 2 gb. Çünkü basarken yananlar olduğu için piyasada item yokluğu oluyor. Yani itemde azalma oluyor.
    Fakat +7 son dersen başta , 2 gb yerine 1 gb ye düşer itemin fiyatı çünkü basmak kolay ve herkes de olacağı için herkes de ucuza satma taraftarı olacak. Bu sefer +8 basılmadan önce tonca stok yapılacak.

Sonra ek olarak , sen birden yükselemiyorsan ve ben birden yükselebiliyorsam , bundan banane ? sen günde 2 saat oyun oynayacaksın ve 7 seti 2 ayda dizeceksin , ben günde 12 saat oynıcam ve 1 ayda 8 set dizeceğim , hem emek verme hemde aynı şartlarda olmayı dile.
    Saçmalık ötesi açıkcası

Quote Originally Posted by _EFSER_ View Post
    kardeş akıl var mantık var nasıl olsun.
    Şimdi +8 +9 +10 item basılabildiği için örnek veriyorum +7 dragon 2 gb. Çünkü basarken yananlar olduğu için piyasada item yokluğu oluyor. Yani itemde azalma oluyor.
    Fakat +7 son dersen başta , 2 gb yerine 1 gb ye düşer itemin fiyatı çünkü basmak kolay ve herkes de olacağı için herkes de ucuza satma taraftarı olacak. Bu sefer +8 basılmadan önce tonca stok yapılacak.

Sonra ek olarak , sen birden yükselemiyorsan ve ben birden yükselebiliyorsam , bundan banane ? sen günde 2 saat oyun oynayacaksın ve 7 seti 2 ayda dizeceksin , ben günde 12 saat oynıcam ve 1 ayda 8 set dizeceğim , hem emek verme hemde aynı şartlarda olmayı dile.
    Saçmalık ötesi açıkcası
    Kanka başlangıçta +8 olmasın dememişim bak konuda. +8 Aktif olsun basımı zor olsun demişim. +7 ve +8 basımı zor olursa yine yanacak o itemler yanmayacak diye birşey yok zaten. %100 değil en nihayetinde ne çıkarsa yanacak. Burada maksat arayı açmamak makas yüz milyarları bulmasın anlatabildim umarım. Şu anki sistemde parası olan itemi diziyo 12 saat oynayan değil. adam 100 binlik 200 binlik upgrade yapıyo ne için? 10 item basmak için. Bu çılgınlık önlenmeli bir oyunda bu fiyatlar konuşulmamalı. Cüzzi fiyatlar olsuın item yine değerli kalır ama oyuna harcadığın para azalır. Şu an twich izliyoruz bi bakıyoruz 200k lık char 400 k lık char bilmem ne. Ev parasına adamlar char dizmiş. Bunları görünce ben ne yapabilirim diyorsun 10k atayım oyuna sonuç ıkınan bir char

Senior Member enezx's Avatar
    Bence mantıklı değil oyunda saçma bir +8 item yoğunluğu olacak, sonuçta bu oyunun günümüzde bu kadar canlı kalmasındaki en büyük etken aktif pazarının olması. Cebinde parası olan riske alıp bir şeyler yakmalı ki cebinde parası olmayan insanlar farm yaparak oyunda kastıklarını değerlendirebilsin. Upgrade'i kısıtlamak knight'a darbe vurur
    what we know is a drop, what we don't know is an ocean.