Results 1 to 8 of 8
    Junior Member

Amd ryzen 7 düşük fps ve lag sorunu

Arkadaşlar asagida ozelliklerini belirttiğim laptop'da düşük fps alıyorum, mage karakterimde nova efektlerinde vs. Akici bir sekilde efekt olmuyor. Diger joblarda pek sorun yok. 2. Sorun ise oyuna girdikten yaklaşık 45 50 dakika sonrasinda lag başlıyor lakin intrrnette hic bir problem yok, diğer laptopda lag vs. Yok. Çözüm olarak ne yapabilirim ? Bilgisayardan anlayan birisi olmadığım icin yardımlarınızı bekliyorum.
    Özellikler : amd ryzen 7 3750h islemci, nvidia ge force gtx 1650 4 gb ekran karti, 16 gb ram, 1 tb ssd. Windows 10 pro isletim sistemi
    Laptop modeli : Asus fx505dt - bq036a4
    Last edited by Tangle; 09-18-2021 at 12:06 AM.

Senior Member FEROBERTOTV's Avatar
    Sözüm meclisten dışarı bu AMD düşmanlığını anlamıyorum. Knight online oynanılacak dendimi sürekli herkes illa intel olcak vsvs diyor, bende AMD kullanıyorum fakat şuana dek hiç bir sıkıntı yaşamadım . Bir de dostum soğutucu kullanıyormusun ?

Senior Member
    Aslında gayet yeterli duruyor bilgisayar özelliklerin.
    Aygıt yöneticisinden tüm setupların kurulu olduğundan ve güncel olduğundan emin ol.
    Nvidia denetim masasından Knight seçerek yüksek performanslı nvidia kartı seç.
    Bilgisayar güvenliğinden gerçek zamanlı korumayı kapat.

Bunlarda çözüm olmazsa;
    Denetim masası > güç seçenekleri > En düşük işlemci hızını 80 yapıp deneyebilirsin.

Junior Member
    Quote Originally Posted by FEROBERTOTV View Post
    Sözüm meclisten dışarı bu AMD düşmanlığını anlamıyorum. Knight online oynanılacak dendimi sürekli herkes illa intel olcak vsvs diyor, bende AMD kullanıyorum fakat şuana dek hiç bir sıkıntı yaşamadım . Bir de dostum soğutucu kullanıyormusun ?
    Kullanıyorum dostum, pcde en ufak ısınma falan yok. Bilgisayari acar acmaz oyuna girsem bile bu dedigim oluyor. 45 50 dk sonra lag başlıyor

Senior Member ARTHUR.'s Avatar
    Nickname
    ARTHUR
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Sadece Knight onlineda yaşıyorsan işin zor ama Başka oyunlardada test etmeni öneriririm Eğer başka oyunlardada aynı sorun varsa laptopu garantiye ver.
    Çözümlemene yardımcı olması amacıyla bir kaç fikir öneride bulunacam umarım yardımı dokunur.
    İlk olarak Laptop Wifi üzerinden baglı ise Kablolu bağlantıyı dene
    ikinci olarak Windows, Asus, Microsoft ve Amd güncellemelerini tam olarak yap
    üçüncü olarak Bir Virüs programı yükleyip Tam tarama yaptır.
    Dördüncü olarak Nvidia Denetim Masası üzerinden Görüntü ayarları Kısmından Performansı Tercih Et. 3D ayarları Kısmından İse Doku Süzmesi Kısmına Performans seçeneğini seç

Senior Member
    ryzen 3 1200 + 1050ti kullanıyorum 120 fps veriyor senin işlemciden kat kat düşük ekran kartı olarak da epey kötü olmasına rağmen

ama şu var senin işlemcinin içinde vega graphics var oyun oradan çalışıyor olabilir amd ile bu oyunu oynamak hem ekran kartı hem işlemci olarak sıkıntıdır

oyunu nivida ekran kartı ile açarsan sorun düzelir bunu denetim masasından yapabilirsin nvidia ayarlarından ekran kartı ile knightı eşleştir sorun düzelir yani.

Junior Member
    Quote Originally Posted by SeanZ22 View Post
    Aslında gayet yeterli duruyor bilgisayar özelliklerin.
    Aygıt yöneticisinden tüm setupların kurulu olduğundan ve güncel olduğundan emin ol.
    Nvidia denetim masasından Knight seçerek yüksek performanslı nvidia kartı seç.
    Bilgisayar güvenliğinden gerçek zamanlı korumayı kapat.

Bunlarda çözüm olmazsa;
    Denetim masası > güç seçenekleri > En düşük işlemci hızını 80 yapıp deneyebilirsin.
    Dediklerini yaptım ve şuan için bir problem yok. çok teşekkür ederim.

Quote Originally Posted by ARTHUR. View Post
    Sadece Knight onlineda yaşıyorsan işin zor ama Başka oyunlardada test etmeni öneriririm Eğer başka oyunlardada aynı sorun varsa laptopu garantiye ver.
    Çözümlemene yardımcı olması amacıyla bir kaç fikir öneride bulunacam umarım yardımı dokunur.
    İlk olarak Laptop Wifi üzerinden baglı ise Kablolu bağlantıyı dene
    ikinci olarak Windows, Asus, Microsoft ve Amd güncellemelerini tam olarak yap
    üçüncü olarak Bir Virüs programı yükleyip Tam tarama yaptır.
    Dördüncü olarak Nvidia Denetim Masası üzerinden Görüntü ayarları Kısmından Performansı Tercih Et. 3D ayarları Kısmından İse Doku Süzmesi Kısmına Performans seçeneğini seç
    Diğer arkadaşın dediklerini yaptım ve şimdilik sorun düzeldi çok teşekkür edeirm.

Quote Originally Posted by Kof_DHlhp7es View Post
    ryzen 3 1200 + 1050ti kullanıyorum 120 fps veriyor senin işlemciden kat kat düşük ekran kartı olarak da epey kötü olmasına rağmen

ama şu var senin işlemcinin içinde vega graphics var oyun oradan çalışıyor olabilir amd ile bu oyunu oynamak hem ekran kartı hem işlemci olarak sıkıntıdır

oyunu nivida ekran kartı ile açarsan sorun düzelir bunu denetim masasından yapabilirsin nvidia ayarlarından ekran kartı ile knightı eşleştir sorun düzelir yani.
    Evet şimdilik sorun düzeldi. Lag problemide ortadan kalktı. tam grafikte maradonda 40 50 fps boş bölgelerde 110 120 fps arası oluyor. Yanlız birşey sormak istiyorum. Oyunu ekran kartından çalıştırınca yani bu ayarları yapınca zararı olurmu bilgisayara ?

Senior Member
    Quote Originally Posted by Tangle View Post
    Dediklerini yaptım ve şuan için bir problem yok. çok teşekkür ederim.
    Bir zararı olmaz sadece oyunun yükünü oyuna uyumlu olan ekran kartına vermiş oldun
    Rica ederim.