Results 1 to 9 of 9
    Junior Member

Thumbs up Pazar fiyatlarını manipüle etme hk.

Herkese merhabalar; Moradonda belki sizinde karşılaştığınız ama akıllı davranarak son anda kurtulduğunuz akıllıcan düzenlenmiş bir dolandırıcılık tezgahını anlatmak istiyorum.

Yukarıda görülen sarı daire içeresine alınan ve numaralandırılan karakterler tek kişiye ait.

1. numaradaki karaktere Sell fiyatının 100k altında WB ya da MD +7 koyuluyor.
    2. Karakterde ise Yine Normal sell pazarı açılıyor orayada WB ve MD'lerin pazar piyasasının 2 milyon üstüne item koyuluyor.
    3. Karaktere çok dikkatli bakmanızı istiyorum. Aslında 2. Karakter sanki buy pazarı açmış gibi görülüyor. Fakat öyle değil! 3. Karakter buy pazarı açmış ve normal fiyatta buy alımı yapıyor.

Pazar Scroll'u olmayan arkadaşım 1. karakterden satılan eşyayı yan tarafta daha yüksek buy fiyatına koyulduğunu sandığı için çekiyor.
    2. karaktere tıkladığında bir de bakıyorki item atılmıyor? Meğerse sell pazarıymış. SADECE 3. KARAKTER TAM 2. KARAKTERİN İÇİNE PAZAR AÇTIĞI için sanki 2. karakter buy pazarı açmış gibi gözüküyor.

Çok akıllıca. İsimlerini ben karalisteye aldım. Burada ifşa etmemek kaydıyla isimlerini karaladım. Evet arkadaşlar böyle pazarlara asla ne item satınız ne de item alınız. İyi niyet çerçevesinde oynamayan emek ve hak yiyici, basit insanların yapabileceği bir eylem.

Bu konuda alınabilecek hiç bir tedbir yok. Dikkat etmeyen tüm playerler bu duruma düşebilir.

İyi oyunlar.
    Last edited by _DizzyMask_; 09-17-2021 at 03:05 AM.

Senior Member
    Quote Originally Posted by ema_JwSm3puM View Post

Herkese merhabalar; Moradonda belki sizinde karşılaştığınız ama akıllı davranarak son anda kurtulduğunuz akıllıcan düzenlenmiş bir dolandırıcılık tezgahını anlatmak istiyorum.

Yukarıda görülen sarı daire içeresine alınan ve numaralandırılan karakterler tek kişiye ait.

1. numaradaki karaktere Sell fiyatının 100k altında WB ya da MD +7 koyuluyor.
    2. Karakterde ise Yine Normal sell pazarı açılıyor orayada WB ve MD'lerin pazar piyasasının 2 milyon üstüne item koyuluyor.
    3. Karaktere çok dikkatli bakmanızı istiyorum. Aslında 2. Karakter sanki buy pazarı açmış gibi görülüyor. Fakat öyle değil! 3. Karakter buy pazarı açmış ve normal fiyatta buy alımı yapıyor.

Pazar Scroll'u olmayan arkadaşım 1. karakterden satılan eşyayı yan tarafta daha yüksek buy fiyatına koyulduğunu sandığı için çekiyor.
    2. karaktere tıkladığında bir de bakıyorki item atılmıyor? Meğerse sell pazarıymış. SADECE 3. KARAKTER TAM 2. KARAKTERİN İÇİNE PAZAR AÇTIĞI için sanki 2. karakter buy pazarı açmış gibi gözüküyor.

Çok akıllıca. İsimlerini ben karalisteye aldım. Burada ifşa etmemek kaydıyla isimlerini karaladım. Evet arkadaşlar böyle pazarlara asla ne item satınız ne de item alınız. İyi niyet çerçevesinde oynamayan emek ve hak yiyici, basit insanların yapabileceği bir eylem.

Bu konuda alınabilecek hiç bir tedbir yok. Dikkat etmeyen tüm playerler bu duruma düşebilir.

İyi oyunlar.
    ne taktik bea bu taktiklen ansiklopediye kafa patlatsa cilt cilt yazardı bildigin leşşşşşşş

Senior Member
    Yönetim emsal olması adına 1-2 kişi banlasa, bu tarz dalavere işlere bulaşmazlar.

Junior Member
    Anladığım kadarıyla arkadaşın ucuz selden alıp yüksek buya atıcakken elinde patlıyor

Senior Member
    Nickname
    KAYPUZ
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    ETERNITY
    Server
    KO -> Zero
    Race
    El-Morad
    Tam fırsatçı avı ava giderken avlama taktiği çok dolandırıcılık denemez buna da sağlam ketenpereye getirirler milleti Eldeki itemi hızlı satma taktiği

ya şu pazarları auction sistemi getirmeyeceklerse bir düzene soksunlar. bit pazarı bile daha düzenli. sabit pazar yerleri yapsınlar insanlar üst üste pazar kuramasın ve millet gezerek pazarda aradıklarına ulaşabilsin.

yok kurian çok büyük yok şu çok küçük yok üstüme pazar kurdu pazarımı tuttu bilmem ne bir sürü boş iş yüküyle uğraşıyor ntt. şuan o kadar karmaşık ki pazarı açmak için bile tıklayamıyorsun adamı seçilmiyor çünkü üst üste gelince. insanlar da bunlarla uğraşmaktan diğer şeyleri gözden kaçırıyor ve böyle dolandırıcılara meydan sağlanıyor.

Moderator DizzyMask's Avatar
    Nickname
    DizzyMask
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Merhabalar,

Organize olarak oyuncuları dolandırma ve pazarı bu şekilde manipüle ederek eşyayı almak isteyen kişileri yanıltmak suçtur tespiti halinde ilgili hesaplara ceza uygulanır.

Bu tarz durumlara denk gelip anladığınızda video ve ekran görüntüleri ile forum cr'ye bildirmeniz yeterlidir.

Quote Originally Posted by _DizzyMask_ View Post
    Merhabalar,

Organize olarak oyuncuları dolandırma ve pazarı bu şekilde manipüle ederek eşyayı almak isteyen kişileri yanıltmak suçtur tespiti halinde ilgili hesaplara ceza uygulanır.

Bu tarz durumlara denk gelip anladığınızda video ve ekran görüntüleri ile forum cr'ye bildirmeniz yeterlidir.
    ceza uygulamıyorsunuz... tek genie ile 4 car farm yapıyor video atıyoruz.. adam acık acık gostere goster kosp ile kasıyor video atıyoruz....gene ceza yok... oyun ici denetlenecek deniyor lakın arkadaslar hale devam ediyor.. pazarla ilgili aynı itemin aynı pazar içerinde farklı fiyatlara konuldugunu gösteren 5 dk lık videomada cevap olarak herkes istediği fiata itemi satar cevabını verdiniz... bilmem anlatabildimmi....hale pazarcı floodlarına cr sikayetınden 15 gun sonrasında 3 gunluk sessizlik cezası verildi caydırcı olmamıski aynı sahıslar aynı flooda devam ediyor....