Results 1 to 2 of 2
    Junior Member

Angry CR Konuları ve İncelenecektir Yazıları !

Cr Konusunda İncelenecektir Yazıları

Şimdi arkadaşlar Cr konusuna özellikle de benim bulunduğum Server da bir çok Farm yaparken Makro ile Seri R Skill yaptıran mı dersiniz Oto Ts basan mı dersiniz ne derseniz bir çok şey yapıyorlar haliyle bunlar eliyle Farm yapmaya çalışanları etkiledikleri gibi görev yapmaya çalışanlara da engel oluyorlar bunlar işin görünen kısmı.

Gelelim asıl meseleye bu gibi durumları Cr konusunda biz yetkililere Video ile bildiriyoruz (Bizim asli sorumluluğumuz olmamasına rağmen) lakin adam Video da makro kullandığı alanen belliyken Cr konusunda cevap olarak İncelenecektir yazıp o şikayet edilen kişi veya kişilerin halen aynı şekilde devam ediyor olması Cr ye bakan kişilerin mi ağır kalmasından yoksa Oyun içi kontrol sağlayan ekibin mi yetersizliğinden kaynaklanıyor bilemedim.

Ben adamı bildirdim diyelim Video ile bariz belli hareketler yapıyor vs aradan 1 saat sonra Cevap geliyor incelenecek karakter aynen devam ertesi gün

Yani benim derdim ya da anlatmaya çalıştığım olay şu biz şikayet ediyoruz kanıt veya kanıtlar sunuyoruz fakat Oyun da yetkili kişiler ya incelemeye tenezzül etmiyor ya da bu olaylara vakit ayırmak onlara zul geliyor.

Bir kaç hafta önce bariz bir şekilde adamın slotundaki mesela 4 karakter aynı anda Genie ile Ts bitti ve aynı dakika Ts bastılar mesela bunlara hiç bir şey olmadan devam ettiler onca şikayete rağmen.

Bazı durumlarda ise Genie de 2 karakter var aynı özelliklere sahip adam Genie altı makro veya Koxp bariz belli senden önce skill vuruyor senden önce moba dönüyor senden uzağa vuruyor vs İnt Priest ikiside adam sana kutu vermiyor her açıdan şikayet ediyorsun lakin yok adamlar devam ediyor

Benim bu yazdıklarım illa silinecek veya Konu yoruma kapalı bir hale getirilecektir bunu biliyorum lakin bize bir Cevap verin ya

1- Şikayet edilen kişiler İncelenecektir yazıyor bu adam o gün Makro kullandı ertesi gün İnceleyecek kişi Oyun da baktı adam a.f.k duruyor boşta he bunda bir şey yok diye kanaat getirip konuyu kilitliyor mu?

2- Makro şüphesi ile şikayet edilen kişi Video da bariz belliyken neye göre karar veriliyor da bu gibi durumlar da Video ile kanıt isteniyor ya bunu gerçekten merak ediyorum yani ne gibi bir çözümü var bunu nasıl anlatabiliriz

Gülüyorum çünkü bu sorulara Cevap verilemeyecek sinirden gülüyorum

Lütfen ya biraz olsun şu oyuna da oyuncuya da saygınız olsun da en azından Genie açıkken pasif skillere kullanılmama özelliği gelsin
    Last edited by NightOwl; 09-16-2021 at 08:24 AM.

Moderator NightOwl's Avatar
    Selam,

Öncelikle ithamlarınızdan vazgeçmelisiniz. Bir ithamda bulunuyorsanız ve ortada buna ait bir kanıt yok ise forumdan uzaklaştırılmanız veya gerekli yanıt verildikten ve uyarılar yapıldıktan sonra konunuzun kapatılması gayet doğaldır. Aşağıya incelemeniz adına forum kurallarını bırakıyorum ve gerekli incelemeyi yapacağınızı düşünüyorum.

Forum Kuralları

Sorularınıza gelecek olursak siz bir oyuncuyu şikayet ediyorsunuz diye oyuncu %100 ceza alacak diye bir durum bulunmuyor. Bir oyuncunun kesin olarak makro kullandığına emin olmanız da ayrı bir tartışma konusu. Ayrıca sorduğunuz sorular GM ekibinin kontrolleri tam olarak nasıl gerçekleştirdiğini öğrenmeye dayalı görünüyor. Kontrol yöntemleri tabii ki oyuncular ile paylaşılmaz.

Raporlama yapmak zorunluluk değildir ve iş birliği yapmak isteyen oyuncular raporlama yapabilmektedir. Yalnızca raporlamalar ile denetleme gibi bir durum söz konusu değildir. Raporlamaların dışında oyun içerisinde aralıksız olarak kontroller sağlanmaktadır ve hiçbir oyuncuya inceleme yapılmadan ceza verilemez. Siz bir oyuncunun makro kullandığına emin olabilirsiniz ancak sizin emin olmanız oyuncunun makro kullandığı anlamına gelmez. Bir raporlama yapıldığında GM ekibi gerekli kontrolleri sağlar ve kural dışı bir durum var ise uygulanması gereken cezai işlemi uygular. Son olarak aşağıya raporlama sistemi ve sıkça sorulan sorular konusunu bırakıyorum.

Raporlama Sistemi (Cheat Reports) ve Sıkça Sorulan Sorular

*Konu gerekli bilgilendirmenin yapılması üzerine yoruma kapatılmıştır.

İyi forumlar.