Results 1 to 8 of 8
    Banned
    Infractions
    0/1 (15)

Bir Pazar 1 Dakikadan Fazla Tutulursa Uyarı Çıksın

örneğin ben oyundayım ve pazar kurdum.

birisi geldi pazarımı tuttu. 1 dakika boyunca o pazar açık biçimde beklediyse, benim ekranımda bir bilgilendirme mesajı çıksın.

xxxx kişisi pazarınızı 1 dakikadır görüntülüyor şeklinde. ardından bu süre her geçen saniye boyunca artmaya devam etsin.

yani 1 dakika sonrasında 1.01 - 1.02 - 1.03

pazarı tutmayı sürdürdükçe tuttuğu süre önümüzde görülebilsin. bu sayede bizler pazarımızın tutulduğunu net olarak anlar ve gerekli kayıtları kendi ekranımızdan 2. bi pc ye ihtiyaç duymadan alıp şikayet oluşturabiliriz.

benim charım şu an pazarda ve tutulup tutulmadığı hakkında fikrim yok. belki birisi sabaha kadar bu charı tutmayı sürdürüyor.

az önce all chatte bi mesaj gördüm ve bu konuyu bunun üzerine açıyorum. sizce de artık bu soruna " ciddi, ntt'ye yakışır " bir çözüm alınması gerekmiyor mu?

ayrıca herkesi bu konuya destek vermeye davet ediyorum zira hepinizin sorunu bu. sadece benim değil. bu oyunu oynayan herkesin ortak sorunu.

not. bu defa dakikada bir tekrar kapatıp açmaya niyetlenen olur diye şöyle bir ek önlem alınabilir.

bir karakter pazarı 1 kez açıp atıyorum 40 saniyeden fazla bir süre tuttuktan sonra kapatıp yeniden açıyorsa, toplam kapatıp açma sayısı 5 i bulduğunda o pazarı görüntülemesine 1 saat engel getirilir yahut pazar sahibine kullanıcı bildirilir.

kullanıcı, aynı nickin gün içinde pazarını 100-150 defa açıp uzun süre tuttuğunu görünce zaten amacının pazarını tutmak olduğunu net görür, ispatlar ve kaydını alıp yollayabilir.

edit. yahut dakikada bir kapatıp açsa dahi süre resetlenmez ve yine açık tuttuğu her saniye 1 dakikanın üzerine işlenir.

yani 1 dakika açtı, kapattı tekrar açtı. direkt bildirim gelir ve süre 1:01 - 1:02 diye gider. tekrar kapattı, yeniden açtı. kaldığı yerden 2:01, 2:02 diye gider. gün içi pazarı 20-30 dk dan fazla tutan olursa direkt amacı bellidir zaten.

edit2. ayrıca bu bildirimler oyunculara oyun içi pm şeklinde iletilirse pc başında olmayan kişiler bildirimleri takip edebilir. çünkü ekranda bir süre tutup kaybolursa pc başında beklemek gerekecektir. mesajla bildirim daha sağlıklı olacaktır. pazar tutulunca ekranda süre saydırsın, pazar kapatıldığında mesaja pazarı görüntüleme süresi, saati vs otomatik yazdırılsın. buradan kaydı alıp gönderir şikayetçi taraf. ( veya isteğe bağlı kapatılabilen bildirim şeklinde ekranda yansıtılabilir böylece pm e gerek duyulmaz. oturduktan sonra exp gelirken hareket etmek isteyince uyarı veren ekran gibi bi bildirim mevzusu )
    Last edited by freusty07; 09-14-2021 at 04:02 PM.

Senior Member
    Nickname
    REZZ55
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    mantıklı.
    1 pazara 2/3 dakkadan fazla bakanı oto tovna atsın oyun. veya bir pazarı en fazla 3 kere açabilsinler. aynı pazarı tekrar açmak için relog gereksin.

Senior Member FEROBERTOTV's Avatar
    Bu konu son zamanlarda yine çok açılmaya başlandı, umarım sıkı bir önlem alınır .

Senior Member
    Uyarıya ne gerek var? 1 dakikadan fazla tutulamasın pazarlar. 10 dakika içinde de toplam 3 defa açılabilsin. Bir pazarı 10 kere kontrol etmenin ya da 10 dk bakmanın faydası kime? Hadi gem atarken en pahalısını arıyoruz tamam da 3 kez bakmak yeterli olur onun için de.

Senior Member
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Arkadaşlar bu pazar tutma olayının ÇOK BASİT bir çözümü var.

Nasıl buy&sell pazarınızda bir item satıldıgında SAĞ ALT (damage bar) kısımda satılan item, itemin satıldıgı saat ve itemin ederi neyse o işlem bilgileri yazıyorsa.

Pazarınıza bir oyuncu tıkladıgında yine bu sağ alt kısımda FARKLI BİR RENK TONUNDA [Open Merchant] Pazarı Açan Karakter Adı Time 10:47:03 sadece bu infoların geçtiği bir işlemi göreceğiz.Diyelim ki pazarımız tutuluyor, pazar 1 dk sonra otomatik kapandıgında yeniden açmak zorunda kalacak ve [Open Merchant] Pazarı Açan Karakter Adı Time 10:48:03 böyle yazı geçecek sağ alt bardan. Pazarı da sabit bir karakter sürekli açıyorsa ismi orada görüneceği için TEK KSC'DE BAN YİYECEK.

Bu pazar tutma saçmalığından da 2021'den 2022'ye geçerken kurtuluyoruz.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by byiss26 View Post
    Arkadaşlar bu pazar tutma olayının ÇOK BASİT bir çözümü var.

Nasıl buy&sell pazarınızda bir item satıldıgında SAĞ ALT (damage bar) kısımda satılan item, itemin satıldıgı saat ve itemin ederi neyse o işlem bilgileri yazıyorsa.

Pazarınıza bir oyuncu tıkladıgında yine bu sağ alt kısımda FARKLI BİR RENK TONUNDA [Open Merchant] Pazarı Açan Karakter Adı Time 10:47:03 sadece bu infoların geçtiği bir işlemi göreceğiz.Diyelim ki pazarımız tutuluyor, pazar 1 dk sonra otomatik kapandıgında yeniden açmak zorunda kalacak ve [Open Merchant] Pazarı Açan Karakter Adı Time 10:48:03 böyle yazı geçecek sağ alt bardan. Pazarı da sabit bir karakter sürekli açıyorsa ismi orada görüneceği için TEK KSC'DE BAN YİYECEK.

Bu pazar tutma saçmalığından da 2021'den 2022'ye geçerken kurtuluyoruz.

oyun o sistemi özellikle istemiyor diye alternatif bi çözüm anlattım. yoksa tabiki pazarı kimin açıp kapadığı devamlı görünüyor olsa daha işlevsel olur ama getirmek istememelerinin bi sebebi vardır herhalde kendilerince bilemem. o yüzden belli bir süre pazarı tutanın ekranda adının yazması ve süre saydırmaya başlaması da çözüm için kâfi olacaktır. yeniden kapatıp açtığında da kaldığı yerden saymayı sürdürürse, biter gider. kimsenin böyle bir sorunu da olmaz bir daha.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    sorunun ciddiyeti daha net anlaşılsın diye :

sabah saat 10. pazar açmak istiyorum, adam charını taa nereye bırakmış, pm'ini bloklamış, adamın pazarı tutuyor. belki geceden koydu o charı ve diğer adam da charının pazarda aktif olduğunu zannedip yattı uyudu. saatlerdir o pazarı öyle tutuyor.

yazık değil mi şimdi bu adama nttgame?

bu soruna ciddi bir çözüm üretmeyerek payınız yok mu bu olayda, bu adamın hakkının yenmesinde? her şeye kayıt alın gönderin işlem yapalım demek yerine kalıcı çözümler üretilmesini bekliyoruz. olması gereken bu.

Senior Member
    O kadar basit sorunlar varki boş iş yükü üreten .Pazar tutma, jr de ki afq sorunları ,genie altı makrocular oto madenciler oto + basıcılar .Çok uğraştırmıycak ufacık çözümlerler ile cr de yüzde 60 -70 oranında rahatlama saglanabilir ama yapılmıyor anlamıyorum