Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 15
    Senior Member

Question YurtDışı Ping Sorunu Hk.

Merhaba,
    Kısa süreliğine Türkiye'de bulundum oyuna bir girip bakınayım dedim, telefon internetiyle oynadığım halde pk alanlarında bile gayet guzel FPSler aldım.
    Tekrar yurtdışına döndüğümde ise kablolu bağlanmama rağmen, internet hızım daha iyi olmasına rağmen 1/1,5sn gecikmeli oynuyorum oyunu.
    Ne etkinliklere girebiliyorum istediğim gibi ne pk alanlarında etkili olabiliyorum.
    Bazen yersiz DC oluyorum.
    D.n: Yurt dışı dc problemi ile ilgili bir konu değildir. 3 yıllık eskimiş cevapsız kalmış konulara yönlendirme yapmayın lütfen.

Bunun bir çözümü var mı ?
    Bize önereceğiniz güvenilir VPN var mı ?
    Bu soruna artık bir çözüm getirecek misiniz ?
    Bir öneri ? Bir uğraşınız var mı ?

Senior Member
    Quote Originally Posted by SeanZ22 View Post
    Merhaba,
    Kısa süreliğine Türkiye'de bulundum oyuna bir girip bakınayım dedim, telefon internetiyle oynadığım halde pk alanlarında bile gayet guzel FPSler aldım.
    Tekrar yurtdışına döndüğümde ise kablolu bağlanmama rağmen, internet hızım daha iyi olmasına rağmen 1/1,5sn gecikmeli oynuyorum oyunu.
    Ne etkinliklere girebiliyorum istediğim gibi ne pk alanlarında etkili olabiliyorum.
    Bazen yersiz DC oluyorum.
    D.n: Yurt dışı dc problemi ile ilgili bir konu değildir. 3 yıllık eskimiş cevapsız kalmış konulara yönlendirme yapmayın lütfen.

Bunun bir çözümü var mı ?
    Bize önereceğiniz güvenilir VPN var mı ?
    Bu soruna artık bir çözüm getirecek misiniz ?
    Bir öneri ? Bir uğraşınız var mı ?
    Sizin sorununuzu yaşayan birçok kişi var, hele ki steam Ko komple öyle herkez gecikmeli oynuyor 1 saniyelik gecikme çok iyi bir süre, ne yaparsanız yapın mesafeden kaynaklı bu gecikmeyi yaşayacaksınız belki şu 5G internetin ev versiyonu falan çıkarsa bu gecikme azalabilir.

Senior Member
    vpn yasak dediğin şeyin çözümü yok usko istanbulda stko kanadada hanigsine yakınsan orada oyna.

Senior Member
    Quote Originally Posted by WhiteFace1903 View Post
    Sizin sorununuzu yaşayan birçok kişi var, hele ki steam Ko komple öyle herkez gecikmeli oynuyor 1 saniyelik gecikme çok iyi bir süre, ne yaparsanız yapın mesafeden kaynaklı bu gecikmeyi yaşayacaksınız belki şu 5G internetin ev versiyonu falan çıkarsa bu gecikme azalabilir.
    Abi iyi süre değil ben mageyim 1sn bana jr kaybettırıyor, 1sn ft giremıyorum.
    Pk alanlarında ki önemini söylememe gerek yok zaten.

O zaman çıkıp biri diyecek ki, yurt dışı oyuncuları şu uygulamaları kullanın veya ne bileyim bir çözüm sunacak.
    Şimdi çıkıp ben VPN kullansam oda yasak. VPN'le TR üzerinden bağlansak o sorunu çözer mi onuda bilmiyorum.
    Bir sürü soru ama cevapsız.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Kof_DHlhp7es View Post
    vpn yasak dediğin şeyin çözümü yok usko istanbulda stko kanadada hanigsine yakınsan orada oyna.
    Şimdi o konu şöyle, aslında yönetim yurt dışı oyuncularına VPN kullanın diyor haa ama bir sorun olursa banı çakar geçeriz diyorlar asıl problem bu.

Senior Member
    Quote Originally Posted by SeanZ22 View Post
    Şimdi o konu şöyle, aslında yönetim yurt dışı oyuncularına VPN kullanın diyor haa ama bir sorun olursa banı çakar geçeriz diyorlar asıl problem bu.
    hocam vpn yasak derken zaten bunu söylemek istiyorum premium da kullansan o ip illegalle çakışırsa banlanırsın

Senior Member
    Quote Originally Posted by Kof_DHlhp7es View Post
    hocam vpn yasak derken zaten bunu söylemek istiyorum premium da kullansan o ip illegalle çakışırsa banlanırsın
    Böyle oynamaktansa VPN deneyeceğim.
    Tek İP veren VPN var sanırsam kişiye özel ama lokasyonu Türkiye yapsak bu ping sorunu çözülür mü bunun cevabını bilmiyorum.
    Umut ediyorum bir yetkili görüp cevaplayacaktır.

Senior Member
    Konu atlanmasın lütfen, ona göre hareket edeceğim.

Senior Member
    Günaydın, cevap ?

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Independence
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    Merhabalar,

Genel olarak Vpn kullanımını önermiyoruz. Vpn kullanılacak ise kişiye özel IP olmasına dikkat edilmelidir. Genel bir IP havuzundan IP ataması yapılırsa ve o IP'de illegal bir eylem gerçekleşti ise kendini hesabınız da ceza alabilir.

Yurt dışında oynayan oyuncular, Wtfast yazılımını lisanslı olarak kullandıklarını belirtiyorlar. Tabii ki bu tarz yazılımların kullanımı oyuncuların kendi tercihleri olacaktır.

İyi forumlar.