Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 18
    Senior Member

JR Oylamasında Hayır Verecek User Var Mı?

Soru basit. Olası bir oylamada hayır tuşuna basmayı düşünüyor musunuz? Şahsen oylama açıldığı anda evete basacağım. En iy ihtimalle çekimser kalanlar olacaktır. Kimsenin negatif oy vereceğini sanmıyorum.

Bu sistem varsa şeriflik sistemi niye kalktı onu da sorgulamak lazım.

Şunu da unutmamak lazım bu oyun JR' den ibaret bir oyun değil. Bu yüzden CS GO gibi oyunlardan örnek vermek çok mantıklı değil.
    Pazarda kavga ettiğiniz, slot kavgası ettiğiniz herkesle aynı partiye düşeceksiniz. Sonuç olarak bu kişileri gördüğüm anda oylama başlatacağım ( oylamayı suistimal diye bir yasak yok çünkü )
    Last edited by Key_C; 08-26-2021 at 10:06 AM.

Senior Member
    şeriflik sisteminde neler oldu gorduk küfürler havada ucuscak sanırım

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

Şeriflik sistemi daha önce denenmiş bir sistemdi ve başarısız oldu. Konuyla ne gibi bağlantı kurdunuz anlayamadım.

CS GO oynayanlar bilir, oylama sistemi orada da var her gelen oylamaya evet basmazsınız. Bunda da rapor edilen bir oyuncu söz konusuyken oylamaya kafadan oy atacaklarını sanmıyorum.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

İnsanlıkla hakkaniyetle oy kullanılsa güzel sistem.

Senior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

Şeriflik sistemi daha önce denenmiş bir sistemdi ve başarısız oldu. Konuyla ne gibi bağlantı kurdunuz anlayamadım.

CS GO oynayanlar bilir, oylama sistemi orada da var her gelen oylamaya evet basmazsınız. Bunda da rapor edilen bir oyuncu söz konusuyken oylamaya kafadan oy atacaklarını sanmıyorum.
    Bu oylama sisteminde net bir bilginiz var mı ?

Kaç kişinin onayına göre kişi 1 puan ceza alabilecek ?

eğer 5 kişinin onayına göre ise mantıklı ama 7 kişiyse oldukça mantıksız ve sağlıksız olur.

Selam,

Yıllarca CS GO oynadım orada da atma oylaması başladığında anında evet veren kitle çoğunlukta. Şeriflik sistemindeki başarısızlık burada da olacak diye korkuyor arkadaşlar yani %90 ı evet vereceği belli yok str prieste direk rapor yok yamuk bowa rapor önüne gelene rapor atıcaklar -5M yesin diye gıcıklığına atanlar olacak. Düşman klanlardan bahsetmiyorum bile daha ..

4 arkadaş aynı jr etkinliğine girdiğini varsayalım bu 4 arkadaş istediği kişiye ceza verebilir. Yani kazansalar bile sırf sevmediğini birine bile ceza verebilir. Bu mu adalet?

Banned
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    Ben elimle emeğimle BP kasıyorum. Adam güncelleme notunda paylaşmış BP gördüğümde direkt oylama başlatacağım diye. Bu nasıl iş? Ayıp günah. Tabi ki hayır vereceğim zamanlar olacak.

Moderator DonJose's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by byahmet59 View Post
    Bu oylama sisteminde net bir bilginiz var mı ?

Kaç kişinin onayına göre kişi 1 puan ceza alabilecek ?

eğer 5 kişinin onayına göre ise mantıklı ama 7 kişiyse oldukça mantıksız ve sağlıksız olur.
    Güncelleme notunda çoğunluk denmiş. Oylanan hariç toplam 7 kişi ise; 4 oy yeterli açıklamaya göre.

Senior Member
    Selam,

Şöyle şeriflik sisteminde kolektif olmasada bireysel cezalandırma yetkisi verildi. Sonuç olarak patladı.

CS GO' da userlar birbirinden nefret etmiyor. Wormden düşün elmayı bile suistimal etmeye çalışan bir oyuncu topluluğu var.

Şunu da söylemek gerekir ki CS GO' da da her şeye evet basan ciddi bir oyuncu grubu var.

Kazanmaya yakın oylama açılır rastgele biri cezalandırılır konu kapanır.

Bir de oylama çoğunluğu ile ilgili net bilgi hala yok. Grup üye sayısının salt çoğunluğu yetecek mi? Yoksa oy kullananların çoğunlumu yetecek? CS GO' da 4/5 onay gerekiyor. Burada grup üye sayısının salt çoğunluğu yoksa 3 oy 4 oy ile bile oyuncu cezalandırılabilecek.