Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 25
    Community Liaison Patheoz's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by ReDLIN View Post
    niye 50m gibi faiş bir fiyat niye inceleme yapılmadan oyuncu cokluguna göre ceza ?
    Sıfırlama konusunun ucuz olmasının hiçbir anlamı olmaz sanırım.

Çok fazla oyunda bu gibi oylama sistemleri bulunuyor, JR etkinliğinde yaşanan negatif durumunların hepsini takip etme şansımız veya oyunculardan bize gelmesi mümkün olmuyor.

Konuya şu açıdan bakmak istiyorum;

Partiyi sırf canı sıkılıyor diye town'a alan bir mage oyuncusunu bize ulaştıramasanız bile artık oyundan eksi puanlama şansınız var.

Bilerek sayı veren bir oyuncuyu kayıt etme şansınız olmasa bile eksi puanlama şansınız var.

Bu sistemi suistimal etmek, karşılığında bir yaptırımla karşılaşmak da sizlerin elinde olacak. Üzerinde değişiklik ve geliştirme yapılması mümkün bir özellik.

Quote Originally Posted by IKuMaRBaZIHardCORE View Post
    Konuyu kapatabilirsiniz ben discord gibi bir yerde veya yayınlarda gm arkadaşlara tabiri caizse (yalakalık) siz ona sohbet diyin yapmadığım için bu ceza kaldırılmayacak sıkıntı yok jr de etkinliğinde gene beni deli etsinler pm atıp küfür edip pm blocklasınlar ben gene aynı şeyi yaparım sadece sizin adaletli olmanızı isterdim.!!!
    Böyle düşünmeniz üzücü, kimsenin cezası hoş bir şeyler söyledi diye kalkmaz. Cezanızı silmiyoruz diye bize kızmamalısınız, bunun yerine ceza alacak eylemlerde bulunmamayı deneyebilirsiniz.

Moderator IBlackWicked's Avatar
    Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Birisinin özelden küfür edip PM kapattığını söylemişsin. Daha sonra bu konuyu partiye taşımışsın. JR etkinliğinde en sevmediğim şey parti sohbetine taşınan problemlerdir. Bu tarz durumlar parti huzurunu ciddi anlamda kaçırıyor ve etkinliğin kaybına kadar yol açıyor. Ayrıca, partideki kimse senin sayıp sövmeni görmek zorunda değil. İddia ettiğin PM konuşmasını direkt şikayet etseydin o ceza almıştı. O kadar eski bir oyuncusun ve bunun bilincinde olman gerekirdi diye düşünüyorum. Son olarak 90 gün ceza alabilmen için bu kategoride birçok kez suç işlemen gerekiyor.

Senior Member IKuMaRBaZIHardCORE's Avatar
    Nickname
    BJK
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    BJK
    Server
    KO -> Agartha
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Patheoz View Post
    Böyle düşünmeniz üzücü, kimsenin cezası hoş bir şeyler söyledi diye kalkmaz. Cezanızı silmiyoruz diye bize kızmamalısınız, bunun yerine ceza alacak eylemlerde bulunmamayı deneyebilirsiniz.
    Ben cezayı kabullenmişim ama böyle ağır cezalar insanı oyundan soğutuyor maden jr için böyle bişey yaptınız bende kendi sorunumu dile getirdim.

Quote Originally Posted by IBlackWicked View Post
    Birisinin özelden küfür edip PM kapattığını söylemişsin. Daha sonra bu konuyu partiye taşımışsın. JR etkinliğinde en sevmediğim şey parti sohbetine taşınan problemlerdir. Bu tarz durumlar parti huzurunu ciddi anlamda kaçırıyor ve etkinliğin kaybına kadar yol açıyor. Ayrıca, partideki kimse senin sayıp sövmeni görmek zorunda değil. İddia ettiğin PM konuşmasını direkt şikayet etseydin o ceza almıştı. O kadar eski bir oyuncusun ve bunun bilincinde olman gerekirdi diye düşünüyorum. Son olarak 90 gün ceza alabilmen için bu kategoride birçok kez suç işlemen gerekiyor.
    Peki size şöyle bir örnek verim kişiden kişiye değişir tabi jr aynı partideyiz 2 mizde mageyiz siz 79 veya 80 paper iteminiz yok yaratık keserken 2-3 laf atiyorsunuz veya ben size atiyorum pk ya kalıyoruz sizde item olmadığı için balkonda bekliyorsunuz ben pk atmaya başlıyorum zırt pırt çekiyorsunuz gitme ezik öleceksin 5-10 defa böyle çekiyorsunuz sonra pm den bana lan gitme o........ yazıyorsunuz pm kapatıyorsunuz ben zaten çıldırmışım 10 kere tp yapmışsınız bide küfür bide pm kapattınız partiden başlıyorum buna gelmişine geçmişine anladınız en sonunda partidekiler isyan etti tp yapmayı bıraktı ve kazandık cr geçmişime bakabilirsiniz gayet bilinçliyim bu konuda ama karşılıklı suçlarda işlem yapmıyorsunuz yeterli kanıt bulunamadı gibi ve ben 90 gün mute yiyorum galiba bi 20 gün oldu az kaldı sinir hastası olmama peki siz ne yapardınız beyfendi.

Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Toxic oyuncular her zaman her oyunda var ve bunu bilerek oynuyoruz. Ben o insanlarla konuşmama işini çoktan bitirdim. Çünkü o insana ne söylesem fayda etmiyor, yapacağından geri kalmıyor. Bir oyun için kendimi bu kadar yıpratmayı anlamlı bulmuyorum. Çıkınca raporumu yapıyorum, geçiyorum. Partideki kimse senin onunla özelden ne konuştuğunu bilemez, rahatsız olan herhangi biri raporlayabilir. Bu konuda çok hassas olan çok fazla oyuncu da var. Parti sohbetiyle özel sohbeti bir tutmayın. Parti sohbeti size ait değil ve ordan kendi özel alanınızmış gibi konuşamazsınız.

Tüm bunların dışında kendi raporundan işleme alınan, ceza alan çok fazla oyuncu var. Foruma ve dc gelip itiraz ediyorlar. Çünkü diğer oyuncuları tahrik edip ceza verdirmeye çalışıyorlar. Bu gibi durumlarda GM ekibi özel cezalar veriyor.

Senior Member MadneSs's Avatar
    Nickname
    Madness
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Felis
    Race
    El-Morad
    Mute cezasının artan süresinin bence de sıfırlanması gerekiyor. Kendi hesabımda en son 1 günlük yediğimi hatırlıyorum yani kendim için istemiyorum bunu. 2 ay belki de daha da uzun sürelere ulaşan ceza süreleri var ve bu bana kalırsa pek adil bir ceza değil. Tabiki de küfür edenleri savunmak değil amacım ama en basitinden etkinliklerde partye girince buff anlamında ihtiyaçlarını bile yazamıyor bu kişiler ve bu dolaylı yoldan bizleri de etkiliyor.

Çözüm önerisi olarak belli bir süre bu cezayı tekrarlamayan kişilerin (örneğin 6 ay küfürden report edilmediyse) ceza süresi tekrar 1 güne düşsün yada süreler sıfırlanmıyorsa sanırım LoL oyununda görmüştüm mute cezası varsa 5 dakikada 1 cümle yazacak bir hak tanınıyordu. Bu şekilde bir ayarlama yapılabilir diye düşünüyorum.

Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Aldığı cezadan ders alan çok uzun süre bu şekilde şikayet edilmemiş kişiler için sunduğun öneriyi mantıklı buluyorum. Ama ciddi anlamda insanları rahatsız eden ve sürekli üst üste cezalar alan kişilerin süresiz susturulmaya kadar gitmesini de destekliyorum. Tabi bu önerin sadece mute cezası için geçerli olabilir.

Senior Member IKuMaRBaZIHardCORE's Avatar
    Nickname
    BJK
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    BJK
    Server
    KO -> Agartha
    Race
    Karus
    Sizlerle anlaşamıyoruz normal bir oyuncu bana hak verecek eminim neyse bir daha böyle bişey olursa lütfen insiyatif kalıcı ban olarak atın belki bırakmamda etkili olur.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Sıfırlamayı bırak bence hesabın ban yemeli sadece sessizlikle kalmamalı. Böylece küfretmemeyi öğrenebilirsiniz. İnsan olmayı bunun bir oyun olduğunu, eğlenmek için oynandığını kavrarsınız.

Senior Member
    ben normal bir oyuncuyum ve sana hak vermiyorum, hayatımın hiç bir yerinde hiç bir şekilde küfür eden kişi haklı değildir, ben kendim de dahil, ben edersem beni de sustursunlar

Senior Member
    15 günden sonra 1 ay 3 ay diye gidiyordu değişti mi kurallar 15 günden sonra direk snırsız nedir ya zaten 15 gün bekle bekle bitmiyor mute için