Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 31 to 40 of 48
    Sağlam ve çarını dizmiş kişiler doğal olarak yamuk bowlu mp recli bp prili jobları istemiyor, fakat şöyle bi durum var bu jobların hepsini her iki ırk da voteledi ve artık bunlar giremiyolar, çoğunluğu 8-9 itemlar adamlar girdiği zaman belli bir süre sonra 9 itemlı adamlar 8 itemlı adamları reportlayacaklar sonuç olarak sadece sağlam kişilerin girdiği bi alan olacak oyuna yeni başlayan bir sürü kişi var bunlar kendilerini nasıl geliştirecekler bu durumda? Sen 1 senede item larını yapmışsın senin oyuna başladığın zaman bu sistem olsaydı sende iyi bir player da olsan reportlanacaktın.Jr için en güzeli lvl sistemidir 81-83 veya reb olanlar beraber girmesi gibi fakat bu durumda da her iki taraf sağlam olacağından yine kazanacağının garantisi olmayacak yeri geliyor senin partyden ezik adam var diye kaybediyosun yeri geliyor karşı ırkda var diye kazanıyosun, oyundaki mevcut jr sistemi bence gayet iyi bunu zorlaştıran sadece playerlar

Senior Member
    2 pc li priestler için Harika bir sistem keşke gereksiz kullanılmasa ağlayanların hepsi multici adam gibi atak yapmayan npc de satılan İtemle giren tipler bunlar doğal olarak ağlayacak haksIz yere vote yediğini söyleyecek yöneticiler keşke biraz daha sağlam duyabilseydi bunların ağlayacağı zaten belliydi

Senior Member
    Oyunun %90'ını biz Türklerin oluşturduğu bir ortamda bu sistem tutmaz, benden söylemesi.

Senior Member
    10 girme sonrası çoğu multiciyi engelleyecek ama multicilerin sonunu getirdikten sonra itemsizlerin sonunu getirecek etklinlikte içeri girmek için item şu olması lazım demiyor herkez kazanmak ister ama yapacak bişey yok etkinlige kimle girersem onla devam ediyorum farkı açacak bişey oluyor bazen karuslar kazanır bazen humanlar . Vote sistemi güzel ama önüne gelene atılıyor vote sisteminin amacı itemsizleri uzaklaştırmak değil (hayır amac itemsizi uzaklaştırmaksa bunun için önlem alınabilir ) bide şu yanı var 8 kişilik ptde vote yiyince niye oynuyum , vote yedim düşüncesine insanı sokabiliyor yönetim tarafından oyuncunun emeklerinin güvenligi için incelenmesi gerekiyor ya adam haksız yere ceza puanı yediyse . adam en ufak yanlışta vote atarsa bu durum zor olacak
    sabah jrde adam odadaki moblara r vurdu diyemi itemi olmadı diyemi artık bilmem hemen oylama acıldı sonra karşıyı kesmişiz ortadayız karuslardan gelen yok adama afk kalıyorsun diye vote actı ama adamın charda hareketlilik var vote acıldıgı andada karuslar geldi
    tekrar belirtiyim vote sistemi multicileri bitirir afkları falanda baya azaltır ama itemsiz oyuncuya etkisi olmasını kesinlikle dogru bulmuyorum illa bir jrde herkezde full düzülü olacak diye bişey yok etkinlige giriş koşulu 70 level olmak şu şu item altında olamaz diye bir koşulu yok
    bide herkezde fazla ve orta item seviyesi olsa bu seferde günah keçisini orta itemli oyuncu yapabilirler

Senior Member
    Nickname
    LadyC/Strum
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    BegForMercy
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad
    bence her oyuncunun bu vote sisteminde başlangıç bir güven puanı olmalı mesela 100. bu güven puanlarına göre oto party dağılımı yapılmalı. adam afk diye oylamada eksi puan aldı diyelim. düştü puanı 80 e. 80 puanlılarla aynı partylere girmeli. adamlar itemsiz diye vote aldı düştü 90 puana onlarda o puanlılarla aynı oyuna girmeli.

ilerleyen süreçte itemsiz olan arkadaşların item yaptıktan sonra katıldığı ve her başarılı bitirdiği jr etkinliğinde +1 puan alarak puanını tekrar 100 yapma şansı olmalı ve tekrar yüksek puanlı ve itemli grupla etkinliklere katıla bilmeli.

bir oyuncu puanlarını sıfırlayana kadar da bu etkinliklerde oylama ile atılırsa tekrar katılabilmesi için yaptırım görevleri falan olmalı. öyle 50m gibi komik cezalar caydırıcı olmaz.

online 5v5 oynanan oyunlarda puan sıralamasına göre oyunda takımlar random kurulur ve üst düzey oyuncular karşılıklı takımlarda kendilerine denk oyuncularla mücadele eder.

böyle bir düzenleme gelir mi bilmem ama gelse bence adaletli olurdu.

Senior Member
    Vallaha benim quest +6lı mage'imi görevlerimi yapmama rağmen, canla başla mücadele vermeme rağmen reportlayan olursa hiç acımam CR'ye şikayet açarım. Zaten bütün JR'leri bundan sonra baştan sona video'ya alcam. Yani elinde hb +8 yok, bunu reportlayım diye hemen sistemin suyunu çıkaran tayfa inşallah güzel cezalar alır.

Adamlar bir sistem getirdiler, ilk günden içine ettiniz.

Senior Member
    adamlar on numara uygulama yapmş kim ne derse desin yan çar ve çıplak çarla girenler zırlıyor ağlıcaksnz item yapcaksnz bu kadar basit

Member
    Nickname
    HAIOHAIO
    Class
    KO -> Mage
    Race
    El-Morad
    İyi işleyen sistemdir. JR gibi bir etkinlikte, sadece kendini düşünerek, multi charlarla etkinliğe katılan otçulardan bıkmıştık. Ama JR dediğimiz bir etkinlik party'e bağlıdır ve her bir party üyesinin yapması gereken görevi vardır. Yakaladığım makro-multi çar karakterleri asla JR'de görmek istemiyorum, sistemin en kısa sürede geri gelmesi dileğiyle... Ve ayrıca forumda "eksi oy aldım" diye konu açan oyuncuların, tpt kullanıpta "haksız banlandım" konusu açan oyunculardan farkı olmadığını düşünüyorum. Çünkü multi karakterler 1+1 ve 2x etkinliğiyle beraber aşırı arttı.
    Last edited by ndergjegjesimi; 08-27-2021 at 02:32 PM.

Senior Member
    Pazarda durup dururken hapse düştüm, banlandım = haksız yere vote yedim hiç bir farkı yok

arkadaşlar keşke -10 değilde daha kısa olsaydı bu ceza işi ve 50m değil 2 gb falan olsaydı.

her gün jr ye itemsiz gelen adamlardan bıktık artık. kısa zamanda bu oyuncuların temizlenip tertemiz jr lerin görülmesi dileğiyle..
    itemin yoksa jr ye gelme arkadaşım bu kadar basit.

şimdi adamın hakkı oyun buna bu hakkı tanımış diye boş yorumnlar gelecek. gelsin arkadaşım sizin de onlardan olduğunuzu gayet iyi biliyoruz eline 10m geçince siteye satmayı biliyorsunuz. madem öyle jr ye de itemsiz gelmemeyi öğreneceksiniz..