Results 1 to 8 of 8

Moradonda Chat Ban Yedim

Selamlar

Moradonda item satmak için kopyala yapıştır ile flood atıyordum acaba bu yasak mı ? bazı arkadaşlar bunun ban sebebi olduğunu söyledi fakat ben emin olamadım acaba moradonda chat ban yememek için chati nasıl kullanabiliriz.
    çünkü görüyorum ki bir sürü acil item alıp satan pazarcı ban yemeden istedikleri gibi yazıyorlar acaba açığını mı buldular yoksa belli bir kural mı var ? yardımcı olabilir misiniz ?

Moderator IBlackWicked's Avatar
    Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Selam,

Chat ekranını kullanarak spam yapmak kategorisinde ceza veriliyor. İlk cezaysa 3 gün susturma eylemin tekrarında cezanın süresi yükseliyor. Davranış kurallarında belirtilmiştir.

Davranış Kuralları

Senior Member
    Nickname
    REZZ55
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    çet ban yememek için flood atıp çet ban yemeyenler gibi yapman gerekir.
    hadi kolay gelsin.

anlıyorum fakat ben pazar işiyle uğraşmıyorum elimde 2 tane item vardı onları satarken chat ban yedim ama görüyorum ki insanlar deli gibi flood atıyor ban yemiyor

Moderator NightOwl's Avatar
    Quote Originally Posted by ayriliginacisin1 View Post
    anlıyorum fakat ben pazar işiyle uğraşmıyorum elimde 2 tane item vardı onları satarken chat ban yedim ama görüyorum ki insanlar deli gibi flood atıyor ban yemiyor
    Selam,

Gerekli kontroller yetkili ekip tarafından yapılıyor. Buna ek olarak iş birliği yapmak isterseniz kanıtlarınız ile CR üzerinden bildirimde bulunabilirsiniz.

Raporlama Sistemi (Cheat Reports) ve Sıkça Sorulan Sorular

Senior Member
    Olayı tam anlamadım eskiden item satmak için flood atınca 60 min block yazardı chat kısmında sonra oyuna her girdiğinizde kalan saniyeyi yazardı değiştirdirler mi o cezayı şimdi direkt mi 3 gün atıyorlar. Hatta zamanında Lunar savaşında lag girdiydi oyuna, ben de party chatten 1 2 3 4 5 yazarken chat ban almıştım. Sinirlenip konuyu foruma taşımıştım şu chat ban olayını party ,clan,ally chate sokmayın diye ki saçmalığın üst noktası idi. Ben party chatten 1 2 3 4 5 yazacam lag girince 1 saat chat ban alıp Lunar Savaşım rezil olacak olacak iş değildi yani o günü.

Moderator NightOwl's Avatar
    Quote Originally Posted by Miss_Super View Post
    Olayı tam anlamadım eskiden item satmak için flood atınca 60 min block yazardı chat kısmında sonra oyuna her girdiğinizde kalan saniyeyi yazardı değiştirdirler mi o cezayı şimdi direkt mi 3 gün atıyorlar. Hatta zamanında Lunar savaşında lag girdiydi oyuna, ben de party chatten 1 2 3 4 5 yazarken chat ban almıştım. Sinirlenip konuyu foruma taşımıştım şu chat ban olayını party ,clan,ally chate sokmayın diye ki saçmalığın üst noktası idi. Ben party chatten 1 2 3 4 5 yazacam lag girince 1 saat chat ban alıp Lunar Savaşım rezil olacak olacak iş değildi yani o günü.
    O durumda herhangi bir değişiklik yapılmadı. Davranış kurallarında "Chat Ekranı Kullanılarak Spam Yapmak" maddesi mevcut ve aşağıdaki durumlarda ceza verilebiliyor.
    * (1) Sürekli olarak anlamsız ya da tekrar eden şeylerin Chat ekranı üzerinden geçilmesi.
    * (2) Sohbet penceresinde ölçüsüz gönderiler veya diğer üyelerin sohbeti kullanmasını engelleyecek şekilde aynı içerikli gönderilerin sürekli tekrar etmesi.

Davranış Kuralları

Senior Member
    Quote Originally Posted by NightOwl View Post
    O durumda herhangi bir değişiklik yapılmadı. Davranış kurallarında "Chat Ekranı Kullanılarak Spam Yapmak" maddesi mevcut ve aşağıdaki durumlarda ceza verilebiliyor.
    * (1) Sürekli olarak anlamsız ya da tekrar eden şeylerin Chat ekranı üzerinden geçilmesi.
    * (2) Sohbet penceresinde ölçüsüz gönderiler veya diğer üyelerin sohbeti kullanmasını engelleyecek şekilde aynı içerikli gönderilerin sürekli tekrar etmesi.

Davranış Kuralları
    O zaman arkadaşı büyük ihtimal birisi gıcıklığına cheat reporta göndermiş ve 3 gün mute almış. Bu olayı kesinlikle tasvip etmiyorum. Bizde çok rahatsız oluyoruz özellikle acilciler Moradon'a üşüşmüş sürekli "acil itemleriniz alınır" diye chat spam yapıyorlar. Tasvip etmememin sebebi sonuçta oyun bize bir imkan sunmuş chati yazan kişinin yanında küçük bir kutucuk ve o kutucuğu işaretleyince de o kişinin ne yazısını ne PMsini görebiliyorsunuz. Şimdi oyun bana bu imkanı sunmuşken gidipte sürekli acil şu item alınır, acil itemleriniz alınırı chat spam yaparak yazan bir kişiyi cheat reporta hem vicdanen hem de emeksel açıdan iş yapıp cheat reporta raporlamam. Bu şekilde de bir kişiye ceza verilmesi de doğru değil. Rahatsız oluyorsanız İşaretle isminin başındaki kutucuğu bir daha o nickteki karakterin yazısını görme.

Hani oyun dışı başka bir amaç adı altında chat spam yapılır ona ceza verilir ve bir şey diyemem ama sonuçta bir itemi satmak için chat spam yapar ctrl-v ile bu oyun amacına girer. Rahatsız olan benim gibi işaretlesin kutucuğu bir daha görmesin o kişinin yazısını. sonuçta Moradon Pazar alanı. EMCde ,Lufersonda, Eslantta başka yerde de yapmamış bunu.
    Last edited by Miss_Super; 08-24-2021 at 08:34 PM.