Results 1 to 2 of 2
    Senior Member

CR Ceza Yanlışlığı

Merhaba, JRde öldüğü için küfür edip afk kalan bir kişiyi raporladım. O afk olduğu kısımda adamlar gelmeye devam etti pk döndü, ben de bu süreçte video açıp adamın yanımızda olmadığını ve kasti olarak inmediğini gösterdim. Sonra bu kişinin konusunu CRye açtım, ilk başta videoda TARİH GÖZÜKMEDİĞİ için konu kapatıldı. 2. kez konuyu açtım ve o jrye ait TARİH GÖZÜKEN ksc ekledim. Sonrasında şaka gibi küfürden işlem yapıldı kişiye.

1-) CRde yaklaşık 50 tane konum var, daha önce videoda tarih olmadan işlem yapılan konular da var. Adamın suçu barizken burada CR sorumlusu kafasına göre mi seçiyor ceza verilecek kişileri? Neye göre işlem yapılıyor ya da yapılmıyor?

2-) O videonun alındığı JRyi ss ile tarih saat olarak kanıtlamışım, neden AFK kalma üzerinden değil de küfür üzerinden işlem yapılıyor?

3-) Bu ilk değil adamı JRde afk kalmaktan raporluyorum başka raporda ceza almıştır diye cevap veriliyor bakıyorum adam oyunda sadece mute yemiş. Burada art niyet mi var ceza vermek istediğiniz kişilere bahane mi uyduruyorsunuz? Bir açıklama bekliyorum.

Moderator IBlackWicked's Avatar
    Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Selam,

Size raporunuzda da söylendiği gibi video içerisinde tarih göstermeniz gerekiyor. Ekran görüntüsü AFK suçunu doğrulayan bir kanıt değildir. Tarihli ekran görüntüsünde küfür suçu işlendiği için ona göre ceza verilmiştir.

CR bölümünde kaç tane raporunuzun olduğunun bir önemi yok. Kurallara uygun raporlama yapmanızın önemi var. Size zaten raporunuzda detaylı bir şekilde açıklanmıştır. Herkese uygulanan kuralda sizin için esnetme yapılması mümkün değildir. Lütfen yapılan değişiklikleri sabit konulardan kontrol edin ve uygun raporlama yapın. Uygun olmayan raporlar için herhangi bir tolerans kullanılmamaktadır.

Bunun haricinde size CR görevlisi gerekli cevabı vermişken tekrar genel bölüme konu açmanıza gerek yoktur. Verilen cevaplar net ve yeterlidir, iyi forumlar.