Results 1 to 8 of 8

Etkinliklerde bilerek buff heal atmamak.

Jr de yaşadığım olaylarların birinden bahsetmek istiyorum.
    İnsanlar priestlere okadar fazla hakaret ediyorlar ki bazen hakaret edenlere buff heal atmayıp madem oynayışımı beğenmiyorsun atmıyorum kardeşim o kadar küfürü hakareti yiyeceğime kaybedelim jr yi çıkalım diyorum ve tavsiyelerinizi merak ediyorum.

1. Buff atlan gibi yorumlar geliyor
    2. Buff at hade hade malmısın aa.....
    3. Neredeyse tek yiyip heal atılmamasından şikayetçi olan joblar ki bunlar tahmin edemeyeceğiniz kadar çoklar nedense koca parti yatmaz bi onlar yatar bi onlara heal gitmez ve küfür yeriz
    4. Kışkırtıcı hareketler ve sözler.
    Ben bir yorum okudum jrde görevini yapmamak ceza sebebi sayılabiliyormuş adamlar bizi kışkırtıyorsada ceza alırmıyız yoksa gelişi güzel herkez herkeze hakaret edip kışkırtıp ceza almasını sağlayabilir mi.
    Belkide bazıları yazdıklarıma tepki göstericek ama bu durumla hergün bir çok priestin karşılaştığına eminim adam greel partiden jrye ışınlanıp tek yediğinde size küfür ediyor. Job u czde oynyorum ekiplerle oynuyorum ben bu job u 9 senedir oynuyorum. Seneler geçti yani artık herşey otomatikleşti yeri geldi komut aldım party cc oynadım yeri geldi db oynadım daha yediği damageyi hesaplayamayan adamlardan hakaret işitmekten bıktım adamlar onuda geçiyor jrden çıkıyoruz oralarda bile tehdit yağmurları atıyorlar.

Birşeye daha değinmek istiyorum okumayı sevenler için oyundaki kitle okadar evrimleşmeye başladıki yemin ederim metin2 kitlesinden hiçbir farkı kalmamış durumda küfürler hakaretler havada uçuşuyor herkez birbirine hakaret ediyor. Buff 20 sanıye gecıkse küfür yiyorsunuz
    Priest oynama diyenler olacaktır.
    Çözüm 1 Gizlice alt f4 atıp kaybetmeleri sağlanabilir. Ceza sebebi buda
    Çözüm 2 Hakaret eden oyuncuya buff atmayabilirsin zaten alan heali gidiyor.
    Çözüm 3 Küfür eden oyuncu seni kışkırtacağına sen oyuncuyu kışkırtıp crye atıp ceza almasını sağlayabilirsin.
    Çözüm 4 Priesti sat birtane okçu al yamuk bow la jrlere gir
    Çözüm 5 Priesti sat mage alıp asaslardan sw dilen vermezlerse onlarada sen küfür et
    Çözüm 6 Komple sat warior al sadece z skil yap baba adam ol efendi ol dişi sık.

Moderator xMakhWelo's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Zero
    Race
    El-Morad
    Uzun zamandır Priest ile Jr giriyorum, Db veya CC skill sıfırlarım neye ihtiyaç varsa onu oynarım. 1 kez bile dediğiniz durumları yaşamadım açıkçası, tabii ki her insan bir olmaz, sebepsiz gerginlik yaratanlarda olabilir ama siz bu durumu çok sık yaşamışsınız ki konu açma gereği duymuşsunuz.

Bir söz vardır, iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır diye, direkt olarak itham etmiyorum fakat birazda kendimize bakmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu şekilde düşünmemi sağlayan nedenlerden birisi, Buff 20 saniye gecıkse küfür yiyorsunuz kısmı. Yani buff 20 saniye neden gecikir, burada büyük tepki almanız çok normal. Sebebi Jr çift hesap ile giriş yapanlardan dolayı insanların sabrının kalmamasıdır, 20 saniye geç buff atarsan ilk akla gelecek olan çift karakter bu düşüncesi olacaktır.

Çözüm çok basit, küfür eden bir oyuncu varsa KSC alabilirsin daha sonra Cr bildirerek ceza almasını sağlayabilirsin. Yapman gereken sadece bu, diğer seçenek yeterince iyi priest oynamıyorsanız diğer karakterlere geçiş yapabilirsin.
    NTTGame Portal - https://www.nttgame.com
    Knight Online - https://www.nttgame.com/knight
    ICS - OTP - https://otp.nttgame.com/
    Destek Bölümü - https://support.nttgame.com/
    Resmi Twitch Kanalı - https://www.twitch.tv/nttgame
    Resmi YouTube Kanalı - https://nttga.me/koyoutube
    Davranış Kuralları - https://nttga.me/davraniskurallari
    Raporlama Sistemi ve S.S.S https://nttga.me/cheat-report-rehber
    Alternatif Client KnightOnlineSetup2511

Quote Originally Posted by xMakhWelo View Post
    Uzun zamandır Priest ile Jr giriyorum, Db veya CC skill sıfırlarım neye ihtiyaç varsa onu oynarım. 1 kez bile dediğiniz durumları yaşamadım açıkçası, tabii ki her insan bir olmaz, sebepsiz gerginlik yaratanlarda olabilir ama siz bu durumu çok sık yaşamışsınız ki konu açma gereği duymuşsunuz.

Bir söz vardır, iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır diye, direkt olarak itham etmiyorum fakat birazda kendimize bakmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu şekilde düşünmemi sağlayan nedenlerden birisi, Buff 20 saniye gecıkse küfür yiyorsunuz kısmı. Yani buff 20 saniye neden gecikir, burada büyük tepki almanız çok normal. Sebebi Jr çift hesap ile giriş yapanlardan dolayı insanların sabrının kalmamasıdır, 20 saniye geç buff atarsan ilk akla gelecek olan çift karakter bu düşüncesi olacaktır.

Çözüm çok basit, küfür eden bir oyuncu varsa KSC alabilirsin daha sonra Cr bildirerek ceza almasını sağlayabilirsin. Yapman gereken sadece bu, diğer seçenek yeterince iyi priest oynamıyorsanız diğer karakterlere geçiş yapabilirsin.
    Bir söz daha var hırsızın hiç mi suçu yok diye Bakın o kadar güzel detaylı anlatmışsınız karşımda insan olduğunu hissetim ancak 30 gün boyunca 60 kere jr ye girersin 60 girişte 480 kişiye buff atarsınız bu az bir rakam değil ve 480 kişide muhakkak 20 saniye geciktirdiğiniz durumlar yaşarsınız mesela eliniz kalkmaz veya o an çevrenizde bir ibirşey demiştir o an odaklanamamışsınızdır bunlar hayatın içinden ve yaşanan Aynı şekilde bende sıfırlayıp giriyorum ve her girdiğim jr debana laf edilmese diğer priest arkadaşa kesinlikle birşey söyleniyor Bu konudaki yorumunuzu samimi bulmuyorum

Senior Member
    Uzun yıllar priest oynamış birisi olarak bu yorumu yapıyorum . Atak priest dahi olsam kalkanımı takıp sadece + ac ve cc atarım atak kesinlikle yapmam. Bu sebep ile parti üyelerinin neye ihtiyacı olduğunu genelde onlar yazmadan atabiliyorum . Abartısız en az 6 yıl priest ile etkinliklere girdim ve 1 kere olsun bir küfür yada hakaret yemedim( Pk sırasında ezilsek dahi ) . Şahsi tavsiyem sizde bu şekilde oynayabilirsiniz . Size küfür ve ya hakarette bulunanları konuşmanın en başından itibaren ksc alarak CR şikayet edebilirsin.

Junior Member
    Priest bu oyunun kalecisi gibidir. Bütün jobları oynadım. Hala da oynamaktayım. Özellikle JR de hadsiz çok adam var. İki priestten biri oynamayı bilmiyorsa yada farm peşinde olup JR girdiyse laf 2 priyede geliyor. Neymiş efendim priler çöp. Jr girmeyin v.s. v.s. Ataker olup priyi korumazsan, karşıdaki direk prieste gelirken sen gidip warrior peşinde koşarsan, 2 tane pot basmaktan acizsen, parazit yiyince tekte gidiyosan priest sana ne yapsın.

Senior Member
    Şu jobu bilmeyenler girmesin lütfen. Buf ac yi jr başlar başlamaz atmıyorsan magenin mobun yanına çekmesini bekliyorsan zaten 1-0 eksik başlıyorsun neredeyse. İşini düzgün yapan priye laf söyleyen hiç denk gelmedi bana.

Moderator IBlackWicked's Avatar
    Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Ben de bir priest oyuncusu olarak böyle bir tepkiyle karşılaşmıyorum. Genelde atak yapanlar kötü oluyor ve bir şekilde dişimi sıkıp devam ediyorum. Partini ciddi anlamda aksatmadığın sürece toksik birinin denk gelip laf söylemesi bir elin parmağını geçmez. Kimse girdiği etkinliği kaybetmek istemez diye düşünüyorum.

Küfür eden biri varsa da etkinlik sonunda ekran görüntüsü alıp raporlayabilirsin. Ama sen de kural ihlali yaparak karşılık vermek istiyorsan gerekli cezayı sen de alırsın.

Senior Member Horyoshi's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    Rogue ile girmiştim JR'ye klan partye denk geldim. devadan bi önceki odadayız ve egolu mage arkadaşlardan biri stun yedi cc gelmesini bekledim sw atmak için o sırada swsw yazmaya başladı bu. cc bekliyorum dedim, sen işini yap sw at dedi. attık swyi o anda tekrar stun yedi başladı söylenmeye bi sw atmadın falan diye. yine attım bu sefer kendisi sw yi silmiş hala sw atmadın dedi. seni şikayet edicem dedi, peşine bütün party başladı bana yüklenmeye. deva keserken farkettim meğer sıra bendeymiş, towna çekilince anladım