Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12
    Senior Member FFferik16's Avatar

İçine Pazar Kurma Raporları Hakkında / Kurallar Gözden Geçirilmeli

Yakın zamanda çok bilgisayarlı birisi, clanımızdaki karakterlerin içine pazar kurmaya başladı, raporlayınca ilgili CR kurallarında açıklar ve eksikler olduğunu gördüm. Bunları paylaşmak istiyorum, umarım ilgili kişilerce üzerine tekrar düşünülür ve değerlendirilir. Yetkililer örnekler için son raporlarımı inceleyebilir.

Öncelikle bu tür rapor için istenenler: Biri içinize kurduğunda pazarınızı bozmalısınız, başka yere gitmelisiniz ve o kişi tekrar gelip içinize kurmalı ama bu çok kez tekrarlanmalı. Bir de tam içine kurulmuş, tıklanmayı tamamen önlüyor olmalı, kısmen içinde olması yetmiyor.

Gelelim sorunlara:
    1- Tamamen tıklanmayı engellemese de ISRARLA BİLEREK ve etrafta birçok UYGUN YER VAR İKEN çok çok çok yakın, tamamen olmasa da kısmen içine kurarak tıklanmayı zorlaştırmak da pratikte aynı kapıya çıktığını yaşayarak görüyoruz. Aşağıda bir mahsur görülmeyen yakın kurmaların örnekleri mevcut. Bu kural tekrar düşünülmeli. Eğer bir kişi ısrarla takip edip, etraf bomboş iken sürekli gelip gelip sıfıra sıfır olmasa da içine kuruyorsa niyet bellidir. Çünkü bu durumda çok karaktere sahip kişi, 1 karakter ile başkasının pazarının tıklanması engellenirken, başka karakterleri ile daha rahat pazarını yapmaktadır. Yani o kişi sorun yaşamazken kısmen içine kurulan kişi mağdur olmaktadır.

Görsellere bir bakın sizce bunlar yakın kurma mı yoksa videodan alınan 1 kare ile bile anlaşılıyor mu niyet? CR'ye göre bu anlarda pazarı bloke etmek yok, sadece yakın kurmakmış. Ciddi misiniz?

* Sığmadığı için konunun devamı alttaki mesajda.
    Last edited by FFferik16; 08-03-2021 at 12:59 PM.

2- Bir kişi gelip pazarının üzerine kurarken (10 saattir yerimden kımıldamadığım training süresinden belli, adam gelip içime kurma anında video çekiliyorum) sadece 1 video alındığında bunun kabul olmaması suistimal bakımından anlaşılabilir. Ancak aynı kişi farklı zamanlarda sürekli gelip pazarın üzerine kuruyorsa ve kurma anı yakalanarak video alınıyorsa bunun için tekrar tekrar boz kur takip etsin beklentisi sağlıklı değildir, niye uğraşıyoruz, yeterince mağdur değil miyiz zaten? Videoda da görülüyor etraf bomboş iken gelip tam içe yanaşıyor. Aynı kişi gelip gelip hep üzerine kuruyor işte. Hani "belki önce sen kurarak başlattın" denebilir ancak diğer taraf da rapor etsin öyleyse, bunun için neden benim içime pazar kurulmuş kişi ceza almıyor? Ayrıca mesela ben suça suçla karşılık vermiyorum, bu nedenle karşılık verilirse zaten iki taraf da suçlu olur, yani burada bunu düşünmelik bir durum yok. Bunun bir diğer yanı da var, örneğin bir yer konum olarak güzel, gidip kapmışsın, adam gelip içine kuruyor, bozup gidiyorsun ve tekrar üzerine gelmeyince o güzel yerden olmuş oluyorsun. Yani içine kuran kazanıyor? Kaçmasan da adamın başka charları var zaten oradan satış yapıyor, orada beklesen de olan sana olacak.

3- Aynı kişiye ait karakterler yan yana sıkıştırıyor ancak sadece 1 karakter için ceza veriliyor. Veya aynı kişi farklı karakterler ile farklı yerlerde aynı suçu işliyor. Bu durum karakter bazlı bir suç değil ki, apaçık hepsinin aynı kişiye ait olduğu hem gözüküyor, hem de incelenebilir. Bu durum tıpkı illegal partide bulunmak gibi değerlendirilmeli. Bu durumda cezayı ilişkili tüm karakterler almalı.

4- Video süresi uzun olsun isteniyor, sanırım burada kastedilen olayın çok kez tekrarlanması. Bu durumun süreyle, 1'den fazlaysa tekrar sayısıyla ne ilgisi var? Adam üzerime kurmuş bozmuşum farklı yere gidiyorum ANINDA bozup tekrar gelip içime kuruyor, bunu 1-2 kere tekrarlamak gayet yeterli. Günlerce gecelerce bununla mı uğraşalım?

5- Bu pazar karakterleri 35 level civarı çıplak karakterler olduğu için 3-5 günlük disturbing gameplayden ceza vermek demek, bu kişilere bunu sürekli yapabilirsin demek gibi bir şey. Cezası yüksek olmalı ki caydırıcı olsun. Raporun sonuçlanması bile 3 günlük cezadan uzun sürüyor.

* Elbette gönül yakın pazar kurulmasını engelleyen güncelleme ister ama onu bekleyene kadar da ben yıllarca buna göz mu yummalıyım? O yüzden o tarz bir güncelleme gelene kadar bu CR kurallarının üzerine tekrar düşünülmesini diliyorum.
    * Eğer aklıma gelmeyen başka bir durum varsa diğer oyuncular da eklerse sevinirim.

Senior Member
    Çözüm steam tarzı online pazar. Yıl olmuş 2021 farm atarken pazar kuramıyorum. İlla başka bir bilgisayar alıp pazar çarı açacağım. Birden fazla hesapla oynamak MMORPG mantığına aykırı geliyor bana. İstersem 5 tane bilgisayar da alabilirim. Knight zaten pahalı bir bilgisayar gerekmiyor. 1000 tllikler bile pazar çarı işi görür. Ama ben bu oyunu tek hesap oynamak istiyorum. (tek hesapkasıt aynı anda tek çar. Yoksa ft için mage açmak yanda pri tutmak onla da oynamak vs değil dediğim)
    Last edited by Key_C; 08-03-2021 at 12:53 PM.

Banned
    Nickname
    EFSER
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    RulersMyHeart / RulesMyHeart
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (100)
    Şuan tam bu olayı report edecektim.
    NTTGame in de vallahi umrunda değil.
    1 ay önce reportladım adamı , sözde ban yediler ama hala orada aktifler
    adam hala all chatten ana bacı bana sövdürmeye devam ediyor. Açık açık karakter ismi vererek bir de.
    35 level karakteri banlatsam ne olur banlatmasam ne olur Allah aşkına.

Arkadaşın dediği her şeye katılıyorum.

sayın knearth , çarıma girin , databaseden id şifremi alın abi , olmadı arayın ben maslak a ofise geleyim adreside biliyorum. , karakterimle Vega 2 emc gate önüne buy pazar açıp ts mh , ağaç sc , küçülme keki için pazar açın. 15 dakika da yemediğiniz küfür ve tutulmamış pazarınız , içine açılmamış pazar kalmıcak.
    Bu dediğimi yapın , 800 kc ben verecem bu işlem için size.

Banned
    Nickname
    EFSER
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (100)
    @Scorp_Lion : Bu konuyu açmadan önce keşke arama motorlarında biraz araştırma yapsaydın ya da ne bileyim Youtube'da bir çok video var. Öyle hileyle ya da başka yöntemlerle kimse oyuna girip para ve emek harcadığı hesapları riske atmıyor. Evinin sadece bir odasını değil evinin tüm odalarını bilgisayarla dolduran ve bunu görsel sitelerde tanıtanlar var. Oyun kurallarını ihlal etmediği sürece sırf size rakip oluyor diye bu kişilerin ceza alacağını düşünmüyorsunuz sanırım.

Pazar tutma konusunda ekstra bir şey söylemeye gerek yok rapor etmeniz gerekiyor. Küfür ediyorlar diye bu konuya yazmanız konuyu süslendirmek için muhtemelen çünkü bu konuda da ne yapılacağı belli.

Buy merchant bu oyunun en güzel özelliklerinden birisidir, söylediklerime kızma ama siz bu olayı buy merchant'a kadar getirdiğinize göre şikayet ettiğiniz kişilerden çok da farklı görünmüyor gibisiniz. Bu elbette benim şahsi fikrim, yanılıyor olabilirim.

Eleştiri konusunda da oluşturduğumuz rehber konusunu okumanızı tavsiye ederim.
    ----------------
    Scorp_Lion un bana verdiği cevap bu. Hile kullanan o pazarcılar. Fakat sanki hilekar ben mişim gibi , bana diyor ki sende sanırım onlarla aynısın gibi.
    İp mi incele abi , pc adresini de incele , tek hesap ile oyunu oynuyorum. 2 yan hesabım daha var banka görevi gören. Pazar kurmak için değil. İbex depoladığım zamanlardan kalma.

Bana araştırma yapmamı söylemiş , yazmak istemiyorum ama lakin ne zaman bir koxp ile multi karakter açmaya çalıştın ?
    Bu karakter benim ilk legal hesabım. saydığı 3 5 örnek var. 3 5 kişi öyle 30 40 pc ile evet pazar yapmakta. Fakat 1 serverda 10 kişiyi geçmez.
    Report et deniliyor. 35 level karakteri report etsem ne olur , etmesem ne olur ? Bu adamlar bu kadar otp yi nereden buluyor ? Bunu bi açıklar mısınız ?
    Ya yukarıda dedim girin çarıma abi , bi pazar kurun oturun görün. Size maaliyeti neyse vericem. Yeter ki karşı tarafa işlem yap.
    Suçlu olan adamı banlamanız için size kc teklif ediyorum , daha ne yapayım ?
    Video zaten 1 ay önce attım , gerekli işlem yapılmıştır yazılı CR raporunda.
    Hani aynı adam yine orada ?

Buy pazarı açmak için 80 level sınırı gelmeli ek olarak gmlere karşı çıktığın için ban yersin ama kanıtlarını da sunsan paxar tutanların açık açık tehdit mesajını da göstersen bunu yapanlara ban atmazlar

Banned
    Nickname
    EFSER
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (100)
    Quote Originally Posted by alt_bhgUryVX View Post
    Buy pazarı açmak için 80 level sınırı gelmeli ek olarak gmlere karşı çıktığın için ban yersin ama kanıtlarını da sunsan paxar tutanların açık açık tehdit mesajını da göstersen bunu yapanlara ban atmazlar
    işte mağdur durumdayken daha da mağdur duruma düşüyoruz.

Diğer arkadaşların dediklerine ek olarak: Mesele bir oyuncunun başkaları ile mücadelesi değil. Mesele legal yollarla yapılan uygunsuzluklar. "Disturbing gameplay" cezasının ismi bu durumu çok iyi karşılıyor, tam da öyle ancak itiraz edilen nokta ceza uygulanış sistemi. Hem cezalar yetersiz hem de vaka tam incelenerek kökten önüne geçilmiyor yani etkisiz. Videoda ne görülüyorsa o kadar değil, öyle olunca sürekli video çekip, sürekli mağdur olup, sürekli rapor etmemiz gerekiyor, bu CR'ye de yük, oyuncuya ise çok daha büyük bir yük.

Örneğin raporumda adam 2 karakteri ile sıkıştırıyor ancak 1'i ceza yiyor. E öteki karakteri masum mu? İllegal karakter ile partide olup EXP/NP kasmaktan farkı nedir bunun? Veya 1 karakteri ile içe kurup 1'i ile boşta rahat pazar kuruyor, e o masum mu? Veya 3-5 gün sonra geri gelmesi gerçekten ıslah ediyor mu? Hani bataklık tamamen kurutulmayabilir ama sadece sineklerle uğraşmak da hiçbir işe yaramıyor.
    _______
    Ama ben konumda özellikle "tam içine kurulacak" olayına değindim, yetkililer lütfen bu durumu değerlendirsin. Zar zor tıklanabilir olmak yeterli değil.

Banned
    Nickname
    EFSER
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (100)
    Quote Originally Posted by FFferik16 View Post
    Diğer arkadaşların dediklerine ek olarak: Mesele bir oyuncunun başkaları ile mücadelesi değil. Mesele legal yollarla yapılan uygunsuzluklar. "Disturbing gameplay" cezasının ismi bu durumu çok iyi karşılıyor, tam da öyle ancak itiraz edilen nokta ceza uygulanış sistemi. Hem cezalar yetersiz hem de vaka tam incelenerek kökten önüne geçilmiyor yani etkisiz. Videoda ne görülüyorsa o kadar değil, öyle olunca sürekli video çekip, sürekli mağdur olup, sürekli rapor etmemiz gerekiyor, bu CR'ye de yük, oyuncuya ise çok daha büyük bir yük.

Örneğin raporumda adam 2 karakteri ile sıkıştırıyor ancak 1'i ceza yiyor. E öteki karakteri masum mu? İllegal karakter ile partide olup EXP/NP kasmaktan farkı nedir bunun? Veya 1 karakteri ile içe kurup 1'i ile boşta rahat pazar kuruyor, e o masum mu? Veya 3-5 gün sonra geri gelmesi gerçekten ıslah ediyor mu? Hani bataklık tamamen kurutulmayabilir ama sadece sineklerle uğraşmak da hiçbir işe yaramıyor.
    _______
    Ama ben konumda özellikle "tam içine kurulacak" olayına değindim, yetkililer lütfen bu durumu değerlendirsin. Zar zor tıklanabilir olmak yeterli değil.
    Bir çok problem varken bak ne sana ne bana cevap yazıyorlar
    Moderatör geliyor , eleştiri yapıp benim konumu kitliyor.
    Arkadaş buna çözüm bulmak konuyu kapatmak mı ?
    hadi koxpu kapatamıyorsunuz anladık. Ama diğer sorunları fixlemek için neden sıfır çaba

Ban yiyen 6 ay ip banı yemeli yani o pcden girememeli bu sayede daha da yapmazlar.