Results 1 to 7 of 7

Hesap Giriş IP Hk.

Merhaba Sayın GM ekibi,

Günlerdir yaşadığım bi durum hakkında öncelikle Discord’tan moderatörler ile görüştüm ve bana bazı fikirler vererek yardımcı olmaya çalışsalarda en yararlı cevabı ticket atarak alacağımı söylediler.

01-08-2021 / 03:30 tarihinde #DVI-565-83282 numaralı attığım tickete cevaben 02-08-2021 / 08:36’de oyun yetkilileri tarafından cevap vermesi için bu sefer GM’lere yönlendirildim.

Kısaca durumumu özetlemem gerekirse, yurtdışında yaşanan DC problemleri nedeniyle oyundan arkadaşların önerisiyle en azından DC durumum düzelene kadar Türkiye’de ki bilgisayara (hesap bilgilerimi paylaşmadan) TeamViewer üzerinden bağlanarak hesabıma giriş yaptım. Bu işlemim yaklaşık 1 saat sürdü daha sonrasında merakımdan dolayı ufak bi araştırma yaptığımda bunun ileride bana sorun yaşatabileceğini öğrendikten sonra hesabımdan hemen çıkış yaptım, yukarıda da belirttiğim gibi bu işlem yalnızca 1 saat sürdü.
    Sonrasında tahminime göre hesabıma Türkiye’de ki IP kayıt edilmiştir, ancak benim güncel IP adresim konumum olarak Amerika’da bulunduğum IP’dir.
    Yalnızca kendim için çözüm üretmek amacıyla yapmış olduğum bu durum için gerçekten çok pişman oldum ve oyun için güvenliğim konusunda şüphelerim olduğu için ve hiç bi yerden kesin bir yararlı bilgi alamadığım için maalesef oyunu bırakma noktasına kadar geldim.
    Benim sizlerden tek isteğim eğer mümkünse sorularıma cevap vermeniz ve benimde gönlüme su serpmeniz olacaktır.

1. Benim 1 saatte olsun kullandığım Türkiye’de ki IP, ileride kötü amaçlı kullanılır ise, bende bir zamanlar bu IP’de bulunduğum için bana da herhangi bi ceza yansır mı?
    2. Hesabım şuan güvende değilse ne yapmalı mıyım? Mesela yeni hesap açıp, mevcut olan charımı taşısam ilerde IP BANNED gibi bi durum ile karşı karşıya bende kalır mıyım? Yapacağınız işlemleriniz ile benim hesabımı güven altına alabilir misiniz?
    3. Hesabımın girişleri kontrol ederek, Türkiye’den girilmiş olan IP iptal edilip/kaldırılıp, bundan sonrada güncel olan Amerika IP’me göre işlem uygulanır mı?

İleride mağdur olmamak için öncesinde bu konuyu açmak, çözmek adına sizlerden yardım talep ediyorum Sayın GM ekibi.

Aşağıya görmeniz içinde, gönderdiğim ve cevabını aldığım ticketide ekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim, iyi çalışmalar!
    Last edited by xBionic; 08-03-2021 at 08:11 AM.

Posted on: 01-08-2021 / 03:30

Merhaba sayın yetkililer,

Kafamı kurcalayan bi kaç sorum var bunun için discordan bir kaç moderatörle görüştüm ancak en doğru bilgiyi ticket atarak alacağımı söylediler o yüzden sizden yardım rica ediyorum.
    Altar sunucusunda Asas olarak Titan slotunda REB5’e kasmaktayım. Amerika’da yurtdışında yaşamaktayım. Oyunun yurtdışına teknik sorunlarından sanırım bazı kopukluklar yaşıyorum sürekli olarak, bende doğrusu bilmeden çözüm amaçlı Türkiye’de ki arkadaşımdan rica ederek onun bilgisayarına TeamViewer üzerinden bağlandım öyle slota exp kasması için bıraktım. Ama sonradan araştırmalarıma göre sıkıntı yaşayacağımı söyleyen insanlar oldu.

Bu sebeple sizden rica ederek, sorularıma cevap almak için size bi kaç soru sormak istiyorum.

1)Farklı ülkelerden anlık hesap giriş yapmak sorun yaratır mı? Eğer cevabınız evetse hangi sorunlar ile karşı karşıya kalırım?
    2)İleride, bağlandığım bu IP’de herhangi bi ceza gibi durum söz konusu olursa banada yansır mı?
    3)Türkiye’de ki hesaptan hemen çıkış yaparsam IP’yi kontrol edip Türkiye’de ki IP’yi kaldırıp/devredışı bırakıp hesabımı koruma altına alabilir miyiz?
    4)Eğer güvemliğimde problem var ise garanti amaçlı charı ringe koyup yeniden hesap açarak charımı ve kendimi hesabımı koruma altına alabilir miyim?

İlginiz için teşekkür ederim.

Posted on: 02-08-2021 / 08:36 *

Merhba;

Oyun dinamikleri ve kuralları hakkındaki sorularınızı ve önerilerinizi forumlarımız ve discord kanalı üzerinden GM lerimize sorabilirsiniz.

Bu konular hakkında destek sistemi üzerinden işlem yapılmamaktadır.

Saygılarımızla

Moderator DonJose's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Discord kanalımız üzerinden gerekli bilgi verilmiştir.

Discord kanalından sorularıma içtenlikle cevap veren DonJose’ya teşekkür ederim.

Knight Online oyuncu arkadaşlarımada bu platform aracılığıyla küçük tavsiye de bulunmak isterim.

Bu oyunu oynuyorsanız eğer mümkün mertebe tek bilgisayar ve tek internet üzerinden oynamaya çalışmanız eğer ki ileride sorun yaşamak istemiyorsanız.

Ben oyunda olmasamda genellikle bilgisayarımı kapatmam oyunda 7 gün açık kalır, ancak yurtdışında yaşadığım için yaşadığımız DC probleminden dolayı kendi aklım ile çözüm üreterek “sadece 1 saatlikte” olsa Türkiye’de ki bilgisayara TeamViewer üzerinden(hesap paylaşımı ve bilgilerimi vermeden) maalesef giriş yapmıştım.
    Bunun bir hata olduğunu anlar anlamaz (1 saat sürmeden) yine TeamViewer üzerinden hesabımı hemen kapadım.
    İleride kullanmasamda o IP’nin kötü kullanışlı insanların eline geçtiğinde benimde ceza alabileceğimi sonradan öğrendiğimde çok üzüldüm.
    Ama sevgili DonJose moderatörümüzün, 1 kereye mahsus bu durumun büyük problem yaratmayacağını, olursa da CR ekibinin incelemesi sonucunda durumu göreceğini, söyleyerek beni rahatlattı.
    Bundan sonra da yurtdışında yaşadığımız DC problemlerinden sadece çözüm amaçlıda olsa asla böyle bir girişime girmeyeceğimi tekrar belirtmek ister, siz oyunculara da deneyim olsun diye bunları anlatmak istedim.

Tekrar teşekkür ederim!

Keyifli oyunlar

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Öncelikle sana şunu belirteyim farklı bi ülkeden girmek ban sebebi falan değil ve hiçbir gm 1 kere zibilyon gün önce bu internetten girdin diye seni banlamaz mesela vpn kullanmak yasak değil ama vpn kullanırsan eğer başka o ipyi kullanan biri tpt kullanırsa sıkıntı çıkabilir çünkü aynı ipden sürekli girmiş olursun

ekstra olarak: sürekli farklı ipden girmediğin sürece sorun yok

Bu durum ile karşı karşıya kalacağımı gerçekten tahmin bile edemedim. Bilseydim tenezzül bile etmezdim, çünkü kimse istemez emeklerinin suya düşmesini.
    Benim amacım sadece, yurtdışında yaşadığımız oyun kopmalarına ve DC sorunuyla başa çıkabilmek, çözüm üretmek istemem olmuştu. Bu süreç içersinde araştırmalarım sonucunda seninde söylediğin gibi, 1 saatte olsa kullandığım ve yalnızca 1 kere bulunmuş olduğum IP’nin bana ileride bir sıkıntı yaratmaması adına ne yapabilirimin sorusunun cevabının peşine koşmaktı.

Yetkili kişilere ilettim, umarım bir problem ile karşı karşıya kalmam.

Senior Member
    Keşke yetkililere ulaşmışken, bakın durumumuz bu yurtdısı dc problemini ne zaman çözmeyi düşünüyorsunuz diye sorsaydın.